Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 30

  • 131 169
  • 796
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 124
Да, аз казах теоретично ако главния архитект не е бил разбран, че е можело да ви се наложи "проформа" доклад. Супер че не ви се налага.

# 601
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Да споделя и аз опита си с геодезистите: имам познати с такава фирма. Те ми направиха заснемането няколко години преди да започнем проектирането на новата къща - тогава все още имахме идеята да укрепваме и дострояваме старата. Представях си, че заснемането ще стане за час - два, а младежите откараха у нас цял ден, даже накрая ме изнервиха, защото си бях направила и други планове,  а те старателно заснеха кокошарника, всяко дръвче, че и съседните улици обиколиха  ooooh! Когато започнахме проектирането на новата къща актуализирахме данните от заснемането със съборените вече бараки и отрязани дръвчета и си доплатих за вертикалната планировка.  Simple Smile

# 602
  • Мнения: 425
Здравейте, група! От доста време не съм писала в групата, предстои ни ел инсталация, кабелите за алармата и камерите кога се прекарват, заедно с другите кабели ли?

# 603
  • софия
  • Мнения: 5 012
Здравейте, група! От доста време не съм писала в групата, предстои ни ел инсталация, кабелите за алармата и камерите кога се прекарват, заедно с другите кабели ли?
Да Simple Smile

# 604
  • Мнения: 1 970
Здравейте, група! От доста време не съм писала в групата, предстои ни ел инсталация, кабелите за алармата и камерите кога се прекарват, заедно с другите кабели ли?

Момиче, постове 493 и 494 преди месец-два... Като начало. Ако има още да питаш - тука сме.

# 605
  • София
  • Мнения: 757
Здравейте, група! От доста време не съм писала в групата, предстои ни ел инсталация, кабелите за алармата и камерите кога се прекарват, заедно с другите кабели ли?
И за интернета и за кабелната- всичко, всичко заедно - това са ужасно много кабели!. После всичко се скрива под мазилка или гипсокартон . Аааа, някои го правят май и в первазите, но до таблото трябва да се скрият .

# 606
  • Мнения: 1 744
От къде си купихте хубав гнайс? Ще се облицоваме, пътеки и цокъл, но си скъсах нервита с тоя гнайс ...

# 607
  • Мнения: 425
Благодаря ви много за отговорите, записах си всичко и ще чакам да ми прекарат ток (минаха 10 месеца от сключването на договора) и започваме с окабеляването.

# 608
  • Мнения: 1 970
От къде си купихте хубав гнайс? Ще се облицоваме, пътеки и цокъл, но си скъсах нервита с тоя гнайс ...

За цокъл става. За пътеки... Добре помисли преди да го сложиш.
Нашият е Ивайловградски, от Ивайловградските кариери, щото има всякакви.... Достави ни го един дето се занимава само с камъни, всичко каменно е от него - плотове, первази, гранити, травертини, всичко. Той самият ми каза - послушай ме, ще береш ядове с гнайса за пътека, свложи си люпен гранит или плочи или павета. Е, сложихме гнайс. Ами всяка пролет си събирам люспи, отварят се дупки в слюдата и растат тревички, абе камъкът си е такъв, с времето и особено атмосферните условия в планината на Витошката яка си се рони. На пътека, пак казвам, за облицовка е без проблем. Пътеката е по принцип бетонова, гнайса е реден отгоре на земновлажно в свободна форма, не е калибровани плочи, като е заливано между камъните и мито като дръпне, по старата си технология на полагане. Няколко години не мръдна, от две-три се рони, това е.
Иначе е красиво.
На околовръстното, разклона за Самоков (пан1чарево) имаше един голям склад с главно гнайс, като че ли....

Люпен гранит над 25 квадрата сложихме за площадки и на верандата. Супер е, не мръдва, но би излязло много скъпо за пътеки. Фашата се реже на плочи, големи и пак на семновлажно се полага върху бетон..

# 609
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте!
Получихме заветното разрешение за строеж и на 15.06 трябва да започнем.
Решихме да работим с бригада,но днес човека ми се обади и ми каза,че специално за Варна
е влязло решение само фирми който са в камарата на строителите да могат да строят .
Посъветва ме да се обадя в община Суворово да попитам  дали това важи и за нашата община.
Ние сме 5 категория.Има ли запознати?

# 610
  • Мнения: 1 744
Стефо и на мен ми препоръчаха термолющен гранит за пътеките и стълбите по двора ... дойдоха хора, оставиха мости, дадоха цени - ти мани, че е скъпо, ами и хич, ама хич не ми отива на зелената къща, с червени павета, ама хич, даже и като мижа, пак е ужасно грозно ...
Нашите пътеки и стълбища също са бетон, съседите са с гнайс, казват седем години не е мръднал.
Гнайс ще е, пък като се зарони ще го подменям, ако издеяни 10 години, съгласявам се.
Моля те напиши ми на ЛС доставчика ви на гнайс ако се сещаш кой е ... благодаря предварително  bouquet

# 611
  • Мнения: 1 744
Ани за Варна не знам, но ако строите с бригада ще трябва да си намерите мн добър строителен надзор да ви води книжата, че ще ви побелеят косите после.

# 612
  • Варна
  • Мнения: 910
Здравейте!
Получихме заветното разрешение за строеж и на 15.06 трябва да започнем.
Решихме да работим с бригада,но днес човека ми се обади и ми каза,че специално за Варна
е влязло решение само фирми който са в камарата на строителите да могат да строят .
Посъветва ме да се обадя в община Суворово да попитам  дали това важи и за нашата община.
Ние сме 5 категория.Има ли запознати?


Ние вчера започнахме изкопите. Бригада работи и никой не е споменал, че има такова решение. От общината идваха за стрителна линия и, ако имаше подобно решение, щяха да кажат. Не мисля, че могат да те задължат да е чрез фирма. Така или иначе това се води по стопански начин, нали?

# 613
  • Варна
  • Мнения: 169


Ние вчера започнахме изкопите. Бригада работи и никой не е споменал, че има такова решение. От общината идваха за стрителна линия и, ако имаше подобно решение, щяха да кажат. Не мисля, че могат да те задължат да е чрез фирма. Така или иначе това се води по стопански начин, нали?
[/quote]


Да,по стопански начин се води.Село на 19 км от Варна.
Проектанта ни се обади сутринта и ние затова се притеснихме.
Като уточним в община Суворово ще пиша в темата.
Вие в града или село строите?




# 614
  • Варна
  • Мнения: 910
В Звездица строим - 8-10 км от Варна. Отделно си имаме и строителен надзор.

Общи условия

Активация на акаунт