Тест за овулация - въпроси / тема 4 /

  • 54 728
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 645
Според мен не, предполагам утре ще е Simple Smile

# 721
  • Мнения: 415
Според вас този тест положителен ли е? Една идея е по-светла тест линията...
http://www.prikachi.com/images.php?images/463/8976463l.jpg
Не е все още. На кой ден е?

# 722
  • Мнения: 394
Благодаря момичета, прави бяхте - вчерашният е бил отрицателен, а днешният (на 13ти ден от Ц.) вече е категорично положителен Simple Smile

# 723
  • Мнения: 97
Добър вечер Simple Smile Възможно ли е положителен тест на 9-ти ден?  Rolling Eyes /Цикълът ми е 27-28 дни, но се е случвало и да подранява предишни месеци/.
Всъщност се радвам, планираме да се възползваме, но просто за да си изясня нещата: ако не настъпи оплождане, МЦ би избързал? Rolling Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 7 645
ако теста е ++ на 9-ти, О сигурно е на 10-ти и около 24-ти ден трябва да ти дойде

# 725
  • Мнения: 97
Благодаря, Брайда, това е полезно да се знае  Hug

# 726
  • Мнения: 176
Здравейте момичета. Моя въпрос е следния. По принцип цикъла ми е 28 дневен и започвам с тестовете на 11 ден след края му. Обикновено на 12 ден тесъовата линия е по червена от контролната а на следващия вече е леко по бледа. Объркана съм защото навсякъде пише че би трябвало при 28 дневен цикъл овулацията да е на 14 ден. И сеганезнам как да тълкувам теста за овулация. Кога е била тя. На 12 ден когато тестовата линия е била най ярка? На следващия когато е по бледа или на 14 ден когато също е бледа?????

# 727
  • Мнения: 3 474
Здравейте момичета. Моя въпрос е следния. По принцип цикъла ми е 28 дневен и започвам с тестовете на 11 ден след края му. Обикновено на 12 ден тесъовата линия е по червена от контролната а на следващия вече е леко по бледа. Объркана съм защото навсякъде пише че би трябвало при 28 дневен цикъл овулацията да е на 14 ден. И сеганезнам как да тълкувам теста за овулация. Кога е била тя. На 12 ден когато тестовата линия е била най ярка? На следващия когато е по бледа или на 14 ден когато също е бледа?????


Твоят случай е точно по учебник Simple Smile

О е до 48 часа След ++ тест за О, което означава че ако на 11-12 ден теста е ++, О е на 12-13ден.
Сега, не се впрягай ако има 1-2 дена отклонение, все пак организъма ти не е часовник Wink

Всичко е наред! След ++ тест на О очаквай да се случи до 48часа.

Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 10:11 от Eli..........

# 728
  • София
  • Мнения: 7 645
Eli ти е отговорила вярно.
При теб ако теста е бил ++ на 12-ти ден, О е най-вероятно на 13-тия ден. След това от 14-тия почваш да броиш 14 дни и като има все пак някакви 12-16 часа разминаване, цикъла ти идва на 28-мия ден.

За това и навсякъде по учебниците за цикъл като твоя дават, фертилните дни са между 11 и 15 ден Wink

# 729
  • Мнения: 176
Към тези тестове за овулация имаше и подарък. Нещо като мостра от 25 мл на лубрикант подпомагащ забременяването на спортекс. Аптекарката каза че за първи път идват такива и не може да даде мнение. Незнам сега да го ползвам ли безопасно ли е?

# 730
  • София
  • Мнения: 7 645
лубриканта не става
иначе тестовете са ок, аз съм ги ползвала

# 731
  • Мнения: 2 571
Аз ги взех предния месец , но ползвах други лентички , защото бяха повече като бройка .Лубриканта тествах , за първи път с надежда да помогне и въпреки , че имах  резерви към него, реших да опитам. За съжаление М си дойде точно на датата Sad Късмет ти желая  !

Брайда, пречи ли ? Нали подпомагал зачеването  newsm78

# 732
  • Мнения: 176
Защо лъбриканта да не става? Аз мислех да го пробвам слвд няколко дни когато си очаквам овулацията. Възможно ли е да попречи на забременяването или по скоро няма никакъв ефект? Страх ме е да не се обърка нещо и вместо да подпомогне сперматозоидите да ги убие примерно или да им попречи изобщо да се движат защото нали по принцип стандартните лубриканти пречат?

# 733
  • София
  • Мнения: 7 645
не бих се доверила на тази марка, определено ако си има жената цервикална слуз и няма проблем със спермограмата, то подобен лубрикант не би следвало да се ползва.

Сега за пре-сийд има много хубави мнения, но има и адски много такива, които не са успели с него.
Според мен е хубаво да се знае има ли проблем с мъжа и спермограмата му и да се процедира спрямо резултата.
Една спермограма разширена в клиника по стерилитет е 50-60лв, за мен това е едно от най-добрите изследвания, защото е безболезнено, но ааадски показателно.

Ако е зле положението там, ако ще и 2 години да се ползват каквито и да е лубриканти и илачи - няма да има успех.

# 734
  • Мнения: 176
А ако все пак реша да ползвам лубриканта това би ли навредило за забременяване? Аз не мога да накарам приятеля ми да иде на лекар. Да сме си били пробвали сега щяло да стане и това си е. За това се принуждавам да търся всякакви други варианти и вчера като чух за тези лубриканти ме обзе голяма надежда а сега незнам дали да го ползвам?

Общи условия

Активация на акаунт