Game of Thrones Teмa 22 - "Bran, wake up!"

  • 82 795
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Тарг идва от Таргариен.

Варг е като бран, Аря, Джон, хора, които могат да се варгват в животни

Ахм.. Джон и Аря май не са се варгвали.. нямам спомен и Бран да се е варгвал в Лято.
Но по принцип, да, това значи.

Хора,защо Санса излъга Джон?Дали Кутрето успя да я отрови с думите,че армията е на брат й,полубрат й или защото тя знае,че той носи смърт и страдание на всеки,до когото се докосне и така иска да предпази себе си и Джон от него? newsm78 Въобще искрена ли е с Джон или смята да го използва?
 

Логиката ми казва, че Санса вече няма доверие никому. Играе собствена игра.
Дали ДиД имат това предвид обаче , не мога да кажа.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 289
Запис!
Хареса ми епизода, чак днес го гледах, но четях спойлерите. Не разбрах само каква е била идеята на чедата за създаването на бродник - уж за оръжие, но объркало ли се е нещо? Те от началото ли не са могли да ги контролират какво всъщност е станало, че бродниците да са сами за себе си?

# 32
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
В сериала не, но в книгите се варгваха Хексе, Аря все сънуваше , че е Нимерия, както се варгваше и в котките в Бравос. Май и Джон имаше съм за Дух. А Бран в Ходор

# 33
  • Варна
  • Мнения: 17 994
В сериала не, но в книгите се варгваха Хексе, Аря все сънуваше , че е Нимерия, както се варгваше и в котките в Бравос. Май и Джон имаше съм за Дух. А Бран в Ходор

За книгите знам, но мисля че го нямаше в сериала.

# 34
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Нямаше го да, аз обяснявах просто  Grinning

# 35
  • Мнения: 3 704

Тази реплика, никога вече няма да е същата. Simple SmileГениално го е измислил Мартин.

# 36
  • Мнения: 4 018
Запис и от мен, и нещо да се посмеете Grinning

Нов герой в сериала Grinning



И едно епично ревю на епизода. Първата половина е си е чист шедьовър!

Последна редакция: вт, 24 май 2016, 22:52 от Нервен_Хамстер

# 37
  • София
  • Мнения: 1 289
Не знам дали някой вече го е публикувал, но попаднах на това преди малко:
Представям ви предполагаем спойлер, който според автора му обхваща целия сезон на сериала (оставащите 5 епизода). Действията и детайлите са много, затова не знам доколко може да се има вяра на него, но пък останалите описани моменти (вече изминали) съвпаднаха, което ме кара да вярвам малко или много.
Ако не искате да разбирате какво е много възможно да се случи, СПРЕТЕ ЧЕТЕНЕТО НА ПОСТА СЕГА.
Ще го напиша по герои и места на развитие, а не по епизоди:
Скрит текст:
*Аря: След като си връща зрението и получава нова задача за убийство, тя решава да се върне в Уестерос. Джахен не е доволен от това, но тя успява да избяга след като убива в битка Уаиф (момичето, което я тренира). Стига до кръчма на пристанището, където чува за предстоящата сватба на Уолдър Фрей...
*Денерис: След като Джора и Даарио я спасяват, тя се връща в Мирийн и заключва Дрогон в тъмницата при Визерион и Регал. Тирион не одобрява това решение, за сметка на Даарио, който смята, че така е най-добре за всички. Дани сключва нова среща с бившите робовладелци, за да реши проблема със Синовете на Харпията. Оказва се, че това е засада и Даарио е техният истински предводител. В схватката загива Сив червей, а Даарио взима Денерис и Мисандей като заложници, обявявайки се за новия владетел. Тирион намира начин да избяга и попада на Джора, който успява да обедини дотраките, чрез които щурмуват The Great Pyramid. Тирион освобождава драконите, които убиват голяма част от синовете на Харпията, а Джора лично слага край на живота на Даарио. Неочакван гост се появява и осигурява кораби за армията на Денерис - това ще видим по-късно...
*Кралски чертог: По молба на Пицел Кеван Ланистър изпраща Джейми и Брон за Речен пад (Riverlands). Използвайки кралската стража, Томен убеждава Върховния врабец да освободи Марджъри, която се оказва психически променена и рухнала. Лорас буйства в килията си, все още пленен. Дни по-късно започва изслушването им, на което Олена води неочакван посетител - Джендри, изконният наследник на трона. Той свидетелства, че Церсей е наредила да убият всички копелета на Робърт, за да може Джофри - продукт на близкородствена връзка - да управлява. Това кара Врабеца да освободи Лорас и нареди обсадата на Червената цитадела, за да могат Церсей и Томен бъдат арестувани. Врабците и войниците на Тирел са повече и в схватката Томен и Лансел Ланистър умират. Планината си изкарва всичкия гняв върху Врабеца, но същевременно Лорас убива Церсей, поглеждайки към празния железен трон. Кеван чува глас зад себе си, който му казва: "Кралицата идва". Когато се обръща, вижда Варис, който го прострелва с арбалет.
*Речен пад: Уолдър Фрей си търси нова млада съпруга. За целта изпраща хората си да му намерят. Един от тях - синът му Блек Уолдър е пленен от Братството без знамена. Той желае да говори с Берик, но Торос му отговаря, че той е мъртъв. Тогава се обръща към човек с качулка с думите: "Тя не може да говори, но помни много добре". Заминават за сватбата на Фрей, но случайно попадат на Хрътката, който е бил спасен от свещеник. Когато пристигат, светлината в стаята на Уолдър изгасва и от тъмнината се появява Торос, който обяснява как Берик се е пожертвал, за да може да бъде съживена Лейди Стоунхарт. Тя хвърля главата на Блек в краката на баща му...
*Теон: След като Еурон е избран за владетел, Теон и Яра са принудени да избягат към Oldtown (Староград). Той успява да ги проследи до там и намира стари книга и рог, които по-рано са били у Сам...
*Севера: Стига се до дългоочакваната "битка на копелета", която Рамзи убива Тормунд, а Wun Wun (гиганта) загива. Диваците побеждават благодарение на намесата на армията на Робин Арин. Санса нарежда на Бриен да екзекутира Рамзи, а Давос и Мелисандра решават да служат на Нощния страж...
*Бран: След като Ходор се жертва, Бран и Мийра остават сами. Но не за дълго. Бенджен Старк се появява и ги спасява от ново нападение на Бродници, а след това им помага да стигнат до Черен замък, но след това отново изчезва. По пътя Бран вижда последната част от виденията си, а именно - Нед се качва в кулата, където вижда сестра си Лиана, обляна в кръв и държаща бебе. Преди да издъхне, тя му прошепва "Джон!"
*Финала: След като е заловил племенниците си Еурон се връща в Pyke. Води се спор за това, че Теон е изконният наследник. Еурон не му обръща внимание и само казва нещо от рода на "Спасението е в ръцете ми". Тогава отваря книгата и надува рога, който зазвучава много силно. Чува се навсякъде из Седемте кралства. От звука Вала се разцепва и бродниците налазват в Черен замък. The Night King убива Лорд Командира Ед... Кутрето объркан пита какво е това, а Джон отговаря - "Зимата".

# 38
  • Мнения: 1 498
Коментар към спойлера на Аварис

Скрит текст:
То ми беше ясно от самото начало, че Аря няма да я бъде дълго при безликите. Не е от тяхното ''тесто''.
Сив червей не ми се иска да умира - искам щастлив завършек за него и Мисандей.
Интересно за появата на Джендри. Чудех се каква ли ще му е ролята в сериала.
Томен и Церсей мъртви? Това ще бъде драматично. Предполагам Томен ще умре пръв така, че Церсей да надживее всичките си деца, както й бе предсказано на младини.
Коя кралица идва? Денерис?
Лейди Стоунхарт се появява? Това също ще бъде много интересно!
Е, не искам Тормунд и Ун Ун да умират. Тормунд искам във връзка с Бриен Simple Smile
Този Еурон значи ... Да си беше останал удавен.

# 39
  • Мнения: 1 951
Тези спойлери се припокриват с пусканите до сега. Heart Eyes

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Avarice, благодаря за спойлера. Така някак по-спокойно ще гледам занапред, че някои сцени ми бяха леко инфарктни до сега, без предварителна нагласа ..

# 41
  • Сидни
  • Мнения: 721
ееее, не...ако този спойлер е верен!!! нямам думи! Crazy
особено
Скрит текст:
за Рамзи...Санса да каже "просто" да го екзекутират...ама той трябва да се мъчииии!!!! И баш накрая дя изкарат лейди Каменно сърце..ммм??? Рамзи убива Тормунд- не искаам... а това Бен Старк се появява и ги спасява и псоле пак си изчезва някъде...хмммм това в книгата със сигурност няма да е така! Но Аря да отмъсти на Фрейчетата мнооого ми харесва!

# 42
  • Мнения: 9 144
Благодаря за новата тема !
Авторката нищо май не каза за последния епизод. Интересно ми е нейното мнение?
Благодаря, че попита. Смятам, че Д&Д бяха наблегнали на съспенса. От време на време имат усет, какво да правят в сериала, жалко, че проблясъците са редки.
За случилото се, беше безумно, както винаги. Чадата създали ББ, но да нямат контрол върху тях? Или да са го изгубили? Еми не, абсурдно е.
Кралицата на Севера има амбиции отвъд Севера, на дядовците се е метнала. Браво!

# 43
  • Мнения: 3 704
Това не е спойлер, а фен-фикшън. А това от него е най-доброто според мен:

Варис ползва телепорта и стреля с арбалет! Кой Варис? Оня пухкавия в Мирийн.....с арбалет????? Joy Joy
Простете, но няма смисъл дори да му слагам скрит текст.

# 44
  • Мнения: 19 024
Преди малко си викам ура днес е понеделник и ще има нова серия...то пък сряда   Joy

Общи условия

Активация на акаунт