За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 57 927
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 092
Здравейте,мами!
Моето детенце(2г.5м) 3 нощи подред не спи добре.То е пищене на сън,то е бълнуване,мятане и пъшкане.Ако я преместя при мен пак се мята ту наляво,ту на дясно и само си дреме.Това е до към 3ч. после се успокоява и спи спокойно.Зъби нямаме повече и коремче не я боли.Какво е това чудо не знам? newsm78

# 706
  • Мнения: 22
Здравейте! Малката е на 2 месеца и започна от няколко седмици да си смуче пръстите, ръцете изобщо всичко, което докопа. Няма спиране като машинка е. Докато изпусне "бибата", вече е навряла пръстите. Цял ден се занимавам с това да я отуча, но честно казано нямам успех  Tired Четох, че има някакъв лак за нокти за бебета с горчив вкус, други пишат за йод. Искам мнения от вас, които всеки ден се сблъсквате с "бебешките номерца". Приемам всякакви предложения, ще пробвам всичко, тъй като не е започнала много отдавна и се надявам да я спра някак newsm78

# 707
  • Мнения: 2 988
Не се мъчи да я отучваш или да я спираш. Няма да стане. Ще дойде момент, в който няма да ти пука какво лапа стига да е чисто, да не може да отхапе нищо от него и да е кротка.

На моят син на 20 месеца сега му растат последните 4 кътника и понякога си пъха цялата ръка в устата в опит да си чеше венците и получава позиви за повръщане. Ако тръгна да го спирам става по-зле. Когато избият зъбките ще спре.

# 708
  • Мнения: 6 791
Здравейте! Малката е на 2 месеца и започна от няколко седмици да си смуче пръстите, ръцете изобщо всичко, което докопа. Няма спиране като машинка е. Докато изпусне "бибата", вече е навряла пръстите. Цял ден се занимавам с това да я отуча, но честно казано нямам успех  Tired Четох, че има някакъв лак за нокти за бебета с горчив вкус, други пишат за йод. Искам мнения от вас, които всеки ден се сблъсквате с "бебешките номерца". Приемам всякакви предложения, ще пробвам всичко, тъй като не е започнала много отдавна и се надявам да я спра някак newsm78
На 2 месеца това е естествен етап от развитието й. По този начин опознава нещата около себе си. Горчив лак и т.н. са за деца, които си гризат ноктите и т.н., т.е за големи деца, при които има изграден навик.
Няма бебе, което да не лапа. На 2м всичко около него все пак е чисто и няма как да вдигне нещо от земята. Не прави нищо, на този етап това НЕ е навик.

# 709
  • Мнения: 22
Здравейте! Малката е на 2 месеца и започна от няколко седмици да си смуче пръстите, ръцете изобщо всичко, което докопа. Няма спиране като машинка е. Докато изпусне "бибата", вече е навряла пръстите. Цял ден се занимавам с това да я отуча, но честно казано нямам успех  Tired Четох, че има някакъв лак за нокти за бебета с горчив вкус, други пишат за йод. Искам мнения от вас, които всеки ден се сблъсквате с "бебешките номерца". Приемам всякакви предложения, ще пробвам всичко, тъй като не е започнала много отдавна и се надявам да я спра някак newsm78
На 2 месеца това е естествен етап от развитието й. По този начин опознава нещата около себе си. Горчив лак и т.н. са за деца, които си гризат ноктите и т.н., т.е за големи деца, при които има изграден навик.
Няма бебе, което да не лапа. На 2м всичко около него все пак е чисто и няма как да вдигне нещо от земята. Не прави нищо, на този етап това НЕ е навик.
Добре, де. Ами какво да правя със зачервения палец... хахах крем Здраве. Аз съм майка за първи път и се извинявам ако задавам тъпи въпроси, но такъв е живота, ще се учим докато сме живи.  Embarassed

# 710
  • Мнения: 6 791
Може да й обличаш по-дълги ръкавчета, за да не си стига пръстите.
Червенината е от влагата, не е страшна, едва ли е удачно да попада крем здраве в устата. Ще си изчезне като нещо друго и привлече интереса и спре да си лапа толкова ръцете. Аз понякога й запасвах ръчичките в ританките. Като се научи да посяга и хваща, ще лапа нещата, които докопва, не ръцете си Wink

# 711
  • София
  • Мнения: 860
Моят от лапане на палеца си беше направил направо рана, после стана мазол, груба кожа, пукаше се... ужс, бях се хванала за главата. Започнах да мажа с кокосово масло, то омекотява и няма проблем да се яде, а когато знаех, че няма да лапа палеца в близките 5 мин, примерно докато яде, мажех с Биодерма крем за атопична кожа. Не знам дали имаше ефект, в един момент се оправи кожата.

# 712
  • Мнения: 22
Може да й обличаш по-дълги ръкавчета, за да не си стига пръстите.
Червенината е от влагата, не е страшна, едва ли е удачно да попада крем здраве в устата. Ще си изчезне като нещо друго и привлече интереса и спре да си лапа толкова ръцете. Аз понякога й запасвах ръчичките в ританките. Като се научи да посяга и хваща, ще лапа нещата, които докопва, не ръцете си Wink

Понеже живеем във Финландия и тук е доста по студено от България, вече сме на бодита с дълъг ръкав и те си имат специални удължения, които се обръщат и стават като ръкавички. Само тях и обличам и стават доста мокри, но се опитвам да не й давам достъп до кожата. И аз и ги запасвам, само че след 10-20 секунди ръцете са навън и пак директно в устата хахахах Joy Joy Joy Много благодаря за съвета. Simple Smile Хубав ден!

# 713
  • Мнения: 97
Здравейте,мами!Преди 10-тина дни писах за храненето и запичането на моя бебок.Към днешна дата хапва 6 път по 130мл.Последното хранене му е към 23.30 и после в 6 сутринта,но към 3.00 задължително се буди за водичка.Проблемът със запичането решихме,след като мина на ам Аптамил АР.Но както каза една друга мама тук-майчинството е все нови и нови въпроси.От 1 месец вече сме с лепенка на пъпчето,защото беше силно изпъкнало.Залепи му го педиатърката и каза да я махна когато изчезне гънката.Тя още си стои,но аз се притесняв,дам,че вече много време стана.Според вас трябва ли вече да я махна и как да го направя без да нараня бебо?

# 714
  • Мнения: 543
Малкият (9м) довлече нещо от яслата и вече 4 ден сме и двамата с температура (38-38.4, 39 през нощта). Течеше му и нослето, но усилено промиване, смучем с Носко и слагаме капки с антибиотик и като че ли намаляха (привидно) сополите. Но започна и да кашля. И го чувам как преглъща храчки и сополи.

Ще го водим утре на лекар, но ако имате съвет как се изчистват тия сополи  newsm78 Най-малкото да съм подговена утре за срещата с педиатърката, че редовно ни отпраща с рецепта за парацетамол и пожелания за хубаво време  Tired

Скрит текст:
Аз съм хванала абссолютно същото нещо и усещам обаче всички сополи на гърлото (въобще не стигат до носа). Гърлото ми е ужас.

# 715
  • София
  • Мнения: 860
Опитай инхалации с физ. разтвор, ако някак си успееш да го усмириш за 5 мин, на филмче примерно, за да се отхрачват сополите.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 928
Ivelina, бебетата опознават света около себе си първоначално чрез лапане на пръсти и играчки, няма как да откажеш бебо от това да си лапа пръстите и играчките, ти махаш бебо в първият " удобен" момент за него пак и пак и пак........Да ти кажа за горчивият лак, каката беше на около 7_8 год. и започна да гризе нокти, купих горчив лак за една седмица свикна с вкуса му и пак ядене на нокти не помага.

Изгубен- щъркел, инхалаците с физ.разтвор и след това изсмукване на сополите с помпичка( аз ползвам тази чито накраиник се слага в устата на човека заел се маха сополките, чисти и събралите се назад сополки, даже на близнаците така ги махах). Дано бързо оздраве малчо.

Геричка, близнаците ми бяха с изпъпнали пъпчета и ЛЛ ме изпрати да търся някаква лепенка която след като обиколих аптеките в половин София разбрах, че от доста време я няма в складовете. В една аптека ми предложиха да взема Угро да лепя и сменям на всеки 3-4 дни така и направих, лепих през този интервал не повече от 2-3 седмици и пъпчетата и на двамата влязаха на вътре. Да споделя, че една лекарка ми каза, че за да влезе пъпчето на вътре трябва да заякнат и коремните мускули, това става когато бебо се поставя честичко по коремче.

# 717
  • Мнения: 1 026
Здравейте! Малката е на 2 месеца и започна от няколко седмици да си смуче пръстите, ръцете изобщо всичко, което докопа. Няма спиране като машинка е. Докато изпусне "бибата", вече е навряла пръстите. Цял ден се занимавам с това да я отуча, но честно казано нямам успех  Tired Четох, че има някакъв лак за нокти за бебета с горчив вкус, други пишат за йод. Искам мнения от вас, които всеки ден се сблъсквате с "бебешките номерца". Приемам всякакви предложения, ще пробвам всичко, тъй като не е започнала много отдавна и се надявам да я спра някак newsm78
Тези лакове и йод при такова малко бебенце ми звучат абсурдно! Моя е на почти три месеца и също е в този период. Даже след като бърка му се гади и повръща, но е упорит  Joy Няма какво да отучваш. Даваш биба и играчка в ръцете или кърпичка и това е Peace

# 718
  • Мнения: 1 092
Малкият (9м) довлече нещо от яслата и вече 4 ден сме и двамата с температура (38-38.4, 39 през нощта). Течеше му и нослето, но усилено промиване, смучем с Носко и слагаме капки с антибиотик и като че ли намаляха (привидно) сополите. Но започна и да кашля. И го чувам как преглъща храчки и сополи.

Ще го водим утре на лекар, но ако имате съвет как се изчистват тия сополи  newsm78 Най-малкото да съм подговена утре за срещата с педиатърката, че редовно ни отпраща с рецепта за парацетамол и пожелания за хубаво време  Tired

Скрит текст:
Аз съм хванала абссолютно същото нещо и усещам обаче всички сополи на гърлото (въобще не стигат до носа). Гърлото ми е ужас.
Често се е случвало при нас и процедирам по следния начин.През 2-3 часа,може и по-малко зависи от състоянието,пръскам Низита и чакам 5мин. после изсмуквам секрета с помпа за прахосмукачка.Когато спи и слагам тампон с евкалиптови капки.Значи без тях не тръгвам никъде.Цяла нощ детето спи с отпушен нос и на сутринта секрета е втечнен.Но не знам в България дали ги има,защото съм си ги поръчвала от Англия.Та с тези процедури за 2 дни няма и помен от сополите.

Също така при запушен нос и гъст секрет съм я вкарвала в банята да диша парата.Но при вас не става ако имате още температура.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 789
Sweet, при колко голямо дете използваш евкалиптовите капки?

Общи условия

Активация на акаунт