Великобритания - Тема 64 Лятна, По Лятна, Много Лятна

  • 77 684
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Dejie, когато си съп., помагаш на човека да е по-независим и да се справя сам, той може да си върши основните неща и живее в повечето случаи самостоятелно в supported housing. Извеждаш го на разходки, на шопинг, по институции, ако нещо му се налага. При кеъра обслужваш в повечето случаи по-безпомощни /възрастни/ хора в кеър хоумове или в дома им - храниш ги, оправяш им тоалета /културно казано/, помагаш им при физическите им нужди. Ако си съпорт, ще имаш определно раб.време, за което ще ти се заплаща. Ако си кеър, ще тичаш наляво-надясно и ще ти е много стресово. Не знам дали добре го обясних  Peace.

# 31
  • UK
  • Мнения: 4 309
Разбрах, те, благодаря. Доколкото и аз сега гледах обявите, кеър са повече за много възрастни в домовете им, съпорт повече за хора във всякаква възраст, но с дисабилитис.

# 32
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Точно така. Ако искаш, влез директно в сайта на вашия Borough council и там виж обявите.

# 33
  • Мнения: 686
   Аз пак неразбрала за новата тема..Благодаря, Аве  bouquet
   За мен тази работа с керъра е много тежка и неблагодарна. Първо не се плаща подходящо, доколкото имам познати, които я правят, тези здравите баби, където сами се гледат, а ти ходиш да им правиш чай си ги държат за англичани и техни си хора, на другите дават тези, където са ос**ни до врата и тежките деменции и тн. Аз много обичам да се грижа за хора и до помагам, но съм гнуслива и много състрадателна, та определено не е за моята психика.
   За език много помага и ТВ, ако няма възможност за контакти. Само англ. тв, поне по един час дневно нещо учене и възможно най-много контакти и ще се забележи напредък. ЕСОЛ курсовете са хубави за разтоварване, но с два часа седмично англ. не се учи.
   0 часа контракт е викат те когато им трябваш. Седиш си на телефона и чакаш, я те викнат, я не, много е кофти за работника, но взе да се среща често тука...
   
   
 

# 34
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Много си права Мис Файн, точно така е.
Затова, Dejie, търси нещо с договор с фиксирани часове. Peace Днес и аз разгледах - има една позиция passenger assistant - помагаш на дизейбълд и не само, да се придвижат до някъде с транспорт на кансъла, има си шофьор, ти само ги качваш и придружаваш. 20ч на седмица.

# 35
  • Мнения: 872
Кажете,моля,какво е това нещо - "mini-beast mansion"? Голямата дъщеря имат проект в училище да го правят. Гледах в интернет,но пак не ми стана много ясно,това нещо като къщички за насекоми ли е,що е?

# 36
  • Мнения: 3 225
Кажете,моля,какво е това нещо - "mini-beast mansion"? Голямата дъщеря имат проект в училище да го правят. Гледах в интернет,но пак не ми стана много ясно,това нещо като къщички за насекоми ли е,що е?
Нещо такова - водят го хотел за буболечки.  hahaha

# 37
  • Мнения: 872
Ха,ха ,след задълбочено и разширено търсене в интернет и аз това открих. Ми те май не са живели в панелен блок в България - по- прекрасен хотел за хлебарки няма Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 375
Здравейте! Simple Smile
От няколко дни и тук се мъчи да се затопли,но да видим кога по-дълго ще се зарадваме на лято.

Моята дъщеря в момента е на 16г. и правят GSCE-та в училище.От известно време ме е заврънкала да видя дали няма възможност да вземе и такова по български език.Разрових в нета,но доколкото разбрах няма в момента....има по руски ,полски,но няма по български.
Попаднах на една петиция ,която е подготвена с цел да се внесе ,където е нужно,за да се издейства и взимането на GCSE и А-левълс по бълг.език от министерството, за който иска.Преди 15г. имало такава възможност,но после са го премахнали.
Дадох си сметка,че е добре все пак детето ми да е грамотно и на майчиния си език и я подписах....Тя е добре с английския,но българския и е само на ниво домашно общуване.И понеже сме в в средноизточна Англия,а не в Лондон,където има много бг училища аз си я учих на езика на ниво 3-ти клас някъде по писане, четене и граматика....

Ето я петицията...
https://www.change.org/p/secretary-of-state-for-education-nicky- … el-qualifications
http://bulgariansinlondon.com/portfolio/snezhina-mecheva-kak-bul … mogne-v-chujbina/

Незнам дали вече някой не я е пускал преди мен тук.
Зная,че повечето сте с по-малки деца,но времето минава бързо и децата отхвръкват....


# 39
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Zhang, подписала съм петицията с надеждата докъм 4-5г да се приеме и приложи. Не ми е зора толкова за GCSE, те са лесни за наши деца ползващи бг макар и само на домашно ниво, а по-скоро ми се иска A level, да вземат там и литература и поезия трябва да почетат младежите.
Хайде да идва вече лятото и да е топло!

# 40
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Zhani благодаря за линковете, беше ми интересно да прочета за какво става въпрос, защото още съм далеч от образователната система тук, но постепенно трябва да почна да научавам по нещо Simple Smile

Подписах петицията Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 375
Zhang, подписала съм петицията с надеждата докъм 4-5г да се приеме и приложи. Не ми е зора толкова за GCSE, те са лесни за наши деца ползващи бг макар и само на домашно ниво, а по-скоро ми се иска A level, да вземат там и литература и поезия трябва да почетат младежите.
Хайде да идва вече лятото и да е топло!

Такa е GI...Kато правя аналог с това,което дъщеря ми прави сега по немски език за GCSE-с модули устен и писмен не е никак трудно.Бяха елементарни теми за разговор с изпитващия,той пита ,а те отговарят.А писането беше да опише къде живее,за семейството, училището,хобита,ваканцията,любима храна,приятели...ей такива неща....Тя казва,че ако например утре и е изпита няма проблем да се справи,въпреки,че някои по-засукани думи може да и липсват.

Вече за А-левъла ще по сложно, защото вероятно ще се прави анализ на литературно произведение и ще се пише отговор на литературен въпрос,където се изисква човек да е чел повече,да има по-богат речник,изказ на изразяване и т.н.


Гледам,че за петицията трябват още малко над 700 подписа,за да се внесе...Така,че я разпространявайте,за да може повече хора да я подпишат. bouquet

# 42
  • Мнения: 66
здравейте Simple Smile
имам въпрос относно документи за записване в училище в Англия - необходимо ли е да носим Удостоверение за завършена детска градина или копие?

# 43
  • Мнения: 677
Zhani , питахте ли в училището?
На мойта й предложиха опцията за GCSE български тази година при избирането на предметите. Confused

# 44
  • UK
  • Мнения: 4 309
здравейте Simple Smile
имам въпрос относно документи за записване в училище в Англия - необходимо ли е да носим Удостоверение за завършена детска градина или копие?
Не, не трябва. Искат само акт за раждане на детето и доказателство за адрес.



 

Общи условия

Активация на акаунт