Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

  • 39 178
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 595
Различно е, зависи. Аз кърмех по час две седмици и после много бързо и ефективно започна да суче моята Мила като с двете гърди беше готова за 10 мин, в момента даже за 5. Същевременно една мама от отчетната ми ми се чудеше как така, като нейният син сучеше на 6 месеца още по 40 минути общо. Мисля, че е до бебе, важното е да виждаш, че преглъща и че наистина суче, а не те използва за биберон.

# 16
  • Мнения: 2 532
Моята само 1 или 2 пъти е сукала от 2те гърди. Суче от едната само на хранене. Още от болницата суче по около 10тина минути, много е чевръста Laughing Синът ми беше на другата крайност - от шише(уж по-лесно) 60-70мл му отнемаха 40мин ooooh!

# 17
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Предлагайте винаги и двете гърди, имайте още малко търпение, да позаякне бебчето и ще се справя по-бързо. Ако използва гърдата като биберон, пощипвайте тук-там, отдръпвайте го лекичко от гърдата, за да се сети за какво е там, лекинко се прокашляйте "кхъм". За толкова много време стоене, едва ли суче ефективно постоянно, но те си имат нужда и от почивка, това си е къртовски труд. Peace

# 18
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Аз нямам проблем с дългото кърмене, стига да се наяжда достатъчно. Колко е приблизително порцията кърма за 1-месечно бебе?
Коликите как влияят на яденето?  От болки по-малко ли ядат? От 2 дена сме с колики и в чудо се видях. Толкова неподготвена се чувствам с това бебе, направо не знам от къде да я подхвана  Tired

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Miraj*, в безкраен кошмар сме с тези колики. Чувствам се като терорист опитвайки се да я кърмя - тя реве и аз рева. Или връща и малкото, което успява да изсуче за многото време борби. Изпратили са ми Лефакс и го чакам тези дни, та в него ми е надеждата поне дъщеря ми да се поуспокои, че съвсем се измъчи.  Tired

# 20
  • Мнения: 3 595
Miraj - съвет от мен - ако бебето ти суче (знае как да захапва правилно и да суче), наддава добре и има напишкани памперси, спри да го теглиш преди и след ядене, спри да мислиш коликите как се отразяват, спри да броиш минутите. Иначе за всяко едно нещо можеш да се притесняваш, един път да изяде по-малко или повече ще питаш пак нормално ли е. Това теглене преди и след кърмене е много порочна практика за мен, има смисъл само ако има проблем с наддаването или нещо такова. Създаваш си тревоги за нищо, ето чувстваш се неподготвена, а е доста вероятно реално да се спряваш блестящо с кърменето.

# 21
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Аз нямам проблем с дългото кърмене, стига да се наяжда достатъчно. Колко е приблизително порцията кърма за 1-месечно бебе?
Коликите как влияят на яденето?  От болки по-малко ли ядат? От 2 дена сме с колики и в чудо се видях. Толкова неподготвена се чувствам с това бебе, направо не знам от къде да я подхвана  Tired
Приблизително при раждането се започва с 30 мл, като всяка седмица се увеличава с по 10 мл. Значи горе-долу по 70 мл на хранене. Но това са много относителни цифри, щом се говори за кърма. То трябва да си хапва колкото и когато поиска. Махнете кантара. Наакани и напишкани пеленки са добър индикатор за достатъчно хранене.
При колики бебето по-често търси да суче, така се успокоява, защото усеща мама. Ако не захапва правилно зърното обаче, може да поглъща повече въздух, който после да му причинява голям дискомфорт. За това е важно доброто оригване. Отделно, с длан може да се правят масажчета на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Това също ги и затопля, но може да се слага загрята с ютия пеленка на коремчето, но не на голо, или има специални възглавнички с черешови костилки. Поставяне по коремче напреки върху бедрата на мама, носене на предмишницата на татко по коремче, спане върху мама или татко, упражнения "каране на колело", капки биогая, капки или чайче против колики, борина. Здрави нерви! Ще мине, просто период е.  Hug

# 22
  • UK
  • Мнения: 2 838
 Момичета , много се изтощих с това денонощно кърмене.  
 Толкова съм изтощена , че ме връхлитат паник атаки , ЛЛ ми прави тест оказа се че съм в депресия постоянно тъмни мисли се въртят в главата ми. Имам чуство че психически ще се срина. С голямата ми дъщеря не помня да съм била толкова изтощена .Днес толкова се предадох че купих АМ , по принцип правя кашите с такова мляко , но почнах да и предлагам да пие.Все се надявам с напредването на захранването да разреди поне нощните хранения , но то и захранването не върви като хората.

 Благодаря за темата  bouquet

# 23
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Кантарът и минутите са ми ориентирите как се справям с кърменето. Наддала е ок. 800гр от изписването, което май е нормално. От мин. Седм разреди акането, преди беше на почти всяко ядене, сега е най-много по 2 обилни на ден. Даже май по 1 стана. Напишканите не ги броя, трудно ги хващам дали 3 или 5 пъти е пишкала в един.Опитвам се на 3 часа да я кърмя, ама тя точно заспи и трябва да я будя и сърце не ми дава. Много съм се ошашкала, не знам вече. Малко подкрепа ми трябва, благодаря ви.
П.п. кърмя със силиконови зърна, мисля,че няма проблем със захапването, а по - скоро я мързи.

# 24
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Кантарът и минутите са ми ориентирите как се справям с кърменето. Наддала е ок. 800гр от изписването, което май е нормално. От мин. Седм разреди акането, преди беше на почти всяко ядене, сега е най-много по 2 обилни на ден. Даже май по 1 стана. Напишканите не ги броя, трудно ги хващам дали 3 или 5 пъти е пишкала в един.Опитвам се на 3 часа да я кърмя, ама тя точно заспи и трябва да я будя и сърце не ми дава. Много съм се ошашкала, не знам вече. Малко подкрепа ми трябва, благодаря ви.
П.п. кърмя със силиконови зърна, мисля,че няма проблем със захапването, а по - скоро я мързи.
  Crazy хей, я се стегни малко!
Минимумът за наддаване е 70 г, а максимумът 210 г за седмица. Ако сменяш памперсите на всяко хранене и всички са мокри, няма значение дали е пишкало бебето 3 или 5 пъти. Ако има ненапишкани памперси, значи има проблем. При честа смяна лесно се забелязва. Акото ако е снормална консистенция и мирис и е повече от монета от лев като големина, се брои за нормално изхождане. След като спинка, може да го оставите малко да си поспи, но не бива да има повече от една четиричасова пауза за денонощие.
Пробвайте и да махате силиконите, може да е по-лесно за бебето да получава повече мляко.
Може да прилагате и компресия.
Първите един-два месеца са по-трудни, но посюе става по-динамично, бебето заяква и му е по-лесно. Успех!

# 25
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Дано стр прави. Силиконите май й помагат, повече.се пуска от гърдата без тях.
Как се храни бебе в просъница? Сега се опитвам, ама въобще не мога да я накарам да засуче.

# 26
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Дано стр прави. Силиконите май й помагат, повече.се пуска от гърдата без тях.
Как се храни бебе в просъница? Сега се опитвам, ама въобще не мога да я накарам да засуче.
Изчакайте леката фаз ана съня - по-плитко дишане, движение на очите под клепачите, усмивки, смръщвания, помръдвания. Тогава може да опитате да погалите едната бузка с пръст, ако бебето реагира с търсене на гърда, това е моментът. Wink

# 27
  • Мнения: 390
Здравейте!
Бебето ми е на седем месеца и седмица, захранена е от 5,5, но не изяжда повече от 50-60гр на ден твърда храна. Доколко е нормално да пропуска дневни кърмения?

Имам усещането, че в някои дни ако аз не я сложа, няма да ме потърси по 7-8 часа. Ето тази сутрин последно сука в 7:30, станахме в 9, отказа да суче преди сутрешния сън, яде 50гр пюре на обяд и сука чак в 2. Ето ги 6 часа и половина. Нощем суче поне по 2-3 пъти, но се притеснявам да не би да не й достигат хранителни вещества... Confused вода я пие по 20гр, я не. Иначе е весела, игрива, но пусто майчинско притеснение  ooooh!

# 28
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Здравейте!
Бебето ми е на седем месеца и седмица, захранена е от 5,5, но не изяжда повече от 50-60гр на ден твърда храна. Доколко е нормално да пропуска дневни кърмения?

Имам усещането, че в някои дни ако аз не я сложа, няма да ме потърси по 7-8 часа. Ето тази сутрин последно сука в 7:30, станахме в 9, отказа да суче преди сутрешния сън, яде 50гр пюре на обяд и сука чак в 2. Ето ги 6 часа и половина. Нощем суче поне по 2-3 пъти, но се притеснявам да не би да не й достигат хранителни вещества... Confused вода я пие по 20гр, я не. Иначе е весела, игрива, но пусто майчинско притеснение  ooooh!
Казват, че до годинката кърмата дава всичко необходимо, а захранването е само за запознанство с нови вкусове. Ако ви притеснява липсата на калории, може да въведете жълтък и месо и всеки ден в пюрето да има едно от двете. Така ще стане по-калорично, а зеленчуците и плодовете разнообразявайте, за да е пълноценно менюто. Предполагам щом е ок бебчето, явно му достига йраната. Имам позната на годинка и малко, която също се храни оскъдно, макар да има проблясъци, но е диване и половина...Simple Smile
Посъветвайте се с лекар, може да ви предпишат нещо за повишаване на апетита. Peace

# 29
  • Мнения: 5 435
Момичета, сестра ми е кърмачка, дали може да пие болкоуспокояващо? Само да уточня, че редува кърма и мляко!
Благодаря ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт