Дуфастон и Клостилбегит

  • 34 596
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Успех Brayda. Възхищавам се на силни хора като теб, а аз какво...голям страх.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 645
ти дори не знаеш дали нещо ти има Simple Smile
Хайде, захващайте се с проверките и скоро да има резултат Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14
Ми засега нищо ми няма досега направените прегледи само един миомен възел, който следим от 2012 година и по никакъв начин не деформира матката и маточните стени-тъй каза Д. Ще изчакам този месец да премине МЦ и следващия ще поема дълбоко въздух и ще започна с по обстойните прегледи, но проблема е това че точно сега съм под напрежение понеже ще сменям работното място отново нови колеги нов начин на работа. Възможно ли е стресът да оказва влияние върху забременяването. Понеже говорих с колежка която ми обясни че тя 6 години не е могла да има дете, а са ходили по най различни изследвания и всичко било чисто. Тогава доктора и казал че всичко е от стреса който има на работа и чак когато напуснала от работа тогава забременяла

# 18
  • Мнения: 14
Здравейте. Отново пиша тук за да кажа, че след преглед при друг доктор нещата започнаха по друг начин. Сега зпочнахме с хор оните. Вчера изследвах прогестерона, който е -59.69 nmol/l

# 19
  • София
  • Мнения: 7 645
вчера 7-ми ден след О ли е било?
Ако е така, изследването е с добри стойности, имало е овулация Simple Smile

# 20
  • Мнения: 14
Да точно докторката се зарадва че съм улучила момента, макар да и казах че не съм усетила овулацията тоя месец а тя ми показа десния яйчник на видеозона и мястото от където се е откъснала яйцеклетката още личеше. Много се зарадвах днес като се обадих и тя каза че всичко е нормално. Сега следва дргите хормони по нататък.

# 21
  • Мнения: 218
Здравейте.
Забременях след първата стимулация с костил от 3 до 10 ден и от 16 до 25 ден дуфастон,но за съжаление направих спонтанен аборт в 7г.с.

# 22
  • Мнения: 301
Здравейте!
Ние също се пробваме за бебче.
На мен ми правиха 3 месеца стимулация с Клостил и Дуфастон, преди това пих 3 месеца Диане , но не се получи. Гинекологът ми искаше и четвъртия месец да пия лекарства, но аз не се чувствах никак добре, понеже съм със СПЯ, а доколкото знам прекаленият прием на Клостил образува повече кисти (последните 2 месеца имах адски болки в корема). 2 мъжки хормона са ми леко завишени, а на половинката не му е правена спермограма ( това е пропуск )
Много се депресирах с ходенето по доктори 4 месеца и затова решихме малко да почина. ( Ние сме от провинцията, ходих на гинеколог в София)
Все пак след лятото мислим пак да тръгнем и да направим останалите нужни изследвания..
Стискайте палци!
Регистрирах се снощи, иначе ви следя от много време!  Grinning

# 23
  • Мнения: 768
Само един цикъл пих Дуфастон и забременях.

# 24
  • Мнения: 226
Аз съм 2ри месец на Дуфастон, дано се похваля скоро Simple Smile

# 25
  • Мнения: 39
Здравейте може да не ми е за тук въпроса, но не знам къде другаде да попитам. Отриха ми ПКЯ само от ехограф, като питах за изследвания ми се каза, че е видно и няма смисъл. Изписаха ми дуфастон 3×2 за 3 дни и до 10 дена щяло да ми дойде. Обаче не ми каза, кога да го пия и аз го започнах на следващия ден, горе долу преди да ми дойде, имам нередовен цикъл. Въпросът ми е, че вече минаха 13 дена, а още не ми е дошло, имам симптоми, вчера леко кафяво зацапване, но за малко. Имам проблеми и с щитовидната жлеза и се съмнявам за бременност при тези обстоятелства. Дали нещо съм объркала схемата, ще се радвам да ми отговорите. Лек ден на всички.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 645
Дали са ти дуфастон, за да ти дойде закъсняващия цикъл. Схемата е малко кратка - само за 3 дни, а дозата е доста голяма. Обади се на доктора и кажи, че не ти е дошло или отиди на лекар.

Ако желаеш бременност, дуфастона трябва да го пиеш след овулация, така че ако са ти го изписали в по-дългосрочен план е хубаво да следиш овулацията - с прегледи, тестове, графика и да почваш да го пиеш след нея. Като си има схема и за този повод.

Само да кажа, че от дуфастона не се забременява, той е прогестерон, който запълва количеството, ако човека има недостиг след овулация. Но за целта първо 7 дни след О се изследва и ако е нисък от следващия месец се изписва след О да се пие.

# 27
  • Мнения: 39
Дали са ти дуфастон, за да ти дойде закъсняващия цикъл. Схемата е малко кратка - само за 3 дни, а дозата е доста голяма. Обади се на доктора и кажи, че не ти е дошло или отиди на лекар.

Ако желаеш бременност, дуфастона трябва да го пиеш след овулация, така че ако са ти го изписали в по-дългосрочен план е хубаво да следиш овулацията - с прегледи, тестове, графика и да почваш да го пиеш след нея. Като си има схема и за този повод.

Само да кажа, че от дуфастона не се забременява, той е прогестерон, който запълва количеството, ако човека има недостиг след овулация. Но за целта първо 7 дни след О се изследва и ако е нисък от следващия месец се изписва след О да се пие.

Не ходих с цел забремененяване, а заради цикъла и ПКЯ, трябва да пия и Инуфолик, но след като ми свърши, не мога да се свържа с нея, вторник имам час, а до тогава трябва да чакам. За това питах дали начина, по който съм го пила не е объркало нещо съвсем, защото хормоните не са шега работа. Благодаря за отговора.

# 28
  • Мнения: 362
Здравейте. Аз пия от няколко седмици Дуфастон като в началото на месеца ми беше предписан 2по1 заради закъснение на цикъла и предстоящи изследвания за хормони. Обаче така и не ми дойде.Оказа се ,че съм забременяла благодарение на Дуфастона или поне така ми го обясни лекарката.Радост радост голяма.След 10 ден го спрях да го пия после и след положителния тест окончателно лекарката ми каза да не го пия.Обаче снощи имах леко кафяво зацапване и днес като звъннах на гинеколожката ми каза да почна да го пия отново само че този път 4 по 1 с но-шпа и ми увеличи фолиевата кесилина . Но това течение много ме притеснява сега и почнах да размишлявам за това хапче дуфастон веднъж ми го изписаха за да ми регулира цикъла а сега го пия заради това кафяво зацапване и предполагам да задържа плода....Някой може ли да ми помогне с повече информация. Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 7 645
дуфастона е прогестерон, при бременност прогестерона по принцип трябва да е висок, той храни ембриона така да се каже. Дуфастона ти го е увеличавал допълнително.
Когато си го спряла той за няколко дни е спаднал от кръвта ти, което автоматично дава сигнал, че трябва да дойде цикъла. Това е възможната причина да се е появило зацапването.
Като пак ти се натрупа повече, зацапването ще спре или поне така се случва в повечето случаи.

Общи условия

Активация на акаунт