В очакване сме на ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 4

  • 41 359
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
Радвам се, че някой се включи за фолиевата. Моята доцентка каза, че няма смисъл от нея след трети месец. Спрях я още тогава. Витамини не пия, защото не искам. Док ме подкрепя. Ако се наложи, тогава взимам медикаменти.

# 61
  • Мнения: 127
И аз усещам бебчо различно.Понякога е доста активен,но има дни когато почти не го усещам.Явно зависи в каква поза е застанал.
Този път и побутванията са по-различни.Усещам го да рита някак ди навътре ,към вътрешностите ми,не навън и с ръка е поти невъзможно да се усети.
До тук само кака му имаше честта да усети ритниче  Wink

# 62
  • Мнения: 20 437
Мислех, че съм постнала в новата тема, ама явно не съм Simple Smile И се чудех къде сте изчезнали!

Относно витамините и на мен не ми дават още нищо - било рано. Но фолиевата я продължавам. До трети месец било за бебето, после било за мама. Последните изследвания показвали, че помага за предотвратяване на прееклампсията и тъй като няма възможност от предозиране с нея, не ми пречи да си я взимам.

# 63
  • София
  • Мнения: 884
Но фолиевата я продължавам. До трети месец било за бебето, после било за мама. Последните изследвания показвали, че помага за предотвратяване на прееклампсията и тъй като няма възможност от предозиране с нея, не ми пречи да си я взимам.
Кой ти каза, че няма? Confused

# 64
  • Мнения: 318
И на мен не ми спират фолиевата, от няколко дни почнах да взимам и витамини Пренатал и магнезий. Също така си продължавам и аспирин протекта и фраксипарина.

# 65
  • Мнения: X
И аз вече не пия ФК. И предния път я спрях като влезнах в 4ти месец. Тъпча се с магнезий и но шпа, не ми трябват повече хапове.  Tired
За който се вълнува тази сутрин като мен, честито на всички, на които дечицата са приети на ясла или градина  Party

# 66
  • Мнения: 45
Аз в момента нищо не пия, но хемоглобинът ми е нисък и вероятно ще се наложи да пия желязо. Усещам и липса на магнезий (по схващания на мускулите, които ми се получават от време на време). Почти съм убедена, че ще трябва да пия и калций допълнително, заради лесно чупещите се зъби. В общи линии, сигурно някакъв комплекс ще бъде, в понеделник ще ходя, за да ми изпише лечение за ваг. инфекция (тогава ще са готови резултатите, по негово мнение е смесена) и тогава ще обсъдим какво да пия допълнително.

# 67
  • София
  • Мнения: 884
Аз в момента нищо не пия, но хемоглобинът ми е нисък и вероятно ще се наложи да пия желязо.
Колко е нисък?

# 68
  • Мнения: 29
Може ли да ме добавите и във Фейсбук групата?
Благодаря

# 69
  • Мнения: 45
Аз в момента нищо не пия, но хемоглобинът ми е нисък и вероятно ще се наложи да пия желязо.
Колко е нисък?

И аз не знам още колко - сестрите на док са ми видели резултатите от изследванията, аз не съм, затова ще говоря като ида. Но при предната бременност пак имах лека анемия и през цялото време си пих желязо.

Между другото, и аз ще съм благодарна, ако бъда добавена към ФБ групата.

# 70
  • Мнения: 2 027
Момичета, за да ви добавят във фб групата на първа страница има обяснение на кого да пратите маил.
На мен при последното изследване ми беше 110 и ми назначиха желязо.
Аз още си пия по една таблетка ФК.

# 71
  • Мнения: 44
Момичета, тази фолиева е нож с две остриета. Има много материали, ако се интересувате. В голям брой страни или не се изписва, или се изписва внимателно. Тук ми се струва, че я дават като желирани бонбони.

# 72
  • Мнения: 240
Аз живея в Швеция и ми казаха да я продължа фолиевата к-на.
Но ще потърся материал, да видя какви странични ефекти може да има и пак ще досаждам на акушерката🤔
Момичета сетих се за друго, появи ли ви се тъмната лента на корема( линеа Негра, май се казваше), или още ни е рано?

# 73
  • Мнения: 187
Моята не се е появила или е много, много бледа. Но и с втората бременност я нямах. С първата ми беше доста тъмна и се махна чак 7-8 месеца след раждането Simple Smile

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 18:27 от Ralexa

# 74
  • София
  • Мнения: 884
Аз живея в Швеция и ми казаха да я продължа фолиевата к-на.
Но ще потърся материал, да видя какви странични ефекти може да има и пак ще досаждам на акушерката🤔
Момичета сетих се за друго, появи ли ви се тъмната лента на корема( линеа Негра, май се казваше), или още ни е рано?
Linea nigra, да. На мен ми се появи много рано. Преди месец още някъде. Чак питах ММ дали и той я вижда, понеже е относително бледа, но си е там и той също потвърди, че се забелязва. До пъпа ми стига на мен.

А фолиевата киселина няма проблем да се пие постоянно, стига да е в допустимата дневна доза. Само предозирането е доказано вредно.

То като цяло ако човек се храни здравословно, няма нужда от каквито и да е добавки. Но аз не го правя и още си пия Пренатал-а. Сега включихме и Малтофер заради ниското желязо. Рано ни е още за анемия.

Общи условия

Активация на акаунт