~Пролетта пристигна вече, щъркел носи ни АПРИЛското човече!~№8

  • 22 199
  • 266
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 123
Незнам как е при вас,  но на мен времето не ми стига,уморена съм и ужасно недоспала.Едвам намирам време да вляза в банята...
И аз съм така. Като парцал се чувствам. Преди да родя казвах, че не искам никой да ми виси на главата и че ще се справя сама, обаче недоспиването направо ме убива. Бързичко си промених мнението Tired

Мога докато съм седнала и кърмя да спя и сънувам ooooh! ,  като се стряскам отвреме на време.  #Crazy
Не е лесно, а и кафе не е желателно да се пие на тази енап.
Дайте "рецепта" за справяне с недоспиването без да се губи човешкия облик на недоспалия.  Crazy

# 61
  • Мнения: 3 331
Тази вечер даже съм с висока температура заради запушено каналче. Пия лецитин вече, дано да се отпуше това загубено каналче Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 123
Масаж и цедене  едновременно Peace
За температурата може парацетамол, на мен така ми казаха.
Много неприятно.

# 63
  • Мнения: 76
Маги, честита Люси! Да ти е жива и здрава и много да те радва. А ти се възстановявай много бързо. Къде ражда? Може ли да разкажеш накратко за раждането. Защо толкова много шевове? Наистина много си се измъчила. Дано бебчо да ти даде сили и да забравиш трудното раждане.
Раждах в Майчин дом, към 12:00 през нощта бях там, водите изтекоха вкъщи. Приеха ме и ме настаниха веднага в родилна зала, набиха ми няколко абоката, завиха ме и ми казаха да почивам, тъй като нямах контракции... ама как се спи в родилна зала никой не те пита... Имах 2 см разкритие, до 9 сутринта бяха 3...
Казаха, че ми пускат система за предизвикване на раждане.., и около половин час по - късно се започна с мъките. 4 часа контракции, като през цялото време минаваха една сурия народ - студенти, стажанти, всеки бърка, всеки дава мнение, текоха води с най-различни цветове, накрая се оказа, че били зелено-жълти...
Към 14:00 дойде акушерката, казах и, че ще се мре Simple Smile и се започна... Напъни, ад, аз останала без сили, тамън да излезе и се връща може би над 15 пъти... И ме клъцнаха, нямаше как и накъде, защото малката се задушаваше...На предела на предела на ПРЕДЕЛА на силите си напънах още веднъж и излезе....тогава вече се родих и аз.... а тя беше ужасно красива, но лилава от задушаването, нагълтана с води.... Изкараха плацентата, но доктора видя, че няма някакво мини парче от нея, каза да се направи кюртаж и ми каза, че съм късметлийка, защото ще ми сложат упойка и няма да усетя шевовете покрай ревизията. Сложиха ми нещо в абоката и КРАЙ!! Засънувах някакви веселби, музики... много яка дрога беше, не знам каква...
Събудих се след час и половина, доки каза, че имам около 30 вътрешни и 15 външни шева и че съм изгубила доооста кръв и добре, че съм яка българка, че съм преживяла... каза, че бебка е стабилизирана и май това беше... сега боли все още, но започвам да се чувствам човешки отново...

# 64
  • Мнения: 3 331
Лелеее, Маги Confused Страшно е било!

# 65
  • Мнения: 76
Лелеее, Маги Confused Страшно е било!
Много..., чудя се на майките, които са решили да раждат второ.. адмирации и поклон! ooooh!

# 66
  • Мнения: 123
Маги герой си  bouquet
Желая ти бързо очовечване и възстановяване , а иначе за второ...,трето ами забравя се. Наистина се забравя аз съм например двайсетина дни след секцио, след което не ми беше никак леко,но вече кофти нещата се забравят и изплуват нови на хоризонта. Пък и не е казано,че ако първото раждане е било тежко и втората ще е така Peace
Още веднъж бързо възстановяване и забравяне на трудните моменти от раждането  bouquet

# 67
  • Мнения: 712
Честито на всички мами  bouquet
нас още не са ни изписали, заради инфекция на малкия...
Момичета, моля за съвет- малкия какт беше запачнал да суче, сега тотално отказва. Опитва се, но не успяваме. Шишето не го успокоява, иска и на гърда. Плаче.неистово и не знам кжк да го накарам да засуче пак.

# 68
  • Мнения: 203
Честито на всички мами  bouquet
нас още не са ни изписали, заради инфекция на малкия...
Момичета, моля за съвет- малкия какт беше запачнал да суче, сега тотално отказва. Опитва се, но не успяваме. Шишето не го успокоява, иска и на гърда. Плаче.неистово и не знам кжк да го накарам да засуче пак.

Jane - да не би нещо да му е некомфортно? Мокра пелена, колики? Понякога Попи не е гладна и мрънка. Тогава давам биберон, ако не подейства я взимам с мен и я слагам по коремче. Така двете сме лице в лице и й става интересно. Също така от тази седмица вече иска да слуша песни и да се люлее на шезлонга. Не помня колко е голямо твоето бебе, но пробвай ако искаш някое от горните неща.

# 69
  • Мнения: 96
Честито на новите мами  bouquet Аз вече загубих надежда, днес ми е термина 27 април , но маника  не дава никакви признаци че му се излиза Sad . Днес бях на екограф , слушане на тонове и ми направиха преглед за разкритие , всичко е наред имала съм само 1 см разкритие ама аз си ходя така една седмица .....Казаха ми че ще правим същата процедура през ден и ако до 10 дена няма промяна ще ми го предизвикат . Гледам че има доста мами на днешния ден (някой вече родили) Много ме беше страх от преносване , но това е положението . Може да съм от майските майки  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 831
 jane - от АБ може да е по -мързелив, да заспива бързо и да не иска да суче. Не се отказвай и го дръж на гърда по повече време. Дразни го със зърното , дори и само да си играе с него -  стимулира. Ако спи - го буди като го щипкаш по ушите, крачетата, рамото ..... Като спрете с АБ ще му се възвърне апетита и ще започне да суче пак.
Иначе - за вторите раждания .. забравя се Simple Smile е отнема малко време . Тъкмо си викаш най-лошото мина .. после ти трябва време да забравиш:
-  болките от кърменето,
-  какво е да не се чувстваш като нормален човек, защото по цял ден кърмиш, храниш , преобличаш и не си спомняш , кога си спала 4-5 часа без прекъсване и какво е да си вземеш вана ;
- захранването, повръщането, никненето на зъби, как не ти остава кръст докато проходи;
- и най-накрая махането на памперса и тръгването на ясла;
Та - на около 3 години след като родиш, вече си позабравил повечето трудни моменти и с умиление гледаш снимките и си припомняш, колко хубаво е да родиш и гледаш бебче( ако между временно не сте направили "белята"  hahaha hahaha Joy Joy Joy baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral)

# 71
  • Мнения: 3 331
Та - на около 3 години след като родиш, вече си позабравил повечето трудни моменти и с умиление гледаш снимките и си припомняш, колко хубаво е да родиш и гледаш бебче( ако между временно не сте направили "белята"  hahaha hahaha Joy Joy Joy baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral)
Чaк след 3 години ли ще се почувстваме като хора Shocked Mr. Green
От АМ наистина стават по-поспаливи. В болницата имах една вечер, в която толкова бях изморена, че заспивах, докато кърмех. Акушерката даде АМ на бебчо, за да мога да поспя - няколко часа не се събуди. Така че даването на АМ е голям враг на кърменето, ако държиш да кърмиш де.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 15:56 от addicted2U

# 72
# 73
  • Мнения: 3 331
Как се грижите за бибероните? Всеки ден ли се изваряват newsm78

# 74
  • Мнения: 203
Как се грижите за бибероните? Всеки ден ли се изваряват newsm78

Аз сменям биберона на няколко часа. И ги стерилизирам.

Общи условия

Активация на акаунт