Какво ни казват планетите тази седмица

  • 138 187
  • 1 460
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 1 750
Няколко думи за периода 07.07 до 13.07 вкл.,когато е Новолунието със Слънчево затъмнение.
Моля,вижте по-надолу. Blush.

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 22:14 от Титания

# 1 426
  • София
  • Мнения: 2 016
Аз пък точно тогава научих, че съм брмена. Сега дъщеря ми завърши средното си образование:smiles:
Точно такива неща имам предвид!

# 1 427
  • Мнения: 1 750
Няколко думи за периода 07.07 до 13.07 вкл.,когато е Новолунието със Слънчево затъмнение.
На 07.07,събота,през деня Луната е в последните градуси на Овен,прави разпадащ се тригон с Венера в Лъв и жените все още ще сме в стихията си.Ок.15ч и 50 мин  Луната навлиза в Телец,но емоциите няма да затихнат,а ще преминат от огнени в непредсказуеми,защото Уран е точно там - в първите градуси на знака.Ще има изненади,да се
надяваме,приятни,защото нямаме негативни аспекти в този момент.Начало на опозицията Слънце / Плутон ,която ще ни носи повече вглъбяване в себе си,търсене на първопричината за някои действия,противопоставяне на обстоятелства,които ни карат да се чувстваме притиснати.В мунданен план - главни действащи лица от управлението на държавата срещу "сивотата" в нея. Но и Слънцето и Плутон правят добри аспекти с Нептун в Риби и Юпитер в Скорпион,така,че нещата ще се разминат само с гневни реплики,поради все още действащата опозиция Меркурий/Марс  /до 10.07/.
На 08.07. ,неделя,Луната е в Телец,което предполага угаждане,спокойствие и приятни изживявания.Но не за всички- образува се кармичен кръст в неподвижните знаци и всичко зависи от натала.Повече проблеми ще имат хората с рождени планети ок. 12-ти гр. на Водолея.Това е ден на абсолютно несъответствие между думи,дела,емоции и очаквания /заради кръста/.Но до края на деня емоционалния фон ще се подобри,поради позитивните аспекти на Луната със Слънцето и Нептун.
На 09.07. ,понеделник, Луната е все още в Телец,но в квадрат с Венера - чувства и емоции са в битка,т.е ще чувстваме едно,но ще се наложи да покажем друго като емоция.Напр. не сме доволни като съпруги, но ще се направим,че не е така. Или сме кротки отвън,но вътре в нас бушуваме като огън -Венера е в предпоследния градус на Лъва.Юпитер е спрял,стационарен ,преди най-сетне да тръгне в права посока и е най-силната планета на небето.Около 20 ч и 00 мин Луната преминава в Близнаци и емоционалното напрежение отстъпва на приятелски чувства, приятни контакти.
На 10.07,вторник, ок. 5ч и 30 мин ,Венера ингресира в Дева.Кралицата на любовта,красотата,удобствата,малките радости,парите и т.н. става скромна,срамежлива,прикрита,придирчива,избирателна,обръща внимание не толкова на чувствата,колкото на изгодата от тях,преценява партньора си с оглед на неговите възможности за материално обезпечаване и винаги е готова да помогне в тази посока.Венера в Дева е в падение.Нейното влияние е с по-
практична насоченост,ще имат успех занаятите,които са свързани с модата,красотата, уюта и други венерини неща.Енергията на Дева е делова,работна,прилежна и целенасочена.Създадените връзки ще имат такъв характер.Луната ще е в Близнаци и успех ще имат наталните планети в първата декада на Везни.Денят ще ес въздушна характеристика и ще благоприятства разговорите,преговорите,договорите,особено за неща,които ще се финализират.Имаме квадратура Меркурий/Юпитер - високопарни слова,раздуване на нечий имидж и др.подобни.Даже няма да можем да поемем и добре да осмислим някаква информация поради голям обем .
На 11.07.,сряда,Луната навлиза във фаза Новолуние.Емоциите съвсем ще притихнат,може да се почувстваме изтощени  и да ни се иска да се скрием някъде.На небето имаме два големи тригона: воден -Слънце в Рак,Юпитер в Скорпион и Нептун в Риби и земен - Венера в Дева,Уран в Телец и Сатурн в Козирог.Тази страхотна земно-водна енергия ще ни помогне по-лесно да преодолеем негативите на предстоящото Слънчево затъмнение.
Около 21ч Луната навлиза в своя дом Рак и попада на опозицията,предложена й от Сатурн - тягостни емоции,точно в унисон с предстоящите събития.През нощта се образува "хвърчило",което ще проспим.
На 12.07.,четвъртък,Луната е балсамична,приближава се към Слънцето и се включва в Големия воден тригон,приканващ ни към чувства,емоции,емпатия,грижа за близки,малко носталгия,широка душа и сърце.Няма
напрегнати аспекти и въпреки общия спад на тонуса ще се чувстваме сравнително добре.
На 13.07,петък в 5ч и 48 мин е точното Новолуние със Слънчево затъмнение в 21-ви гр. на Рак ,което няма да се вижда от нашата страна,което е добре.Егото ще е затъмнено в името на близките,семейството,дома и грижите за тях.Разбира се това означава,че ще има събития,при които няма да можем да проявим слънчевата си същност,творческата си енергия и изява.Слънчевото затъмнение е в точна опозиция на Плутон от Козирог,което показва,че ще ни е особено трудно и ,че няма да срещнем  разбирането,което очакваме от средата,в която живеем.Но пък добрите аспекти с Нептун и директният вече Юпитер ще ни помогнат да преадалеем негативите.Принципно по време на затъмнения е добре да сме при хора,които обичаме и ни обичат.

 

# 1 428
  • тук-там
  • Мнения: 5 721
На 10 ще изповядвам сделка за продажба на невдижим имот. Как е тази дата за тази дейност?

# 1 429
  • Мнения: 548
Титания, благодаря за прогнозата! Имам следния въпрос, на 13.07. е петък / това го пропускам/, е Новолунието  и е пряко свързано със слънчевото затъмнение. Това ,което писа за разположението на звездите ми говори,че май няма да е добре да се пишат новолунските желания. Може би трябва да се изчака да премине затъмнението. Така ли е ?

# 1 430
  • Мнения: 1 750
Титания, благодаря за прогнозата! Имам следния въпрос, на 13.07. е петък / това го пропускам/, е Новолунието  и е пряко свързано със слънчевото затъмнение. Това ,което писа за разположението на звездите ми говори,че май няма да е добре да се пишат новолунските желания. Може би трябва да се изчака да премине затъмнението. Така ли е ?
Смея да кажа ,че това Слънчево затъмнение е насочено към бъдещето,защото е в съвпад със Северния лунен възел.Просто желанията ще са с кармичен характер и вероятността да се осъществят е много по-голяма,отколкото при обикновено Новолуние / без затъмнение/.Важно е какви аспекти прави с наталните планети и домове.Освен това Бялата луна / Селена/ е в близост,така,че светлите космически сили също са в помощ.
Аз например,съм решила да пусна втора серия на тази тема Grinning,защото явлението много добре аспектира наталния ми Уран.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 17:23 от Титания

# 1 431
  • Мнения: 1 750
На 10 ще изповядвам сделка за продажба на невдижим имот. Как е тази дата за тази дейност?
Важно е дали продавате или купувате - точно в този ден,Венера,която отговаря за парите сменя знак - отива в Дева.

# 1 432
  • тук-там
  • Мнения: 5 721
Продавам и се появиха трудности. За това питам. Благодаря предварително за тълкуванието!

# 1 433
  • Мнения: 548
Титания, благодаря за прогнозата! Имам следния въпрос, на 13.07. е петък / това го пропускам/, е Новолунието  и е пряко свързано със слънчевото затъмнение. Това ,което писа за разположението на звездите ми говори,че май няма да е добре да се пишат новолунските желания. Може би трябва да се изчака да премине затъмнението. Така ли е ?
Смея да кажа ,че това Слънчево затъмнение е насочено към бъдещето,защото е в съвпад със Северния лунен възел.Просто желанията ще са с кармичен характер и вероятността да се осъществят е много по-голяма,отколкото при обикновено Новолуние / без затъмнение/.Важно е какви аспекти прави с наталните планети и домове.Освен това Бялата луна / Селена/ е в близост,така,че светлите космически сили също са в помощ.
Аз например,съм решила да пусна втора серия на тази тема Grinning,защото явлението много добре аспектира наталния ми Уран.





Време  е за втора тема, но пък и желания можем да пишем винаги, стига да са с вяра и от сърце! Благодаря!

# 1 434
  • Мнения: 24 397
О, супер! Само искам да питам това Новолуние в кой знак ще е  т.е. желанията в каква сфера да са?

# 1 435
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Моля за линк към новата тема, благодаря Lips

# 1 436
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
8 юли, Неделя, денят на Слънцето. А то е в Рак. Настройва ни на домашна вълна. Да обърнем внимание на близките си. Чудесно! Да го направим.

Колкото до Луната, тя все повече намалява и се доближава малко по малко до Новолунната си фаза. Но сега все още се намира в знака Телец.

Земната Луна дава тих пристан на Водното Слънце в момента Simple Smile Слънцето ни дарява с усет, интуиция, шесто чувство, нюх, чувство, емоция, домошарство, сърдечни преживявания. Луната ни заземява и ни устройва пиршество на сетивата, грижовна е към нас, подарява ни чувствени и телесни наслади.

Заради двете Светила, които се намират в най-грижовните и уютни зодиакални знаци в Зодиака /Рак и Телец/, днес денят е добър да се поглезим и да поглезим околните. Да се изцеряваме чрез Водни процедури, посещения на водни басейни, да си осигурим и Земни наслаждения, хубаво да си похапнем, да си устроим пикник, да се облечем удобно, да си полегнем комфортно или да копаем в градината... Изборът е наш. Но нахранете душата си. И помнете, че душата ви е подслонена в храма, наречен тяло. Та нахранете и него.

Луната в Телец е тройно водно аспектирана - Юпитер в Скорпион е в опозиция, а Слънцето в Рак и Нептун в Риби се намират в благоприятния хармоничен секстил по отношение на нея. Мисля, че се досетихте, че на всички Водни и Земни знаци им върви много днес, а това са половината хора - Телец, Рак, Дева, Скорпион, Козирог и Риби. Като добавим и тези, чиито Луни и/или Асцендент се намират в някой от тези знаци, всички се чувстваме повече от добре днес Simple Smile

Дотук с добрите новини обаче. За съжаление, на небето точно сега е налице фигурата, наречена от астролозите голям Кармичен кръст Sad А това малко или много обезсилва прекрасното Земно-Водно Хвърчило, за което писах досега... Така, тук "героите" са следните: Меркурий в Лъв бие Луната в Телец, която напада от своя страна Марс във Водолей, който пък стреля по Юпитер в Скорпион. Неподвижните зодиакални знаци днес са повече от напрегнати, а това са всички хора със Слънце, Луна или Асцендент в Лъв, Телец, Водолей или Скорпион. Съжалявам Sad и аз съм от тях Simple Smile  Едновременно ще ни се иска да играем, да се забавляваме, да обичаме, да се грижим, да общуваме с приятелите си и да живеем със страст... Добре. Не е като да е невъзможно. Само където ще бъде трудно, а усещането е сякаш четири коня те дърпат в четири различни посоки.

Юпитер допълнително енергизира Луната, а Плутон - Слънцето. И жените, и мъжете се усещат стимулирани да действат, да се движат, да се развиват, да се променят и трансформират. Никой не стои стационарно днес.

Ретроградни са 5 от 10-те планети: Марс, Сатурн, Юпитер, Нептун и Плутон. Възможно е да се връщаме към стари събития и неразрешени въпроси от нашето минало.

Но предстои нова седмица! А както е казал мъдрият ни народ - "нова седмица - нов късмет!" Дано всичко идващо е за Добро.

Хубава неделя от мен и ми пишете!!!

С обич и нежна грижа,
Десислава

# 1 437
  • Мнения: 7 848
Вихрогонче, прекрасно! И благодаря! Heart Hug Flowers Hibiscus

# 1 438
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Цитат:
"Можем да се върнем 19 години назад и да си припомним дали ни се е случило нещо забележително по това време на годината, защото сега е повторение на ситуацията, разбира се няма как една и съща ситуация но сходна тематика."
Значи 1989г? Кога са били затъмнения та тогава?

1999 година. Тогава беше Слънчевото затъмнение, което наблюдавахме ПЪЛНО и в България, нали така?

Да, на 11 август по-точно - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0% … D0%BD%D0%B8%D0%B5

Била съм точно на 21 години тогава. Боже, какви славни времена бяха тогава за мене!

Добре, нека се върнем назад мислено тогава:

- през онази година за първи път излязох от родината си, отидох на екскурзия в чужбина /Западна Европа/ заедно с мама;
- тогава също така вече учих с огромно удоволствие, наслада и вътрешно удовлетворение точно желаната специалност /висше образование, Психология в СУ/;
- тогава вече имах любов в живота си и дори вече живеехме заедно отскоро Two Hearts  толкова много нежност и страст изживях;
- още не бях омъжена и още нямах дете;
- бях под 50 килограма и се чувствах повече от отлично.

Затъмнението е било в ЛЪВ, нали така?
Моят син е ЛЪВ. Сега са му класиранията за училище след 7. клас.
Брои ли се или не?

# 1 439
  • София
  • Мнения: 22 817
Страхотна прогноза, Вихрогонче! Благодаря!

1999 г. завърших висше образование, степен Магистър в УНСС. Имах хубава работа, след дипломирането ми повишиха заплатата. Този месец, юли 2018г. си намерих много хубава работа, всичко е готово да започна, само отпуската трябва да свърши. Доволна съм!   Grinning

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 15:21 от Amiamo

Общи условия

Активация на акаунт