Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 6

  • 200 664
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 24 253
"Всеки среща в живота си най-добрия човек.На абсолютно всеки е дадено да се запознае с най-важния човек в живота си. Но пък не е казано, че ще го познае.Може и въобще да не го забележи. Понякога най-важните хора в живота ни остават невидими за нас.
Едно е да гледаш, друго е да виждаш, а съвсем различно - да разбереш"

З.Карабашлиев "Жажда"

# 706
# 707
  • Мнения: 5 712
Здравей съдба,

Пиша ти, за да ти кажа... майната ти!
Днес въобще не съм в настроение да ти се обяснявям и да те хваля, за това колко безумно съвършенна си. Ами, извинявай, ама не си! За нищо не ставаш. И работата ти е бозава. Нищо не правиш като хората. Седиш там, в мрака си, хвърляш по нещо... я, болка.. я, любов и ме чакаш да скоча, като удавник за сламка, за да ти играя на хорото. Нито болката ти е болка, нито любовта ти е любов. Като даваш, давай като хората. Някак си ми писна да ме занимаваш с щуротийте си. Мисля, че си жена и въобще не знаеш какво искаш. Много мразя такива жени. Сърби ли ги, боли ли ли ги и те не знаят, ама все си мрънкотят. И ти така. Айде да се стегнем малко, а? И също настоявам да сме малко по-точни. Ама много мразя да ми закъсняваш. На колко години стана и тоя часовник за нищо го нямаш. Аз колко пъти ти закъснях до сега? Като ми казваш “ела да вземеш щастие” и аз идвам. “Ела за болка” и ей ме на, цепя часовника на две. За какво ли още не ме вика и аз подскачам като сърничка и си взимам каквото си ми приготвила.
Писна ми! Честно! Сега ти ще ме слушаш. Ще ми дадеш това, което искам и нито частица по-малко! Ако ще ми даваш любов, дай ми я цялата! Не деля, чу ли? НЕ ДЕЛЯ! Ако още веднъж посмееш да ме вкараш някъде, където ще се почуствам маловажна и ще се осъмня в качествата и стойността си... ще те пребия! Ако ще ми даваш болка, ми я дай като хората. Не ме ли виждаш какъв ербап съм... Като кърви, да кърви. Направи ме глупава в тоя момент, направи ме влюбена. Аз не зная как. Ама ти ще се справиш. Ясно ли ти е? Ако пък толкова ти се свидят тия двете ме направи безчуствена! Да не потрепвам, да не помръдвам. Да не изпитвам нищо от тях. Да не ми пука. Да съм лед. Било по-лесния вариант чувам. Дай да видя мога ли така. И без много лигавщини, че се обривам.
Това е от мен. И не ми шикалкави. Взела съм ти мерника. А както вече разбра и видя.. съм точна! Имам още една, две забележки, ама не мога да се занимавам постоянно с тебе. Айде със здраве!

SilviÁmica

# 708
# 709
# 710
  • Мнения: 2 193
Незнайно защо много ми хареса този цитат Simple Smile :

"За да не водите децата по болници и аптеки, оставете ги в ръцете на Природата. От малки ги научете да стъпват боси по земята. Това е най-силното каляване. Загоряло от слънцето, ухапала го пчела, ожулило се на коприва, изкъпало се в студена вода, издрала го къпина – това е хубаво. Така се калява от болести, тялото и духът му укрепват."

Андрей Ворон

# 711
  • Мнения: 2 290
Откакто си отиде, все ти пиша 
и все захвърлям в печката писмата.
Не знам дали четеш човекостишия,
но днешното реших да ти го пратя,

че сигурно и ти се притесняваш,
дали сме здрави, стига ли насъщният...
Не ни мисли. По малко остаряваме,
но иначе отвътре сме си същите.

Понякога се караме и викаме,
и думите тежат като планети.
Крилата ни болят. И бавно никнат,
и бързо вехнат в полза на ръцете.

Понякога сме дребни и лицата ни
приличат на стафиди от ненавист.
А друг път сме огромни. Непонятни,
божествени и истински, и прави.

Но тъжно е, откакто си отиде.
И днес ти пиша, за да те помоля...
прости ни. Бяхме зли и те обидихме.
Ела си, Боже, в къщите. При хората.

ЕЛИЦА МАВРОДИНОВА

# 712
  • Мнения: 6 105
"Ако търсиш подслон за душата, значи си душа; ако дириш парче хляб, си хляб; ако търсиш капка вода, си вода; ако си по дирите на жестокостта, си тиранин;ако дириш любов, си влюбен. Ти си онова, което жадува душата ти." Руми

# 713
  • Мнения: 760
"Не с пари, а с хора се живее" - Николай Гогол.

# 714
# 715
  • Мнения: 273
Понякога просто трябва да обърнеш страницата, която вече толкова дълго четеш.
Понякога просто трябва да осъзнаеш, че в книгата на живота ти има много повече от това, което препрочиташ отново и отново, до безкрай...
Понякога просто трябва да бъдеш смел и да продължиш напред.
Не се страхувай да обърнеш нова страница.
Не се страхувай да затвориш тази глава, изпълнена с болка, разочарование и съмнения.
Не се страхувай да поискаш живота, който заслужаваш.
Живот, който не е изпълнен с непрекъснати (само)обвинения за минали грешки.
Живот, в който бъдещето не те плаши.
Живот, който живееш тук и сега.
Не се опитвай да поправиш това, което се е счупило в миналото.
Позволи на бъдещето ти да създаде нещо ново.

/ Трент Шелтън /

# 716
  • Мнения: 6 105
"Децата са щастливи, защото нямат в главата си файл, озаглавен "Всички Неща, Които Могат Да Се Объркат". Мариан Уилсън

# 717
  • Мнения: 24 253
„В живота има неща, които можеш да промениш — теглото си, външността си, дори името си — но има и други, които въпреки цялото ти желание, опити и блъскане си остават същите. Това са нещата, които ни оформят. Не онези, които можем да променим, а другите, които не можем.”
Тебеширения човек

# 718
  • Мнения: 6 105
"Аз не знам какво е щастие. Знам така – ако човек иска нещо да се повтори, значи му е било хубаво..."
"Всичко е любов"

# 719
  • Мнения: 24 253
„Хората си мислят, че искат отговори. Всъщност те искат правилните отговори. Такава е човешката природа. Задаваме въпроси с надеждата, че те ще ни дадат истината, която искаме да чуем. Проблемът е, че истината не може да се избира. Тя има особения навик да бъде просто истина. Остава ни само изборът дали да й вярваме, или не.”
Тебеширения човек

Общи условия

Активация на акаунт