Ваксините:ПолЗата или Вредата от тях?-продължение

  • 50 919
  • 824
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 826


 - Преди години официалната (и господстваща все още тук-там по света) медицина, призна краха на инжекционната форма на полиомиелитната ваксина и я разработиха вече да се дава "перор" (през устата),

Александър,няма такова нещо.
Още преди 6-7г. западните страни изключиха оралното полио от имунизационните си календари.
При4ината-риска да се заразиш от полио след ваксинация е 1 на 2.4 милиона.Отделно винаги има риск 4леновете на семейството  да се разболеят,защото полио вируса се предава via facial-oral route.
 С инжекционната ваксина IPV,тези рискове не съществуват.

# 751
  • Мнения: 816
Да, само живото полио е пер ос.  Така че ако се налага полио да слагаме ще закупувам инжекционно.
Това което леко ме притенсява е, че ако нищо не постигна с борбата по законен път, ще сме освободени както писах и по-горе само от коклюшчето. Добре, обаче не се сещам да има пречистени комбинации без коклюш. Мисля, че всички съдържат и К Sad което ще наложи да си ни слагат другите Sad ще правим някаква хомеопатична профилактика, то е ясно, ще потенциираме нещо, ама ....дано се преборим де...за сега все още имам някаква надежда, пък и днеска е празник на надеждата Wink  bouquet

# 752
  • Мнения: 14 654
ако по законен път не успееш да се пребориш, може да потърсиш лекар, който няма да постави ваксините, които не желаеш, а ще отбележи, че са слагани.
аз ти пожелавам успех в това начинание. дано да се преборите

# 753
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
ако по законен път не успееш да се пребориш, може да потърсиш лекар, който няма да постави ваксините, които не желаеш, а ще отбележи, че са слагани.

 ... Money, money, money, must be funny...

          ========================================================


Имунизационен календар на Република България
Приложение № 1 към чл. 3, ал. 1 (в сила от 1.01.2001 г.)


.....................................................
От 2-ия  =  Имунизация против       =  Тривалентна жива полиомиелитна = през устата – 2 капки!
 месец    = полиомиелит (I прием)  =  ваксина (I, II, III тип)

... и така 2-рия и 3-тия реимунизационни приеми все през устата по 2 капки!...

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 13:04 от Aleksander

# 754
  • Мнения: 826



Имунизационен календар на Република България
Приложение № 1 към чл. 3, ал. 1 (в сила от 1.01.2001 г.)


.....................................................
От 2-ия  =  Имунизация против       =  Тривалентна жива полиомиелитна = през устата – 2 капки!
 месец    = полиомиелит (I прием)  =  ваксина (I, II, III тип)

... и така 2-рия и 3-тия реимунизационни приеми все през устата по 2 капки!...


Цитат на: Aleksander
[/quote

Още преди 6-7г. западните страни изключиха оралното полио от имунизационните си календари.
При4ината-риска да се заразиш от полио след ваксинация е 1 на 2.4 милиона.Отделно винаги има риск 4леновете на семейството  да се разболеят,защото полио вируса се предава via facial-oral route.
 С инжекционната ваксина IPV,тези рискове не съществуват.

# 755
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
twins mama
Цитат
...Още преди 6-7г. западните страни изключиха...
Далеч не всичко хубаво идва от т.н. Запад!
 - Да споменем само за ГМО, Наркотиците, Мафията, Лудата Крава, Насилствените Имунизации на човек над човека... Mr. Green

# 756
  • Мнения: 826

Далеч не всичко хубаво идва от т.н. Запад!
 - Да споменем само за Насилствените Имунизации на човек над човека... Mr. Green

Александър,къде на запад правят насилствени имунизации?  Thinking

# 757
  • Мнения: 4 150
Цитат
Александър,къде на запад правят насилствени имунизации

Например цяла Америка,южна и северна.А в дале4ния иzток (Австралия,Нова Зеландия) няма zадьлжителни ваксини,както в Зап.Европа.
Скоро иzлиzат ваксини zа алергии и астма.Честито Laughing
Чудя се,откога Туинс мама стана специалист по вьпроса с ваксините... newsm78..Може би откакто е иzкарала 1 година nursing school,(което спомена,4е се равнява на 5 години фармация в БГ)...

# 758
  • Мнения: 11 329

 - За съжаление повечето други ваксинации се правят инжекционно, понякога и директно в гръбначния мозък!???...като така объркват имунната с-ма, и тя се принуждава да атакува и унищожава и собствените си клетки.
 - Оттук и невероятния БУМ на АВТОИМУННИ заболявания!!! някои от които поразяващи деца и юноши, като МС (Мултипленна Склироза), Ревматоиден Артрит, Диабет при деца, АЛЕРГИИТЕ и много, много други...
Александър, мога ли да се опитам да споря с теб за бума на автоимунните заболявания?
Те не са ли последствие не само от ваксините, но и от променящата се околна среда, замърсяването, заседналия живот, манията да е чисто до стерилност и много други фактори?
Не мисля, че е редно да се обвинява само едно нещо като причина за заболяванията на цивилизацията. Едва ли в Африка, Азия и Латинска Америка има бум точно на автоимунните заболявания.
Не искам да ме разбирате погрешно. За мен истината е някъде по средата. В крайна сметка крайното отричане на всичко не води до нищо добро.

# 759
  • Мнения: 8 585
"Скоро иzлиzат ваксини zа алергии и астма."
->>Не ми са известни такива ваксини.

# 760
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Александър,къде на запад правят насилствени имунизации?
- в САЩ дори отнемат родителски права и вкарват родителите в Затвора!
 - Не приемат неваксинирано дете в детската градина, не го приемат в Училище, Колеж, отказват да го приемат в Университетите, Огромни глоби и т.н.
 - Това задоволява ли те?

Вечерница
Цитат
Те не са ли последствие не само от ваксините, но и от променящата се околна среда, замърсяването, заседналия живот, манията да е чисто до стерилност и много други фактори?
- Съгласен съм с теб, освен това на първо място бих сложил Стреса, на който е подложена майката по време на бременноста!
 - Освен това на Запад работят до 8-ия месец?!...
 - също Стреса по време на раждането!
 - "Примитивните" африканки и др.п. например раждат за 30-тина минути...

# 761
  • Мнения: 826
Цитат
Александър,къде на запад правят насилствени имунизации?
- в САЩ дори отнемат родителски права и вкарват родителите в Затвора!
 - Не приемат неваксинирано дете в детската градина, не го приемат в Училище, Колеж, отказват да го приемат в Университетите, Огромни глоби и т.н.
 - Това задоволява ли те


Александър,много книги 4етеш. Sunglasses
Такова нещо в щатите няма.Като не искаш ваксина  подписваш един документ за информирано съгласие и толкоз.Има градини и колежи и т.н където приемат деца без ваксини,за отнемане на родителските права и глоби изобщо не може да става въпрос.
Защитниците на 4овешките права само това 4акат.

# 762
  • София
  • Мнения: 1 877
Александър,много книги 4етеш. Sunglasses
Такова нещо в щатите няма.Като не искаш ваксина  подписваш един документ за информирано съгласие и толкоз.Има градини и колежи и т.н където приемат деца без ваксини,за отнемане на родителските права и глоби изобщо не може да става въпрос.
Защитниците на 4овешките права само това 4акат.

Не е съвсем така! В престижните университети имат стриктни изисквания за ваксини! Ако отиде човек от друга държава, където дадена ваксина не се прави, ти я правят задължително на място! Същата е ситуацията и със започване на работа.
А това за единия документ изобщо не ми се вярва... newsm78

# 763
  • Мнения: 826

А това за единия документ изобщо не ми се вярва... newsm78

www.in.gov/isdh/programs/immunization/MedialProviders/Support%20 … cinate%20Form.pdf




Не е съвсем така! В престижните университети имат стриктни изисквания за ваксини! Ако отиде човек от друга държава, където дадена ваксина не се прави, ти я правят задължително на място!

Кое не е така?
За студенти от 4ужбина си права-не могат да у4ат в щатите,ако нямат необходимите ваксини.
Аз говоря за деца родени тук. Peace

# 764
  • Мнения: 826
Чудя се,откога Туинс мама стана специалист по вьпроса с ваксините... newsm78.

Сори шефе,нямах представа,4е темата е отворена само за MD-та. smile3507

На някой само им се иска да са такива................ smile3521
 newsm65

Общи условия

Активация на акаунт