~Пролетта пристигна вече, щъркел носи ни АПРИЛското човече!~№8

  • 22 162
  • 266
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 331
Аз да помрънкам...и снощи Максим се буди през час да яде. А майка му кога ще спи? Crossing Arms Crazy

# 31
  • Мнения: 356
Tedka90, ти кога трябва да раждаш? И аз се чувствам като теб - наличието на контракции някакви през последните два дни ми припомнят, че все пак ще има и край някакъв Simple Smile

Честити бебчета, да са живи и здрави  Hug
Аз уж съм с термин 30, но явно нищо не се знае  Joy днес съм на тонове, а утре на преглед и ще видим какво ще кажат...но започвам да си мисля, че ще мина към май месец...явно на беба си и харесва вътре.

# 32
  • София
  • Мнения: 324


Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Имаш цели 5 дни до термин! А и щом се следиш редовно - всичко ще е наред Simple Smile
Аз вече подминавам, та се чудех дали има още някой в това положение??

# 33
  • Варна
  • Мнения: 843
Днес бяхме на 1-ва консултация на Ема, за 21 дни е качила 770 гр. и 6 см., което казаха че е отлично за кърмено бебче. Нещото което ме притесни, че казаха че е още доста жълта и ни пратиха да изследваме билирубин венозно Sad и отново ни се каза да пием глюкоза(така и не съм и давала)
Вашите бебчета жълтеят ли още, как се взема венозна кръв на такова мъниче, да се пречупя ли за глюкозата....?!

# 34
  • Мнения: 2 516
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

# 35
  • Мнения: 203
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

Криси ще се нагласите за кърменето. Първите дни си е болезнено. Добре е, че се помпиш това мен лично много ме облекчаваше. Относно АМ, бебетата които се хранят с него огладняват по-бавно. За количеството кърма не е нужно в началото да е много. Бебето на седмица яде по 60-70 грама на ядене така че това го засища.

# 36
  • Мнения: 203
Днес бяхме на 1-ва консултация на Ема, за 21 дни е качила 770 гр. и 6 см., което казаха че е отлично за кърмено бебче. Нещото което ме притесни, че казаха че е още доста жълта и ни пратиха да изследваме билирубин венозно Sad и отново ни се каза да пием глюкоза(така и не съм и давала)
Вашите бебчета жълтеят ли още, как се взема венозна кръв на такова мъниче, да се пречупя ли за глюкозата....?!
И Попи е леко жълтеничева. Нормално било ако кърмиш по-бавно да се разгражда билирубина- така ми каза моя педиатър. Иначе на нея нивата й ги мерят с един апарат който само долепят до челцето и след минута той показва показателите.

# 37
  • Мнения: 2 516
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

Криси ще се нагласите за кърменето. Първите дни си е болезнено. Добре е, че се помпиш това мен лично много ме облекчаваше. Относно АМ, бебетата които се хранят с него огладняват по-бавно. За количеството кърма не е нужно в началото да е много. Бебето на седмица яде по 60-70 грама на ядене така че това го засища.
Да, толкова яде. Даже тъкмо му изцедих една доза  Mr. Green И бързах да се намажа с Гармастан, дано да помогне.
И нас ни изписаха с лека жълтеница, но не било нищо особено. Даже и на лампа не го слагаха.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Криси,не се мъчи с Гармастан.Ефекта е доста бавен според мен.Купи си от атеката Благ вазелин,мажи се и ефекта е много добър.Не се отмива след това,аз баткото само с такова го изгледах,че и моите зърна са големи.

# 39
  • Мнения: 2 516
Още днес ще си взема, мерси!
Казаха ми и с мас или зехтин да пробвам  newsm78

# 40
  • Мнения: 3 331
Аз се мажех с лансинох крем след всяко кърмене, за да не ми се разранят зърната. Около седмица-две бяха чувствителни до болка, виках докато кърмех. Но е нормално, просто им дай време да свикнат Hug Аз по едно време мислех да си купувам протектори, но се отказах - с тях зърната никога нямаше да свикнат. Ще мине и този период и ще загрубеят  Wink
АМ натоварва коремчето и му е нужно повече време, за да обработи храната. Докато кърмата се усвоява моментално, затова и огладнява по-бързо. Как разбра, че кърмата ти е малко? Според мен махай АМ и си кърми бебока. Защото ако продължиш да дохранваш с АМ кърмата реално може да намалее - бебето ще е нахранено и ще подава по-рядко сигнали за производството на кърма. Вследствие тя ще намалее. И обратно. Точно сега ти се регулира кърмата, така че АМ е излишно.

# 41
  • Мнения: 356
Момичета,  днес определихме дата за секцио - 27.04 ...не мога да повярвам, че скоро ще видя малкото човече. Като знам датата и вече ми е притеснена. ..имам чувството, че утре ще е най- дългия ден . Надявам се само всичко да мине добре Praynig

# 42
  • София
  • Мнения: 324
Tedka, мога ли да попитам, ако е удобно разбира се, какво наложи секциото?

# 43
  • Мнения: 356
Tedka, мога ли да попитам, ако е удобно разбира се, какво наложи секциото?
От 2 седм. Постоянно следим беба, защото е с усукана пъпна връв. Но от няколко дена тоновете не са добри и се оказа че изобщо не расте, а е спряла развитие (и като цяло е мъничка около 2600). Днес проследиха пъпната връв и се видя, че е двойно увита около вратлето и е захваната под лявото рамо и на едно място се притиска (има съмнение за възелче)

# 44
  • Мнения: 262
Здравейте мамчета, само да се похваля - днес в 14:04 часа се роди дъщеря ни Никол!!! Нормално раждане, с епидурална упойка, 3,720 кг, 50 см. Добре сме и двете, дори пробвахме да се храним. Успех на всички - наистина чувството е уникално
😊😊😊

Общи условия

Активация на акаунт