Мъжете и домакинстването

  • 109 896
  • 2 432
  •   1
Отговори
# 2 415
  • Мнения: 46 660
Ако стъпим малко на земята и направим справка в НОИ за доходите по групи в България, ще видим, че голям процент от хората, не могат да си позволят квартира, а още по- голям процент- кредит за собствено жилище.

Ох, бе, absurT, те и политиците са наясно, че сивата икономика носи основните доходи, ти НОИ ще гледаш. Я иди в почивните дни в някое хотелче да поразпуснеш, поогледай се как се пазарува в магазините, загледай се в колите по улиците и в ресторантите, виж колко народ може да си позволи кутия цигари на ден, пък тогава обяснявай колко са зле българите.
Да оставим теорията, кажи от тези, които познаваш дали заради бедност са при мама?
Аз само трима такива познавам, общо с онзи, когото описах. И при тримата парите не са фактор. Искат пълно обслужване от жена, сами си го казват. Двама никога не са се женили, третият разведен и дотича при мама и тати (сравнително млади, здрави и прави, не е като да ги гледа той или да не е сама).
Затова и мнението му е такова.
На 40+ да е толкова беден, че да не можеш да си плати покрива над главата, освен ако причината не е здравословен проблем, си е чисто мамино детенце, не му е виновна държавата.

# 2 416
  • Мнения: X
Абсурт, смешно си е-да имаш отделно жилище и старите пак при вас да се нанесат.

Именно.
И аз след 19 годишнината ми се изнесох от къщи и когато сме се запознавали с младежите навремето  Mr. Green доста задълбочено си гледах кой как е научен и в каква квартира живее.

То нямаше много мамини синчета живеещи с мама и тате в чужбина, но се намираха, а предоволно си имаше Мунчовци чакащи на жената от-до. Аз нямам против да се обгрижваме заедно и всеки да прави нещата, които са му приятни, а другият да поема другите, но да е взаимно.

# 2 417
  • Мнения: 15 960
Ми, приберете се в твоята квартира, какво пречи?
Или при твоята мама в другата стая! Peace
Аз се изнесох от вкъщи веднага щом завърших и като съм си избирала връзки съм гледала да са със самостоятелни хора, не ща да се съобразявам ни с моята мама, ни с чужди, нито аз да съм мама на мъжа до мен.
Изнесла си се  ако не се лъжа в София в Студентски град да учиш, както и мъжът ти. Реално никой от вас двамата не е живял самостоятелно в един град с родителите си, за каквито случаи говорим.

Като се замисля, всичките ми познати несемейни, които или изплащат жилище, или са под наем, са все дошли от друго населено място. Другите си живеят с родителите, докато завъдят семейство.

# 2 418
  • Мнения: 46 660
Сред нашите познати са изключения, и в родните ни градове, и тук.
Гаджето на едната сестра на мъжа ми си е от София, работи и учи в София, но си живее отделно на квартира, въпреки че са в чудесни отношения и не е е бил принуден да се отделя.
Никакво значение няма дали става дума за един град или различни Peace

# 2 419
  • София
  • Мнения: 24 839

Ох, бе, absurT, те и политиците са наясно, че сивата икономика носи основните доходи, ти НОИ ще гледаш. Я иди в почивните дни в някое хотелче да поразпуснеш, поогледай се как се пазарува в магазините, загледай се в колите по улиците и в ресторантите, виж колко народ може да си позволи кутия цигари на ден, пък тогава обяснявай колко са зле българите.
Да оставим теорията, кажи от тези, които познаваш дали заради бедност са при мама?
Аз само трима такива познавам, общо с онзи, когото описах. И при тримата парите не са фактор. Искат пълно обслужване от жена, сами си го казват. Двама никога не са се женили, третият разведен и дотича при мама и тати (сравнително млади, здрави и прави, не е като да ги гледа той или да не е сама).
Затова и мнението му е такова.
На 40+ да е толкова беден, че да не можеш да си плати покрива над главата, освен ако причината не е здравословен проблем, си е чисто мамино детенце, не му е виновна държавата.


Да не работеше с имоти, да ги пишеш такива, ама ти като се запънеш, никакъв довод не признаваш! Peace

Затова, няма да те убеждавам, че не всички имат скрити доходи и не на всички им е възможно да създадат семейство и деца, и да плащат ипотека или наем.

Що се отнася до ергени при мама, един познавам, на 35, който и чисти, и пере, и миялна пуска, но все не може да си намери такава работа, че да се издържа, докато брат му, с 10 години по- малък, отдавна се изнесе и сам се оправя.

ПП. Позволи ми като софиянка да ти кажа, че живеещите на квартира без причина, са много малко.
И при наборите на сина ми е същото- заживяват сами на квартира когато се ангажират с някого на семейни начала.

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 18:02 от absurT

# 2 420
  • Мнения: 46 660
Да, казах, че има изключения.
Но като гледам 95% от пишещите в темата са на същото мнение, та кой с какво се занимава няма особено значение, доводите са на база личен сблъсък Laughing

# 2 421
  • Мнения: 15 960
На Човечето познатите са все някаква странна извадка, винаги съставена от изключения. За София не знам как е, но не можеш да ме  убедиш, че в Северозападна България хората имали пари и на 18 год. се изнасяли на квартира в същия град.

# 2 422
  • Мнения: 46 660
Въобще не нямам и за цел да те убеждавам нещо, всеки споделя наблюденията си. Който иска вярва, който иска - проверява, който иска - не вярва Peace

# 2 423
  • Мнения: X

Имаше много примери на момчета живеещи с майките и бащите си в чужбина и изцяло на тяхна издръжка, без плащане на никакъв наем, без грижа за дом, храна и почистване.

И тук имаме такива бг семейства с деца на 25-27 годишни момчета, които очакват да им е сготвено, почистено и изгладено от мама, а тате да плаща къщата/ наема като изкараните пари са си само за иху-аху. От такъв тип бягах надалече..

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 15:37 от Анонимен

# 2 424
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Като се замисля, всичките ми познати несемейни, които или изплащат жилище, или са под наем, са все дошли от друго населено място. Другите си живеят с родителите, докато завъдят семейство.
Съвсем същото виждам и аз.

# 2 425
  • София
  • Мнения: 2 995
Въпрос на познати. Моите почти всички си купиха жилище преди да навършат 30, без значение дали са столичани или дали са сингъли. Но те повечето са от ИТ средите и са имали възможност така или иначе.

# 2 426
  • Мнения: 18 749
От всичките ми познати и приятели в София,само една приятелка се изнесе, докато следваше (не си купи сама апартамента обаче). Повечето се изнесоха след завършване на университета и намиране на първата работа, която им позволяваше да се издържат сами. По-малка част - при създаване на семейство, съвсем малка част - все още си карат вкъщи. Квартирата е скъпо удоволствие най-вече за родителите и дори сред колегите от други населени места имаше едва няколко извън Ст.град.

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 23:37 от wild poppy

# 2 427
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Любопитни са ми нещата, които пишете за студентите, тъй като голяма част от нашите приятели и познати вече не са в България и малко по малко губя поглед.

Според мен важно е да се спомене и че животът се променя. Ако преди да живееш с вашите до по-късно се е считало за стандартно, то днес всеки иска самостоятелност и счита, че има право на такава. Преди хората не са живеели толкова често на семейни начала, разказвали са ми, че по времето на комунизма по-типично е било да се оженят и да заживеят заедно, да родят дете и т.н. В днешни дни, единици познавам оженили / омъжили се или искащи да го направят, но огромната част си имат приятел/ка, с когото/която живеят.

За сивата икономика съм напълно съгласна с Човечето.

А по темата, все повече си мисля, че дали дадено действие на родителите е помощ или дундуркане зависи от детето. Ако учи за лекар, това е мечтата му, отличник е в унито и счита това за свое призвание, то да плащаш квартирата на детето е помощ. Ако някой е записал география или туризъм, колкото да се води с висше и да обикаля в това време кафетата, тогава издържането от родител е дундуркане. Познавам и двата случая, много са различни.

# 2 428
  • Мнения: 6 122
Сред нашите познати са изключения, и в родните ни градове, и тук.
Гаджето на едната сестра на мъжа ми си е от София,Г работи и учи в София, но си живее отделно на квартира, въпреки че са в чудесни отношения и не е е бил принуден да се отделя.
Никакво значение няма дали става дума за един град или различни Peace

И на сестра ми приятеля живее самостоятелно от 18 годишен. Първо като студент в чужбина, после сам в собствен апартамент. Но не знам дали е пример, защото апартамента му е подарък. Но определено сам се оправя де. Не чака повече на подаръци, дали са му основа оттам нататък сам. Сестра ми се изнесе при него почти в началото на връзката им. И с нашите не може да живее, въпреки че те  реално живеят в нейният апартамент. Но каза, че дори и да се разделят, би отишла под наем. Не може да живее с родителите ни и това си е. Просто си е до човек, явно.

# 2 429
  • Мнения: 6 122
Ако стъпим малко на земята и направим справка в НОИ за доходите по групи в България, ще видим, че голям процент от хората, не могат да си позволят квартира, а още по- голям процент- кредит за собствено жилище.

Така че, са принудени да живеят заедно по 2, а като трябва да доизгледат неспособен вече да се грижи за себе си, възрастен, че и 3 поколения.
Не е смешно, нито е за подигравка.

И това е вярно. Каквото и да си говорим по-големият процент от хората, наистина са с много, много ниски доходи.

Общи условия

Активация на акаунт