Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 935
  • 707
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 919
И ние сме с Авент от самото начало. Биберони сменях доста пъти вече, но не са ми се късали. Имаме и едно шише на Нук, но отскоро малката отказва да пие от него. Първо реших, че нещо не й харесва бибата и трябва да взема нова, обаче пак не иска. А бибата на нук и тази на авент са доста различни. Аз лично нук никога повече не бих взела. Трябва да гледаш в каква позиция да обърнеш биберона, за да дадеш на бебето да пие, а това не е гот посреднощ. Скоро взех на Канпол за вода две шишета. Подобни са на авентските, но са по-евтини. Единствено от капачката не съм доволна, защото малко лесно се отваря, но шишето върши добра работа.

# 631
  • Мнения: 110
И нашите биберони не са се късали от ползване,а по скоро от миене.

# 632
  • Мнения: 543
 Mr. Green Еми, как ги миеш тия биберони?  Давай го по-леко.

Ох, моля ви, някой да ми каже, че детето му е буйно като моето - вика, пищи, реве, нервен е, неспокоен, постоянно сърдит, ръмжи, вика, вика, вика...

Той никога не е бил спокойно дете, но напоследък започна вече да граничи с истерия и агресия. И двамата с баща му забелязваме, че има нещо, но ни е страх да не ни погледнат като луди ако отидем на лекар.

На яслата му също казват, че е много нервен и неспокоен. Засега сме решили да разпитаме тях дали има други дечица така, дали има повод за притеснение според тях. И на следващата консултация мисля да подпитам педиатърката. Не ми се струва нормална тази работа.

# 633
  • Мнения: 574
Не мисля че имаш причина да се притесняваш. Хващай си детето и го води за преглед и изследвания. Поне да си сигурна че е здраво. Ако не ще се разбере по-бързо. Ако бях на твое място не бих чакала повече.

# 634
  • Мнения: 919
Щъркелче, аз също бих отишла на лекар, ако имам съмнение, че нещо не е наред. Даже се сещам, че някой ми беше разказвал подобна история колко нервно било бебето и като го завели на лекар открили, че му има нещо си(не помня какво), назначили му лечение и край на нервността.

# 635
  • Мнения: X
Моето дете също се изнервя, особено вечер преди баня и докато трае масажа. После яде и заспива, но преди това е ад- пищи, мрънка, реве понякога. Според мен е период.

# 636
  • Мнения: 110
Mr. Green Еми, как ги миеш тия биберони?  Давай го по-леко.

 Laughing е един биберон съм скъсала до сега когато го миех с четката. Често ги сменям, защото малчо пие фризовом, а това АМ е със по гъста конститенция и ги сменям често като всеки път купувам биба с една капка повече. Но последния, който купих беше 3 степенен като въртиш шишето на бебо и 1степен пуска по малко мляко, 2ра повече и 3та най-много, обаче по-лесно се къса, тъй като е с прорези.

# 637
  • Мнения: 919
Все забравям да питам, страхуват ли се вашите бебчета като им миете косата? Малечка поне от месец доста лошо реагира на тая процедура. Плаче, дърпа се, а откакто се изправя на крака - напрово става и иска да изскочи от ваната. Хубаво, че я къпем двамата с мм, че да я удържим.

# 638
  • Мнения: 150
Ние от началото сме с Авент. Когато започнахме АМ не искаше да го пие от Авент и купих МАМ. Страхотни шишета! Но в един слънчев ден реши, че няма да пие повече от него и пак се върнахме на Авент. От миене и аз съм късала 1 биберона, точно същата като теб Еми, наистина са по-податливи.
Сега се връщаме от консултация наддал е 650 гр. - 9330кг.  и 2 см. е пораснал - 75 см. Всичко му е наред, ще избиват отдолу другите 2 зъба.

# 639
  • Мнения: 2 298
Моята дъщеря от 2 седмици някъде започна да пищи постоянно - от радост, като се изнерви, като не е на нейната. Вика, пищи, сърди се, след малко се смее, бърбори си нещо тихо и изведнъж започва да вика. И аз се чудя гласа ли си откри, ината ли...
В момента в който я сложа в кошарата и започва да крещи, като се събуди сутрин също вика, реве, а до преди това си се будеше, изправена на решетката и хлопа, докато стана да ѝ дам млякото, сега още не е отворила очи и започва да вика, докато ѝ дам млякото сигурно и комшиите е събудила.
Когато я пусна да пълзи на пода търси само какво да събори, да дърпа, да лапа, играчките си изобщо не ги отразява...днес например ми събори чантата от стола, взе ми портмонето и започна да го лапа, като ѝ го взех се започна едно пищене...след 30секунди вече се чудеше какво друго да дърпа и събаря, изправя се на масата и започва да бута ако има нещо по нея и да събаря...ако пък случайно не може да намери нищо и става скучно и пак започва да се сърди. Страшна беля е станала. Най - редовно ми взима домашните чехли, като съм ги събула до леглото или до дивана и започва да ги лапа, като ѝ направя забележка и се сърди, като ѝ ги взема започва да реве.
Преди я пусках да си пълзи, пак гледаше да вземе нещо, което не трябва, ама по рядко и си пълзеше напред, назад...после я слагах в кошарата и се заиграваше там, докато свърша нещо - да измия чинии, да пусна пералня примерно...сега още докато я оставям в кошарата и се сърди, после се изправя и започва да пищи...нямам мира, то сега пак добре, че ММ беше в отпуск...отменяше ме да я гледа, докато аз домакинствам, ама след 2 дни се връща на работа и ако продължава така...не знам как ще се оправям...
Започна и през деня да не иска да спи, запива за по половин час, обикновено, докато ние обядваме и в момента в които ще лягаме да дремнем и ние тя се събужда и...няма сън за мен...вечер както заспиваше към 22:00, започва още в 20:30 и в 7 сутринта е на линия...и няма как и ние да спим до по - късно.
Хубавото е че поне вечер не се буди, но взех да се уморявам, тъй като тя като заспи до 21:00 използваме времето с ММ да се видим, да гледаме някой филм на лаптопа и лягаме към 12...сутрин едвам отварям очи в 7, като се събуди и през деня като не ме остави да спя....и кафето не помага да се ободря...
Ще видим сега ММ като тръгне на работа, дали няма пък да си оправи малко режима, тъй като бяхме и на почивка на морето, може и това да ѝ е повлияло.

# 640
  • Мнения: 390
Карамелче, радвай се, че поне нощем си спи детето. Аз ако имам 7 часа непрекъснат сън ще съм на седмото небе не, ами не знам къде.. smile3524

# 641
  • Мнения: 919
На мен вече това ми е най-голямата мечта - малечка да спи по цяла нощ и ние с мм да се наспим.

Ина, добре сте пораснали. Браво!
Моята буба за месец беше качила 400гр. и докторката й каза, че било доста за тия месеци. Ама сме ок според мен, защото малката съвсем не е дебела, а и е висока.

# 642
  • Варна
  • Мнения: 477
Карамелче, радвай се, че поне нощем си спи детето. Аз ако имам 7 часа непрекъснат сън ще съм на седмото небе не, ами не знам къде.. smile3524
И аз Praynig
Освен, че имам дете с характер, което иска само да суче, не яде пюрета и каши, ами и вечер не спи.

# 643
  • Мнения: 543
Карамелче, радвай се, че поне нощем си спи детето. Аз ако имам 7 часа непрекъснат сън ще съм на седмото небе не, ами не знам къде.. smile3524
И аз Praynig
Освен, че имам дете с характер, което иска само да суче, не яде пюрета и каши, ами и вечер не спи.


Пфф, и моят юнак не спи. Буди се директно с рев. Тази сутрин осъмна в 5:30  #Cussing out Аз съм на работа и излизам в 7:30. Поиграхме малко  Joy Не знам от кога не съм спала. Преди поне сам заспиваше. Сега и това не иска да прави сам.

# 644
  • Мнения: 590
Аз ползвам Авент и МАМ. И от двете съм доволна, бебето няма предпочитания. И на мен ми се късат авентските биби. Моите също са с цепка и 3 позиции. Залъгалки ползвам само на Нук, по прибрани са, а не тумбести като на Авент. не за 1 месец сме качили стотина грама. Лекарката каза, че е нормално сега в жегите. Нямам повод за притеснение.
Избиха и 2 зъба за седмица. Беше много нервна и кисела, понякога се разреваваше от нищото. И моето бебе е голяма беля, Карамелче, едно към едно сме с вас. Навън е много кротка, закача се с всички, усмихва се. Приберем ли се вкъщи, още от коридора започва едно мрънкане, рев, крещене. Какво ще правим зимата незнам. Сега гледам да използвам максимално времето, да сме навърн колкото се може повече. Прибираме се на обяд са хранене и спане и после сме навън до 20-20,30

Общи условия

Активация на акаунт