Този НОЕМВРИ ще бъде специален, подарък ще получим уникален Тема 4

  • 35 452
  • 703
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 466
Ужас, те първа започва. До сега ми се гадеше, но рядко. С каката повръщах от ден 1 до 6 месец и после седмица преди да се роди. С шкембето едвам се сгъвах в 00

# 46
  • Берлин
  • Мнения: 4 510
Прекрасна тема. Гери  bouquet

Поли, прегръдка и много позитивна енергия от мен  Hug

# 47
  • Мнения: 126
Enjoy при мен все още сутрин ми става така.Надявам се да не започне по цял  ден #2gunfire

# 48
  • Мнения: 473
Добро утро момичета!  bouquet

Заведох детето на детска и минах при личния лекар. Разбрахме се да ми вземат проба за изследване на секрети. Утре сутринта трябва да я нося, а точно днес кашлям много малко, но пък за сметка на това ме болят много белите дробове. Дано най-накрая се види причинителя и да се избере адекватно лечение, защото леко казано ми писна вече.  #2gunfire

Гледам за болки в ячниците си пишете. Интереcно, но последно време и мен ме наболяват. Нищо не пия, но мога на прегледа да попитам дали е проблем. Трябва да си направя спъсък с въпроси, защото са много и сигурно нещо ще забравя.  Вече нямам търпение да идва петък за първата ми среща с бебчо.  Heart Eyes

Писала ли съм колко ужасно е времето тук?  Close  Ясно е, че ще пропуснем пролетта. Всичко е в тон с моето душевно и здравословно състояние.  Tired

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 11:19 от Lara8

# 49
  • Мнения: 251
Добро утро сладурки ! Най-ми е любимо да стана да си направя кафе и да се зачета  : )
Относно болките на моменти имам на моменти не ... Понякога са в яйчниците по скоро в левия но знам че бебето е от ляво (било разположено в левия рог на двурогата ми матка ) но вчера ме боля на пресекулки около пъпа .. Имам чувството че зе разпъва корема матката и всичко там Simple Smile Навяваме мисълта че щом повечето ни боли е от разтежа на матката и тумбаците Simple Smile Аз пия но шпа 3х2 което нз максимална доза ли е,но ми го изписаха за успокоение на матката и ще го пия бая ми се струва. Относно спирането на дуфастона ви незнам дали е като утрогестана,но ми казаха че не е хубаво да се спира изведнъж а постопенно попитайте все пак . Аз като казах на моята лекарка че масово пиете и вземате без причина и тя се ококори вика какви са тия лекари дето тъпчат бременно жени с хормони за без нищо .. На мен не й се искаше да ми изписва но няма как с моя дефицит и така Simple Smile
Желая ви слънчев ден в това време  Hug

# 50
  • Мнения: 1 069
Анди, това пробождане в овулиралия яйчник е неприятно усещане, но е нормално и няма как да се повлияе от но-шпа. Успокой се...   Hug
Понеже ембриончето расте и за тази цел трябва повече прогестерон, хормонът на бременността, затова и жълтъчното тяло нараства, за да произвежда повече прогестерон. Тези бодежи са в следствие именно от нарастването на жълтъчното тяло в яйчника, от където се е спукал фоликулът.

Както вече са ти написали, максималната доза на но-шпа е три пъти по две таблетки дневно.
Може и да се бие мускулно, три пъти по една ампула на ден - така действа по-бързо.

Притеснителната болка е ниско долу в корема и отзад към опашката. Опасно е да не би шийката да се разтваря след вдигане на тежко или клякане и ставане с пораснало дете. Но предполагам, че всяко момиче тук се пази, така че дано всичко е наред.   Hug

Относно Дуфастон и Утрогестан, прогестеронов препарат няма как да навреди, а само може да предпази.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 11:23 от Trakia-BG

# 51
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета,
Относно болките, доколкото знам, ако са странични и особено при рязко ставане или кихане, това е нормално и се дължи на някакви сухожилия на матката, които се опъват когато тя расте. На английски се казват "round ligaments" на бг не знам точно термина. Обаче май по принцип почват 2-рия триместър, но може и по-рано.
Аз обаче преди седмица имах друг вид болка, по средата, под пъпа. Продължи няколко дни, но не беше много силна, по-скоро пулсираща и от време на време и след няколко дни изчезна. Четох, че запек и газове също могат да предизвикат болки в матката, не знам.. Иначе преди 2 седмици го видяха човечето, и всичко беше ок, видяхме пулса, но аз съм голям шаш и само се филмирам Sad Някой имал ли е подобни болки? Как ще издържа още 2 седмици до следващият преглед не знам.  Embarassed
На вас през колко седмици са ви прегледите?

# 52
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте мамчета,
Относно болките, доколкото знам, ако са странични и особено при рязко ставане или кихане, това е нормално и се дължи на някакви сухожилия на матката, които се опъват когато тя расте. На английски се казват "round ligaments" на бг не знам точно термина. Обаче май по принцип почват 2-рия триместър, но може и по-рано.
Аз обаче преди седмица имах друг вид болка, по средата, под пъпа. Продължи няколко дни, но не беше много силна, по-скоро пулсираща и от време на време и след няколко дни изчезна. Четох, че запек и газове също могат да предизвикат болки в матката, не знам.. Иначе преди 2 седмици го видяха човечето, и всичко беше ок, видяхме пулса, но аз съм голям шаш и само се филмирам Sad Някой имал ли е подобни болки? Как ще издържа още 2 седмици до следващият преглед не знам.  Embarassed
На вас през колко седмици са ви прегледите?
Запекът и газовете могат да предизвикат дискомфорт, да. На мен АГ ми даде рецепта за някакви медени свещички, защото когато червата били пълни притискали матката и това може да доведе до контракции, леки болки и т.н. Ама аз си запазих рецептата като крайна мярка, че ако от сега почна с тежката артилерия, не знам...

Иначе, моите прегледи са средно през 2 седмици, нямам идея защо толкова често, надявам се като мина 13-та седмица, да почна да ходя веднъж месечно.  #Crazy

# 53
  • Мнения: 1 069
Първото тримесечие на бременността се характеризира с рязко увеличаване на хормоните, особено на бета ЧХГ. Увеличаващият се рязко прогестерон предизвиква забавяне на метаболизма, запек, газове, подуване на корема, а оттам и тези усещания за болка. Но те не са притеснителни.

Описах кои болки са опасни като симптом за контракции и разширяване на цервикалния канал. Отпред ниско в корема и отзад в кръста към опашката.

Дивост не е писала скоро... Как си, момиче? Няма да се настройваш за лошо, още от самото начало, горе главата!   Hug

# 54
  • Мнения: 107
Момичета ...Какво беше за тоновете?? Баси трета беменност и чак сега се сещам да питам...Днес ги измериха 187 ...

Тракия полезна си ми..Мерси ....

# 55
  • Мнения: 1 069
Тоновете ги следят внимателно в по-напреднала бременност.

Сега, в ранна бременност, е важно да ти пуснат микробиология, токсоплазмоза при допир с животни, мерят дължината на шийката, особено при вече раждали жени... После ранната ФМ е много важна...

Успех! Кога ти е терминът...  Hug

# 56
  • Мнения: 22
Първото тримесечие на бременността се характеризира с рязко увеличаване на хормоните, особено на бета ЧХГ. Увеличаващият се рязко прогестерон предизвиква забавяне на метаболизма, запек, газове, подуване на корема, а оттам и тези усещания за болка. Но те не са притеснителни.

Описах кои болки са опасни като симптом за контракции и разширяване на цервикалния канал. Отпред ниско в корема и отзад в кръста към опашката.

Дивост не е писала скоро... Как си, момиче? Няма да се настройваш за лошо, още от самото начало, горе главата!   Hug

Като казвам под пъпа имам предвит точно ниско долу в корема. То едва ли може да се обобщи така де.

# 57
  • Мнения: 77
Здравейте  Hug

За нош па -то, лекарката в болницата ми предписа 3х1 ,ако не ме бърка паметта може да се пие доста около 6таб. дневно, в болницата на всички момичета им пускаха системи нош па, препоръчаха ми при най- малката болка да го пия без угризения и притеснения.
За ФМ гледа се предимно на коремен,но нашето бебче не беше в хубава позиция за измерване на вратлето и се наложи вагинален.
Хубав ден  bouquet

# 58
  • Мнения: 466
Криси, коя седмица правихте ФМ?

# 59
  • Мнения: 1 069
Агент, изпий две таблетки но-шпа наведнъж при такава притеснителна болка...

Нали не вдигаш тежко?
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт