Възможно ли е да е мисед?

  • 5 002
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Момичета, в 9г.с. и 6 дни съм. В 6г.с. ходих на аг и ми казаха, че вс е наред, видяхме сърдечна дейност, но поради това, че не бе с точно мкб направлението не стана да регистрираме, да направим картон и изследвания. Джипито ми пусна пкк, чернодробни, бъбречни, захар и тсх. Тсх бе малко високо за бременни, ходих на едно, почнах л тироксин и вече е перфектно според трите докторки (ендо, джипи, аг). В началото имах болки като преди цикъл ниско долу, които ме плашеха, но ми казаха, че са нормални. Бяха ми и напрегнати гърдите. Сега тия болки от няколко дена ги няма. И сякаш и гърдите ми не са така напрегнати. Знам, че тези болки уж са били от нарастване на матката, та ме е страх да не би това да е белег, че Бебо/Бебка е спрял/а да се развива, та затова не боли доку и не са ми напрегнати гърдите. В петък ще пробвам да ида при аг, но нз дали ще стане, като нямам направление за регистрация на бременност. Нали тр 30 дни да минат м/у две направления за 1 специалист. Болна се разболявам направо от страх. Някакси сякаш имам чувството, че ще се окаже мисед. Моля, споделяйте как е било при вас - на някоя (независимо с мисед или не) случвало ли и се е така да спре да има тия присвивания/болки около този срок на бременността и да и понамалеят симптомите?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 180
Ако е регистрирана сърдечна дейност няма как да е мисед. При него има плоден сак, но той е празен.

# 2
  • Мнения: 579
Ако е регистрирана сърдечна дейност няма как да е мисед. При него има плоден сак, но той е празен.
Това не е ли кухо яйце?

# 3
  • София
  • Мнения: 983
Напротив- хич не е празен: има си сърдечен ритъм ембриона, мисед е задържан аборт, т.е. Организмът на жената не е успял сам да изхвърли ембрион,който е спрял да се развива по някаква причина.
Симптомите могат да отшумят,а могат и да останат,но ако изчезнат не е задължително признак за мисед Peace Гледай да си спокойна и позитивна и недей да се филмираш излишно,няма нужда от прекалено четене и само диагностициране, каквото има да става-ще стане.
 За направлението не съм наясно,но аз, например, се картотекирах в 11 г.с. (Първа бременност при лекар по Касата) и в 14 г.с.  след резултата от БХС (трета бременност в частна болница), а някои изследвания важат 6 месеца, така че не бързай Peace
За чувството,което имаш,че ще е мисед- аз имах същото,така й стана при мен,но на теб ти пожелавам успешна бременност и здраво и пухкаво бебе на финала Hug

# 4
  • Мнения: 579
За направлението е, че джипито бе издало с мкб на неуточнено възпаление, а трябвало да издаде за регистрация на бременност, за да може вече да се водя с картон на женска консултация и аг да ми пусне там изследванията за 1ви триместър. А сега джипито 30 дена след като ми е дали направление за аг няма право да ми даде пак за аг. Ще моля докторката да ме види в петък на ехо, ако тр ще си платя. Не мога да изчакам до 10, толкова ме е страх, че и да няма нищо ще си докарам беля от стрес. Толкова го искам и обичам вече мъничето, нз, побърква е вече

# 5
  • Мнения: 11 390
Преглед с видеозон е 20 лева без направление. Дали не би имала възможност да ги дадеш, за да се успокоиш?

Повярвай цялата бременост ти се струва че бебето я не се мърда, я много се мърда и се тревожиш Simple Smile И така до края на живота си, независимо на колко години са децата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 27 636
И на мен болките ниско долу и бодежите в гърдите изчезнаха по това време горе-долу- всъщност, на мен това ми бяха първите симптоми още преди да си направя теста за бременност и не траеха много дълго. После се появи ужасно гадене като следващ симптом. Laughing Според мен е нормално да не усещаш едно и също по време на цялата бременност- но се прегледай, за да си спокойна. Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 301
Нали регистрират в 12 г.с.,как по-рано? До тогава дори и да се е видяла сърде4на дейност не го с4итат още за бременност Wink Поне аз и двата пъти ходя 4ак в 12-та,не по-рано,така са ми казали лекарите.Дори да не си регистрирана,няма никакво зна4ение - отиди на 4астно да се успокоиш.Болки и придърпвания са нормални,при всяка е разли4но.Защо ще 4акаш ново направление,няма смисъл.Отиди си на 4астно.
Не знам дали 20 лв,но тук във Варна,няма преглед4е под 35 кинта  newsm78   Независимо дали ще гледа 2 мин или 20 Wink Успех и стига с тия 4ерни мисли,мисед ала бала...от къде го измисли - щом има сърде4на дейност вси4ко се развива.

п.с повярвай ми не искаш да имаш симптомите които аз имах - ужасно гадене и целодневно ми беше лошо - от 9-та до сега по4ти 15 седм....направо отвраааааат.....как псувах тия дето "нямали никакви" симптоми хахахахахаахах ....аз и двата пъти брах омаяника здраво..организъм и токсикоза брат4е

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 489
Не мисля, че по един симптоми можеш да съдиш как се развива бременността. Peace
Макар че при първото ми кухо яйце точно така стана, имах , но бързо отшумяха и аз доволна-доволна мислех, че съм преборила гаденето с лимонов сок ooooh!
Иди да те видят на УЗ. По принцип не съветвам една бременност да се следи само по ЖК.

# 9
  • Мнения: 320
Не мисля, че по един симптоми можеш да съдиш как се развива бременността. Peace
Макар че при първото ми кухо яйце точно така стана, имах , но бързо отшумяха и аз доволна-доволна мислех, че съм преборила гаденето с лимонов сок ooooh!
Иди да те видят на УЗ. По принцип не съветвам една бременност да се следи само по ЖК.

При моето кухо яйце имах най–много симптоми.После имах две нормални бременности с почти никакви такива.Така че това със симптомите е много относително.За да си спокойна както вече са те посъветвали иди на преглед

# 10
  • Мнения: 6 769
Симптомите се появяват, изчезват и/или се заместват от нови. Няма как 9 месеца да усещаш едно и също. Успокой се и не си втълпявай диагнози. Ако нещо те притеснява, посети АГ. При мен след 9 г.с., болките като при менструация също изчезнаха, замени ги ужасно гадене и повръщане. Болките от разтягане на матката се появиха пак към 7ми месец, но по-различни и силни и така чак до края. Плюс ужасни киселини и почти разглобен таз. Затова се "наслаждавай" на моментите без неприятни усещания. Бременност се завежда след 12г.с., затова и ЛЛ не ти е дал директно направление по програма майчино здравеопозване. Имаш право на 2 такиво за цялата бременност (ако желаеш да си смениш лекаря). Така че просто към 12г.с си го поискай. Лека и успешна бременност.

# 11
  • Мнения: X
Отиди някъде не по Здравна каса да те видят за да си спокойна, след като имате регистрирана сърдечна дейност значи всичко е наред. Там си е расте, за да му се радваш после след много врем. Симптомите наистина изчезват и се появяват, но след като си притеснена по добре отиди да те видят за да си спокойна.  Peace

# 12
  • Мнения: 120
В 9гс отидох с направление от ЛЛ за преглед, АГ след установяване на бременността си е пуснала допълнително за ЖК. Тя си ме следи сега и по ЗК и с допълнителен пакет. Ако имаш някакви притеснения се обади не АГ, който те е прегледал. И на мен ми изчезнаха тези симптоми по това време, а гадене и повръщане не съм имала, но пък ми се спеше по цял ден и се чувствах много отпаднала. Желая ти успех и лека бременност! Важно е да си спокойна!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 775
Отговорих ти и в другата тема, но айде и в тази. Аз на твое място не бих си причинявала стреса да чакам седмици, за да ми се полага безплатен преглед по касата - плати си за УЗ, виж си сърчицето и се успокой, успех Peace

# 14
  • Мнения: 579
Ходих на аг, има сърдечна дейност, расте си Simple Smile моята си се съгласи да ме види като и звъннах, че съм си патила от аг и не се доверявам на всеки. Каза ми да съм спокойна и че ще се видим пак на 14, да регистрираме вече. Иначе когато и да идеш в 1-ви триместър може да регистрират, че да се направят изследванията, така ми обясни. Но много избирали да регистрират в 12, на края на 1-ви триместър, щото така било по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт