Дуфастон и Клостилбегит

  • 34 546
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Момичета здравейте,
искам да ви попитам някоя от вас забременяла ли е с тези лекарства? Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 31
Здравей,

Аз забременях  след прием на клостилбегит. При нас за щастие се получи след първия курс с това лекарство! Знам,че не е хубаво да се приема повече от 2-3 пъти ( не съм сигурна колко точно) в живота на една жена, защото изчерпва яйчниковия резерв.

# 2
  • Мнения: leet
И аз забременях след първия курс с клостилбегит

# 3
  • София
  • Мнения: 7 645
и аз се нареждам към забременелите с клостил

Но искам да кажа нещо, което често се пренебрегва. Не бива да се прави каквато и да е стимулация, без преди това задължително да се изследва проходимостта на тръбите, спермограма на мъжа, хормонални изследвания на жената. Нужно е внимателно според резултатите да се изпише дозата на лекарството и да има често наблюдение от лекаря за реакцията на яйчниците.

Сигурно няма нужда да обяснявам, че ако проходимостта на тръбите е лоша или няма такава, то пиене на клостила няма да доведе до бременност, от там се изгърмяват "коршумите" с резерва и се увеличава възможността за извънматочна бременност. Същото се отнася и за мъжкия фактор - ако има проблем там, бременност е съмнително дали ще се получи.
Има много примери във форума за проблеми след лекарството, неправилно направена стимулация, несъобразени неща.

Препоръчва се стимулацията да бъде проследена в специализирана клиника по стерилитет, а не при общопрактикуващ гинеколог, който не е специалист по репродуктивните проблеми и асистираната репродукция.

Късмет Simple Smile  Peace

# 4
  • Мнения: 18
Блягодаря за бързите отговори момичета. Тръбите са ми проходими, спрермограмата е хубава, хормоните са супер.. абе докторката каза че на изследвания и двамата сме като по учебник само че не съм имала овулация или може би е закъсняла и ми каза че ще я стимулираме. Каза ми 5 дни да пия дуфастон и после на третия ден след като ми доиде да продължа с клостил до седми осми ден след което на проверка пак при нея. Дано и при мен стане от първия път..

# 5
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
И аз забременях от първия път с клостил,за съжаление бременноста приключи в 8г.с.Бих пробвала пак ако не се получи по естествен път.

# 6
  • Мнения: 14
Здравейте момичета. Бих искала да споделя с вас моя допир с дуфастон. След няколко ммесечни неуспешни опити за забременяване аз и моя мъж решихме да се обърнем към доктор. Доки направи спермограма на мъжа ми и каза че е отлична, след което се зае с мен, но без да ми назначава хормонални изследвания реши че трябва да пия дуфастон от 16 до 26 ден на цикъла. Аз го пих три месеца и ефект никакъв, но усетих влиянието му- качих килограми. След три месеца отидох пак при доки, който каза че всичко е нормално и единственото което той смята че трябв   а да се направи е цветна снимка. Аз от своя страна бях спряла Дуфастона този месец и ми се случи нещо странно. Получих зацапванв два дни преди да ми дойде и четири дни преди очакваната дата ма МЦ. Никога преди не ми се беше случвало. И сега се колебая дали да правя ЦС при този доки или да потърся друг.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако вземаш дуфастон преди О, той може да я подтисне. Взима се само след О.
А ЦС е хубаво да направиш, както е хубаво и хормонални изследвания на 3-ти ден на цикъла.

# 8
  • Мнения: 14
Да, Brayda аз вземах Дуфастон след О. А хормонални изследвания Доки въобще не ми е назначавал и след няколко прегледа на видеозон и спермограма реши че Дуфастона е решението. При положение че всичко е „Като по учебник” -така казваше-развитието на яйцеклетката, жълто тяло, лигавица на матката... но въпреки всичко ДУФАСТОН. А С ТОЗИ ДУФАСТОН СЕ ЧУВСТВАХ ПОДУТА, ПРЪСТИТЕ НА РЪЦЕТЕ МИ СЕ ПОДУВАХА И СЯКАШ БЯХ КАТО ДРОГИРАНА.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако цикъла ти е на 30-31 дни, О се пада да е между 16 и 19 ден, защото фазата на цикъла след О не винаги е точно 14 дни, може да е 12дни.
Въпроса е - всеки месец преди да почнеш да пиеш дуфастона, знаеш ли със сигурност дали О е минала? Ако не е така, то не знаеш дали не си го почвала преди О.

Това зацапване 2дни преди цикъла, може да е като остатъчно от дуфастона, ще се изчистиш и ще се нормализират нещата, не ми се вижда страшно.

Явно, че си загубила доверие в доктора - аз бих сменила, може би да потърсите репродуктивен такъв, за да пусне и нужните изследвания и на база на всичко да начертаете план как ще се действа.

# 10
  • Мнения: 14
Много благодаря Brayda. Явно наистина съм загубила доверие в Доки, но той проследи отделянето на яйцеклетката и ми каза че е между 14 и 15 ден и затова ми назначи Дуфастона от 16 ден.Благодаря за съвета и смятам наистина да потърся и друго мнение преди да направа ЦС.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако е на 14-15 ден в този цикъл, когато е следил, не значи че в следващия ще е пак тогава.
Деня на овулацията не е константен, той варира - когато е по-рано от 14 ден, цикъла идва по-рано, когато е по-късно, идва по-късно.
Единственото което е едно и също във всеки цикъл при жената долу горе са дните след О до цикъла, те може да са от 12 до 16дни, като най-често 14, но при теб не знам как е.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 645
време ви е за проверка на тръби и изследвания определено
Защото след това стъпките са стимулация и т.н.т., която без проверка на тръби не е добре да се прави

хубаво е също така: хламидии, микробиология, пролактин, както и половите/репродуктивните хормони на 3-ти ден от цикъла, а и също Щитовидната жлеза

# 13
  • Мнения: 14
Незнам защо изпитв   м такъв страх от Доктори и знам че трябва да сенаправи ЦС, а ме е много страх. Ще потърся мнението на още един Д. Но в крайна сметка снимка трябва да се направи както и хормонални изследвания. Когато имам резултат ще пиша. Отново благодаря за подкрепата.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 645
няма какво толкова да те е страх, всяко нещо което провериш и е ок ще ти дава повече кураж, а ако има проблем ще знаеш за него и ще го решиш
И аз не вярвах някога, че ще съм на лапаро заради тръбите, но ето ме пред прага на операцията и после ме чака поне изчистен път за бебето, макар и то да трябва да е с инвитро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт