За пушенето вкъщи

  • 22 836
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Winterfell
  • Мнения: 590
В момента не пуша, но преди да забременея пушех на терасата. Лятото се е случвало да пуша в кухнята, но масата е на един лакът разстояние от отворената врата. Мъжа ми си позволява да пуши вътре само вечер, когато с децата сме си легнали. През останалото време и той на терасата.Гости като имаме излизат без да се налага да ги моля, обикновено децата щъкат около нас и е разбираемо. Аз също винаги излизам,  ни най-малко ще ми стане обидно ако някой ме предупреди, че не се пуши вътре.
От дете ненавиждам опушен дом. Ние с брат ми нямахме детска стая, спяхме в хола. А там се пушеше, посрещаха се гости... Естествено и ние, и завивките, и дрехите, и стените и пердетата смърдяха на цигари.

# 76
  • Мнения: 7 057
У дома се пуши само в кухнята. Когато съм сама, пуша под аспиратора. Въпреки, че съм закоравяла пушачка, мразя да ми смърди на цигари. Когато имаме гости, се пуши и в дневната, но ми е адски неприятно като си тръгнат гостите и вляза в опушената стая.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 096
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.

# 78
  • Софето
  • Мнения: 622
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
И при нас е така.
Докато си търсехме къща, обиколихме доста, но две все още ги помня по мириса. Нови луксозно направени а вътре не се диша, всичко опушено на цигари, ама яко смърди. Отвратителна работа си е пушенето вкъщи.

# 79
  • Мнения: X
Бивш пушач съм. Когато пушех, не ми е пречело да излизам на терасата, когато съм на гости. Когато живеех сама пушех вкъщи, после започнах да се съобразявам с ММ и повечето пушех на терасата.

Ако някой пушач дойде вкъщи, пуши на терасата, заради бебето. Когато нямахме бебе, не ми пречеше да пушат вкъщи, после проветрявам.

# 80
  • Мнения: X
Мъжът ми е пушач, но пуши пред входа или в редки случаи на терасата.

 Shocked

И какво ти пречи да пуши на терасата, че го пращаш пред входа?
 Laughing

# 81
  • Мнения: 2 156
Прането?

# 82
  • Мнения: X
А, не се бях сетила. Simple Smile

# 83
  • Русе
  • Мнения: 764
Прането е една от причините. Другата е, че не пуши пред сина ни.

# 84
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Само аз съм пушач вкъщи. От март до ноември така или иначе пребивавам на терасата и  пуша там.  Laughing
Като скове студ, се приютявам под аспиратора.  Холо-кухня е - голямо помещение. И да изпуша 4-5 цигари без аспиратор, не си личи. Гостите си пушат, проветрявам - измирисва се бързо. Но и гостите ги  каня преди всичко лятото - та и те с мен на терасата.
Не изявявам претенции в жилища на непушачи. Където ме насочат - натам. Peace

# 85
  • Мнения: 82
Не съм пушач, но когато каня някого на гости нямам нищо против да пуши вътре. Не защото ми харесва миризмата на цигари, а защото знам, че пушачите са особена порода хора  Mr. Green които няма как да се изкефят на изкарването си някъде, ако са ощетени откъм възможност за пафкане.
Държа на моите гости да им е добре а и честно казано за една вечер нито ще ми се осмърди апартамента завинаги, нито на мен ще ми стане нещо.

# 86
  • Мнения: 2 156
Аз лично не приемам, дори да ми кажат, че мога да запаля (вътре). Ако нямат тераса, не пуша, докато съм там.

# 87
  • Мнения: 2 134
Аз лично не приемам, дори да ми кажат, че мога да запаля (вътре). Ако нямат тераса, не пуша, докато съм там.
+1 Заведенията са за това,  отпадат притеснения, а и може да си тръгнеш,
без да чакаш гостите .

# 88
  • Мнения: 1 216
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

# 89
  • Мнения: 4
Пушачка съм,но вкъщи не се пуши.
Имам си масичка с пепелник и столчета на терасата и там си пуша с кафенцето сутрин,пък и за гостите ми не е проблем,че пушим на терасата,за мен също не е когато съм на гости да изляза навън за една цигара, така че не виждам защо трябва да си одимяваме къщите Wink

Общи условия

Активация на акаунт