Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 227 343
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 583
различните оризи и у нас са харесвани напоследък. Е, като основно не, но като гарнитура да Simple Smile

Кокосово пиле с гъби и зеленчуци



Честит празник на именниците!  bouquet

# 76
  • Мнения: 22 867

Merelenda, страхотни макаронки! Heart Eyes bouquet chef

Тиквено меню у нас - ветрилца и тиквички с  яйчено-млечен сос.





И след ментовия квас,  опит за сладко от мента, по-скоро е леко желирано, много приятно на вкус, не разбрах, защо има вид на мед, а не е изумрудено зелено? newsm78 Поне такова беше това от рецептата, по която го правих.



# 77
  • Мнения: 3 743
labrex, неудобно ми е вече Blush, но имаш идеи, които много ми допадат. Може ли да те помоля пак за рецептата за ветрилцата този път Hug

# 78
  • Мнения: 22 867
labrex, неудобно ми е вече Blush, но имаш идеи, които много ми допадат. Може ли да те помоля пак за рецептата за ветрилцата този път Hug

Разбира се, Галче, заповядай - ОМЛЕТ „ВЕТРИЛО” ОТ ПАТЛАДЖАН ИЛИ ТИКВИЧКА bouquet

# 79
  • Мнения: 4 460
labrex,и аз се извинявам за безпокойството,но може ли рецептата за сладкото от мента?Изглежда страхотно! Hug bouquet bouquet

# 80
  • Мнения: 22 867
labrex,и аз се извинявам за безпокойството,но може ли рецептата за сладкото от мента?Изглежда страхотно! Hug bouquet bouquet


sun sea, погледни само как изглежда на снимката от рецептата Heart Eyes, сигурно на майка ментата е друг вид, не знам. Правих го по първия начин, ако е необходимо, ще преведа. Тая вечер го сложих върху сладолед, много се хареса, изобщо на вкус е чудесно. Но това изумрудено зелено не можах да го постигна. Peace

# 81
  • Мнения: 4 460
Много,много благодаря.Ще се пробва.Желенцата бяха разкошни.Любимата ми рецепта са. bouquet Hug bouquet

# 82
  • Мнения: 1 265
ЕХААААА, ЗА ТРИ ДНИ - ТРИ СТРАНИЦИ СТЕ НАПЪЛНИЛИ С ВКУСНИ НЕЩИЦА
Както е тръгнало май ще трябва да подаваме заявка за "Гинес"  smile3501 smile3525 newsm12

Но.. засега с тези коктейли (алкохолни и безалкохолни) - направо за парти сме готови Heart Eyes имаме дори квас и соев кефир
labrex - благодаря за рецептата  bouquet;
choppi- извинявай, сбъркала съм поста ти с този на chryssi Embarassed но като чета през ред
chryssi- (на патерица) Честит Рожден ден - много успехи желая  smile3525 ura
Merelenda - вземам си салатка, а "френски макарон" - определено ще се прави
Дзвер- ти какво се спотайваш и ни лишаваш от "бисерчетата" дето показваш другаде  #2gunfire
Тайне- пая е разкошен
Etigra - не го знам какво е това сирене  Rolling Eyes; но порцийката изглежда ммм.....
Мitonela- завиждам на красивото оформяне (аз да си призная  Embarassed нямам такова търпение и фантазия)
penmari - и ние така, най-вкусни са ни тиквичките пържени
пеп-4о - честит имен ден  smile3525 (брой го за вчера)

У дома за последните дни:
сайя (риба) на тиган, картофено пюре с маринован пържен лук


таратор -


след неуспешните ми опити да направя нормален солен кейк; една много сполучлива и бърза закуска по рецепта на Tasty


конкильони по идея на пеп-4о - станаха невъобразимо вкусни; Пепи имаш единогласно ура  Hug


не ми достигна плънка и част от тях напълних с микс от сирена (за вкуса ще докладвам утре)


и към тях малко сос Бернаез (по идея на сина ми)


десерта беше грозде

# 83
  • Мнения: 3 743
labrex, неудобно ми е вече Blush, но имаш идеи, които много ми допадат. Може ли да те помоля пак за рецептата за ветрилцата този път Hug

Разбира се, Галче, заповядай - ОМЛЕТ „ВЕТРИЛО” ОТ ПАТЛАДЖАН ИЛИ ТИКВИЧКА bouquet

много благодаря bouquet крайно време е да прегледам цялата ти колекция от прекрасни рецепти Hug

# 84
  • Мнения: 45 647
Зеленото в сладкото от мента ме остави без думи!

# 85
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
labrex,и аз се извинявам за безпокойството,но може ли рецептата за сладкото от мента?Изглежда страхотно! Hug bouquet bouquet


sun sea, погледни само как изглежда на снимката от рецептата Heart Eyes, сигурно на майка ментата е друг вид, не знам. Правих го по първия начин, ако е необходимо, ще преведа. Тая вечер го сложих върху сладолед, много се хареса, изобщо на вкус е чудесно. Но това изумрудено зелено не можах да го постигна. Peace
labrex
Нито ментата ти е лоша, нито приготвянето. Просто в рецептата са пропуснали да споменат, че са оцветили желето допълнително със ментов екстракт зелена хранителна боя.  Wink
Самите ментови листа просто не дават зелено оцветяване.

Последна редакция: чт, 30 юни 2016, 13:44 от Ала-Бала

# 86
  • Мнения: 948
пеп-4o, браво за кокосовото пиле!
Merelenda, сега излизам в отпуск и ако децата ме оставят малко на мира, ще се пробвам за макароните...
sem22, сиренето го има навсякъде, като почнеш с лидл- а - като пармезана е като консистенция и дори можеш да го замениш с него.
Днес ви черпя един  и ви желая весел ден!
Пушен бут със сладки картофи и ябълки

Последна редакция: чт, 30 юни 2016, 17:03 от Etigra

# 87
  • Мнения: 22 867
labrex
Нито ментата ти е лоша, нито приготвянето. Просто в рецептата са пропуснали да споменат, че са оцветили желето допълнително с ментов екстракт.  Wink
Самите ментови листа просто не дават зелено оцветяване.

Мина ми през ума нещо такова, но като не го прочетох. А какъв е тоя екстракт от мента?  bouquet
Тръгнах да търся друга рецепта и налетях на тая, цветът е като на моето, успокОих съ! Simple Smile

# 88
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
labrex
Нито ментата ти е лоша, нито приготвянето. Просто в рецептата са пропуснали да споменат, че са оцветили желето допълнително с ментов екстракт.  Wink
Самите ментови листа просто не дават зелено оцветяване.

Мина ми през ума нещо такова, но като не го прочетох. А какъв е тоя екстракт от мента?  bouquet
Тръгнах да търся друга рецепта и налетях на тая, цветът е като на моето, успокОих съ! Simple Smile
Нещо се пообърках аз в обясненията. В една торта ползвах тинктура от мента, но ми трябваше ментов вкус, които при теб си го има. А оцветих със зелена хранителна боя. Ще се редактирам в предния пост.

# 89
  • Мнения: 22 867
Най-вероятно е боя някаква. За тая тинктура и аз се сетих, защото я ползвам вкъщи, но тя къщо не дава изумруден цвят, а някакъв жълтеникав. Хубав е зеления цвят, но по-добре без него, ако е изкуствено привнесен, т.е. щом е оцветител. Peace

Общи условия

Активация на акаунт