За пушенето вкъщи

  • 22 838
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Аз и мъжът ми не пушим. Гостите пушат на терасата .

# 91
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning

# 92
  • София
  • Мнения: 12 374
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning
Да. Мъжът ми например, който е пушач, се сърди повече и от мен ако някой тръгне да пали вкъщи. Веднага обяснява, че се пуши само долу в градината. Няма студ, няма пек, изключения не се допускат.

# 93
  • Мнения: 7 519
Аз съм пушач, мъжът ми не е. У дома се пуши в хола и кухнята. Ако имаме гости с деца пушим в кухнята, далеч от децата.
Когато сме на гости не ми е проблем да се съобразявам с порядките на домакините. Кумовете ми са пушачи, но имат малко дете и в тях се пуши само на терасата, дори когато малката я няма. Не ми е проблем, все пак отиваме на гости да се видим, не да пушим цигари и съответно си пушим на терасата.
Пушачка съм, но пушене в хола или в кухнята ми е направо отвратително! Особено пък в хола, където мебелите поемат миризмата на цигарите и после вонят ужасно!

# 94
  • Мнения: 2 156
Да, и това нещо няма измирисване - просмуква се и се усеща неприятния мирис. Освен това, се цапа. Създаваш си работа.

# 95
  • Мнения: 142
От години не съм виждала хора, които да димят в домовете си. Всичките ни приятели, познати, роднини които са пушачи, го правят по терасите или дворовете си.
Точно

Така е. И на самите пушачи не им е приятно да са нон стоп обгазени. Grinning
Да, те пушат навън и димът им отива в съседите над тях и влиза през отворените им прозорци в техните домове. Доста е неприятно!

# 96
  • Мнения: 7 922
Пушим на терасата в апартамента или на прозореца на бокса, или под аспиратор, ако е зима.
В къщата пушим на верандата или инцидентно под ширма, ако има дълго готвене. Единствено изключение правим, когато сме без децата и вечер имаме романтичен пикник на одеало пред камината - тогава пушим пред нея и димът заминава вътре заради тягата. Но това е много рядко.
На гости не пушим вътре дори да ни сложат пепелник на масата.
В заведенията не пушим вътре дори да ни кажат, че се пуши.

# 97
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Само на терасата се пуши и у дома.
То и аз май не познавам хора, които да пушат вътре.
А, съседи един етаж под нас го правят, и когато не ми е сложено капачето на вентилатора в банята се усеща миризмата, определено. Но те наистина много пушат.

# 98
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
У дома пушач е ММ, откакто се роди детето пуши само на терасата.
Ако сме се събрали много хора по повод, пушат в хола, иначе отново на терасата.
На гости като ходим, където пуши семейството, там и ММ. Почти нямаме приятели непушачи.

# 99
  • Мнения: 2 515
Доскоро бях пушачка, но никога не се е пушило вкъщи. С повод, без повод - навън. Нямам и приятели, които да пушат вътре. То и нямам много приятели пушачи, което ми помогна да ги спра. Остана само един пушач в компанията ни, но и той ги отказва.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 686
Двама пушачи сме. Мразя ,,моето време" сутрин кафе с цигара да бъде навън зимата, затова пушим в хола у нас.Най-вероятно има миризма на цигари, въпреки, че заради цигарите точно, обзавеждането е без текстил- нямам пердета, килими, текстилни дамаски, дори покривка на трапезната маса няма. Живеем в къща и в градината имаме отделно помещение, където каним гости, но там пък, който не понася цигари, той стои навън или не идва на гости. Там се пуши, яде и пие!  Simple Smile

# 101
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
От години пуша само на вън. Мъжът ми спря да пуши в момента в който разбахме, че съм бременна преди 14г. След като родих, кърмих и т.н пропуших само на вън. Ужасно вони в дом където се пуши  - дори в стените се пропива, в дивани, завивки...
Зимата пуша дори и  на -20° на площадката пред къщата, имам си жилетка за тази цел. Ако много вали, имам и навес. Лятото - под асмата .

 

# 102
  • София
  • Мнения: 12 374
“Ужасно вони в дом където се пуши  - дори в стените се пропива, в дивани, завивки...”

Абсолютно. Живущите пушачи може и да не го усещат и да се забаламосват, че у тях “не мирише”, но си смърди.

У дома не се пуши. Който иска - излиза навън в двора. Терасата ни е остъклена и не става за тая работа. Живеем в малка кооперация със собствен двор - зелен, пълен с цветя. Чудесно място за пушене.

# 103
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първото нещо, което направих като купих колата , беше да я дам за основно изпиране, всичко беше потъмняло от цигарен дим. Ако пътувам на дълъг път, спирам някъде, паля 2 фаса и пак тръгвам. Но в колата също не пуша. 3 пъти спираха цигарите и дори на улицата , при разминаване разбирах кои са пушачи. Няма по-нетърпим от бивш пушач 😊 В САЩ, пушачите излизаме зад бара и е много интересно, хем се социализиране. А пък да седна в ресторант където се пуши на закрито е абсурд.

# 104
  • Мнения: 2 199
Не понасям цигарен дим, дори и на открито. Ненавиждам когато пред входа на сгради се пуши, на автобусни спирки. Не ходя на гости на хора които пушат. Дудна им на главите. 🤪
Но най-много се дразня на болни хора които продължават да пушат, не ги разбирам честно.
Знам, много съм нетолерантна към пушачите.

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 12:37 от Няма смисъл

Общи условия

Активация на акаунт