Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 37 256
благодаря и на трима ви!  bouquet
Пейч, жесток!  Crazy
Биляна, да - 130-150 градуса

с домашно мляко също се отделя вода - не толкова, но все пак
днес го правих с 4 кокоши, 2 патешки яйца и 1 1/2 л. мляко - вече свърши

# 376
  • Мнения: 15 515
На мен не ми се отделя вода. Някои купички оставям без карамел заради едното дете, няма никаква течност. На мен един близък ми донася вкъщи млякото, с два пръста каймак е. 

# 377
  • София
  • Мнения: 12 359
С домашни яйца става с хубав жълт цвят. Само веднъж съм правила с мляко от магазина. Половината купичка беше с крем, а отдолу с отделила се вода. Повече не съм експериментирала с такова мляко, само с домашно и нямам провал.
Никога не съм работила с домашно прясно мляко , то няма и откъде да го имам. Купувам само от магазин и гледам да е с по-висок процент масленост. Намерих си една рецепта преди време и при нея провал нямам. Направо си става стъклен, шупла няма.
Билянка, аз го правя на водна баня за всеки случай. А най-много ми харесва в тава, без купички, жесток е. Похапваш на воля.  Wink

# 378
  • София
  • Мнения: 2 275
Марче, златна си Искам да благодаря за Капучино кейк. Нямах достатъчно количество продукти, затова направих с половин и направих малки кексчета "аля мъфинчета"

Скрит текст:

# 379
  • София
  • Мнения: 12 359
Марче, златна си Искам да благодаря за Капучино кейк. Нямах достатъчно количество продукти, затова направих с половин и направих малки кексчета "аля мъфинчета"
.........................
Людами, много се радвам, че бях полезна.  Simple Smile Ама, нали е прекрасен този кейк, толкова ароматен, пуФкав, и с прекрасна консистенция. Кафето му придава прекрасен вкус.

# 380
  • София
  • Мнения: 2 275
Марче, златна си Искам да благодаря за Капучино кейк. Нямах достатъчно количество продукти, затова направих с половин и направих малки кексчета "аля мъфинчета"
.........................
Людами, много се радвам, че бях полезна.  Simple Smile Ама, нали е прекрасен този кейк, толкова ароматен, пуФкав, и с прекрасна консистенция. Кафето му придава прекрасен вкус.

Страхотен е!  Hug Много ми хареса вкусът му! Следващия път пак ще ги направя малки, дори може да сложа по едно парче шоколад вътре, може и малко резенче ягода... Или ягода ще убие този невероятен вкус newsm78

Между другото, пекох само 20 минути.... Peace

В момента се чудя дали сега да се размириша вкъщи и да ми се ядосат моите или утре сутринта... да направя бисквити от извара. Ще ми е за сефте, но много искам, а и извара имам в момента... Маскарпонето го свърших сутринта, а от кексчета опитах само 2....

# 381
  • София
  • Мнения: 12 359
Людами, този кейк търпи всякакви разнообразия. Може и шоколад, може и ягода за разкош, но не съм пробвала, но и важното е, че винаги става. Пекла си ги 20 мин защото са мънички и бързо стават готови.
Но аз бих предпочела да се усеща кафето, без добавки. За ягоди и шоколад има толкова други рецепти.

Бисквити с извара не съм правила. Работила съм само с Рикота. Сподели ако са ти харесали.

# 382
  • София
  • Мнения: 2 275
Ще ти се доверя напълно - няма да развалям хубавия вкус с нищо.

Ще пробвам рецептата с извара и ще споделя. Много лесно ми се вижда. Ако станат хубави - пускам ги тук. Peace

# 383
  • София/Испания
  • Мнения: 1 625
Здравейте,бихте ли споделили рецепта за кюфтенца от киноа,има рецепти в нета,но предпочитам да е изпитана.

# 384
  • София
  • Мнения: 2 275
Здравейте,бихте ли споделили рецепта за кюфтенца от киноа,има рецепти в нета,но предпочитам да е изпитана.

Аз лично не съм правила, но имам в тефтерчето записана и изпробвана от много добра позната:
Скрит текст:
Необходими съставки:
   киноа - 200 г
    лук - 1/2 глава
    яйца - 2 бр.
    кашкавал - 100 г
    брашно - 80 г за овалване
    мащерка - 1/2 ч.л.
    риган - 1/2 ч.л.
    магданоз - 1 - 2 стръка пресен
    сол
    олио - за пържене
Киноата се залива със студена вода в съотношение 1:2
Кипва се и се вари на тих огън около 15 минути. Зрънцата на киноата набъбват и стават прозрачни на цвят. Сварената киноа се изплаква със студена вода и се отцежда много добре. Оставя се настрана, за да изстине.

В отделен съд се смесват подправките, ситно нарязаният лук, настъргания кашкавал и едно яйце. Добавя се киноата и продуктите се объркват до получаването на еднородна смес.

С навлажнени ръце се оформят кюфтенца с големината на орех. Ако кюфтенцата се разпадат, може да се добави още 1 яйце към сместа за спойка.

Оформените кюфтенца се овалват в брашно и се изпържват от двете страни до готовност в силно загрята мазнина.

Да споделят момичетата лично изпробвани рецепти. Аз не знам дали ще правя нещо подобно..

Последна редакция: сб, 11 юни 2016, 00:08 от luss

# 385
  • София/Испания
  • Мнения: 1 625
luss благодаря ти много Hug

# 386
  • Мнения: 7 849
Предложете сос за телешки език, кулинари.

Току- що ги сварих, след малко ще ги обеля и никаква идея в главата  Mr. Green

# 387
  • под тепетата
  • Мнения: 11 735
Адашке, аз го правя по тази рецепта, като използвам бульона от езика.
  http://recepti.ezine.bg/r-17837-%D0%95%D0%B7%D0%B8%D0%BA_%D1%81_ … D1%8A%D0%B1%D0%B8

# 388
  • Мнения: 15 576
Предложете сос за телешки език, кулинари.

Току- що ги сварих, след малко ще ги обеля и никаква идея в главата  Mr. Green

Аз най го обичам със сос от хрян, но не съм правила и нямам рецепта.

# 389
  • Русе
  • Мнения: 6 782
Предложете сос за телешки език, кулинари.

Току- що ги сварих, след малко ще ги обеля и никаква идея в главата  Mr. Green

Можеш да използваш соса по тази рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт