В очакване сме на ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 4

  • 38 560
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 90
https://www.vitabiotics.com/pregnacare/breastfeeding
Мои познати са ги взимали и бяха доволни . Аз също мисля да заложа на тях .  Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 242
Еееееее не ми се ходи то Теско сега newsm78

# 692
  • Мнения: 697
Момичета, много е тихичко в нашата групичка Peace Аз да почна с моите глупави глупости Joy За мен е трето бебоче и с предишните две нямах кърма( за какво ги нося тея големи ц.....и,само ми тежат на гърба Simple Smile ).Та гледах в един турски сериал на родилката и правеха някъкъв ушав да и тръгне кърмата.Вие знаете ли някакви магии по тоя въпрос newsm78
Слагаш бебето колкото често трябва на гърда, гледаш да засуква правилно (в болницата сигурно ще ти помогнат за кърменето, а ако имаш възможност посъветвай се с консултант по кърмене); и ето ти магия, ще ти дойде млякото. Това, разбира се, в нормалния случай,  ако си физиологично ок, не си загубила много кръв или пък има друг проблем. Надявам се да не е това случая, де. Simple Smile
А, и да добавя, храниш се балансирано и достатъчно и поемаш достатъчно течности.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 302
За кърменето основното е да се кърми на поискване, което е по-често от стандартния режим на 3 часа, препоръчван от лекарите и по-възрастните хора. Няма как едно бебе, което в корема е получавало храна когато си поиска, изведнъж да излезе и да мине на режим на 3 часа. Съответно това, че огладнява преди да са минали 3 часа не означава, че кърмата е била недостатъчно или че е "рядка". Аз общо взето само това спазвах, не съм пила кърмачески чайове, не съм цедяла, нищо специално не правех, освен да кърмя на поискване (е, и вода пиех много, ама тя жаждата си настъпва естествено при кърмене) и не сме имали проблеми. Консултантите по кърмене, активни във форума, също много са ми помагали със съвети.

Иначе днес бях на една лекция за хранене по време на бременност и кърмене, та лекторката препоръчваше семена от копър за увеличаване на лактацията - накисват се във вода и се добавят към храната, каза, че 1 чаена лъжичка е достатъчна, за да има ефект. Другото, което препоръча и запомних, бяха сурови бадеми (при мен неприложимо, защото съм алергична към бадеми).

# 694
  • Мнения: 1 242
Попитах,защото и с двете си деца нямах кърма,та е възможно си помислих пък сега да имам малко.Това за бадемите и копъра не го знаех,благодаря.

# 695
  • Мнения: 38
Здравейте! И аз се интересувам от кърменето, но сега ме притеснява друго. Усетих няколко пъти слаби помръдвания, но не знам  трябва ли всеки ден вече да усещам бебето? Знам, че в началото е по-лекичко, но колко? Терминът ми е на 30.10, първа бременност.

# 696
  • Мнения: 19 733
Аз съм две седмици преди теб и още почти нищо не усещам, какво остава пък да е всеки ден Simple Smile Не го мисли Hug

# 697
  • Мнения: 330
Здравейте мина и моята ФМ в Сряда и не смогнах да се отчета, вече имаме пол  stork-boy сини гащи ще са Simple Smile)), моята кака беше много разстроена, защото си поръча момиче, но има време да свикне. Всичко друго е наред с бебето.
Относно кърмата  понеже и аз си нося едни "дини" та със София се бях зарекла да положа всички усилия поне да не е напразно тази тежест.
Много ми помогнаха и разните училища за бременни които посещавах тогава - техники за изцеждане и подпомагане на лактацията. Сега като престана да ходя да работа пак мисля да посетя някоя и друга лекция да си по припомня, ако някой му се ходи ще се радвам да не съм сама Simple Smile
Иначе сурови ядки, варено жито, топли компреси, по едно време пиех един чай Лактогонен мисля се казваше, като пиеха 2 дни на третия ставаше река. Естествено това което казват момичетата че бебето е най-добрата стимулация. Пиех и Зелена енергия тя също много ми действаше. С всички тези неща изкарахме до 1 година и 4 месеца, накрая се предадох, защото не можах да я откажа от нощното ядене и неиздържах вече.
Относно количката си мисля, че коша за кола и после летен са напълно достатъчни за нашите полу зимни бебета са напълно достатъчни имайки предвид, че зимата няма ги извеждаме по цял ден навън.
От началото на месеца все по силно усещам побутвания, даже снощи го усетих и от вън.

# 698
  • Мнения: 30
Snejaliq33 моя термин е две седмици преди твоя и го усещам от 10 дни някъде. Моята мадама рита силно.
За количките 2в1 аз съм си харесала лорели с500 и адбор пепе.

# 699
  • Мнения: 38
Благодаря, момичета. Поуспокоихте ме.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 302
Аз съм с термин 5 ноември и го усещам съвсем леко и то не всеки ден. Трябва да съм в покой и да се случи точно по това време да мърда бебето, за да го усетя. А с първата бременност, когато бях с предна плацента, за първи път усетих някакви движения едва в 20-та седмица.

# 701
  • Мнения: 5
Добро утро, майчета.
Аз си ходя и на работа и нямам много време да се включвам. Относно усещането на бебока, а също го усещам слабичко все още, термина ми е 30.10, но го усещам всеки ден. Едва в събота го усетих по осезаемо като ритниче. Относно количката, от баткото имам лупо комфорт на бейби дизайн с два коша и нея ще си ползвам, въпреки че е доста поостаряла, но нова не ми се купува Simple Smile Относно кърмата, аз също съм с големи "дини", без кърма. Баткото го кърмих с 300 зора 4 месеца, с дохранване с АМ, голяма мъка беше, а правех и пиех какво ли не. Сега както дойде, ако има - има, ако няма - здраве да е. Хубаво е да ги кърмим, но на АМ децата порастват Simple Smile
Хубав и спокоен ден от мен Simple Smile

# 702
  • Мнения: 19 733
Я разкажи за количката повече, че и аз се чудех за нея. Нали се води някакъв супер модел на Бейби дизайн, ама 1300 лв. за полска количка ми се видя много и ми се щеше инфо от първа ръка.

# 703
  • Мнения: 5
1300 лииии!?! Ние я взехме за 800лв. Но е без кош за кола, може би затова й е била по ниска цената. Като цяло съм ного доволна, комфортна е. Гумита са й помпащи се, това е лек недостатък, в зависимост от това къде се раззхождаш чат пат се пукат Simple Smile Плюса й е, че е много маневрена и широка, за по - големи бебоци е супер, багажника й е голям, лесно се сгъва и разгъва, лесно се махат разните приставки. Гумите от др страна пък, могат да се сменят с непомпащи се от други модели, съвместими са ...

# 704
  • Мнения: 248
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но бяхме на почивка миналата седмица и не ми остана много време да влизам във форума Simple Smile

Влизам да ви се пооплача малко Sad Преди 1 седмица си поръчах малко нова козметика, че лицето ми беше станало ужасно и резултата... алергична реакция към крема за лице  #Cussing out  Като се има предвид, че съм ползвала какви ли не марки, никога от нищо не ми се е случвало да получа реакция - нито кремове, нито декоративна козметика, храна, нищо. Сега седя с подпухнало и зачервено лице, направо е ужасно. Записах си час за алерголог за четвъртък, да видим и тя какво ще каже. Надявам се само бебка да е добре и да не и се отрази по никакъв начин.  Praynig  

Гледам, че сте подхванали темата за кърменето. Аз имах много кърма предния път, но малката така ме беше разранила - до кръв. В един момент започнах само да се цедя, понеже болката беше ужасна. Изкарахме така два месеца и половина, но после получих много сериозна инфекция от враснал косъм и ми се наложи да пия антибиотик и не ми даваха да кърмя - в резултат - и така намалялата ми кърма съвсем спря. Този път съм си поставила за цел да не се отказвам и да кърмя колкото мога, но както каза Kriska, ако стане стане, ако не - здраве да е.

Cristi и моята количка от каката е на Бейби Дизайн, само че Лупо (обикновеното). Аз лично съм много доволна.Да, тежичка е, но е абсолютен танк - минава през всякакви терени (на плаж, по еко пътеки в Родопите), за нашите разбити улици си беше супер. Има и голям багажник, 2 коша и цената беше добра (700 мисля че дадохме за нея)

Общи условия

Активация на акаунт