Дуфастон и Клостилбегит

  • 34 556
  • 166
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 362
Ох брейда за пореден път ме успокой! Така се шашнах с това течение,вече си мислех най-лошото.Много ти благодаря ОТНОВО 😚

# 31
  • Мнения: 1 519
Здравейте.
Включвам се и аз във вашата темичка. С ПКЯ съм и менструацията ми идва много рядко. Последно ми дойде преди 3 месеца.
Отидох на доктор вече с решението, че с моят мъж искаме бебе.
Доки ми изписа Дуфастон 3 дни по 6 таблетки на ден (3х2) и след това на 5ден от цикъла - 5дни х 1 таблетка Клостилбегит. След това на 11 ден на преглед. Само че сега се замислих 11 дни от МЦ (тоест 1 ден след като спра Клостибегита ли или 11 дни след приема му?
Имам и друг въпрос..
По време на приема на Дуфастон трябва/може ли да се прави секс или да се изчака да ми дойде и съответно свърши месечният цикъл?

Благодаря и успех на всички Hug

# 32
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
На 11 ден от цикъла би трябвало да отидеш,дори по време на приема на клостибегита би трябвало да отидеш,за да се види как нарастват фоликулите,колко са и т.н
Цветна снимка на тръбите направи ли си?

# 33
  • София
  • Мнения: 7 645
Клостила са ти го дали да го пиеш от 5-ти до 9-ти ден и те викат на 11 ден.
Дните се броят от първия ден на кървенето.
Ако нямаш проверка на тръбите и спермограма на мъжа ти, не се подлагай на стимулация. Тя се прави броени пъти в живота, а ако имаш запушеане или проблеми с мъжа ти, бременност е малко вероятна и ще си изхабиш патроните така да се каже.

# 34
  • Мнения: 1 519
Благодаря за отговорите момичета .
Нищо друго освен хормоните не са ми изследвали. Само видя че съм с ПКЯ ,пусна хормони и назначи това лечение. Ходя при доктор Бузалов от Стара Загора,който казват,че е добър.
Значи ще отида на 11 ден след като ми дойде цикъла. Не ме е викал по време на приема му. Rolling Eyes
Дано стане каквото трябва и да няма ходене по мъките. Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 7 645
Ти си решаваш за риска да се стимулираш без проверка на тръбите и спермограма

# 36
  • Мнения: 1 519
Ти си решаваш за риска да се стимулираш без проверка на тръбите и спермограма




Охх,да знаех и аз какво да правя. За сега ще послушам доктора и като отида все пак ще го питам за нещата,които казахте.
Благодаря ви много за отговорите Hug

# 37
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Колко то и да е добър доктора,щом не ти предлага първо цветна снимка и спермограма...не знам,ти прецени!Клостила изтънява лигавицата.Прочети малко повече за този препарат преди да го вземеш.
Както е казала Brayda,]ще си изгърмиш патроните.

# 38
  • Мнения: 25
Здравейте дами,

И аз съм с ПКЯ и подобно на горният пост имах лечение на 3 ден от цикъла за 5 дни по 1/2 таблетка Клостил. И на мен не ми е правена цветна снимка Sad Лекарят, при когото ходя е добър по принцип и е в специализирана АГ клиника, но защо не изискват първо цветна снимка... И защо не предупреждават, че  стимулациите се правят няколко пъти само, както сте обяснили в по-горните постове...
В момента се чувствам много объркана, притеснена  и разочарована Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 7 645
то и в листовката си пише мисля за броя пъти....
а тази доза от 1/2 таблетка не знам как да я коментирам... действа ли? проследявате ли О? има ли О?

# 40
  • Мнения: 25
1/2 сутрин и 1/2вечер 5дни пропуснах да уточня.
В момента проследяваме за О. Бях на 9 ден и имах само 2 фол. в единия яйчник, а в другия нищо.. Сега ще ходя на 13и 15 ден, но съм много объркана дали това е правилното лечение за мен

# 41
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз наскоро минах лапароскопия и добре че се навих за нея... на хидротубацията се виждаше една проходима и една непроходима тръба.
Оказа се че всичко така е осукано, че колкото и клостил да изпия, нямаше да забрменея.
След тази стимулация, ако не е успешна, поискай цветна снимка и спермограма и тогава продължете. Поне не си направила 3-4 стимулации Simple Smile

# 42
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Привет и от мен  Hug
Аз съм с поликистоза и ИР. Записахме се в клиника по стерилитет. Направихме на последния ми цикъл хормонални изследвания на 3-я ден, пуснахме микробиология на мен и на съпруга ми, както и спермограма. Освен хормоните, които показват, че имам поликистоза, другите показатели са добре, както и спермограмата на мъжа ми. Тъй като аз нямам цикъл без противозачатъчни, докторката ми изписа Инофолик, който пия вече 2-ра седмица. Междувременно от днес трябва да започна да пия Дуфастон 2х1 за 10 дни, след което чакам да ми дойде цикъла и започвам Клостилбегит от 3-я до 7-я ден на цикъла 2х1. Между 14-17 ден трябва да отида на преглед, за да види какво се случва, дали има овулация и ако има, дали ще се получи бременност. Ако няма и цикълът ми дойде, ще направим цветна снимка за проходимост на тръбите. Притеснява ме, че първо ще пия Клостилбегита, след това ще се направи цветната снимка, макар и само 1 месец да го пия. Чела съм какви ли не неща за него, но пък за докторката ми лошо мнение до сега не съм чувала, водят я един от най-добрите специалисти в тази област и хич не ми се иска да се съмнявам в решението й. Като видя спермограмата на мъжа ми, каза нещо 50%, което не разбрах какво е и каза, че по-хубава спермограма отдавна не е виждала и всичко с микробиологиите е наред, нямаме заболявания и двамата. Каза да си правим опити, да си пия лекарствата, много спокойствие и да спазвам точно инструкциите, които ми е дала. Дали не е рисковано да се стимулирам без да видим тръбите  ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 7 645
твоето положение - един път клостил и след това ЦС е в пъти по-добро отколкото масовото как не изследват нищо, а изписват ей така без проследяване клостила.
Принципно е добре да се направи ЦС преди почването, но ако искаш да слушаш докторката и да пробвате един път без ЦС - ок, но ако не стане, задължително не се съгласявай на втори прием без ЦС

# 44
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
твоето положение - един път клостил и след това ЦС е в пъти по-добро отколкото масовото как не изследват нищо, а изписват ей така без проследяване клостила.
Принципно е добре да се направи ЦС преди почването, но ако искаш да слушаш докторката и да пробвате един път без ЦС - ок, но ако не стане, задължително не се съгласявай на втори прием без ЦС

Да, и аз така мисля, че ако един път не се получат нещата, ще искам цветна снимка. Много неща изчетох за този гаден Клостилбегит, но нямам избор. От 13-годишна ме блъскат с противозачатъчни, 16 години ги пих само с 1 година спиране. Представи си как тепърва ще започнат да работят самостоятелно тези яйчници. Опитвам се да им помогна, старая се да намаля инсулиновата резистентност, гледам да не се стресирам за глупости, надявам се да се получат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт