Обезкосмяване при момиче?

  • 37 579
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39 232
да използвам темата, ама и аз като майка на подрастваща Mr. Green
щерката е на 9г10м, ама се в усилен пубертет
има вече оформен бюст, тип А към В даже, окосмяване долу, под мишниците също
все още няма цикъл слава богу, но едва ли далече
притесняваме окосмяването под мишниците-все още не се забелязва, фини, тънки, светли косъмчета
аз моите ги махам със бръснач, защото не търпя на болка и са станали твърди и черни, хич не ми се ще да стане така и при нея
дали депилатоар кремовете са подходящи за такава възраст и какво ще ме посъветвате newsm78 newsm78

Махни ги с пинцета. Не мисля, че ще боли много. Според мен е по- добър вариант да няма наченки на косъмчета няколко дни, отколкото само ден с бръснач.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 389
И аз съм за пинсета. Първоначално под мишниците ги махах със самобръсначка, после реших да мина на епилатор. За да оредеят и за да не ме боли толкова, именно с пинсета първо си играех. Вече десет години съм с епилатор и нямам никакъв проблем с увиснала кожа Laughing

# 32
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 846
И ад ползвам епилатор за подмишниците от много години и нямам увиснала кожа.

# 33
  • Мнения: 148
Ами явно си е до човека с това бръснене. Една приятелка има едва забележими косми по корема и си ги бръсне и си седят същите след многократно бръснене. Аз подмишниците ги започнах със самобръсначка. В началото беше едно малко петънце с косми колкото палеца ми, а сега е да речем три-четири пъти по-голямо и космите са по-твърди и гъсти. От доста време ползвам епилатор и пинсети в комбинация за навсякъде и съм доволна, не ми е увиснало никъде нищо. Епилаторът скубе самите косъмчета, а кола маската дърпа цялата кожа и е по-логично да се отпусне. А по краката, понеже от детската градина живеех с мисълта, че се виждат и са грозни, още тогава направих няколко тайни опита със самобръсначка, а като станах малко по-голяма (нямам спомен кога) редовно ги бръснех до коляното, вече нямах избор след опитите. И сега като са по-дълги изглеждат така: до коляното - груби, тъмни, над коляното дълги, но фини, русоляви и по-разредени; до нивото на коляното на места космите са видимо руси на фона на другите, защото са на по-неудобни места и съм ги пропускала. И над глезените, където редовно скубех с пинсети няколко години, но не ми стигна хъсът за целите крака, почти не са останали косми. Теории, хипотези, при мен това е положението.

# 34
  • Мнения: 206
Аз като бях малка имах ужасни черни и много дълги косми по ръцете. Бях седми клас, съучениците ми ми се подиграваха, докато един ден след поредните обиди отидох и си купих самобръсначка и си обръснах ръцете на сухо в тоалетната в училище  Joy
С майка ми не си спомням какви разговори съм водила, но мисля, че си достатъчно голяма сама да поемеш инициативата по премахването на космите и просто да уведомиш майка си при желание. Успех!

# 35
  • Мнения: 2
здравей Simple Smile

аз също не съм мама, няколко години по-голяма съм от теб, но случайно разглеждах форума и реших да пиша в темата  bouquet

останах отвратена от коментарите на някои... майки, така да се каже, тук

не знам какви жени ще отгледате, като още от най-ранната възможна възраст /по дяволите, 11 години/ ги водите на кола маска... та те са деца; само моята представа за детство ли не включва часове прекарани в козметичния салон?

както и да е, живи и здрави
авторке, аз мисля че започнах да премахвам косъмчетата по краката и ръцете когато бях на 13 или 14... не съм говорила с мама по тази тема особено, не смятах и още не смятам че е нещо кой знае какво; ако желаеш да го направиш, направи го- аз обикновено ползвам самобръсначка


методите, които включват каквато и да е болка отпадат при мен-имам епилатор, който съм ползвала няколко пъти и не мисля че повече бих си го причинила, за кола маската важи същото


мисля че е важно да знаеш, че не си длъжна да променяш тялото си по какъвто и да е начин; окосмяването е нещо напълно естествено, няма нищо нехигиенично в нормалния вид на тялото ти; щом за момче е напълно приемливо да има косъмчета по краката, защо за теб да не е?
надявам се майка ти да си е свършила работата и вместо да те разкарва по салони от детска възраст да ти е казала тези неща : )

приятен ден на всички 


# 36
  • Мнения: 148
И аз не съм родител, обаче осъзнавам, че за една тийнейджърка е кофти да ходи с видими косми, не косъмчета, по краката. Ако не я притесняваха, щях да я подкрепя да не ги маха изобщо, но при положение, че вариантите и са чорапогащници цяло лято и обезкосмяване, обезкосмяването е по-добият вариант. Виждала съм в училище да се подиграват на момиче, че е с дънки, когато вече времето е топло и повечето са минали на поли и къси гащи. Не става въпрос за видими косми, а за предположението "с дънки си, следователно си космата", което е нормално да повлияе на самочувствието и на социалния живот на едно момиче на тази възраст. Иначе аз съм "за" всеки да си ходи, както му е най-удобно, неговото тяло, неговото решение, но на нейната възраст толерантност към подобни "своеволия" липсва.

# 37
  • Мнения: 2
^ кофти от социална гледна точка?

мисля че всички сме ставали свидетели на подигравки/тормоз през живота си; ако някой иска да се заяде с въпросната девойка или да я уязви, той ще намери за какво да се захване-дали ще са краката ѝ, окосмяването ѝ или немодерните обувки

относно толерантността на останалите в тази възраст-аз въобще не съм далеко от възрастта на авторката, все още съм тийнейджърка Grinning и наблюденията ми като цяло не съвпадат с вашите; имам позната /говоря за 18-годишно момиче/, която видимо или не толкова не премахва окосмяването по някои части от тялото; през лятото носи къси дрехи; никога не съм чула някой да коментира по въпроса, никога не е било тема за разговор между нас двете или между мен и някой друг


както и да е, тези индивидуални примери нямат голямо значение
опитвам се да кажа че начинът, по който /ще/ изглежда авторката сега или занапред зависи напълно от нея и няма нужда да прави неща, които не желае или пък да се чувства принудена да изглежда по определен начин заради останалите; не говоря само за конкретната тема, а като цяло

от личния ми опит, ако някой желае да се подиграе на друг човек, винаги ще намери за какво

и, разбира се, обратното- ако прекарваш времето си с хора, които са истински и те харесват с всичките ти "странности", каквото и да облечеш, както и да изглеждаш, за тях няма да има значение

// и не, не живея в сътворена от мен самата утопия;

# 38
  • Мнения: 66
На 13 тампони си слагах и не съм се занимавала с майка си. За някои неща не ти е нужен непременно родител. Като... за почти всичко над 10-годишна възраст?

Така, обезкосмяване на крака. Взимаш епилатор и започваш. Самобръсначката има работа единствено в интимната област, и то когато бързаш и нямаш време за депилатоар или нещо друго, кола маска например. Подмишниците... мини ги първия път със самобръсначка - и да, купи си своя, за бога, евтини са - и след това не чакай да пораснат космите, направо започвай с епилатор от другия ден и така ще караш само с епилатор там.

На тази възраст можеш да се образоваш по тези въпроси от най-различни източници в интернет, от по-големи приятелки, от книги.

# 39
  • Мнения: 2 850
Нужен ти е родител, за да ти купи епилатор, например.
А това, че на някого му е ок да ходи с косми по краката, не значи, че повечето хора са ок. На мен винаги ми е било некомфортно.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Попаднах на темата и съм изумена, че има родители, които неглижират тези въпроси. Не може да не обръщаш внимание на това, че дъщеря ти не се чувства добре и се притеснява. Да ходила с чорапогащник?! newsm78 - това е смешно, цяло лято ще обува дълги панталони, за да не и се виждат космите. Чест прави на авторката, че все пак се съобразява с майка си и иска да се разберат, но когато майката не откликва - просто да се оправя сама. Дъщеря ми е на 13 г., от миналата година на краката правим кола маска, на мишниците с бръснача. По този повод да ви питам- дъщеря ми има доста косми на триъгълника, досега не ме е питала за тях, но мен ме притесняват- особено сега на морето не е приятно. Аз нищо не съм и казала, както и тя на мен, но се чудя как да ги махнем. С кола маска доста боли, бръсненето там ме притеснява, кажете вие как се справяте с този проблем. След седмица отиваме на море и не ми се иска тя да се притеснява, та трябва да направим нещо по въпроса.

# 41
  • Мнения: 39 232
Попаднах на темата и съм изумена, че има родители, които неглижират тези въпроси. Не може да не обръщаш внимание на това, че дъщеря ти не се чувства добре и се притеснява. Да ходила с чорапогащник?! newsm78 - това е смешно, цяло лято ще обува дълги панталони, за да не и се виждат космите. Чест прави на авторката, че все пак се съобразява с майка си и иска да се разберат, но когато майката не откликва - просто да се оправя сама. Дъщеря ми е на 13 г., от миналата година на краката правим кола маска, на мишниците с бръснача. По този повод да ви питам- дъщеря ми има доста косми на триъгълника, досега не ме е питала за тях, но мен ме притесняват- особено сега на морето не е приятно. Аз нищо не съм и казала, както и тя на мен, но се чудя как да ги махнем. С кола маска доста боли, бръсненето там ме притеснява, кажете вие как се справяте с този проблем. След седмица отиваме на море и не ми се иска тя да се притеснява, та трябва да направим нещо по въпроса.
ако не се виждат от банския- по добре с ножица. Ще е като бръснене, но не точно. За мен лично в тази област трябва по- щадящ метод за такава възраст.

# 42
  • Мнения: 5 277
Или депилатоар  Peace

# 43
  • Мнения: 66
Абсолютно, най-лесния начин.

# 44
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Депилатоар не бих рискувала, много е нежна кожата, аз например съм алергична. Бих предложила дамска електрическа самобръсначка, има на Браун, на Филипс и др.  Няма риск от порязване, не боли.  А и космите не са толкова "боцкави". Също може да се сложи преставка за ниво, тоест да е около 0.5-1 см или напълно.

Аз имам проблем със 6 годишната ми дъщеря Outta Joint Има доста изразени косъмчета на краката и ходи с ботуши в момента че и се смеели децата или клинчета. Но колкото и да съм либерална, считам че все пак няма да обезкосмява 6_годишно Confused

Общи условия

Активация на акаунт