~Пролетта пристигна вече, щъркел носи ни АПРИЛското човече!~№8

  • 22 169
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 825


   



***01.04.2016***

naskomimi, 32 години, Пловдив , първа бременност
Малката:), 29 години, Русe, първа бременност
Niya Valcheva, София, първа бременност
Нелка*, 27 години, София, първа бременност
UNynaeve ,31 години, Пловдив, втора бременност
Ralll_88 , 27 години, Варна, първа бременност 
sana77 , 38 години, Пловдив, трета бременност
natydeus , 36 години, София, първа бременност



***02.04.2016***

Зеленоочка, 32 години, София, втора бременност
Suzi_to , 23 години, София, първа бременност
lilsii87 , 28 години, Пловдив, първа бременност



***03.04.2016***

buritu, 37 години, втора бременност
Ira_379 ,29 години, гр. Казанлък, първа бременност 



***04.04.2016***

Суши, втора бременност
pariss, 27 години, Дубай, първа бременнност



***05.04.2016***

forte1990, 25 години, Пловдив, първа бременност
IRI_90, 25 години, Ихтиман, първа бременност



***06.04.2016***

Dari_K, 28 години, Варна, първа бременност
PaulieM, 33 години, София, втора бременност
GaletoD, 32 години, София, първа бременност
Svetlana Pencheva, 29 години, София, първа бременност
PNN ,  София, първа бременност
Stela Yordanova-Yancheva , първа бременност



***07.04.2016***

Deni8808, Стара Загора, първа бременност
dafidjel, 41 години, София, шеста бременност



***08.04.2016***

geri112,33 години,  гр. Велинград, втора бременност


***09.04.2016***
abel, гр. София, втора бременност
glori91 , 24 години, гр. Варна , първа бременност
jullss ,38 години, гр. Пловдив , втора бременност
InaIohanova ,28 години, първа бременност   



***10.04.2016***

IoannaD, 23 години, София, втора бременност
ivan4e84 , 31 години, Бургас, втора бременност



***11.04.2016***

losvet, 33 години, Сливен, втора бременност


***12.04.2016***

Велека, София, трета бременност
muniiiii3, Лондон,трета бременност
vesy_pp ,32 години, София,втора бременност
Наня  ,25 години, Варна, първа бременност
yolitka , 32 години, гр. Елин Пелин, втора бременност



***13.04.2016***

Molli, София, втора бременност
glimpse, 33 години, София, първа бременност



***14.04.2016***

zina, 35 години, Варна, втора бременност


***15.04.2016***

Golden_Baby, 28 години, София, втора бременност
charlie,32 години, гр. Бургас, първа бременност
zverka ,37 години ,  София, втора бременност



***16.04.2016***

Ibcinka, 21 години, Велико Търново, първа бременност
d_koleva, Стара Загора, втора бременност
mariya_8.9 , Варна, 26 години,  втора бременност



***17.04.2016***

marinakapina, 34 години, София, втора бременност
Ellie_eillE,29 години , втора бременност
Soul4e  , София
katekate1 ,29 години, гр. Пловдив , първа бременност
Glory_27 , 23 години, гр. Лом, първа бременност   



***18.04.2016***

GrandMagnolia, 26 години, София, първа бременност
gergana.chb , 29 години, гр. Червен бряг , първа бременност



***19.04.2016***
Chopimira , 31 години, фр. София, първа бременност


***20.04.2016***

Криси` , 23 години, Варна, първа бременност
TYPUFI, София, първа бременност
lubol, 37 години, София, втора бременност
PetyaStudenkova, гр. Севлиево, първа бременност
nadeto0304 , 30 години, Бургас, първа бременност
ginmin, 34 години, София, втора бременност
nandy ,41 години, втора бременност



***21.04.2016***

Кофеин , 30 години, Лондон, втора бременност
*Bubble*, 24 години, София, първа бременност
Freude, Пловдив, втора бременност
nasunka ,28 години, Пловдив , първа бременност
gospojicata , Пловдив , първа бременност



***22.04.2016***

mis_bis, 34 години, Варна, втора бременност
bugi.st, 37 години, Пазарджик, втора бременност



***23.04.2016***

Veninka92, 22 години, Пловдив, първа бременност
seangelova, 23 години, София, първа бременност
Nucito_86, 29 години, София, втора бременност
pandapanda, 29 години, София, първа бременност



***24.04.2016***
dominnic , 32 години ,гр. Пловдив, първа бременност
Diliana Yordanova ,35 години, София , първа бременост



***25.04.2016***
merito, 35 години, Стара Загора, трета бременност
mochkas, 25 години, Бургас, първа бременност
Инна Георгиева_522429, 21 години,гр. Варна, първа бременност
kerenska ,26 години, гр. Варна, първа бременност 



***26.04.2016***

velo, 38 години, Ямбол, втора бременност
slancetoto,София,втора бременност



***27.04.2016***
Стойчето, 28 години, Стара Загора, втора бременност
svetlenceto, 27 години, Бургас, втора бременност
ma.atanasova,29 години, гр. Казанлък, първа бременност
roni1914 , 24 години, гр. София, първа бременност
Milindaaa , 22 години, Италия, първа бременност
inatesta , 28 години, Единбург , втора бременност 



***28.04.2016***

bulgarskomomiche,София,втора бременност


***29.04.2016***

negrita,32 години, гр. Асеновград, втора бременност
София Гошева , 27 години, гр. Калофер, първа бременност



***30.04.2016***
pink_g, 29 години,  гр. Сливен, втора бременност
nanuka , 30 години, гр. София, първа бременност
tedka90 , 25 години, гр. Варна, първа бременност



За добавяне в списъка , моля изпратете ЛС на PaulieM със следната информация : термин, години, град, коя по ред бременност е това. 





Медецински календар
Седмици, месеци, триместри
Биология на вътреутробното развитие
Прегледи и изследвания
Хранене по време на бременност
Коремни болки и спазми по време на бременност


Развитие на бебето в снимки
Развитие на сетивата
Приблизителни размери на бебето по седемици


Ла Лече Лига - консултанти по кърмене
Библиотека "Всичко за кърменето"
Кърмене след секцио


Списък за бебето - всичко нужно, за да го посрещнем
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето
Всичко необходимо за мама и бебе


Майчино счетоводство - бърза тема за въпроси и отговори
Калкулатор "Майчинство"
Майки студентски и еднократната помощ, която им се полага


Полезни линкове към НОИ:

Справки по ЕГН и ПИК
Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане
Справка по ЕГН за представени документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО


Може да споделяте още полезни статии и линкове, които да бъдат добавени.


Предишни Теми:

# 1
  • Мнения: 262
Да ни е честита новата темичка Simple Smile Само положителни емоции да ни носи!!!

# 2
  • Мнения: 3 331
 bouquet paulieM
Връщаме се от едночасова разходка в квартала - капнахме с таткото  ooooh! неспането започна да ми се отразява.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 843
Цоп в новата тема Wink
Честити нови бебчета, бързо възстановяване на мамите Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Днес ме приеха в болницата по спешност за лоши тонове.. Сега продължаваме да следим нещата, но за сега всичко клони към секцио. Стискайте палци бебка да е добре  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 256
Днес ме приеха в болницата по спешност за лоши тонове.. Сега продължаваме да следим нещата, но за сега всичко клони към секцио. Стискайте палци бебка да е добре  Praynig

Стискам палци всичко да мине много леко  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 6
  • Мнения: 271
Момичета, да споделя и аз-на 21.04 в 21:55 се роди второто ми момче Божидар- 3480/51см.
Родих нормално, вьзстановявям се. Имам доста шевове.

# 7
  • Мнения: 356
Днес ме приеха в болницата по спешност за лоши тонове.. Сега продължаваме да следим нещата, но за сега всичко клони към секцио. Стискайте палци бебка да е добре  Praynig

Дано всичко е наред с бебчето  Praynig Praynig аз също ходя често на тонове и го наблюдаваме,но още не сме решили за секцио.

Момичета да се похваля вече имам безболезнени контракции  Laughing Laughing явно все пак съм била временна  Joy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,честито на новите бебчета и техните мами  bouquet.Да растат здрави и много усмихнати!
Ние от снощи сме в къщи.На 18.04 в 9.20 се роди и нашия втори син Борис-4150г.и 54см.със секцио.
Имах обаче много сраствания от първото секцио,и беше много трудно и болезнено.Даже накрая ме шиха без упойка.Важното е,че всичко мина и се появихме на белия свят със земетресение  LaughingЕкипа се шегуваше,че ще ни дават по Нова,как болницата в Стара Загора се е срутила,но екипа е останал геройски на поста си,за  да довърши операцията на родилката  Joy.

# 9
  • Мнения: 48
Супер сте с новите теми.Честити бебенца, нека са ви живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 1 256
Негрита, честит ти син Божидар! Да расте жив и здрав, а ти се възстановявай бързо. Защо имаш толкова много шевове? Когато можеш разкажи.
Менделеевка, честито съкровище и на теб. Да ти е жив и здрав. Май си била истински герой на операционната маса. Как са те шили без упойка?

# 11
  • Мнения: 70
Честити нови бебчета Джейн и Керенска и успех на всички които им предстои Hug
Момичета при вас има ли проблем с носа едно такова като хъркане което се засилва в легнало положение newsm78
Моето бебче от самото начало почти е така...педито го преглежда за нея му няма нищо.Каза да почиствам с физ.разтвор и помпа,всичко това го правя по няколко пъти,но продължава и не минава.Сякаш се мъчи да диша,горкичкото Cry Биха ли ви вече ваксината която е първия месец на нас ни предстои ако ни е минала жълтеницата,което видимо не се е случило,а пък незнам....отделно мислим да поставим и ротарикс

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 18
Честити нови бебчета Джейн и Керенска и успех на всички които им предстои Hug
Момичета при вас има ли проблем с носа едно такова като хъркане което се засилва в легнало положение newsm78
Моето бебче от самото начало почти е така...педито го преглежда за нея му няма нищо.Каза да почиствам с физ.разтвор и помпа,всичко това го правя по няколко пъти,но продължава и не минава.Сякаш се мъчи да диша,горкичкото Cry Биха ли ви вече ваксината която е първия месец на нас ни предстои ако ни е минала жълтеницата,което видимо не се е случило,а пък незнам....отделно мислим да поставим и ротарикс
И нашата бебочка грухти. И педито каза, че е нормално, особено щом няма сополки. Почистване с физиологичен разтвор също препоръча, даже без помпа. Само да накапвам.

# 13
  • Мнения: 3 331
Днес ходихме при педиатърката за първи преглед, не сме доволни и мислим да я сменяме. Наговори ни куп отживелици, постави бебето на масата за преглед без да смени постелката, а после каза да си носим винаги нещо за постилане, защото не било хубаво да лежи там, където лежат всички #2gunfire Претупа ни набързо, говорихме точно за грухтенето\хъркането от нослето. Максим има запушено носле, капим физ. р-р, но сополките му са зеленикави, което значело, че има стафилококи (без посявка не знам как го определи). Изписа ни тобрадекс. Изписа ни и капки за рахит-вие давате ли??
Можем ли да сменим педиатъра по всяко време или е както личния лекар-само 2 пъти в годината?

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
karina,ами оказа се,че за да стигнат до бебето без да го порежат,трябва да отстранят срастванията и нещата ще се проточат,а не могат да сложат допълнително упойка,за да не стига до плода.Иначе бяха много внимателни,особено  анестезиоложката и ме предупреди,че трябва да стискам зъби.Веднага след като го извадиха ми досложиха малко,но тя докато подейства и те почти ме бяха зашили вече.Като ме пренесоха в реанимация почти сама си преместих краката и горната част на тялото,което означава,че вече упойката беше почти изчезнала.
Иначе ме надрусаха после с обезболяващи.

# 15
  • Мнения: 3 331
Менделеевка, смела мама си ти Hug

# 16
  • Мнения: 1 256
Изключително смела!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Ами то,не че имаш избор.Нямаше как просто да стана и да си тръгна от масата  Grinning.
Важното,е че всичко свърши добре и в понеделник ще ми махнат конците.А на тези,които още очакват им пожелавам безпроблемно раждане и прекрасни бебоци. Hug

# 18
  • Мнения: 233
Менделеевка,направо си герой.Аз имах болки при самото секцио докато я избутваха от горната част на матката,защото моята беба не й се слизаше въобще,а упойката си ме държеше.И това на фона на другите жени със секцио,които нямаха никакви болки при операцията,а какво ли да те шият без упойка почти о.О

# 19
  • Мнения: 1 256
Менделеевка, благодаря за пожеланията. А ти се възстановявай бързо!

# 20
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,

честити бебчета на всички родили мамчета, да са ви живи и здрави и много да ви радват, а на вас бързо възстановяване.

На мамчетата, които още чакат, леко и безпроблемно раждане ви пожелавам, малко ви остана, после ще ви липсват ритничетата.  Simple Smile

От много време не съм писала, но ви чета когато мога. Нашата Мариянка направи 1 месец на 21.04. И ние даваме капки Витамин Д на Джеймисън, но на нас педиатърката ни каза по 2 капки. За ваксина ни каза, че вече след някакви промени в програмата на ваксините се биела на втория месец, та около 21.05 ще ни я бият.

# 21
  • Мнения: 203
Здравейте момичета,

честити бебчета на всички родили мамчета, да са ви живи и здрави и много да ви радват, а на вас бързо възстановяване.

На мамчетата, които още чакат, леко и безпроблемно раждане ви пожелавам, малко ви остана, после ще ви липсват ритничетата.  Simple Smile

От много време не съм писала, но ви чета когато мога. Нашата Мариянка направи 1 месец на 21.04. И ние даваме капки Витамин Д на Джеймисън, но на нас педиатърката ни каза по 2 капки. За ваксина ни каза, че вече след някакви промени в програмата на ваксините се биела на втория месец, та около 21.05 ще ни я бият.

Твоята Мариянка е с моята Попи на една дата 🤗

И на нас ни казаха втория месец за имунизация.

Честит празник на всички с имена на цветя. Моята дъщеричка също празнува днес- името и от английски се превежда- полски мак 🌺🌷

# 22
  • София
  • Мнения: 324
Честити бебета Божидар и Борис!  Grinning
Много се радвам, че с бебе Божидар сме Рожденници на един ден! Wink
И такаа, и аз си почаквам още. Нямам и грам притеснение, сърцето на бебчо бие ок, но разбира се ще започна да се следя активно ако до ден-два нищо не се промени... И тъй като моята АГ е изключително зле и с апаратурата и пр., ще посетя някой друг най-вероятно, който все пак да ми каже подробно как се нещата... В моя случай по-скоро не е преносване, а неправилна дата... Все пак при всички е индивидуално.
Tedka90, ти кога трябва да раждаш? И аз се чувствам като теб - наличието на контракции някакви през последните два дни ми припомнят, че все пак ще има и край някакъв Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 331
Честит празник на Попи (много ми хареса името й!) и на всички цветенца!
Нашето зверче има много газове и почти не спи. Покрай него и аз. Днес излязоха с таткото, за да мога да поспя. Но от утре таткото се връща на работа и оставам сама-ще е интересно Crazy много се надявам с порастването да разреди нощните будения, за да имам сили през деня.

# 24
  • Мнения: 203
Честит празник на Попи (много ми хареса името й!) и на всички цветенца!
Нашето зверче има много газове и почти не спи. Покрай него и аз. Днес излязоха с таткото, за да мога да поспя. Но от утре таткото се връща на работа и оставам сама-ще е интересно Crazy много се надявам с порастването да разреди нощните будения, за да имам сили през деня.

Адиктет аз й давам мъничко чай от анасон. Пие не повече от чаена лъжичка и след десетина минутки почва да пръцка и заспива спокойна. Пробвай ако искаш, може да помогне 🤗

# 25
  • Мнения: 3 331
Някаква марка да ми препоръчаш?

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Минавам да се похваля, че днес в 14:40 се роди Мила 3390 51см. Беше естествено раждане без упойка, но се чувствам много добре. Беб е при мен и после ще пробваме първото кърмене

# 27
  • Мнения: 203
Някаква марка да ми препоръчаш?

Мама ми донесе няколко пакетчета от БГ. Нищо особено не бяха, взела ги беше от аптеката.

# 28
  • Мнения: 203
Имам въпрос. Пиете ли противозачатъчни по време на кърмене и ако да, коя марка? Четох че само отделни марки са подходящи заради хормоналният им състав.

# 29
  • Мнения: 1 256
Честит имен ден на всички именнички!
Decuto, честита дъщеричка Мила! Много нежно име сте избрали. Когато имаш възможност разкажи как мина.
Джейн, как си? Пиши как сте с бебчо?
След твоето раждане темата затихна.

# 30
  • Мнения: 3 331
Аз да помрънкам...и снощи Максим се буди през час да яде. А майка му кога ще спи? Crossing Arms Crazy

# 31
  • Мнения: 356
Tedka90, ти кога трябва да раждаш? И аз се чувствам като теб - наличието на контракции някакви през последните два дни ми припомнят, че все пак ще има и край някакъв Simple Smile

Честити бебчета, да са живи и здрави  Hug
Аз уж съм с термин 30, но явно нищо не се знае  Joy днес съм на тонове, а утре на преглед и ще видим какво ще кажат...но започвам да си мисля, че ще мина към май месец...явно на беба си и харесва вътре.

# 32
  • София
  • Мнения: 324


Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Имаш цели 5 дни до термин! А и щом се следиш редовно - всичко ще е наред Simple Smile
Аз вече подминавам, та се чудех дали има още някой в това положение??

# 33
  • Варна
  • Мнения: 843
Днес бяхме на 1-ва консултация на Ема, за 21 дни е качила 770 гр. и 6 см., което казаха че е отлично за кърмено бебче. Нещото което ме притесни, че казаха че е още доста жълта и ни пратиха да изследваме билирубин венозно Sad и отново ни се каза да пием глюкоза(така и не съм и давала)
Вашите бебчета жълтеят ли още, как се взема венозна кръв на такова мъниче, да се пречупя ли за глюкозата....?!

# 34
  • Мнения: 2 516
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

# 35
  • Мнения: 203
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

Криси ще се нагласите за кърменето. Първите дни си е болезнено. Добре е, че се помпиш това мен лично много ме облекчаваше. Относно АМ, бебетата които се хранят с него огладняват по-бавно. За количеството кърма не е нужно в началото да е много. Бебето на седмица яде по 60-70 грама на ядене така че това го засища.

# 36
  • Мнения: 203
Днес бяхме на 1-ва консултация на Ема, за 21 дни е качила 770 гр. и 6 см., което казаха че е отлично за кърмено бебче. Нещото което ме притесни, че казаха че е още доста жълта и ни пратиха да изследваме билирубин венозно Sad и отново ни се каза да пием глюкоза(така и не съм и давала)
Вашите бебчета жълтеят ли още, как се взема венозна кръв на такова мъниче, да се пречупя ли за глюкозата....?!
И Попи е леко жълтеничева. Нормално било ако кърмиш по-бавно да се разгражда билирубина- така ми каза моя педиатър. Иначе на нея нивата й ги мерят с един апарат който само долепят до челцето и след минута той показва показателите.

# 37
  • Мнения: 2 516
Честити нови бебчета!  Heart Eyes
От вчера и ние с Даниел сме си у дома. Още ми е странно и не мога да осъзная, че имаме бебе. А е толкова хубаво Heart Eyes
Вечер, обаче, ми е най-трудно. Събужда се тогава, когато е най-гладен, и надава страшен вой Mr. Green
Проблемът ни е кърменето. Имам по-плътни зърна и той ми разрани страшно много. Мъчих се, Мъчих, продължих да го слагам, но плачех, докато го храня. Самото раждане не болеше толкова много! Сега се цедя, боли по-малко. Но и кърмата ми все още не е толкова много и давам мляко на Хип,че с такова го храниха в болницата. Все още нямаме изграден режим. Забелязах, че кърмата го засища за по-кратко време - около 2 часа, а с адаптираното мляко издържа близо 3.
По-късно чакаме педиатърката. Чух много добри отзиви за нея, по телефона беше много мила. Ще видим и тя какво ще каже Simple Smile

Криси ще се нагласите за кърменето. Първите дни си е болезнено. Добре е, че се помпиш това мен лично много ме облекчаваше. Относно АМ, бебетата които се хранят с него огладняват по-бавно. За количеството кърма не е нужно в началото да е много. Бебето на седмица яде по 60-70 грама на ядене така че това го засища.
Да, толкова яде. Даже тъкмо му изцедих една доза  Mr. Green И бързах да се намажа с Гармастан, дано да помогне.
И нас ни изписаха с лека жълтеница, но не било нищо особено. Даже и на лампа не го слагаха.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Криси,не се мъчи с Гармастан.Ефекта е доста бавен според мен.Купи си от атеката Благ вазелин,мажи се и ефекта е много добър.Не се отмива след това,аз баткото само с такова го изгледах,че и моите зърна са големи.

# 39
  • Мнения: 2 516
Още днес ще си взема, мерси!
Казаха ми и с мас или зехтин да пробвам  newsm78

# 40
  • Мнения: 3 331
Аз се мажех с лансинох крем след всяко кърмене, за да не ми се разранят зърната. Около седмица-две бяха чувствителни до болка, виках докато кърмех. Но е нормално, просто им дай време да свикнат Hug Аз по едно време мислех да си купувам протектори, но се отказах - с тях зърната никога нямаше да свикнат. Ще мине и този период и ще загрубеят  Wink
АМ натоварва коремчето и му е нужно повече време, за да обработи храната. Докато кърмата се усвоява моментално, затова и огладнява по-бързо. Как разбра, че кърмата ти е малко? Според мен махай АМ и си кърми бебока. Защото ако продължиш да дохранваш с АМ кърмата реално може да намалее - бебето ще е нахранено и ще подава по-рядко сигнали за производството на кърма. Вследствие тя ще намалее. И обратно. Точно сега ти се регулира кърмата, така че АМ е излишно.

# 41
  • Мнения: 356
Момичета,  днес определихме дата за секцио - 27.04 ...не мога да повярвам, че скоро ще видя малкото човече. Като знам датата и вече ми е притеснена. ..имам чувството, че утре ще е най- дългия ден . Надявам се само всичко да мине добре Praynig

# 42
  • София
  • Мнения: 324
Tedka, мога ли да попитам, ако е удобно разбира се, какво наложи секциото?

# 43
  • Мнения: 356
Tedka, мога ли да попитам, ако е удобно разбира се, какво наложи секциото?
От 2 седм. Постоянно следим беба, защото е с усукана пъпна връв. Но от няколко дена тоновете не са добри и се оказа че изобщо не расте, а е спряла развитие (и като цяло е мъничка около 2600). Днес проследиха пъпната връв и се видя, че е двойно увита около вратлето и е захваната под лявото рамо и на едно място се притиска (има съмнение за възелче)

# 44
  • Мнения: 262
Здравейте мамчета, само да се похваля - днес в 14:04 часа се роди дъщеря ни Никол!!! Нормално раждане, с епидурална упойка, 3,720 кг, 50 см. Добре сме и двете, дори пробвахме да се храним. Успех на всички - наистина чувството е уникално
😊😊😊

# 45
  • София
  • Мнения: 324
София, честита радост! Grinning
Тедка, желая ти успех и всичко да мине добре и бързо!

# 46
  • Мнения: 2 516
Аз се мажех с лансинох крем след всяко кърмене, за да не ми се разранят зърната. Около седмица-две бяха чувствителни до болка, виках докато кърмех. Но е нормално, просто им дай време да свикнат Hug Аз по едно време мислех да си купувам протектори, но се отказах - с тях зърната никога нямаше да свикнат. Ще мине и този период и ще загрубеят  Wink
АМ натоварва коремчето и му е нужно повече време, за да обработи храната. Докато кърмата се усвоява моментално, затова и огладнява по-бързо. Как разбра, че кърмата ти е малко? Според мен махай АМ и си кърми бебока. Защото ако продължиш да дохранваш с АМ кърмата реално може да намалее - бебето ще е нахранено и ще подава по-рядко сигнали за производството на кърма. Вследствие тя ще намалее. И обратно. Точно сега ти се регулира кърмата, така че АМ е излишно.
Като се цедя, гледам количеството. Не стига... Ама ще тръгне - днес видях направо струйка  Crazy Mr. Green

София,честита принцеса! Голяма мома Heart Eyes
Тедка, вдичко ще бъде наред  Hug

# 47
  • Мнения: 1 256
София, честита дъщеричка.
Тедка, ти при кой лекар беше в Майчин дом? Всичко ще е наред.

# 48
  • Мнения: 356

Тедка, ти при кой лекар беше в Майчин дом? Всичко ще е наред.

София, честито бебче  bouquet да е живо и здраво.

Карина, при док. Боян Георгиев съм.
Момичета, благодаря за подкрепата  Hug Hug

# 49
  • Мнения: 3 331
Аз от вчера май имам запушено каналче ooooh! от външнатс страна гърдата е зачервена и боли много, дори и когато е изпразнена. Ще пробвам със студен компрес, дано да помогне.

# 50
  • Мнения: 2 516
Аз от вчера май имам запушено каналче ooooh! от външнатс страна гърдата е зачервена и боли много, дори и когато е изпразнена. Ще пробвам със студен компрес, дано да помогне.
И аз съм така с едната гърда. Имам едни компреси на Нук - снощи ги затоплих и спах с тях. Днес си сложих гореща хавлия и вече 15мин се цедя и млякото не спира да тече Party

# 51
  • Мнения: 70
addicted аз бях в началото така и чак ме тресеше едната вечер и на другия ден цялото тяло ме болеше.Той и Аг-то в родилното ме видя и каза,че мога да си докарам мастит на едната гърда.Откакто пия лецитин нямам такива проблеми даже кърмата от тази гърда текна много по-силно на струйки.Пия 3х1 от около 10 дни и мисля да минавам на 2х1 сега.Успех Peace

# 52
  • Мнения: 3 331
На своя глава мога ли да пия лецитин, т.е. няма да им никакви странични ефекти newsm78 при мен млякото си тече, не знам как се е получило...

# 53
  • Мнения: 70
Нищо няма да ти стане то е добавка и без това се съдържа в много храни и аз не вярвах предвид това че е добавка,а и имам известни резерви към фирмата която го произвежда.Ето ти и съвети от професионален консултант по кърмене https://xedra.wordpress.com/2014/12/22/mastitis-recurr/.

# 54
  • Мнения: 3 331
Благодаря! Още днес ще ми купят и започвам да го пия.

# 55
  • Мнения: 76
Да се похваля и аз - на 18 срещу 19 април ме приеха с изтекли води, цяла нощ се мъчих, после ми сложиха система за предизвикване на контракции и след 14 часа мъка в болницата на 19.04. в 14:25ч. се появи и моето мило слънчице Людмила - 3430гр., 50см...
Беше на кислород, тъй като се позадуши при раждането.., остана плацента в мен, правиха ми кюртаж, имам над 40 шева, но си заслужаваше Simple Smile
Вече сме си вкъщи, гледаме се, всички са на върха на щастието, а аз май още не съм в час като хората.. мъчат я колики вече и спането е мираж в къщата, но всичко ще си дойде на мястото Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 331
Маги, честита дъщеричка bouquet (лелеее, 40 шева Confused)

# 57
  • Мнения: 1 256
Маги, честита Люси! Да ти е жива и здрава и много да те радва. А ти се възстановявай много бързо. Къде ражда? Може ли да разкажеш накратко за раждането. Защо толкова много шевове? Наистина много си се измъчила. Дано бебчо да ти даде сили и да забравиш трудното раждане.

# 58
  • Мнения: 123
Честито на всички родили мами  bouquet bouquet bouquet и добре дошли на Бебчетата, нека са живи и здрави и много щастливи .

Момичета и аз имах проблем с едната гърда даже вдигнах температура,но само цедене с помпа ме оправи. Сега гледам да цедя редовно поне няколко дни.
Незнам как е при вас,  но на мен времето не ми стига,уморена съм и ужасно недоспала.Едвам намирам време да вляза в банята...Бебчето от 2 април до вчера е наддало повече от килограм...дали е нормално толкова много? Обърнали сме деня в нощ и обратно.
Лохии още имам...изобщо мрън!

Бремените коремчета..
Не остава много за края на април...успех  Hug bouquet

# 59
  • Мнения: 3 331
Незнам как е при вас,  но на мен времето не ми стига,уморена съм и ужасно недоспала.Едвам намирам време да вляза в банята...
И аз съм така. Като парцал се чувствам. Преди да родя казвах, че не искам никой да ми виси на главата и че ще се справя сама, обаче недоспиването направо ме убива. Бързичко си промених мнението Tired

# 60
  • Мнения: 123
Незнам как е при вас,  но на мен времето не ми стига,уморена съм и ужасно недоспала.Едвам намирам време да вляза в банята...
И аз съм така. Като парцал се чувствам. Преди да родя казвах, че не искам никой да ми виси на главата и че ще се справя сама, обаче недоспиването направо ме убива. Бързичко си промених мнението Tired

Мога докато съм седнала и кърмя да спя и сънувам ooooh! ,  като се стряскам отвреме на време.  #Crazy
Не е лесно, а и кафе не е желателно да се пие на тази енап.
Дайте "рецепта" за справяне с недоспиването без да се губи човешкия облик на недоспалия.  Crazy

# 61
  • Мнения: 3 331
Тази вечер даже съм с висока температура заради запушено каналче. Пия лецитин вече, дано да се отпуше това загубено каналче Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 123
Масаж и цедене  едновременно Peace
За температурата може парацетамол, на мен така ми казаха.
Много неприятно.

# 63
  • Мнения: 76
Маги, честита Люси! Да ти е жива и здрава и много да те радва. А ти се възстановявай много бързо. Къде ражда? Може ли да разкажеш накратко за раждането. Защо толкова много шевове? Наистина много си се измъчила. Дано бебчо да ти даде сили и да забравиш трудното раждане.
Раждах в Майчин дом, към 12:00 през нощта бях там, водите изтекоха вкъщи. Приеха ме и ме настаниха веднага в родилна зала, набиха ми няколко абоката, завиха ме и ми казаха да почивам, тъй като нямах контракции... ама как се спи в родилна зала никой не те пита... Имах 2 см разкритие, до 9 сутринта бяха 3...
Казаха, че ми пускат система за предизвикване на раждане.., и около половин час по - късно се започна с мъките. 4 часа контракции, като през цялото време минаваха една сурия народ - студенти, стажанти, всеки бърка, всеки дава мнение, текоха води с най-различни цветове, накрая се оказа, че били зелено-жълти...
Към 14:00 дойде акушерката, казах и, че ще се мре Simple Smile и се започна... Напъни, ад, аз останала без сили, тамън да излезе и се връща може би над 15 пъти... И ме клъцнаха, нямаше как и накъде, защото малката се задушаваше...На предела на предела на ПРЕДЕЛА на силите си напънах още веднъж и излезе....тогава вече се родих и аз.... а тя беше ужасно красива, но лилава от задушаването, нагълтана с води.... Изкараха плацентата, но доктора видя, че няма някакво мини парче от нея, каза да се направи кюртаж и ми каза, че съм късметлийка, защото ще ми сложат упойка и няма да усетя шевовете покрай ревизията. Сложиха ми нещо в абоката и КРАЙ!! Засънувах някакви веселби, музики... много яка дрога беше, не знам каква...
Събудих се след час и половина, доки каза, че имам около 30 вътрешни и 15 външни шева и че съм изгубила доооста кръв и добре, че съм яка българка, че съм преживяла... каза, че бебка е стабилизирана и май това беше... сега боли все още, но започвам да се чувствам човешки отново...

# 64
  • Мнения: 3 331
Лелеее, Маги Confused Страшно е било!

# 65
  • Мнения: 76
Лелеее, Маги Confused Страшно е било!
Много..., чудя се на майките, които са решили да раждат второ.. адмирации и поклон! ooooh!

# 66
  • Мнения: 123
Маги герой си  bouquet
Желая ти бързо очовечване и възстановяване , а иначе за второ...,трето ами забравя се. Наистина се забравя аз съм например двайсетина дни след секцио, след което не ми беше никак леко,но вече кофти нещата се забравят и изплуват нови на хоризонта. Пък и не е казано,че ако първото раждане е било тежко и втората ще е така Peace
Още веднъж бързо възстановяване и забравяне на трудните моменти от раждането  bouquet

# 67
  • Мнения: 712
Честито на всички мами  bouquet
нас още не са ни изписали, заради инфекция на малкия...
Момичета, моля за съвет- малкия какт беше запачнал да суче, сега тотално отказва. Опитва се, но не успяваме. Шишето не го успокоява, иска и на гърда. Плаче.неистово и не знам кжк да го накарам да засуче пак.

# 68
  • Мнения: 203
Честито на всички мами  bouquet
нас още не са ни изписали, заради инфекция на малкия...
Момичета, моля за съвет- малкия какт беше запачнал да суче, сега тотално отказва. Опитва се, но не успяваме. Шишето не го успокоява, иска и на гърда. Плаче.неистово и не знам кжк да го накарам да засуче пак.

Jane - да не би нещо да му е некомфортно? Мокра пелена, колики? Понякога Попи не е гладна и мрънка. Тогава давам биберон, ако не подейства я взимам с мен и я слагам по коремче. Така двете сме лице в лице и й става интересно. Също така от тази седмица вече иска да слуша песни и да се люлее на шезлонга. Не помня колко е голямо твоето бебе, но пробвай ако искаш някое от горните неща.

# 69
  • Мнения: 96
Честито на новите мами  bouquet Аз вече загубих надежда, днес ми е термина 27 април , но маника  не дава никакви признаци че му се излиза Sad . Днес бях на екограф , слушане на тонове и ми направиха преглед за разкритие , всичко е наред имала съм само 1 см разкритие ама аз си ходя така една седмица .....Казаха ми че ще правим същата процедура през ден и ако до 10 дена няма промяна ще ми го предизвикат . Гледам че има доста мами на днешния ден (някой вече родили) Много ме беше страх от преносване , но това е положението . Може да съм от майските майки  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 825
 jane - от АБ може да е по -мързелив, да заспива бързо и да не иска да суче. Не се отказвай и го дръж на гърда по повече време. Дразни го със зърното , дори и само да си играе с него -  стимулира. Ако спи - го буди като го щипкаш по ушите, крачетата, рамото ..... Като спрете с АБ ще му се възвърне апетита и ще започне да суче пак.
Иначе - за вторите раждания .. забравя се Simple Smile е отнема малко време . Тъкмо си викаш най-лошото мина .. после ти трябва време да забравиш:
-  болките от кърменето,
-  какво е да не се чувстваш като нормален човек, защото по цял ден кърмиш, храниш , преобличаш и не си спомняш , кога си спала 4-5 часа без прекъсване и какво е да си вземеш вана ;
- захранването, повръщането, никненето на зъби, как не ти остава кръст докато проходи;
- и най-накрая махането на памперса и тръгването на ясла;
Та - на около 3 години след като родиш, вече си позабравил повечето трудни моменти и с умиление гледаш снимките и си припомняш, колко хубаво е да родиш и гледаш бебче( ако между временно не сте направили "белята"  hahaha hahaha Joy Joy Joy baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral)

# 71
  • Мнения: 3 331
Та - на около 3 години след като родиш, вече си позабравил повечето трудни моменти и с умиление гледаш снимките и си припомняш, колко хубаво е да родиш и гледаш бебче( ако между временно не сте направили "белята"  hahaha hahaha Joy Joy Joy baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral)
Чaк след 3 години ли ще се почувстваме като хора Shocked Mr. Green
От АМ наистина стават по-поспаливи. В болницата имах една вечер, в която толкова бях изморена, че заспивах, докато кърмех. Акушерката даде АМ на бебчо, за да мога да поспя - няколко часа не се събуди. Така че даването на АМ е голям враг на кърменето, ако държиш да кърмиш де.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 15:56 от addicted2U

# 72
# 73
  • Мнения: 3 331
Как се грижите за бибероните? Всеки ден ли се изваряват newsm78

# 74
  • Мнения: 203
Как се грижите за бибероните? Всеки ден ли се изваряват newsm78

Аз сменям биберона на няколко часа. И ги стерилизирам.

# 75
  • Мнения: 3 331
Аз нямам стерилизатор, затова изварявам. Сега четох, че поне веднъж-два пъти дневно трябва да се стерилизират/изваряват.

# 76
  • Мнения: 1 256
Джейн, обади се на някой консултант по кърменето. Симонета в Окръжна няма ли я? Тя е консултантка там.
Маги, имала си кошмарно раждане. Дано бързо го забравиш и още по-бързо да се възстановиш.
Милинда, и аз имам чувството че ще пренося. Казаха ми, че не е хубаво защото може да се стигне до секцио. Аз все още имам 5 дни.

# 77
  • Мнения: 3 331
Карина, времевото преносване не е страшно, ако всичко с бебето е наред - смята се за нормално преносване от 2 седмици след термин. Все пак терминът е ориентировъчна дата. Пожелавам ти бързо и безпроблемно раждане Hug
Бибероните държа 5 мин. във вряща вода в тенджера (в зависимост от марката съм срещала и 20 мин., но бактериите умират при 60 градуса, така че 5 мин. според мен са достатъчни). След това оставям да изстинат в една чинийка, като отгоре слагам салфетка, за да не полепва прах. Само ме дразни, че в самия биберон винаги остават капчици, кото не мога да изстискам, но при ежедневна стерилизация не мисля, че е проблем.

# 78
  • Мнения: 1 256
Addicted, благодаря ти мила. Да ти кажа честно преди няколко дни си направих голямо шоу с тази стерилизация. В началото много се ядосах, но после разбрах че се вкарах в голям филм и ми стана много смешно. И аз нямам стерилизатор. Реших да стерилизирам 2 залъгалки. Първо ги измих с веро. Те се напълниха вътре. Доста време ми отне докато махна сапунката. После ги сложих в тенджерата. Извадих ги. И тогава бяха пълни. Ужасссс. После се чудих къде да ги сложа да изсъзхнат и осъзнах, че стерилизациата ми отива на вятъра. Стояха може би половин час. Видях, че целите са в бял прах от гадната варненска вода. Че такива премеждия с 2 залъгалки:)

# 79
  • Мнения: 2 516
Аз мия през деня с препарат за бебешки съдове. Не стерилизирам всеки ден, струва ми се безсмислено Simple Smile Като ги измия, ги слагам на една микрофибърна кърпа да се поизсушат. За бибероните-залъгалки се продават кутийки за съхранение, може там да ги прибирате, а другите - по шишетата Simple Smile)

Да питам за бебетата, които са на кърма  - гледам,че на нашия мъж са му подути гърдичките. Това било хормонална криза - поел е мои хормони чрез плацентата и сега чрез кърмата. При вас забелязва ли се нещо такова?

# 80
  • Мнения: 3 331
Карина, не е нужно да слагаш препарат за миене - директно в тенджерата. Преди това най-много да ги изплакна на чешмата с водичка.
Криси, моята педиатърка каза същото за подутите гърдички. На 22 дена е, но сякаш вече не са толкова подути.

# 81
  • Мнения: 2 379
За гърдичките...хормоните Wink ще мине, ако не го притеснява детенцето просто "забравете", ако му е некомфортно може с компресчета с риванол.На мен като ми дойде цикъла и му се подуха ( изцяло на кърма е).
Имам няколко биберона, почти за всеки си има кутийка, приплаквам само с много топла вода може и веро, слагам да съхнат за малко на тензух, от време на време ги пускам в уреда за готвене на пара. Някои уреди за претопляне на шишета имат опции за стерилизация на биберони.....

# 82
  • Мнения: 118
здравейте момичета!Не бях писала в новата тема...да ни е честита!!!При нас нещата се развиват добре с бебо !Послушен е ,спинка си ,но от няколко дни са ни налегнали коликите и Инфакола не помага!!!Вие как се борите с коликите?Какви капки пиете?Голям е лакомник !Храним се през деня на 3 часа ,а вечер на 4 ,но тези колики ни развалят и режима....Все още не сме излизали навън!Вие на кога излезнахте на първа разходка?И още нещо ..моята педиатърка отрича даването на витамин Д,но на мен нещо вътрешно ми подсказва ,че не мога да и се доверя....Вие пиете ли витамин Д?

# 83
  • Мнения: 356
Момичета минавам само да се похваля вчера на 27.04 в 12:10 се роди моята дъщеричка Виктория 2860гр 48см. Безкрайно щастлива съм

# 84
  • Мнения: 48
Да ти е жива и здрава Тедка бързо възтановяване Simple Smile

# 85
  • Мнения: 3 331
Честита ви Вики! Да бъде жива и здрава!
Аз не знам дали Максим има колики - напъва се, недоволства, реве, газовете го събуждат лесно... Може и колики да са. Ще чакам да отминат, капки не бих дала. Няма единно мнение какво представляват коликите, но се смята, че се дължат на незрели стомах и нервна система. Така че не мисля, че капките ще са от полза, дори биха раздразнили нежното стомахче.
Ние излязохме около петия или шестия ден. Честно казано не ми остава време за разходки ooooh!
В момента давам Вигантол Peace

# 86
  • Варна
  • Мнения: 843
Честито бебче Вики Simple Smile
Момичета аз бибите(които категорично отказва) ги стерилизирам в ел. каната за вода - бързо и лесно Wink

# 87
  • Мнения: 3 331
За цял следобед малкото ми зверче спа не повече от час ooooh! определено са колики!

# 88
  • Мнения: 123
И ние взимаме вигантол.
За колики според мен и с капки и без капки пак ще ги има. Дали са колики може да е показно и цвета на акито в памперса, ако е зеленикаво, да колики са.
Излизаме след първата седмица ако е хубаво времето. Уморена съм,но за бебето е добре да излиза, гледам да няма много хора и не го водя в магазина
Сетих се,че за колики помага затоплено коремче,и аз пускам записан сешоар. Това много го успокоява,знам че е по добре моцарт или вивалди,но за колики при нас само сешоар действа.

Честито бебче Виктория на Тедка bouquet

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Маги,честито бебче.Наистина си се измъчила здравата,но най-хубавото следва така,че бързо възстановяване. bouquet
Честита Вики,да е жива и здрава.Много да ви радва  bouquet.
Момичета,вие на колко градуса държите бебетата в стаята?

# 90
  • Мнения: 94
Педиатърът каза 22, а при къпане 24. Но на малката на 24 при къпане и е малко студено. Иначе на 22 е с боди без ръкав или с къс ръкав отдолу и отгоре гащеризонче памучно или боди с дълъг ръкав и ританки. Като си я държа завитичка с леко поларено одеалце и през деня.  Simple Smile

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
И ние поддържаме 22-23 градуса,но свекърва ми е на гости,и мрънка,че го държим на студено  Whistling.

# 92
  • Мнения: 1 256
Тедка честитоооо! Да е жива и здрава малката Вики, а на теб бързо възстановяване!
Само Милинда ли остана от априлската групичка?
Момичета остават ми 3 дни до термин. Страхът започва да ме обзема.

# 93
  • София
  • Мнения: 324
Честити бебета и от мен! Simple Smile Казвам в множествено число, че незнам дали съм изчела всичко тези дни...
Карина, и аз съм още в очакване и то какво Simple Smile Разбирам притесненията ти, ама на мен днес ми е 8ми ден след термин и честно казано въобще не съм и мислела, че така ще бъде??  Последните дни бяха като години... Днес бях на тонове и бебето си е 6 за мое успокоение, ама все пак викам да се роди до неделя, че ще трябва да се ходи в болницата... Всъщност, според моята лекарка трябва уж да съм там вече , но понеже аз съм със собствено мнение, все още съм 'на свобода' в цивилизацията Grinning След всичките ми притеснения днес наистина ми олекна, и ако щете вярвайте, аз ще си го чакам до последно и ще допусна предизвикване само ако има медицински показания. За мен съвременната практика в БГ, която гласи 'на седмия ден те тъпчем с химикали, за да раждаш или те режем, само защото е седмия ден' е крайно непонятна. Но всеки има избор разбира се!
И така, стискайте палци да се разбуди юнака /който видите ли, беше позаспал по време на тоновете, та трябваше да го събудим!/; Не, че няма да отида в болницата, ама айде да свършва вече....
Всички вече са на вълна кърмене и пр. виждам, аз тук се чудя още кое откъде е Simple Smile
...Така че, Карина, незнам дали това те успокоява, нооо - случаи всякакви! Важното е , че когато и както и да се родят, вярвам, ще са добре бебчетата! Успех!

# 94
  • Мнения: 219
Желая на всички новородени бебоци да са здрави и обичани. Прочетох ви по диагонал,но браво на Маги,майка героиня от априлки 2016. Аз също да се отчета,на 22.04 родих бебе Цвета. 3,800; 52 см. Аз отидох в болницата и ми предизвикаха раждането, беше тежко. Сега пък цистит ще лекувам... Няма пълно щастие. На неродилите мами наистина е хубаво да чакат термина си.

# 95
  • Мнения: 96
Честито на последните бебенца , да са ви живи и здрави , много да ви радват ! Аз през ден ходя на тонове ,преглед за разкритие и екограф но уви на Бебо не му се излиза , днес апарата ми очете няколко по сериозни контракции и натискам знавеца и им викам не са ли достатъчно силни взимайте ме вече в болницата да раждам  Laughing а акушерката ми се смее и вика чакай ,къде си се разбързала само от два дена преносваш Confused Че така радвам се поне че не съм единствената не родила тук  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 516
Честито и на едни от последните априлчета Simple Smile)

Кърмещи мами, как се храните? Аз хем не кърмя на всяко хранене, но пак гледам да се ограничавам. Ядат ми се шоколад и ягоди, ама не смея. Малкия го почнаха коликите - не е тежко положението, но не искам да му дразни още повече на коремчето.  Педиатърката ми каза по-леко с Краставиците и доматите... А пък аз така да обичам салати...  Confused

# 97
  • Мнения: 3 331
Вчера и днес доста ягоди изядох...ще кажа след няколко дена как е положението Embarassed Mr. Green
По принцип ям много ябълки, от тях обаче получавам много газове. Реших да ги спра за няколко дена, за да видя дали повлияват на коликите и на неговите газове. Еми, не. Пак си има, вчера беше страшно просто... Яденето отива в стомаха, не в гърдите, не намирам логика чак толкова храната ми да повлиява на неговото стомахче. Най-много да направят кърмата с леееко различен вкус според мен.

# 98
  • Мнения: 203
Аз ям всичко без никакви ограничения. Няма доказана връзка между храна и кърма. Важното е да е питателна, за да имаме мляко.

# 99
  • Мнения: 94
Аз съм с алергичен ринит и педиатърката каза да не ям и пия, всичко от което имам алергии. Та спрях всчики плодове освен ябълки от време на време. Спрях кафето и прясното мляко, доматите и бобовите храни, шоколада. Само от време на време си позволявам по нещо сладичко, но малко. Не ползвам силни подправки при готвене. Аз краставици ям, че пък трябва да е по водна храната, наблягам на супите. Пия и чай за кърмачки на Биопрограма, пробвах и на Хипп и Веледа, ама резултатът е еднакъв, а разликата в парите огромна. Беба не иска да суче и се цедя с електрическа помпичка на Cangaroo и се родих направо, че с ръчната направо бях направила мускули на ръцете  Laughing но кърмата не ми е достатъчно та си я дохранвам. За коликите сме в момента на Инфакол и е по-добре детето. Спи по-спокойно. Иначе бяхме започнали с Коликстоп, но не помагаше много, защото само до 3 пъти на ден можеше да се дава, а Инфакола е преди всяко хранене.

Извинявайте за дългия пост  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 2 516
Пък аз така съм се шашнала с тая храна... Викам си сега го боли коремчето, а ако ям нещо, което не трябва, ще стане по-лошо, ама явно не е баш така.
Давам му капки Коликинд, че били по-щадящи коремчето.
Не знам дали е заради коликите, но той не иска да яде много много Sad Мъчи го коремчето.

# 101
  • Мнения: 3 331
Ужасни са тези колики Tired От тях се буди често, давам му да суче за успокоение, но той толкова лакомо гълта, че поема и повече въздух и повръща много ooooh! Освен това аз кърмя в легнало положение, което може би улеснява повръщането. Вчера пробвах биологичната поза, но ми тежи на гърдите. На ръце или с възглавница под него не мога да го наместя добре-гърдите ми са големи, придържам и тях.

# 102
  • Мнения: 1 256
Момичета, много утихна темичката. Какво правят неродилите
 мами ☺

# 103
  • София
  • Мнения: 324
Хей Simple Smile
Аз лично, казано жаргонно, леко  'психясвам'. Опитвам се да не се тревожа излишно, ама е трудно. Изчетох всичко, което намерих из интернет за преносването, ражданията и какво ли още не. Ден 10ти, бебо не дава признаци за излизане, а така като гледам, ще се хоспитализирам навръх Великден...
Майски бебета ще си имаме май!  bowuu /освен ако не ни изненадат до края на деня... знае ли се!/.

# 104
  • Мнения: 1 256
Хей Simple Smile
Аз лично, казано жаргонно, леко  'психясвам'. Опитвам се да не се тревожа излишно, ама е трудно. Изчетох всичко, което намерих из интернет за преносването, ражданията и какво ли още не. Ден 10ти, бебо не дава признаци за излизане, а така като гледам, ще се хоспитализирам навръх Великден...
Майски бебета ще си имаме май!  bowuu /освен ако не ни изненадат до края на деня... знае ли се!/.

Snowflake, ти от София ли си? Къде ще раждаш? Ако те приемат в болницата ще искат да ти предизвикат раждането ли?
Мелиндааа ти как си?

# 105
  • Мнения: 96
Карина ,благодаря добре съм , и при нас никакви симптоми за раждане ,утре съм в болницата пак да видим , но съм загубила надежда само да тръгне до 7 май  ако не тръгне сам , ще ми го предизвикат . Само ние ли останахме неродили  newsm78 Grinning

# 106
  • София
  • Мнения: 324
От София съм, да. Ще раждам в Тина Киркова. По принцип не искам да ми предизвикват раждането, но ако до 14тия ден нищо не стане, ще се наложи Sad. Основната идея на хоспитализирането в случая е да се следи бебо всеки ден... Не че не съм го следила досега, но си е друго.
Днес обаче съм си поставила нови задачи за изпълнение /за предизвикване/- ще видим дали ще стане. Ако не - каквото е рекъл Господ оттук насетне... само да сме здрави.
Но това е и лошото, че от два дни ме е хванала някаква кашлица, която допълнително ме изтощава... Направо нямам думи вече.
 При теб как са нещата? И твоя термин ли подминава? /не помня ,ако си го споменала вече/.

# 107
  • Мнения: 203
Момичета, боядисахте ли яйчицата и омесихте ли козуначетата 😊🌷

# 108
  • Мнения: 3 331
Аз да си призная, не съм боядисвала яйца Embarassed вкъщи майка и сестра ми боядисват, а аз не обичам да се цапам. Да са живи и здрави бабите, ще ходим при тях с малкия, защото искам да познава традициите. И да ги спазва, не като майка си Mr. Green
Сега четох, че вит. Д на Джеймисън е по-пречистен от Вигантол и се чудя дали да не го сменя с него newsm78 В описанието към Вигантол не пише кой знае колко, за разлика от това не Джеймисън (това са капките, нали: http://apteka.framar.bg/30022676/джеймисън-витамин-д-капки-натурален-витамин-д-3-11-7-мл-360-капки )

# 109
  • Мнения: 76
Оооох, нас ни мъчат колики вече... кърмата се наложи да я спра заради бучки в гърдите, доки каза, че има опасност от мастит и спрях кърмата... Но и от кърма и от АМ малката има колики, непрестанен рев от 12 до 16ч. ... Отврат е, не знам ден ли е нощ ли е.., дано капките помогнат - на инфакол е бебка, имам и лефакс, но се консултирах и разбрах,  че двете са абсолютно еднакви като състав, само произхода е различен... тъй че може би просто трябва да изчакам да минат. Лошото е, че беба плаче, а аз нищо не мога да направя Cry

# 110
  • Мнения: 1 256
Милинда, snowflake, май само ние останахме макар че аз не съм от априлската групичка, но ви чувствам ужасно близки.Терминът ми е 2ри, 3ти май. В майската групичка вече много момичета родиха преди мен.
И ми става все по-притеснено.
Милинда, твоя термин кога беше, че ще чакаш до 7ми май?
Snowflake, 14 дни не са ли прекалено дълго време. Днес кой ден ти е?
Аз отдавна вече не съм ходила на лекар. Казаха ми като почне раждането да отивам в болницата. На последния преглед бях със 1,5 см разкритие. Боли ме кръстта, но от днес чувствм болка в пубисната кост.
Забравих да ви питам първо раждане ли ви е? За мен да Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 324
Карина, на мен също ми е първо раждане Simple Smile
14 дни е максималния срок, посочен от специалистите. За мен днешният е 10ти. Не че няма случаи на родени и след него! /съседът ми бил роден на 16тия.../. Аз  затова понякога се дразня, че в Бг често гледат да поприключат по-бързо нещата по изкуствен начин... Разбираемо е, когато има медицински причини, но когато няма /т.е., когато бебето се следи и е добре/, си е направо гадно /мое мнение/.
Ами така като гледам и аз ще съм от майските мами, даже може да родим по едно и също време, кой знае Wink. Днес или утре, денят е близо! И след това друг ден, пълен с нови предизвикателства.
С една дума - живот! Simple Smile
Тези дни се стремях да бъда благодарна за това, че нося нов живот... Знам, че има хора, които дълго опитват и не става... Никой нов живот не е случен!
Изпаднах в размисли... Айде по-ведро! Утре  е Великден - един наистина чудесен празник, който осмисля толкова много неща и носи надежда! Весел да бъде за всички! Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 331
Интересна статия относно вит. Д:
http://www.biberonbg.com/info/vitamind.htm

# 113
  • Мнения: 1 256
Snow, забравих да ти кажа да си направиш рецептата с мед и ряпа срещу кашлица.

# 114
  • София
  • Мнения: 324
Карина, благодаря. Не я знаех наистина тази рецепта.
Аз иначе освен сиропче не спрях да пия и чай от джинджифил.
Вече е 1ви май!  Христос възкръсна! Grinning

# 115
  • Мнения: 1 256
Воистина Воскресе! Светъл празник момичета!

# 116
  • Мнения: 96
Христос Воскресе ! Snow и аз смятам като теб ,че преносване не е толкова страшно колкото досадно , радвам се че и моя доктор смята така ! Карина на мен първи термин ми дадоха на 20 после на първия екограф ми казаха че съм една седмица на ЗАД така че официално ми дадоха 27 април като термин , в болницата която ще раждам имат следната практика ако не се роди до 41 +3  (10  дена ) ще ми го предизвикат . Сега съм малко притеснена заради размера на Бебо , че става големичък и докторите ми викат каквато си дребничка  Laughing моя мъж се базика , че малки жени големи бебета раждат  Laughing И да първа бременност ми е .

# 117
  • Мнения: 2 516
Христос Воскресе! Да бъдат здрави семействата ни! Simple Smile
Ние през деня нямаме проблеми с коликите. Яде и спи нормално - по 3 часа.Вечер, обаче, положението е по-зле. Не си изяжда храната, спи неспокойно и мрънка през половин час. Надявам се скоро да отшуми!

Момичета, за преносване знам, че сексът помага Wink

# 118
  • Мнения: 203
Христос Воскресе! Бъдете здрави и много щастливи 🌷😘

# 119
  • Мнения: 76
Христос Воскресе, мамчета!! Светъл празник на всички, здраве и любов и много послушни бебоци Wink

# 120
  • Мнения: 96
Момичета прибрах се , нямаме напредък имам няма и 2 см разкритие , контракции няма , много слаби , бебко е добре . Болницата ни е близо за няма 30 Мин си там , така че ходих пеша , всеки ден изкачвам стълби ( доки каза че помага за разкритието ) за секса ,правим горе долу през ден , чувствам се като тюлен  Embarassed Grinning уж не са много кг само 10 , но имам огромен корем и да ви кажа сме доста смешни с мъжа ми   Grinning по време на секс  Embarassed

# 121
  • Варна
  • Мнения: 126
Сега четох, че вит. Д на Джеймисън е по-пречистен от Вигантол и се чудя дали да не го сменя с него newsm78 В описанието към Вигантол не пише кой знае колко, за разлика от това не Джеймисън (това са капките, нали: http://apteka.framar.bg/30022676/джеймисън-витамин-д-капки-натурален-витамин-д-3-11-7-мл-360-капки )
За баткото (роден е на 5 март) бяхме на Джеймисън и сега като отдох до аптеката направо ми дадоха Вигантол, попитах за разликата, но ми обясниха че съставът е същия, но при Джеймисън е по-голямо количество, а за априлско бебе нямало нужда толкова

# 122
  • София
  • Мнения: 324
) за секса ,правим горе долу през ден , чувствам се като тюлен  Embarassed Grinning уж не са много кг само 10 , но имам огромен корем и да ви кажа сме доста смешни с мъжа ми   Grinning по време на секс  Embarassed

 Laughing Ахахах
Напълно те разбирам. Аз опитах всичко от изброените за преносващи мами неща, и нищо; днес съм на последна фаза - рициново масло. Сега ще видим - ако освен да се подрискам друго не стане, към болницата вече. Не че нещо, но наистина ми писна много сериозно...  Че и на ММ, който е много спокоен, взе да му свършва търпението вече.

# 123
  • Мнения: 1 256
Snowflake, развесели ме  love001
Аз още не съм прибягнала до някакви по сериозни мерки, но може и това да стане. Относно секса, малко ме е страх да не си докарам някакви бактерии, че скоро лекувах такива. Даже не знам дали ги имах, дали се излекувах.
Милинда мила, съжалявам че няма развитие. Ти в кой град си в Италия? Езикът сигурно го знаеш перфектно.
И при мен нищо ново. Боли ме кръста като се застоя. От време на време ниско долу и така. В майската групичка от снощи до днес сутринта родиха 3 момичета с термин 7ми май.

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Христос Воскресе!
Покрай бебка нямам никакво свободно време и дните минават толкова бързо и неусетно.
Предварително се извинявам за дългия пост свързан с раждането.

Мила се роди на Цветница, но ме бяха приели няколко дни по-рано в болницата за фетален дистрес на плода (имах равни тонове 135-140). В петък на 22.04 трябваше да отида за първи път на тонове, когато откриха проблема. След лутане и стрес цял ден решихме заедно с мъжа ми и дежурната лекарка да ме приемат и да ме следят. Изреди се цялата болница лекари и акушерки да се запознаят със случая ми и всички казваха, че е много поспалива беба, но все пак тези равни тонове означават, че има проблем и може да не й стига кислорода. Още от приема започнаха да ме уговарят за секцио и 2 дни не ми дадоха да ям и да пия нищо, а тоновете си бяха все същите лоши. В събота срещу неделя към 1ч през нощта започнах да усещам контракции и ги засичах на 10 минути. Когато дойдоха да записват тоновете 6ч сутринта им споделих и 10 и нещо ме извикаха за нов запис и преглед. Оказа се, че имам 7см разкритие и при проверката ми се спука и околоплодния мехур и см станаха 8 (съвсем леки ги чувствах точно като менструални болки). Сложиха ми система NaCl с вит. Ц, тъй като не бях яла дни, за да имам сили.
Контракциите зачестиха и станаха по-болезнени. Никак не ми се получаваха напъните и ме караха да напъвам клекнала, после легнала, изобщо беше ми много трудно, но в 14:42ч бебка се появи на бял свят. Като екстри се сдобих с 2 вътрешни шева и 4 външни, които почти не ме опъват вече, но имам друг проблем, който много ме притеснява.
Още от болницата започнах да се изпускам по малка нужда, а дори не усещам позиви за уриниране. Понякога се случва, когато стана от дивана, друг път докато съм права. Супер зле се чувствам, особено когато излязох до един магазин и клина ми беше подгизнал целия.. добре, че валеше и едва ли някой ми обърна внимание. Когато се сетя правя упражнения за стягане на тазовото дъно и се моля да има ефект в най-скоро време  Praynig

# 125
  • Мнения: 96
decuto честита Мила , благодаря за подробния разказ и бързо възстановяване !
Карина в град Страделла съм , малко градче близо сме до Милано , езика го говоря да .
Snow кажи някой метот и аз да опитвам  Grinning че скоро Гергьовден се задава а аз още не съм родила ММ се базика ,че Бебо май ще си дойде с името и трябва да се откажем от първоначалния си избор . Аз съм загубих всякаква надежда , успокоявам се че на 7 ще ме приемат със сигурност  Hug

# 126
  • Мнения: 1 256
Милинда, и аз не искам да стигам до Гергьовден. Избрали сме името вече. Отдавна му говоря с това име Simple Smile
Вие какви бебчета чакате? Чувала съм, че е добре да се яде ананас.

# 127
  • Мнения: 96
Чакаме момченце , и аз му говоря , с избраното име , ние с ММ доста поспорихме как ще се казва ,  така че не смятаме да го сменяме . А вие момиче или момче чакате ?

# 128
  • Мнения: 1 256
Decuto и аз благодаря, че сподели твоето раждане. Да ти е жив и здрав бебока. Според теб на какво се дължи това с неволното изпускане. Нищо ли не казва израждащия те?
Милинда и ние чакаме момче Simple Smile

# 129
  • София
  • Мнения: 324
Милинда, методи има записани тук: http://www.moetodete.bg/rajdane/alternativni-metodi-za-predizvik … na-rajdaneto.html. Има и разни други статии из нета.
Да, и за ананас се споменава на много места Simple Smile Е май само това не съм пробвала, ама както някой беше написал някъде - методите действат, само ако на бебо му е дошло времето.
Е, незнам нашето много упорито ли е, какво, утре е ден 12 и сутринта вече отиваме в болницата Sad - Тъжно е човечето, защото въпреки всичко не искам да ме индуцират , а първо да видят бебо и да си го следят, и ако е добре, да не бързат... незнам. Просто не съм привърженик на окситоцина и т.н. ... Нямам доверие на БГ болниците и все пак нямам особен избор сякаш... И все пак съм малко объркана - не съм очавкала, че така ще ми се случи! Не, че съм единствената, което е успокояващо, но наистина е много тегаво да се чудиш какво става и защо... Шантава работа.
И нашето е момченце Simple Smile И за името се гърчихме много, ама го измислихме. Гърча беше основно, защото аз все пак не исках да е на никой роднина, както беше мъжевото предложение в началото, та добре, че не настояваше много Simple Smile.
Ама се шегувахме, че каквото е инатче /три месеца не даваше да се види на ехографа какво е...!/, накрая ако се окаже и момиче.... незнам!  Laughing Laughing Laughing

# 130
  • Мнения: 1 256
Значи и трите чакаме упорити телчета, които се инатят и не искат да излязат. Snowflake, прави ми впечатление, че често казваш че нямаш доверие на бг болници. Това значи ли, че имаш опит в чужди болници. Честно да ти кажа и аз им нямам доверие, особено на варненските. Винаги съм смятала, че в София са най-добрите специалисти за каквото и да е. 
Стискам палци утре да ни съобщиш хубави новини.

# 131
  • София
  • Мнения: 324
Карина,
опит е силно казано, но да, живяла съм за известно време в различни държави, имам и доста приятели там, и имам някакво наблюдение и от болници, и от отношението на хората като цяло. Може би затова ми е трудно тук на моменти. Много е неприятна грубостта на много хора в болничните заведения, а и не само. И въобще - чувството, което често ти налагат - че си някакъв вечно неразбрал човечец, който им досажда с желанията и въпросите си.
Относно София - може би донякъде е вярно, и все пак, зависи от много неща. Тук най-лошото е, че за повечето екстри ти искат повече пари, отколкото в провинцията /а не е задължително като си в София да разполагаш с тях!/. Както и да е... В крайна сметка всичко е Божа работа.
Благодаря за пожеланието... Ще се появи скоро малкото човече, и дано е по възможно най-естествения начин! Simple Smile
Успех и на теб, и на Милинда!
Разбира се, и на всички вече родили априлски мами Simple Smile

# 132
  • Мнения: 96
Snow  Значи чакаме хубави новини от теб , успех в болницата ,всичко да мине по мен и масло  Hug
Аз вчера получих първите си болезнени контракции ,ММ се облече готов за тръгване към болницата  Grinning а аз му викам за къде си се приготвил ? Да не мислиш че бебко толкова бързо ще излезе  Grinning , контракциите след 2 часа намаляха и заспах , като вечерта към 2:00 се събудих и едвам отидох до тоалетната , едно разстройство ме хвана  Grinning и така ставах 3 пъти , моя мъж се базика ще с мен да не съм го родила в тоалетната чиния да не съм се напъвала много  Grinning
Та на сутринта като ходих имах кръв с примесица нещо като сопол ( извинявам се за израза ) та това може да е тапата нали ? Като видях тази слуз се появи лъч надежда  Praynig
Сутринта направих една голяма разходка , после изкачвах стълби , ходих до Lidl да си взема ананас но нямаше и сега нещо ще зачистя къщата и ще зготвяза обяд , белким Бебо реши да излиза  Grinning

# 133
  • Мнения: 1 256
Милинда, браво мила! До довечера или тази нощ ще си родила. Почти съм сигурна. Всички момичета, които имаха разстройство след няколко часа родиха. Кръвта и слузта също са признак. Чакаме и Snow. Ще си имаме бебенца май дай Боже. Стискам палци!

# 134
  • Мнения: 2 516
Милинда, приготвяй багажа!  Hug
Стискам палци Praynig

# 135
  • Мнения: 35
Здравейте на 19 Април се появи моето съкровище Виолета. За раждането няма да разказвам много много - срязаха ме, шевовете се отвориха и сега ходя на промивки,с бебешочето всичко е наред, напасваме се. Чакам новата тема Simple Smile

# 136
  • Мнения: 1 731
Здравейте,

Роди се и моята мома в началото на предишната седмица - бях с термин в края на април, чак не мога да повярвам че вече си имам бебенце. Направиха ми преглед за разкритие - с изричната уговорка с лекарката да не ми прави изкуствено такова, заради лоши спомени от минала бременност. Цял ден след това ми изтичаше кърваво - явно тапата. През нощта почнаха контракции. Аз си мислех, че ще се разминат, но те много бързо се зачестиха и в колата вече много ме болеше. Едва си облякох нощницата в болницата, добре че стигнах навреме. След по-малко от 30 мин моето второ съкровище беше факт Simple Smile

Понеже виждам, че има преносили мами, искам да ви споделя моите впечатления. Първото ми дете беше преносено с 6 дена и лекарят ме вкара веднага след термин в болница за наблюдение. Там нямаха търпение да ме чакат и индуцираха раждане без контракции и без разкритие - имах някакво фиктивно разкритие от 1-2-3см, което увеличиха с два болезнени прегледа.

За мен това раждане беше много стресово, защото аз държах да родя нормално, без секцио. Първото нещо, което направи лекарят като ме включи на системи, беше да ми спука мехура. За съжаление не ме беше подготвил психически. А аз виждах, че има други майки, при които опитват индуциране без да спукат мехура и ако няма родово развитие, ги връщаха за следващ ден и нова проба.

Не знам кое е по-добре честно казано. Със сигурност по-добрият вариант е нещата да тръгнат сами - и за майката и за бебето. Разбира се има разумно време, до което трябва да се чака. Знам, че прегледите с правене на разкритие при много жени довеждат до раждане. Пример за това е второто ми дете - според мен самият преглед доведе до раждане, но този път нещата явно са били започнали естествено, защото имах 4 см разкритие от само себе си.

Според мен кажете на лекарите, че искате да родите нормално, стига природата да е с вас и от там нататък малко или много трябва да се оставите в техните ръце. Просто ги питайте за всичко предварително и ги помолете да ви казват какво правят. Окситоцинът не е чак толкова лошо нещо - при второто ми раждане ме включиха на две системи след като вече реално бях родила. Вероятно го правят, за да може матката да контрахира по-добре. При първото раждане въпреки всичките системи и 7-8 часа чакане, така и не усетих истински контракции, според мен и шийката ми не беше напълно подготвена, защото детето се роди с две цицини на главата. В последствие ми обясниха, че това се получава при по-стегната шийка. Все пак аз съм щастлива, че успяхме да стигнем до края и бебето излезе живо и здраво Simple Smile

Желая ви успех, момичета. Вярвайте си и ще се справите Simple Smile Стискам ви палци.

# 137
  • Мнения: 52
Здравейте, честити бебоци. Да са здрави и усмихнати.
decuto, и аз не усещах кога ми се пишка. По съвет на физиотерапефта в болницата, когато пишкам се опитвам да спра струята. Прави се 1 най-много 2 пъти на ходене, защото можело да докара инфекфекция. При мен действа.
Беба има колики, но не и давам нищо. Слагаме нейното коремче върху наще и стои така докато не спрат. Около 20-30 мин. обикновено.

# 138
  • Мнения: 1 256
Момичета, как сте? Някакви новини?

# 139
  • Мнения: 712
Честито на всички мами и бебенца! и успех на всички чакащи- раждането не е страшно, минава и се забравя. (почти)  Grinning

kerenska, разминахме се. Но аз бях в такъв филм- държаха ни 8 дни заради инфекция на малкия.
Сега вече сме вкъщи и сме добре.

Постоянно се чудя дали хапва достатъчно малкия, храня го на поискване, суче често, но не продължително.

На 10 дни е и май го почват колики...  При вас как е?

# 140
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте мами!
Най-накрая днес,и то съвсем естествено се роди нашият син Антон! - цели 3600 и 53 см!
Ще разкажа повече когато имам възможност Simple Smile

# 141
  • Мнения: 3 331
Да бъде жив и здрав Антон! А на мама бързо възстановяване!
Нашият момък има колики, но засега не смятам да му давам нищо. Дано да минават бързо, мама също иска да поспи Tired Mr. Green

# 142
  • Мнения: 96
snow честито бебче с много добри размери се е родил , да е жив и здрав , много да ви радва , а на теб бързо възстановяване  bouquet ! Чакаме подробен разказ като се почувстваш по добре  Hug
А при мен няма промяна , утре съм в болницата пак да видим какво ще ми кажат  Thinking

# 143
  • Мнения: 262

Постоянно се чудя дали хапва достатъчно малкия, храня го на поискване, суче често, но не продължително.

На 10 дни е и май го почват колики...  При вас как е?

И аз по същия начин, постоянно се чудя дали достатъчно яде беба.... newsm78 Суче по 10-15 минути и после заспива...на моменти имам чувството, че й е малко това..
 Кърма имам колкото искаш, чак като почне да суче се дави миличката  baby_neutral
Момичета да ви питам, някоя давала ли е Lactacare baby? На мен ми дадоха от болницата, ама не знам дали да й давам..

# 144
  • Мнения: 1 256
Snowflake, браво мила! Много се радвам за теб!!!! Заслужаваше си чакането 12 дни. Да ви е жив и здрав Антон и много да ви радва! Бързо се възстановявай! С нетърпение чакам да разкажеш как се развиха нещата.
Аз от снощи не чувствах бебчо. Никакво мърдане. Звъннах на лекарката, която ще ме изражда. Каза утре да отида на преглед като предварително ме стресира, че щом нямам признаци ( днес ми е термина) може да се наложи секцио. Питах я за предизвикане. Утре щяла да ми каже. А ето, че ти Snow 12 дни изчака и си роди нормално.
След разговора обаче реших да отида на друг лекар за 2ро мнение. Каза, че бебчо е добре. Води и плацента са ок. Слязъл е надолу. Изкара го около 3100. Каза, че евентуално мога да пренося 2, 3 дни.
Ще видим утре след гинекологичния преглед какво ще стане. А същата тази лекарка ми беше казала, че ще родя около 15ти април. И оттогава чакам, а на края ще пренося. Много ме дразни това предварително стресиране.
Милинда, чакам да чуя какво ще ти кажат и на теб.

# 145
  • Мнения: 1 731
Момичета, не се стресирайте дали бебетата ядат достатъчно Simple Smile Щом спят и са спокойни (само първите дни може да е от жълтеницата), няма причина да се тревожите. Някои са по-мързеливи, но тогава ще се будят по-често. На първия месец ще разберете колко са качили Simple Smile Кърмете ги и бъдете спокойни.

Карина, не знам дали си в България, но тук е практика да не чакат много много. Аз вече споделих моят опит от предишна бременност. Сегашният ми лекар беше казал, че уж една седмица мога да пренося и да не влизам в болница. Учудвам се дори, че Snowflake са я чакали цели две. Но ето резултатът е хубав Simple Smile

# 146
  • Мнения: 96
Връщам се от преглед всичко е едно и също , четвъртък съм пак на преглед и ако няма резултат ,петък или събота ще ми го предизвикат карина при теб как е положението ?

# 147
  • Мнения: 52
Родили мами, някоя от вас ходила ли е до общината за 250-те лв. ? Ако има такива моля кажете какви док. Са необходими и за колко време ги изплащат.

# 148
  • Мнения: 712
Момичета, пъпчето ни падна преди седмица, но от време на време кърви. Нормално ли е? Почиствам го със спирт на всяка смяна на памперс.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Аз давам Lactacare по предписание от педиатърката. Коликите не са такива проблемни като с каката, но пък и бебчето ми е доста по-спокойно от кака си.

Нашето пъпче също падна и после кървя известно време, предполагам е нормално, но за всеки случай консултирай се с педиатъра си.

Също и подадох документи за помощите, при второ са повечко, но документите са еднакви - лична карта, копия и оригинал на акта за раждане на бебето/ децата.

# 150
  • Мнения: 3 331
Джейн, напълно нормално е да кърви. Почиствай със спирт Peace
Аз си взех от кметството удостоверение за брой деца и когато ми остане време ще отида в социалното да подам документи за паричната помощ. Но и аз не знам какви точно...

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,и ние подадохме документите:
1.Лична карта
2.Акта за раждане на бебето-копие
3.Удостоверение от общината за брой живородени деца-ако не е първо детенце
4.Справка от банката за I-Ban,за да могат да ти преведат парите по сметката
5.Декларация-попълва се на място.Дават ти я в социалното.

Ами май това е  newsm78

# 152
  • Мнения: 3 331
Менделеевка, а в какъв период се изплащат тези пари? bouquet
Преди 2 седмици бяхме на преглед, но вече толкова тежи нашия момък, че сигурно и той е качил най-малко половин кг. Досега му миех дупето на мивката под чешмата, но вече ми е трудно с една ръка да го удържам.

# 153
  • Мнения: 1 256
милинда сутринта бях на преглед. Главичката на бебето е много горе и няма признаци за раждане. По късно тоновете се влошиха и ме оставиха в болницата. Утре ще ме пробват за нормално но най вероятно ще е секцио. Много ме е страх.

# 154
  • Мнения: 712
Karina, успех. Всичко ще се нареди. Както и да родиш, ще забравиш бързо- важното е да гушнеш здраво вързопче!

# 155
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Аз документите ги подадох на 28.04 и ми казаха,че до 20.05/май-късно/ трябва да ми ги преведат.
Забравих да кажа,че удостоверението за живородени деца се заплаща 3лв./в Стара Загора/,в другите градове,не знам.
karina,успех.Ще стискаме палци всичко да се нареди по най-добрия начин.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 472
На мен не ми искаха удостоверение за брой живородени деца, достатъчни ми бяха двата акта за раждане и по едно копие.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 126
Момичета, пъпчето ни падна преди седмица, но от време на време кърви. Нормално ли е? Почиствам го със спирт на всяка смяна на памперс.
И при нас беше така даже ходихме до  детски хирург за мнение, че много се бях притеснила. Каза че всичко е наред да промивам редовно със спирт 95 % , да не се мокри и да не се остава да плаче бебчо. Ние пръскахме и с оксикорт, защото беше леко зачервено и изпъкнало пъпчето , но вече се оправи-може би след седмица някъде.

# 158
  • Мнения: 96
Karina Нормално е да те е страх ,ще видиш ще мине и утре ще се похвалиш със здраво бебче ! Успех , дано като ти го предизвикат да има ефект  Hug

# 159
  • София
  • Мнения: 324
Карина, не съм специалист, но сигурно ли е, че тоновете не са добри? В легнала позиция ли ти ги слушат или опитаха да смениш ? питам защото знам и за такива случаи... не мога падробно сега да разкажа , но нищо.
Това при същата лещарка ли е, която те е насочила за секцио само защото датата е подминала? Neutral Face

# 160
  • Мнения: 154
Здравейте, на 21,04 се роди нашата дъщеричка Радина 3260/48.
За раждането няма да разказвам...само да споделя, че вече не бих се вкарала в приключението естествено раждане и бих съветвала всички за секцио. Моето бебче много се измъчи, но важното е че сега сме си в къщи и ни мъчат проблемите с пъпчето, памперсите и хапването Wink
Аз забелязвам, че от едната страна кърви повече и когато почистваме там Ради се разплаква неистово.
mariya_8.9 какво е имал предвид твоя лекар като е казал - да не се остава да плаче бебчо??

Вашите бебчета повръщат ли малко след хапване? Аз пробвах няколко неща- по-бавно хранене, оригване по време на храненето, повдигнато матраче, но не действат...Връща си  и това е...

# 161
  • Мнения: 2 516
Това да не се оставя бебето да плаче мисля, че се отнася повече за момченцата. Може да доведе до херния.
Дани също връща храна, но не винаги. Почне ли да хълца(много хълца) или да се напъна да ака,обаче, и до фонтан се стига.

# 162
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
karina31, и мен ме гласяха за секцио заради лоши тонове и ме приеха да ме следят, но въпреки всичко бебка си тръгна сама и родих естествено и без упойка дори. Желая ти успех и търпение. Скоро ще гушкаш малкото вързопче без значение как ще се роди, най-важното е и двамата да сте добре  bouquet

# 163
  • Мнения: 3 331
И Максим плачеше, докато почиствахме раничката. Спиртът е студен и може би ги щипе, все пак е раничка, нормално е да не им е приятно. Той плачеше, но беше важно да почистя както трябва.
За връщането на мляко - все още не се е развил мускула, затварящ стомахчето, затова връщат мляко. Дори след оригане, пак повръща по малко или много.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 126
Bridzit при плач особено по-силен се отварят кръвоносните съдове и кърви повече...

# 165
  • Мнения: 3 331
Днес имам по различно течение от лохиите. Възможно ли е да е цикъл? Изобщо кога идва пак цикъла newsm78

# 166
  • Мнения: 2 379
На мен ми дойде цикъла на 22я ден и си беше като нормален цикъл...може да дойде до 3я месец, според как се възстановява организма. Цикълът ми винаги е бил редовен, мнооого рядко болезнен и сега беше така. В началото може да не изглежда много като цикъл по времетраене и обилност, с нарушена регулярност- индивидуално е.

# 167
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,добро утро  bouquet
Вие как се справяте с въвеждането на някакъв режим  newsm78.На мен нещо не ми се получава. ooooh!

# 168
  • Мнения: 712
Mendeleevka, никак. Оставила съм бебето само да си направи режим. Засега съм на поискване и толкова.
 Малко ми е притеснено, че.няма дълги хранения. Дори и да се опитам да го разбудя, ефект никакъв. Вие опитвате ли се да следите по колко качват бебенцата ви? Дохранвате ли с изцедена кърма?

Относно лохиите, при мен продължават. Родих преди две седмици.

# 169
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
При мен лохиите спряха, но на моменти прокървявям пак за кратко.
И аз не мога да й създам режим, но се опитвам да се храним на 3 часа. През нощта се храним 3 пъти в 12ч, 3 и 6-7ч.Караме жълтеница, която започна още в болницата и й давам да пие глюкоза.
Притеснявам се дали се храни достатъчно и дали имам достатъчно кърма  Rolling Eyes Ядем по 15-20мин на гърда и пълним памперса още по време на хранене. Майка ми постоянно ме пита дали гърдите ми текат.. ами не, не текат. Confused

# 170
  • Мнения: 2 379
Тервел сам си определя режима. Като беше по-малък и не можеше да суче ефективно си искаше на един час, Не съм дохранвала с нищо, само понякога ако имах напрежение в гърдите цедях и му давах с шише ( ако иска)....Сега се регулира сам и вече сме грубо на 3-4 часа( според това дали сме на разходка, дали го мързи, дали сме били в по-шумна среда по време на разходката и т.н.) и за един месец е качил 1300гр. Поне не му личат Simple Smile Има добре оформени рингчета на краката и хубави бузи, но в никакъв случай не е дебел....просто е висок Wink хахахах
Не съм го будила до сега за нито едно хранене. А когато той сам се събуди и мрънка за гърда ако заспи, докато го сложа на гърдата също не го будя, дори понякога пропуска хранене сам.....
Най-добрия показател за мен дали бебето се храни добре са памперсите, има ли пълни памперси- имало е пълно тумбаче, дали ръката се измаря по-бързо като го придържам за кърмене, дрешките дали му отесняват, размера на памперсите( аз вода съм давала много малко и само  понякога  ако в устата има останало мляко). В началото педиатърката реши, че не наддавал добре и се опита да ми обясни как да мина на шише......но просто слушах вътрешното си усещане, гледах памперсите, опитвах се да разбера Тервел какво ми подсказва и резултатите са налице Wink Мисля част от магията е да си вярваме, да вярваме във връзката майка-бебе......

# 171
  • Мнения: 3 331
Аз храня на поискване. Някой ден, когато всички се храним на маса, тогава ще определям аз кога да се храним, но сега съм оставила на бебо да определя той кога е гладен. Освен това четох, че бебетата сучат не само за да се нахранят, но и за да се успокоят; имат бумове на растежа (веднъж ще сучат често, друг път рядко), когато им излизат зъбки сучат за успокоение... Да направя режим на бебето ми би означавало да не отговоря на нуждите му. Но това, разбира се, си е лично мое мнение Flutter
Мисля част от магията е да си вярваме, да вярваме във връзката майка-бебе......
Съгласна съм. Никой по-добре от майката не може да усети как се чувства бебчо. Трябва да си вярваме, ние знаем най-добре кое е най-доброто за нашето бебе.

# 172
  • Мнения: 2 516
И официално сме с колики. Ама силни  Outta Joint Вчера се видях в чудо. Донесоха ни Лефакс. Дано да има ефект!

# 173
  • Мнения: 3 331
Oфф, тези колики ooooh! Mr. Green

# 174
  • Мнения: 2 516
Ужасни са! Приспиваме го 100 часа, тъкмо заспи и пропищява  Sad

# 175
  • Мнения: 118
Здравейте момичета!Сега се връщаме от консултация и бързам да споделя...малкия е качил 1,200 за 20дни и е пораснал с цели 3см!изцяло сме на кърма.Вечер става само веднъж да похапне.Но пък през деня похапва на 2 или 3 часа-различно,понякога и по-често.Общо взето сме на поискване!Притесняват ни само коликите!Пробвахме първо с инфакол но нямаше никакъв ефект!После абоколикен-имаше  подобрение ,но от вчера сме на дентинокс и съм изключително доволна.Детенцето спокойно ,а и докторката ме посъветва да давам тях,тъй като били по друга формула и ефекта им бил по-бърз ,а и лесно се усвоявали..

# 176
  • Мнения: 262
Вчера бяхме на контролен преглед и доктора ми обяснява как трябвало да създам режим на бебка, да я храня през 3 часа по половин час!!! Да, ама не!!! Малката суче 10-15 минути максимум и като заспи, и с топ да гърмя около нея изобщо не се събужда!!!
Решила съм, аз да се съобразявам с нея, не тя с мен. Когато се събуди тогава, колкото и се яде толкова пък каквото ще да става

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Аз успявах с режима докато нямахме колики, но сега определено го хванаха и се кърмим на поискване, но гледам да няма пауза по-малка от 2 часа, че съм чувала, че при колики честото хранене може вместо да успокоява, да дразни коремчето още повече. Но принципно съм за режима, дете на режим заспива по-добре, но за сега ми се струва, че са още малки за това.

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!Сега се връщаме от консултация и бързам да споделя...малкия е качил 1,200 за 20дни и е пораснал с цели 3см!изцяло сме на кърма.Вечер става само веднъж да похапне.Но пък през деня похапва на 2 или 3 часа-различно,понякога и по-често.Общо взето сме на поискване!Притесняват ни само коликите!Пробвахме първо с инфакол но нямаше никакъв ефект!После абоколикен-имаше  подобрение ,но от вчера сме на дентинокс и съм изключително доволна.Детенцето спокойно ,а и докторката ме посъветва да давам тях,тъй като били по друга формула и ефекта им бил по-бърз ,а и лесно се усвоявали..
Дентинокс не е ли за зъбки  newsm78

# 179
  • Мнения: 3 331
Момичета, кога да очаквам да ми преведат майчинските?

# 180
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
 Мен ме притеснява повече ноща.Когато го нахраня в 21-21.30,после се събужда чак в 1 или 2,но след това се започва на всеки час:в 3,в 4 и така до 6 сутринта.Не знам как да се справя с това.Иначе през деня се храни на 2 или 3 часа,зависи от това до колко се е заситил.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 843
Ние сме по-зле, през нощта е кърмачески маратон, като започнем към 21 - 22 часа и до към 2 сутринта, мрънкане, рев, носене(не обича), кърмене, едната сутрин до 4 часа отиде  ooooh! В какъв период сме влезли незнам, но дано скоро свърши, нека си се буди на 3 часа за ядене ама да спинка поне, а то...
Вашите бебоци хълцат ли, нашата много често  newsm78
За лохиите - още имам а вчера бебка направи месец.
За кърмата - не мисля че това че гърдите не текат е признак на по-малко кърма, просто така са устроени, не текат, аз съм от тях, и капка не излиза, но мляко много за бебчето, дави се направо като засуче.

# 182
  • Мнения: 3 331
И Максим хълца. Май е нормално, щом повечето бебета хълцат newsm78

# 183
  • Мнения: 1 731
И моите гърди не текат, а едното си дете кърмих до година и половина. И с помпа нищо не можех да изцедя. Това не е признак Simple Smile

# 184
  • Мнения: 118
В България на  Дентинокс  има само гелче за зъбки ,но ми изпратиха от Англия капки пак със същото име!Много съм доволна !Днес определено вече се усети ефекта им!Детето не е раздразнително-спи си ,става на 3 часа ,нахранва се и заспива!Няма го плача,разнасянето на ръце цял ден ....измъчи се милият ...
Момичета  някой има ли обриви по лицето след раждането?При мен се появиха и още се опитвам да разбера от какво са!А и много се зачервяват след баня !

# 185
  • Мнения: 262
Нашата бебка също много често хълца. Задължително след като й сменя памперса след хранене. Знам, че е по-добре преди, ама тя го пълни докато я храня и съответно след това пак се сменя
😕😕😕
За хълцането-слагам я пак на гърда, да посуче и й минава 😄

# 186
  • Мнения: 3 331
Тази вечер съм много нервна. Хубаво си поревах, и аз не знам защо Tired понякога ми идва в повече умората.

# 187
  • Мнения: 2 379

Addicted2U, разбирам те напълно....хахахха. и добре обаче. че мен ме хвана един път реването още в родилния дом за 5 мин, после у дома за 10 минути, няколко пъти ме изби на истеричен смях със сълзи....Добре, че нямаше никой около мен по това време, че щеше да има пострадали... moresmile moresmile
 И Тери хълца много, но все още не го дразни...понася го добре, София и аз слагам понякога на гърда или на рамо.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 19:28 от Harista

# 188
  • Мнения: 2 516
И Дани хълца много - още от корема Simple Smile Четох, че помагало, ако му духнеш в лицето. Не помогна...

# 189
  • Мнения: 76
В България на  Дентинокс  има само гелче за зъбки ,но ми изпратиха от Англия капки пак със същото име!Много съм доволна !Днес определено вече се усети ефекта им!Детето не е раздразнително-спи си ,става на 3 часа ,нахранва се и заспива!Няма го плача,разнасянето на ръце цял ден ....измъчи се милият ...
Момичета  някой има ли обриви по лицето след раждането?При мен се появиха и още се опитвам да разбера от какво са!А и много се зачервяват след баня !
\
при малката се появиха същите, доки каза, че са от козметиката, малко да я понамаля, спрях да я понамазвам и изчезнаха Simple Smile

# 190
  • Мнения: 712
За коликите почвам пробиотик и Колийф. Дано помогнат. Той беше на антибиотик в болницата, така или иначе мислех да му дам нещо след това.
Иначе при почти всяко хранене будува, уж яде после спира.. и така по два часаи. сливат се храненията, въобще не знам вече кога се храни и как да засичам интервалите между храненията.
Вие ще правите ли Ротарикс ваксината? Бях против допълнителните ваксини, но започнах да се замислям.

# 191
  • Мнения: 76
Малката е на лефакс за коликите, но купих и анти-колик шише.., не знам от кое но ми се вижда по-спокойна..
Надявам се нещо да помогне, защото рев по няколко часа без спиране не ми се вижда нормално  Tired

# 192
  • Мнения: 712
Момичета, колко време ви отне да нагодите кърменето? Имаме дни, в които е ад. Не иска да засуче, плаче, криви се... имам чувството че аз нещо не правя както трябва. Но пък иначе си суче. В чудо се виждам. Не знам кога ще свикнем...

# 193
  • Мнения: 3 331
Джейн, звучи като колики? Моя е така, когато го мъчи стомаха.
Иначе така се е опъпчил ooooh! по лицето, шията, чак на ушите има... От претопляне ли е, кожата му ли се чисти...

# 194
  • Мнения: 96
Момичета най накрая и аз да се похваля станах майка на прекрасния Деан ,който тежи 3 920 .Родих го на 06.05 , с големи мъки след като ми го предизвикаха . Болките си заслужаваха! Пиша от болницата , като се прибера ще разказвам подробно

# 195
  • Мнения: 2 516
Честитоо! Да сте здрави и щастливи! Hug
Сигурно ти олекна вече Simple Smile)

И Дани има някоя и друга пъпчица по лицето, но съм сигурна, че неговите са от лиги - ръцете му все са в устата и после по лицето. А иначе по нослето има ситни бели пъпчици -като гнойни. Така се роди и казаха, че ще се махнат.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 843
И нашата мома се роди така, цялото носле в ситни бели пъпчици, вече почти ги няма. Ние имаме и червено петно на единият клепач, четох че се наричало "Ангелска целувка" и с времето се махало.

# 197
  • Мнения: 712
milinda, честита радост! Бързо възстановяване  bouquet

И нашето момче има ситни пъпчици, които на моменти изчезват, на моменти се зачервяват. Иначе са едни белички, но като цяло са нещо нормално (доколкото разбирам)

addicted, не знам, дано да е от коликите. Имам чувството,  че никога няма да се кърмим нормално  Sad То раждането било лесната част...

# 198
  • Мнения: 2 516
И нашата мома се роди така, цялото носле в ситни бели пъпчици, вече почти ги няма. Ние имаме и червено петно на единият клепач, четох че се наричало "Ангелска целувка" и с времето се махало.
А нашето момченце има такова червено петно между веждите Simple Smile Сякаш, обаче, почва да изчезва.

# 199
  • Мнения: 356
Здравейте мамчета

Честито на новите бебчета, да са живи и здрави  Hug

И аз най-после да пиша. В къщи сме си от седмица и сме много щастливи с таткото. Малката в началото само ядеше и спеше, сега вече започна по-трудно да заспива и по-често да огладнява. В началото имах малки проблеми със запушени каналчета, но слава богу се оправихме вече.  Praynig Сега ми е разранена едната гърда и се налага да се изцеждам, но и това ще мине...
Ние също имаме бели пъпчици на нослето и червено петънце между веждите ( стои като коронка) надявам се да избледнее с времето.

# 200
  • Мнения: 262

Ние също имаме бели пъпчици на нослето и червено петънце между веждите ( стои като коронка) надявам се да избледнее с времето.
И при нас е същата работа с пъпчиците по нослето, но още в болницата ни обясниха че е нормално, както и че може да се появяват червени петънца по лицето и тялото, което е напълно нормално. Малката има червено "родилно" петно отзад  на тила, но и за него казаха че ще избледнее с времето  Simple Smile

# 201
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Честито на новите бебчета и техните мами  bouquet .Безгранично щастие им пожелавам.  Hug
Момичета,вашите бебета почнаха ли да прекарват време будни?Ние от един,два дни не спим по това време.

# 202
  • Мнения: 2 516
И Даниел вече не спи толкова много. Пък аз все го приспивам  Stop
Дразня се като не си изяде храната и тъкмо вземе, че заспи, и се събужда да  си дояде.
И любимото ми - като се събуди към 4ч да яде и изобщо не иска да заспи, а на мен сърцето ми   Tired

# 203
  • Мнения: 712
И при нас така. Будува много, и се храни накъсано. Заспивва за малко, после става и си дояжда. И така на всяко хранене

# 204
  • Мнения: 70
Честито на новите мами,живи и здрави майките и бебоците. Hug Ние с моята бебка имаме някакъв режим горе долу на 3 часа понякога и 3 30 ако сме на разходка някъде.Вечер пропуска вече едно хранене и като я нахраня към 12 се събужда към 5 30 6 00 което си е супер като слушам и майки около мен,всички немогат да повярват.Само този нос все е запушен,този месец на консултацията педито ни каза,че ако продължава ще ни пуснат секрета за анализ,дано да няма нищо,За пъпчиците и ние имаме в началото нямахме,но после като се появиха ту затихват,ту пак се появяват има и по вратлето надявам се да не е от претопляне,защото аз не смятам че я обличам много (с боди е с къс ръкав и гащеризон в повечето случаи). Wink

# 205
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Ralll_88,супер сте се напаснали.На колко е твоята бебка?

# 206
  • Мнения: 70
На 45 дни след като стана на месец започна да пропуска късното хранене Simple Smile Будила се е,но си заспива с малко люшкане на леглото.Вашите бебчета имат ли много газове.Моето има доста съобразявам се какво ям,но не спират...отделно и при мен не са спирали откакто родих.Имам чувството,че след това секцио нищо не ми е както преди или може би трябва да мине време:(

# 207
  • Мнения: 2 516
Аз раждах нормално и пак си мисля, че нещо не ми е наместено все още. Едно ми е странно...

# 208
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Днес моята Мила стана на 14 дни, яде горе-долу на 2.30-3 часа и засега е много спокойна и плаче само когато е гладна. Храним се и през нощта 2 пъти и рано сутринта към 6-7 часа. Давам Биогайа капки като превантивна мярка срещу колики, предписани ни от педиатърката.
По-рано ви споделих, че след раждането се сдобих с една "приятна" екстра, че се изпускам по малка нужда без да се усещам. 3 пъти излизах навън за по 1 час и се прибирах плачейки, чувствам се ужасно. Правя упражнения за стягане на тазовото дъно и силно се надявам да помогнат.  Praynig

Майките на дъщери ще споделят ли как почивстват срамните устни? Аз се пробвам с клечка за уши напоена с физиологичен разтвор и въртеливи движения, но има толкова много секрет, а знам че не трябва да се разтварят срамните устни..  newsm78

# 209
  • Мнения: 76
Днес моята Мила стана на 14 дни, яде горе-долу на 2.30-3 часа и засега е много спокойна и плаче само когато е гладна. Храним се и през нощта 2 пъти и рано сутринта към 6-7 часа. Давам Биогайа капки като превантивна мярка срещу колики, предписани ни от педиатърката.
По-рано ви споделих, че след раждането се сдобих с една "приятна" екстра, че се изпускам по малка нужда без да се усещам. 3 пъти излизах навън за по 1 час и се прибирах плачейки, чувствам се ужасно. Правя упражнения за стягане на тазовото дъно и силно се надявам да помогнат.  Praynig

Майките на дъщери ще споделят ли как почивстват срамните устни? Аз се пробвам с клечка за уши напоена с физиологичен разтвор и въртеливи движения, но има толкова много секрет, а знам че не трябва да се разтварят срамните устни..  newsm78
Най-сигурно е да си разтвориш леко с пръсти и да почистиш с мокра кърпичка или ако и миеш дупето всеки път при смяна на памперса пак разтваряш малко неутрален сапун и топла вода Simple Smile

# 210
  • Варна
  • Мнения: 843
Е как така не трябва да се разтварят срамните устнички, как да се почистят иначе, все се шегувам с мъжа си , че е като пълнена мида шушоната и  Sunglasses
За газовете не мисля, че храната на майката има отношение, те не преминават в кръвта. А това че бебчето пръцка е много добре, болките идват от неизкарани газове.
Момичета да ни е жива и здрава малката буболечка,  не спрях да купувам нови дрешки, вчера взехме бодита с 62-68 размер. С това цокане непрестанно през нощта(тази нощ започна в 21 часа и приключи в 2 часа) ми се струва, че като отидем на консултация може да ни сложат на диета.

# 211
  • Мнения: 70
Да и аз ги разтварям и почиствам с тампон напоен с преварена вода.Аз пък бях чела,че трябва да се разтварят за да не се сраснат.Позната ми беше казала че ги почиства с отвара от лайка,но не съм пробвала все още Simple Smile Ами аЗ се притеснявам за газовете защото като ги изпуска плаче доста,но после се успокоява.Момичета вие възвърнахте ли си интимните отношения с татковците,че на мен ми е все още едно такова...като чуждо.

# 212
  • Мнения: 712
Момичета вие възвърнахте ли си интимните отношения с татковците,че на мен ми е все още едно такова...като чуждо.

Аз имах шевове и ми е още странно. Родих преди две седмици, не знам дали не препоръчваха да се изчака някакви седмици преди да се поднови интимния живот, заради прибирането на матката... а може и аз да бъркам. Дано бързо да си влезем в ритъм, колкото и невъзможно да изглежда сега.

Не съм се вманиачила толкова в отслабване, но тялото ми е по-различно, а ми се иска да съм си старото аз.

 

# 213
  • Мнения: 1 825
На нас педиатърката ни обясни да се разтварят внимателно срамните устнички и да се почистват с олио ( зехтин ) - т.е. нещо мазно. Това е като превенция на срастването  и аз го правя поне веднъж на ден с клечка за уши.
Иначе и ние пръцкаме яко и заради коликите сме на гърда почти по цяла вечер  -  от 8 до към 12 задължително Simple Smile  baby_neutral baby_neutral Мъча се да вкарам някакъв ред и режим - но никак не ми се получава .. надявам се като понамалят коликите , да успеем. #Crazy

# 214
  • Мнения: 76
Аз съм още с течове, няма как да има каквито и да е интимни отношения.., пък и тези шевове все още си ме мъчат и опъват...колкото до фигурата - свалих с раждането 8 килограма и след седмица вкъщи свалих още толкова, така че съм си със старото телосложение, корема ми се прибра на 3тия ден, но някак не ми е до това, сега мисля какво да правя с тези ужасни колики и докога ще я мъчат малката Sad

# 215
  • Мнения: 446
Здравейте, мами  Simple Smile
Аз съм от майската група, но обичам да чета и вас.
Имам въпрос-някой има ли информация, какво се случва с карина31?!?
Не е писала от повече от седмица, а иначе се включва и в майската група. Там се чудим какво става с нея newsm78
Пожелавам на всички здрави и послушни бебчовци и бебки  bouquet

# 216
  • Мнения: 2 516
Моите конци паднаха, но имам леки течове. Вчера ми падна нещо супер голямо и слузесто, даже на месо мязаше... Мъжът ми ме гледа отдолу да види дали имам още конци. Каза, че не била същата  Joy

# 217
  • Мнения: 3 331
Мъжът ми ме гледа отдолу да види дали имам още конци. Каза, че не била същата  Joy
Joy
Аз раждах с цезарово, но и на мен моята не ми се струва същата Crazy Още не ми се е прибрал корема, и аз имам леки течове (даже май е цикъл). Не се чувствам секси  :stop
Зина, пълнената мида ме разсмя много Joy:

# 218
  • Мнения: 96
radost  И а се чудя какво стана с нея , бяхме последните неродили с нея , даже си мислих че ще е преди мен , но твърде вероятно да е родила и още да свиква с малкото човече , помня че беше писала че ще и предизвикват раждането или секцио ако не успеят . Така че и ние я чакаме да пише с хубава вест  Hug

# 219
  • Мнения: 3 331
Днес бяхме на преглед при педиатърката. Максим е на месец и 5 дена, но не му биха ваксина. Каза другият месец...вашите ваксинираха ли ги вече с първите ваксини след тези в болницата? Мислех, че сега трябва да го боцнат?
Педиатърката ни продължава да ме втрещява. Каза да давам лъжичка морковен или ябълков сок от време на време. Да бе, на едномесечно бебе Shocked Naughty Имаше още едно бебе, майката се оплакваше, че било много нервно. Съветът от педиатърката: да му миела очите, за да измие лошата енергия "както казвали бабите", и, разбира се, предписа хомеопатични лекарства, за да надруса бебето едно хубаво  Mr. Green

# 220
  • Мнения: 712
Момичета, с какво се храните вие? Аз ако слушам всички 'препоръки' , няма да отида до wc никога.  Embarassed Без салати и плодове не виждам как ще стане. Мама и тя човек! Друг е въпросът че с малко бебе няма време за кулинарстване, зелената салата е лукс, за готвенне да не говорим

# 221
  • Мнения: 2 516
С ходенето до тоалетна нямам проблем, ама като не съм свикнала да се съобразявам какво ям... Ония ден ми се ядеше мидена супа - не може, ягоди,портокали,праскови - не; сладко не може... С доматите да се внимава,от зелениите акото на бебето щяло да стане зелено - и с тях по-полека. Гладни да седим...

# 222
  • Мнения: 262
Аз си ям всичко общо взето, не съм забелязала някоя храна да пречи на бебка...
Да ви попитам - на бебка й е бяло езичето и не знам дали да се притеснявам или е от кърмата 😕
Addicted, на нас ни е рано за ваксини още, но на племенника така на втория месец му биха ваксините, на първия нищо...

# 223
  • Мнения: 356
Здравейте,

И ние днес бяхме при педиатърката. Малката за 2 седмици е качила 510гр.
Относно храненето ми казват от всичко да си хапвам, но по малко, за да не дразни бебчето.

Аз искам да ви питам вие какво давате за колики, защото при нас май вече започват да се появяват и мамите които са били секцио ако може да споделят какво мазило използват за белега  newsm78

# 224
  • Мнения: 3 331
Аз ям от всичко по много - ягоди, цитрусови плодове, прясно краве мляко и други уж забранени храни. Досега коликите не са се повлиявали от храната, която ям. За редовно ходене до тоалетна: сутрин на гладно 1 с.л. кис. мляко, обилно поръсена със счукано ленено семе (купувайте счукано, защото целите зрънца не могат да се обработят от стомаха). Лененото семе е полезно за кърмачки, някъде имаше и статия на ЛЛЛ за него, но в момента ме мързи да потърся.

Последна редакция: ср, 11 май 2016, 02:22 от addicted2U

# 225
  • Варна
  • Мнения: 843
И аз ям от всичко, по колкото ми се яде, дори си позволявам и по чаша бира един два пъти седмично. Намирам теорията за неядене на полезни храни за недоказана и безмислена, това да ям само ориз и картофи с какво би допринесло за полезният състав на кърмата. Газовете се образуват в стомаха, не преминават в кръвта. Тези крайни ограничения според мен са за дечица, които са предразположени към алергия, т.е. родителите са такива и се очаква усложнения и при тях. На Гергьов ден ядох салата от прясно зеле, зелена салата, бобена салата ... и т.н.т. , малката беше изключително спокойна него ден, докато на мен ми се спука корема от газове  ooooh!
Нещото което забелязах, че много зависи от мен е това да съм спокойна и щаслива покрай бебето, ето това му се отразява много, нервна ли съм и тя е неспокойна и изнервена  Naughty
За ходенето до тоалетна - почти всяка сутрин закусвам мюсли - кофичка кисело мляко, 5-6 с.л. финно мюсли, смес от семена - смляно ленено семе, чиа, коноп(каквото Ви се иска), орехи(любимата ми съставка), банан и сушени червени боровинки. Става изключително вкусно  Heart Eyes и дозата си я хапваме 3-ма човека за закуска.

# 226
  • Мнения: 2 516
Пък аз все не смея да ям, каквото ми се яде, и се ограничавам  Tired
Теди, за коликите давам Коликинд - това даваха в болницата и ние това взехме. Донесоха ми и Лефакс - не ни помогна. Не че другите помагат кой знае колко, но поне ги видят хомеопатични.
Много неспокойно спи - постоянно мрънка на сън и се свива Sad

# 227
  • Мнения: 3 331
И Максим спи неспокойно. Тази седмица майка е при мен и много ми помага - аз го кърмя около час, тя го носи после толкова, за да го приспи. Трудно заспива детето. Когато съм сама се умарям много докато го подрусвам в ръце. Пробвах да го сложа в слинг, но не успях. Тези дни пак ще пробвам.

# 228
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Връщаме се от първа консултация. Мила е на 17 дни и е качила 470гр от изписването и сега е 3650гр. Изцяло на кърма е и се храним на 2.30-3 часа някъде с 2 нощни хранения. За сега нямаме колики и е супер спокойна. Плаче единствено, когато е гладна и понякога когато я преобличаме. По препоръка на педиатърката й давам Биогайа капки против колики и за имунната система.
От храната съм изключила само марулята, ягодите и шоколада (е, хапвам по 1 блокче през 2-3 дни).

Някой беше питал за интимните отношения.. Ние не сме правили секс откакто разбрах, че съм бременна, просто нямах никакво желание.  Rolling Eyes Вчера се престраших да погледна как е положението отдолу след раждането, поне са ми паднали шевовете, но определено не изглеждам както преди.
Правя упражненията на Кегел, когато се сетя и дано да се постегна малко  Confused

# 229
  • Мнения: 233
Моята беба се научи през деня да спи докато я разхождаме и няма заспиване,ако не е в количката 😖. Много интересно се получава,когато вали много...

# 230
  • Мнения: 3 331
Има ли други бебета, които не обичат къпането във вана ooooh! когато му мием дупето на мивката не плаче, обаче когато го потопим във ваната става страшно Tired

# 231
  • Мнения: 154
Вие от кога започнахте ваничката? На нас ни казаха, че е удачно чак след като пъпчето се оправи напълно. Имало и някакви водоустойчиви лепенки, които можело да се изолзват, но ние сме още на течаща вода.
Момичета, какво ви е мнението за ваксините? Мислите ли да ваксинирате бебчетата си или ще го отлагате във времето? Нашата педиатърка ни каза директно, че ако не искаме ваксини можем да си потърсим друг лекар. Сега чета в темата за грешките, които са допуснали мамчетата при отглеждането на децата си и повечето казват, че не биха ваксинирали ако имат второ дете  Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 3 331
Пъпчето отдавна падна, затова вече ползваме ваничка. И да го намокрите не е страшно, но задължително след това се почиства със спирт.
Аз съм твърдо 'за' ваксините. А защо тези майки не биха ваксинирали отново?

# 233
  • Мнения: 712
Аз също не съм привърженик на ваксините (изобщо), но нямам достатъчно информация за да рискувам и да не ги правя. Т.е. да, ще ваксинирам. А и на ясли и детски градини май не приемат без тях. Според мен за да отхвърлиш нещо трябва да си доста наясно с всякакви възможни последствия.
Ваничките се почват когато пъпчето спре да секретира. Ние май до края на първия месец ще я караме на течаща вода, за всеки случай.
Прочетете нещо забавно, много се смях.
 http://www.maikomila.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0 … 1%83%D0%B4%D1%8F/

# 234
  • Мнения: 233
хубаво е да се взима информирано решение за слагане или не на ваксини,а не базирано на "пише в нета".Ако не бяха ваксините,да не сме толко народ по света.Ако се следи дали детето е здраво в деня на слагане на ваксина,би трябвало всичко да е наред.Винаги има риск от усложнения при ваксините,но дори и разходката навън крие риск от какво ли не...

# 235
  • Мнения: 356
Нашето момиченце също спи много неспокойно. В началото беше много добре, плачеше само когато е гладна, но сега започваме с коликите и вече трудно заспиваме и по-често се събуждаме.
Не сме започнали още с ваничката, пъпчето падна, но още го почистваме, а тези лепенки ние взехме от тях, но не ги използваме, защото се притеснявам, че нараняват кожичката и. В болницата бяха ни сложили една и после трудно се отлепи.
Относно ваксините, аз също съм "за" и ще я ваксинираме.

# 236
  • Мнения: 79
Привет мами:-)
Чета ви, но все не ми остава време да пиша. Аз и бебо сме добре, много спи, пропуска хранене и това явно е проблем, сега се стремя да го събуждам. Не му харесва много, но за неговата възраст трябва 6-7 храненета, а ние сме с 5.Като хапне към 21:00-21:30 и става чак 3:00-4:00 сутринта. Дохранваме се, за съжаление не ми стига кърмата, меки гърди и това е, явно са се отразили всичките ми притеснения след раждането. Сега първо на гърдите после със шишето:-(. Ходихме на 10.05. на консултация, на 20 ден качили сме 450 грама, не е много но ....
Лохиите и при мен ту спират, ту почват. С килограмите съм ужас, корем нямам, но съм свалила само 9-10, а има още почти толкова. Не съм за гледане, но здраве да е.
Пъпчици ту имаме, ту не, изчиства се сега.
Имаме зеленикави корички в нослето, има ли някой с подобен проблем?Уж било нормално, но .....Много е забавно с чурата, опикаваме наред:-), но ще свикна, с момиче е по-различно, а сега с Мити, е голям купон.
Иначе големи емоции и  с каката, много се радват един на друг с бебо, той раздава усмивки, а кака му пее. Сладури големи. Е общо взето е това при нас.

# 237
  • Мнения: 2 516
Вчера бяхме на първа консултация - за няма и 20 дни е качил килограм и вече е 3.800 Simple Smile С дрехите беше, ама те колко тежат.. Simple Smile Вече е 52см, но е малко условно, т.к. не успяхме да му опънем крачетата.
Днес е запечен - напъва се, явно го боли и много плаче. Реших да му бръкнал в дупето с термометър, но не успях, беше ми много гадно, и баба му го направи - изака се малко. После спа и като стана пак се напъваше много, но нищо... Толкова много не е плакал до сега. Надявам се проблемът да отшуми, защото и мен ме боли да го гледам как се напъва Sad

# 238
  • Мнения: 712
И ние бяхме на преглед, качил е 500гр за две седмици. Иначе тези дни имаме следната ситуация: яде известно време и изведнъж писва на гърдата и отказва да яде. Реве истерично и не спира. Случва се и когато струята е по-силна, т.е. мляко има.Иначе предположих, че слиза трудно кърмата и той губи търпение, но не е това. Нямам обяснение. Освен да е от позата? Ще полудея. Звънях на консултант по кърмене, питах педиатърката- всеки различно казва. Явно трябва да отмине просто.
Изписаха ни витамин Д, вие ще давате ли? Нужно ли е на летните бебета да се дава?
И на мен ми е много мъчно като се напъва. Нощем в съня си много сумти и ми къса сърцето.

# 239
  • Мнения: 262
Jane при нас така се получава, когато е много пълна гърдата. От силната струя почва да се дави, съответно пуска и почва да пищи.. Пробвай да изстискваш малко преди да сложиш бебче да яде. Успех 😊

# 240
  • Мнения: 96
Момичета искам да попитам , дали някой се цеди с помпа и после да дава на бебето от шише ? Дали ще ми навреди на кърмата ? Аз имам много кърма , слагам малкия и от мен да суче ,но главно го храня от шишето , защото до такава степен съм разранена че като засуче пускам кръв а болката е неописуема  Sad Пробвах със силиконовите зърна , малко по добре е но пак си тече кръв . Мисля че и кръв гълта като суче от гърдата . От помпата пак боли но по малко кърви . Преди каза че засуквал правилно и да не съм се притеснявала , зърната щели да свикнат  newsm78 да съм имала търпение , били по чувствителни . Мажа ги постоянно ! Много искам да си го кърмя , но се страхувам че помпата може да ми спре кърмата , а и един път свикне ли на биберон нз дали ще засуче пак от мен . ( извинявам се за дългия пост )

# 241
  • Мнения: 76
Момичета искам да попитам , дали някой се цеди с помпа и после да дава на бебето от шише ? Дали ще ми навреди на кърмата ? Аз имам много кърма , слагам малкия и от мен да суче ,но главно го храня от шишето , защото до такава степен съм разранена че като засуче пускам кръв а болката е неописуема  Sad Пробвах със силиконовите зърна , малко по добре е но пак си тече кръв . Мисля че и кръв гълта като суче от гърдата . От помпата пак боли но по малко кърви . Преди каза че засуквал правилно и да не съм се притеснявала , зърната щели да свикнат  newsm78 да съм имала търпение , били по чувствителни . Мажа ги постоянно ! Много искам да си го кърмя , но се страхувам че помпата може да ми спре кърмата , а и един път свикне ли на биберон нз дали ще засуче пак от мен . ( извинявам се за дългия пост )
Бебка тръгна на гърда, но в болницата я научиха на шише. После се цедях и съхранявах кърмата в камерата, после размразявам на стайна температура и и давах. НО! Нямаш време за абсолютно нищо друго, живота ти става цедене, замразяване и размразяване и бебето свиква на шише. Казаха ми, че е много важно да си изпие първото мляко, тоест коластрата, затова замразих бая и си я изпи Simple Smile Лошото е, че когато бебето не суче се запушват каналчетата на гърдите и става ужасно болезнено. При мен се наложи да спра кърмата, защото имаше опасност от мастит. Когато бебето суче го прави равномерно и няма опасност, а с помпата не може да тече от всички каналчета. ти си прецени, но след като те боли толкова и се стига до кръв... по-добре се консултирай с педиатъра Simple Smile И успех!

# 242
  • Мнения: 118
По колко капки витамин Д давате?

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Нашите капки са на Вигантол и даваме по 2 капки смесени с няколко капки кърма сутрин на гладно. По този начин ни ги предписа педиатърката и каза да ги даваме до навършване на 1 година. Било много важно да не пропускаме прием.

# 244
  • Мнения: 2 516
И на нас ни изписаха Вигантол - по 2 капки. Не каза до кога да ги пие.

Аз се цедя с помпа - бях писала, че и аз ревях, докато го кърмих в болницата. Зърната ми бяха целите в рани и казах, че няма да го сложа повече. Почнах да се мажа с Гармастан и се излющиха. Сега го слагам от време на време, само в началото ми е гадно. Снощи, обаче, пак ме заболя, видях и някакво червено петно на гърдата ми...
Нямам кърма за всички хранения, но на всяко давам оо малко - колкото успея да изцедя все е файда. После дохранвам с адаптирано.

# 245
  • Мнения: 233
Защо цели 2 капки Вигантол?Толкова много се дава на зимните бебета(каза ми го и личната лекарка,и педиатъра,а и фармацевта от който взех капките).Та дори и лятото ми казаха,че ще ги спрем,но ние си извеждаме бебка по два пъти на ден минимум.Все пак вит.Д се образува в кожата в резултат на слънцето.Синтетичният няма как да го замени напълно.

# 246
  • Мнения: 1 731
Защо цели 2 капки Вигантол?Толкова много се дава на зимните бебета(каза ми го и личната лекарка,и педиатъра,а и фармацевта от който взех капките).Та дори и лятото ми казаха,че ще ги спрем,но ние си извеждаме бебка по два пъти на ден минимум.Все пак вит.Д се образува в кожата в резултат на слънцето.Синтетичният няма как да го замени напълно.
Дозата зависи от големината на фонтанелата. И на нас ни предписаха 2 капки, след 20тия ден.

# 247
  • Мнения: 2 379
И на мен ми беше чудно за 2те капки ...но това било практика за новородените до към втория месец и после по една... А в началото  бебетата били те летни или пролетни не се излагат толкова много на слънце, пролетно време и слънцето не е много постоянно...за това някои педиатри предписват по 2. Даже нашата искаше да минем на 4ти защото имаше един облачен период и тя си мислеше, че не излизаме ....но ние с Тервел сме навън и в дъжд и във вятър и в слънце Simple Smile
Сексът вече не е мираж.....но усещам леко опъване по шитото.
Тервел в началото не можеше да "захапе" едното ми зърно и цедях и шише или като се препълнят и текнат цедях( и пак му давах). Няма никакъв проблем. То стана много лаком и силен и ме изсмуква почти до последната капка, спрях шишето с кърма без никакъв проблем Simple Smile
Милинда, мила , ако се притесняваш слагай го до гола гърда, докато му даваш шише и от време на време допирай зърно до устничките и нослете, за да му замирисва на мляко и на теб... Simple Smile Прави това, което от вътре ти подсказва, че ще запази връзката ти с бебето. Ако са ти много чувствителни мажи ги, леко ги обтривай под душа, изчакай да заздравеят напълно и тогава пробвай пак. Стискам палци, да намериш правилната формула за вас.

# 248
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте! Най-накрая и аз да разкажа малко за моето раждане...
След 11 дни преносване, въпреки че всичко си беше наред, вече решихме че така или иначе ще ходим в болницата да ни следят. И все пак, понеже не исках насилствени процеси, реших да пробвам една домашна рецепта за предизвикване на раждане, пък каквото стане - стане. И така, на Великден на обяд, пих рициново масло с прасковен сок и се сещате какво се случи Simple Smile.
Но освен това - нищо... Реших че така или иначе утре сутрин ще ходим в болница.... НО в 5 сутринта се събудих с изтичащи води и контракции. Направо не можах да повярвам... Сякаш бях чакала цяла вечност... Незнам от маслото ли беше или не- но - факт!
Останалото е история - в болницата всички ме гледаха опулено с въпроса 'ама защо си чакала толкова много?' Ами ,защото вярвам, че раждането е естествен процес и след като всичко е наред няма нужда от изкуствена намеса. Както и да е, за около 6 часа всичко приключи, вляха ми малко обезболяващи и за съжаление окситоцин, но поне беше за забързване на разкритието, че ставаше мн. бавно, а не за предизвикване на раждане , за което сякаш най-често го ползват.
И така, в 13:12, на 2.05. се появи Антон, който ни изненада всички със своите 3600 и 53см /аз бях с мнооого малко коремче и слабичка.../. Изглеждаше отегчен, че го вадят и изсумтя тихо като котенце Simple Smile. Малко ме резнаха, но си бях съвсем добре още същия ден.
За болницата няма да разказвам, че много негативни преживявания имах; Чак след седмица излезнах от 'карцера' - точно като в истински затвор беше. Единственото хубаво освен Тони бяха момичетата, с които се запознах там. Въобще всичко беше едно голямо приключение, което тепърва предстои Simple Smile. Тони се храни добре само на кърма и ми е много послушен... Само  първия ден преживя явно някакъв стрес от смяната на обстановката, че беше много неспокоен. Но сега си спи по 2-3 часа след хранене, като едно истинско бебе Simple Smile. А педиатърката, която му намерихме, е направо като някакво ангелско създание, незнам как попаднахме на нея наистина Grinning
Много исках да разкажа историята особено заради преносващите мами и  Карина, която наистина се надявам , че е добре и ще пише при първа възможност!

# 249
  • Мнения: 96
Аз съм упорита , давам му гърдата не толкова на често , че боли ,но ме притеснява че не иска да засука , по трудно му е , свикна на шишето и това е  Thinking но ще започна по начестода му давам цицата . До някъде ме успокоите , че ме заплашиха ,че кърмата ми ще спре , а аз имам наистина много бебко суче доста и пак замръзявам във фризера.
snow Радвам се че всичко е минало добре и сравнително бързо !
На мен ми го предизвикаха на 10 ден , ако знаех че ще са такива мъки и аз като теб щях да си стоя в къщи  Laughing 24 часови мъки ,контракциите започнаха на една Мин докато се регулират на 5 , иначе за раждането изхвърча като Киркова тапа за 25 Мин го родих  , с доста шевове защото Бебо беше голям 3 920 кг 53 см , даже ме почистиха че плацентата се беше скъсала и едно парче остана вътре , изгубих доста кръв ,но да си кажа забравих всички болки щом го гушнах  Hug

# 250
  • Мнения: 3 331
Милинда, знам каква ужасна болка е, но щом имаш рани, значи бебко не е засуквал правилно. Не се мъчи, давай кърма с шишето, не всички бебета свикват с шише. Колкото по-бързо излекуваш зърната, толкова по-бързо ще кърмиш отново. Моите зърна също бяха много чувствителни, сигурно при всички ни е така, аз крещях от болка докато кърмих. Протектори не купих нарочно. В болницата извиках веднага консултант по кърмене, за да каже дали бебо засуква правилно. Имаш ли в твоя град консултанти?
И аз давам 2 капки вигантол, за летните месеци ми се струва излишен честно казано.
Моя корем още не се е прибрал. Не се чувствам добре в кожата си. Старите дрехи ми стягат, бременните са ми големи, сутиените са ми малки и гърдите ми изскачат постоянно...намрънках се ooooh!

# 251
  • Мнения: 2 516
И на мен сутиените са ми най-неудобни. Уж гърдите ми не са пораснали, а зърната ми все изскачат  ooooh! Ама още не съм ходила да си купувам нови.
Килограмите си ги върнах веднага след като родих. На изписването бях казала на мъжа ми да ми донесе дънки за бременни - на всяка крачка ги вдигах. Вече нямах корем, който да ги държи.
Онзи ден видяхме едни наши приятели - имат момиченце на 1.6г. Като ме видя, с изненада ме погледна в корема и каза: Къде е бебето?! Няма гооо...  Laughing

# 252
  • Мнения: 1 731
Толкова се радвам, че раждането на Snowflake е тръгнало нормално. Като раждала веднъж с предизвикано и веднъж с естествено започнал процес, знам каква е разликата Simple Smile Хубаво е, че и в България има как да се случи това.

Милинда, всичко се забравя. Колкото и тежко да е минало, важното е, че всичко е наред вече и се гушкате с бебенцето Simple Smile

Момичета, купете си по-големи сутиени. Много е важно да не ви стискат и притискат. Аз си имам два на триумф от предното раждане, те са много по-големи от обичайните, които нося, но пак си ги извадих сега и ми вършат чудесна работа. Искам да кажа, че ако гърдите ви се напълнят и сутиенът стиска, може да ви докара проблем. Само веднъж са ме болели гърдите от препълване и стискащ сутиен, ужасно е. Разминах се само с бани и масаж за щастие.

# 253
  • Мнения: 3 331
Уфф, все не остава време да отида да купя сутиени. Всичко пазарувам онлайн, но сутиена трябва да го видя на живо. Обаче се чувствам толкова неудобно със старите, че тези дни ще отскоча до ХМ.
Сноу, да ти е жив и здрав Тони Hug

# 254
  • Мнения: 70
Моето бебче също не свикна с шише,а съм му давала още от болницата и доста пъти сега е на 5@ дни.Всяко бебче е различно и не всички свикват явно.Аз се изцеждам и сега и или замразявам или го оставям за едно хранене ако трябва да изляза.Сутиените и на мен са ми всичките за бременни старите ми стягат.Килограмите не съм си върнала,но не съм и се ограничавала,единственото което правя е дългите разходки.Все чувах от момичета ,че като кърмиш се отслабва,не че съм вярвала...но и при мен не се получава 😔Вашите бебчета слагате ли ги по корем и ако да за колко време.Ние я слагаме стои си и св опитва да държи глава,но мисля че не и харесва защото започва да плачка.

# 255
  • София
  • Мнения: 39 783
Моля пуснете нова тема в "Родени 2016 г.".

# 256
  • Мнения: 96
addicted Да има консултант дсаже ми каза че суче добре , изнесе ми лекция как трябва да е позицията на главата и на тялото , каза че може ви понеже е по едър да засука по силно  baby_neutral ами днес само един път му давах от шише  , след малко ще му дам пак ,този път от шише  Grinning
За кг имам още 5 от общо +12 ама днес Бебо прави една седмица така че е добре , странно аз отслабване с всеки изминал ден явно при мен деиства че кърмя а не се ограничавам , вчера изядох сама едсна малка тортичка Embarassed Laughing
Дрехите не ми стават всички но , след месец мисля че ще съм във форма . Корема ми се е прибрал , е има още какво да се желае

# 257
  • Мнения: 3 331
Аз имам чувството, че кърменето изисква страшно много енергия, защото съм постоянно гладна и вместо да свалям качвам. Аз слагам малкия по корем, той си казва, когато му омръзне Grinning
Утре или вдругиден ще направя тема в Родени 2016. Ако някой друг има желание да направи темата, моля да ми пише, за да не се дублираме.

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 18:59 от addicted2U

# 258
  • Мнения: 712
Относно килограмите, аз бях много слаба преди да забременея и макар че качих 10кг, сега все още не съм си възвърнала старото тегло. Но пък преди седмица не можех да закопчея един панталон, днес се намъкнах в него. Корем нямам.
Как са дечицата ви със съня? През деня нашето момче няма по-дълъг сън от час и малко. Въобще не виждам какъв режим ще имаме, той яде по малко на всеки час.

# 259
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Аз,от моите малко под 11кг.качени се прибрах от болницата с 1кг.А сега съм вече 13 кг.надолу,но пък си имам още корем,при това е един мек  ooooh!.Не знам как ще го стягам  newsm78.Вие слагате ли колан,аз да-дано да помогне.
Ние спим,но не можем да изкараме 3 часа,а уж сучем добре.

# 260
  • Мнения: 3 331
И аз бях много слаба и сега ми е странно с коремче и дупе...Колан не нося, постоянно ми е горещо и сигурно ще полудея с колана.
Момичета, нека който желае да го включа в списъка с мами и бебета в новата тема да ми прати на лични термин, дата на раждане, нормално или секцио, име на бебето, кг и см. Дано да ми остане време да пусна темата утре, днес ще имаме гости.

# 261
  • Мнения: 356
Вие сте добре момичета. Аз какво да кажа като качих към 16кг, не се спрях да ям сладко и тестяно и то си каза думата.  Embarassed Свалих 8кг остават още толкова, а откакто сме си в нас не съм свалила и 1кг и нямам идея как ще стане.  newsm78
При нас съня е от час и половина до три и половина  и също не виждам как изобщо мога да направя някакъв режим. Да не говорим, че както имах кърма в излишък сега сякаш изведнъж много намаля и не знам на какво се дължи.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 843
Че това си е сериозен сън, от час и половина до три часа и половина,  искрено ви завиждам   Wink
При мен е някакъв малък кошмар в последно време, само на гърда иска. Вечер или по-скоро сутрин заспива към 2 часа, до тогава само сукане, лошото е че и през деня започна да иска да е все на гърда, а преди поне денем спеше. Моля се да е само период, че съм страшно изнервена и уморена и никак не се харесвам, опитвам да владея чувствата си, но.....

# 263
  • Мнения: 1 731
Вие сте добре момичета. Аз какво да кажа като качих към 16кг, не се спрях да ям сладко и тестяно и то си каза думата.  Embarassed Свалих 8кг остават още толкова, а откакто сме си в нас не съм свалила и 1кг и нямам идея как ще стане.  newsm78
При нас съня е от час и половина до три и половина  и също не виждам как изобщо мога да направя някакъв режим. Да не говорим, че както имах кърма в излишък сега сякаш изведнъж много намаля и не знам на какво се дължи.
Може просто да са ти се регулирали гърдите. И аз ги чувствах някак празни, но сега пък почнаха да текат. Отделно, че бебето се дави от мляко, гледам да съм спокойна.

# 264
  • Мнения: 356

[/quote]
Може просто да са ти се регулирали гърдите. И аз ги чувствах някак празни, но сега пък почнаха да текат. Отделно, че бебето се дави от мляко, гледам да съм спокойна.
[/quote]

Надявам се наистина да е така. Сега и аз ги чувствам по-празни особено когато започне да се храни през час. Дано и е достатъчно...

# 265
  • Мнения: 3 331
При мен лявата гърда се регулира, но дясната от скоро се пълни много hahaha

# 266
  • Мнения: 3 331
Мами, заповядайте в новата темичка. Визията и информацията вътре са компромисни, но ги направих набързо. Който желае да присъства в списъка за мами и бебета или да добавя някой линк към полезната информация, моля да ми прати информация на лични.

Общи условия

Активация на акаунт