За пицата с любов

  • 34 151
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Плочата не се намаслява, както е писала Данифин. На суха плоча се пекат пиците. Като загрее добре плочата на 400С и къщата ще замирише на баничарница, ако е намаслена. Grinning

# 166
  • Мнения: 1 700
Трябва плочата на която се слага тестото да е намазнена.

Има по 100 лв.  втора употреба, а не по 30-40 както пишете.



Вчерашна обява в Базар.

# 167
  • Мнения: 2 498
Здравейте, тесто, което е месено късния следобяд вчера и до момента е втасвало три пъти, може ли да се ползва утре? Да не се прекаца нещо? За първото втасване беше извън хладилника, за второто в хладилника и за третото отново извън.

# 168
  • Мнения: 1 637
Нищо няма да му стане, даже ще стане по-хубаво, смело слагай в хладилника.

# 169
  • Мнения: 2 498
Благодаря! Прибрах го Hug

# 170
  • Мнения: 2 498
Идвам с малко по-различна пица - лахмаджун 😁 Успях да снимам, защото вече сме преяли и този остана за по-късно.





# 171
  • Мнения: 2 498
Пак съм аз Bowtie

Приятелка сподели, че прави на децата си пица с лаваш. Възмутено й споделих рецепта за бързата, бъркана пица от форума. Обаче покрай Коледа си намерихме арабски хлебчета без консерванти. И реших все пак да пробвам една такава, защото ми се ядеше, а не ми се занимаваше с месене и бъркане на тесто. Ейй, тази пица ми е най-голямата глезотия в момента Joy Понякога си я правя за закуска, понякога за обяд, понякога за вечеря. А се е случвало да я ям и 2-3 пъти на ден Grinning

Пробвах и с лаваш като свършиха арабските хлебчета - нищо общо. Сладнят и крайният резултат никак не ми хареса.

Слагам чубрица отгоре, защото ми напомня на пиците от детството ми, които приготвяха в гараж в блока ни Heart Eyes

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 20:13 от Барбалена

Общи условия

Активация на акаунт