КГБ = Клуб на Готините Баби - 168.

  • 68 124
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 035
И аз тази вечер приключих с агнешкото. Избодох дробчето от ориза и си претоплих последното месце от бутчето.
Сега моря яйцата - направих шотландски кюфтета. Та 5 яйца заминаха. Докато омесвах каймата Пл. се моташе наоколо и гледаше скептично.
Но пък като се опекоха са хубавки, може и сама да си ги хапна.

# 31
  • Мнения: 1 998
Приключих с агнешкото днес - месо и дроб сърма.
И аз като Айша пообрах дреболийките из ориза ,а другото на котките. Зарадваха се.
Днес прах няколко перални.Почти всичкото пране изсъхна. Отана за утре една пералня с тъмни ,че и по-дебелки дрехи.
Студено е навън.

Роска питаш за случващото се в Раднево.
Ами гадно е. Страшничко е с тези завардени улици от полицаи и жандармерия.
Махалата е изпразнена.Няма ги циганите.Извозени с автобуси,микробуси и кой с ,каквото може.
Гадно е ,че много българи са гледали как пребиват момчетата, а циганите за 3 минути са станали огромна група.
Българите за пореден път доказахме ,че сме страхливи ,несъпричастни  и още много не-та.
Ако се интересувате от подробности има група във фейс-а - Истината за Раднево- там има качени клипчета и много,много коментари от които ти става още по-страшно .
Май силата ни е  само да "лаем" ,а кервана си вървииии.

Светълчо и аз не знаех за тези нещица от сандаловото дърво от Лидл.При следващото ми посещение ще си купя- ако има.
Аз също не понасям нафталин.От години ползвам лавандула .Всяка година  си бера като пътуваме насам- натам.То и тя като розите по Казанлъшко вай-много се отглежда.

Оле мила Кремче - как няма да ти се охлабят тоалетите.То като има и болни.Дано вече да сте здрави Hug

Аз не съм мързелувала още Grinning , но що пък да се цепя от колектива ?
Ще си заплюя един ден и ще си мързелувааам Grinning

Хули - плетеш ли още? Утре няма да вали,тъй че стягай се за работа Grinning

Отивам пак да погледна из фейс-а.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 074
Ша плета, кво да правя. ПенЦионерска му работа. Вали, гадно, мокро, влияе ми на костите, не мога да ходя, иде ми да се гръмна. Не мога да се понасям такава.
24 години се боря с едно заболяване. Понякога се чудя, защо го правя.

# 33
  • Мнения: 2 099
Хули, я горе главата! Та ти си я преборила, гадта му с гад! И
Юнак си! И какво сега? Едни кокали от гадното време. Ами то доста от нас малко нещо понакуцваме.  newsm27
Четата я водим Тути /къде си бе, момиче?!?/, Кари и аз.

# 34
  • Мнения: 1 998
Добро утро!
Кафето е поднесено във фейс-а☺
При нас дъждовно с намерение май да спира.Ще се разбере.
Приятен ден на всички!

# 35
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет красавици!
За тези, които нямат ФБ, сервирам кафето тук  Wink

 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010 food010

Нареждайте се на редичка, грабвайте и бягайте по задачки Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 529
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13179260_108278756 … 7&oe=57B268C7

Честит имен ден на Ирка на Джили.
 Тъбче ,при вас екшън. Така е циганите са задружни ,за разлика от нас. Ние сеир да става и да мрънкаме сме добри.
 Яд ме е на медиите ,интервюта само с циганите,що не дадат някоя баба бита от цигани,ограбени от тях, прегазени ... #Cussing out
 Спокойна съм....

# 37
  • Мнения: 4 369
Да се обадя и аз след 2 дни без интернет. Първият ден голяма авария в Булсатком, на втория се установи, че и рутера изгърмял. Вече всички повреди са отстранени  Grinning
Във вторник за 15 мин такава градушка имаше в Пазарджик, че всичко побеля.
За голяма моя радост пораженията по цветята не са толкова големи колкото очаквах.
Ето и две снимки - едната на уличката и друга на двора.




Довечера ще чета изпуснатите през тези два дни коментари.
Приятен ден на всички  Hug

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 20:53 от mery_poppins1

# 38
  • Мнения: 1 082
  ПРИВЕТ-ЗАТИШИЕ...УТРЕ ПОЧИВЕН ДЕН-ВСИЧКИ В ТРЕСКАВА ПОДГОТОВКА.
  УСПЕШЕН ДЕН И ПОВОДИ ЗА УСМИВКИ!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 16 035
Добър вечер от студена София.
Да са ни живи и здрави днешните именницималки и големи  Иринки!
Всъщност големи май нямаме.
Мери, не виждам снимките. Но дано цветята ти се възстановят. Толкова труд и за минути заминава - природа.
Дидимити,  аз подготовка не правя, нямам именници. Пламен има 1 племенник Георги, та се надяват утре да почерпи.
От агнешко ми писна, та не знам какво ще измислим за ядене утре.
Снощните шотландски кюфтета се приеха добре. Скъпия хапна и оживя, да не повярваш.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 177
Прибрах се и след малко се монтирам в леглото. Днес гледах едно детенце и със спечелените парички ще дам на Гери да си купи нещичко. После при Дани, хапнахме пица от Домино  и се прибрах. Безброй години празнувахме в къщи Гергьовден. Утре ще почетем малката Гергана на обяд и после към къщи. Именничката ще излезе да се почерпи с приятелки следобед.

Да са живи и здрави Иринките.

# 41
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
У нас до "Болен лежи млад Стоян" утре май ще има "Полегнала е Тудора". Joy Смея се, ма не е смешно, щото тоз Стоян уж настинал, пък ми прехвърли нещо болестно и на мен - като не е вирус, какво е newsm78 Не съм наясно, но съм натясно, щото вече ме подпука хрема, кактуси в гърлото и режеща кашлица. Наливам се с лют джинджифилов чай и се чудя туй лютото дали пък няма да ми раздразни още повече гърлото.

Останките от великденски яйца сутринта ги мариновах. След два дни ще могат да се ядат, ще ви кажа стават ли или не. Обаче 10 яйца не ми се хвърляха и реших да пробвам рецептата "втора употреба".

За ядене не ми се мисли вуще. Пък и не съм Гергина, нито имам Георги, че да го мисля. Друг път винаги сме празнували, ама времето хубаво, събираме се всички на селото, наоколо птички - тревички и прочие пролет, кеф да ти е. А днес колко беше мрачно и мокро...

Да те питам ли, Айша, кви са тез шотландски кифтета или сама ще се изприкажеш newsm78

# 42
  • Мнения: 5 346
Ето ме и мен. Цял ден вътре, защото времето  е студено и аха да завали, ама ни подмина. С внучка редим пъзели, разглеждаме книжки, храним  плюшените животинчета и си подаваме топка.
Утре пак ще сме само  с малкия син. Големите ще са  на пътешествие  с други приятелски семейства.
Менюто ще е печено пиле. Ако стана по-рано може да направя и сърми с ориз и кайма в зелев лист около пилето. Ако си полежа повечко/което е по-вероятно/ ще сложа картофи. Десертът ще е козунак префасониран на торта.

Айша, как се правят шотландски кюфтета?
 
Скрит текст:
Аз от останалите боядисани яйца, които  ни даде етървата и от кумците на сина, направих следното: настъргах ги на ренде, добавих сирене, кромид на дребно, олио, червен пипер и обърках хубаво. Синът много  обича така.
Хайде, до утре със здраве!

# 43
  • Мнения: 1 998
И из да попитам Айша за шотландските кИфтета newsm78
Светълчо - на мен нещо ми е притеснително да ям вече великденските яйца,чакар че баба ми едно време казваше че ги ядяли 14 денЯ.
Оздравявай по-бързичко Hug
И ние нямаме Георгевци в  родата .
За агнешко и дума да не става.Още повече ,че ще ходим на приятел Георги на имен ден.
Днес пак не мързелувах.И утре - едва ли. Grinning
 Климатика работи като през зимата.Като ходих да пазарувам съжалих,че тръгнах по един уж плътен суичър , а не си метнах някакво яке / а ги прибрих като беше горешо миналия месец/ .На връщане си сложих качулката. Добре,че суичера ми е цикламен,че иначе току виж са ме придърпали полицаите  като съмнително лице Joy

Роскааа - завиждам ти за концерта.Юрая хийп са една от групите на нашата младост. А аз нали си падам и метъл фен.Та с две думи - завид ,завид Grinning
ММ ми е обещал ,когато и да е да ме води на Камен бряг на Джулай морнинг.За сега оставам с очакването .Може пък да е тази година Grinning

Честити да са днес Иринките  Hug

Хайде - лека и спокойна нощ  Hug Hug Hug



Последна редакция: чт, 05 май 2016, 23:00 от Gabkata

# 44
  • Мнения: 2 099
Джили, да ти е здрава и щастлива Ирка!  bouquet Мисля те, момиче хубаво, къде зачезна пак?  babydust7
Светълчо, я речи за маринованите яйца, моля. И хич не ми се разболявай! Ми асъл, то в този студ и да не си чурук-Здравка - пак шсъ разболейш.
Gabkata, мен шъ мъ земите ли на Камен бряг? И аз си го бленувам.
K.A.G., радвай се на съкровището колкото можеш! Утре ти пробвам яйчената рецепта.
Благодаря, подсети ме за моята традиционна и много любима на домашните животни: яйца, пресен лук и магданоз наситнени, маслини, сол, чер пипер, зехтин. Има да умувам утре твоята илимоята да измагера ... newsm78
Сега обаче без никакво умуване - бам под юргана с книжката. Днес потръстичих, та съм заслужила.  smile3529

Брееей, край нямат тези книги! И слава Богу.

Общи условия

Активация на акаунт