СЕДМИ клас - I класиране - 11 - Успех!/27.06.-03.07.2016 г./

  • 103 809
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694

 hahaha С момиче наистина е по трудно. Laughing
 Радвам се, че  Laughing повече няма да преминавам през това.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
радвам се че свърши, даже малко ме е яд, че много инвестирахме в тези частни уроци и прекалено го мислехме - по-скоро аз, младежът беше убеден, че ще се справи отлично, както и стана, а се оказа, че и оценки даже под 5 щяха да ни свършат работа, ама то човек като все гледа да се презастрахова....

# 722
  • Мнения: 4 204
Чак пък такава драма и зор?!?/ статията имам предвид/
Бих задала въпроса: Ако ще се побъркваме/ децата и себе си / заслужава ли си?

Статията излишно плаши бъдещите седмокласници и родителите им.
Добра организация, наваксване на пропуските, задължително спорт....иии не се притеснявайте! Hug
*************
*************
*************
Успех на дечицата/ тазгодишните седмокласници/, които отиват на второ класиране. Аз вярвам, че баловете ще паднат достатъчно, така че форумските деца да влязат на желаните места!

# 723
  • Варна
  • Мнения: 6 873

Нищо подобно не съм преживяла. Wink
Освен допълнителните два урока седмично по 2 часа, всичко останало си беше както обикновено. Е, изпити, вълнения имаше накрая но за хубаво.Simple Smile

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
то и при нас различното беше само допълнителните частни уроци- като време и финанси, при нас бяха през седмицата, така че  моят младеж всяка събота и неделя си излизаше 

# 725
  • Мнения: 116
Момичета да споделя и с Вас, току що получих отговор по мейл от Фондация"Св. Св.Кирил и Методий" че ще организират курс за надграждане на знанията по математика за деца 8-12 клас със съдействието на ак. Кендеров и Иван Симеонов, групите започват да се сформират от този месец, името на проекта е "Академия по математика" телефони за записване и въпроси 02/846 72 98; 02/846 72 17
Ще се радвам ако съм Ви била полезна и аз с нещо Simple Smile

# 726
# 727
  • Мнения: 4 204
Всъщност Фондация"Св. Св.Кирил и Методий" правят много хубави курсове не само за 8-12 клас.
Направиха курс по математика за СМГ, за 6-7 клас май също, както и по всякакви езици, включително и нейтив спикъри в някои курсове.
Аз ги препоръчвам с 2 ръце.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 554
Всъщност Фондация"Св. Св.Кирил и Методий" правят много хубави курсове не само за 8-12 клас.
Направиха курс по математика за СМГ, за 6-7 клас май също, както и по всякакви езици, включително и нейтив спикъри в някои курсове.
Аз ги препоръчвам с 2 ръце.
Може ли линк.
Благодаря! bouquet

# 729
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Статията е толкова претенциозна, тенденциозна и неинформативна, че трудно с прехвърляне стигнах до едната ѝ трета. Загуби ме още с първото изречение. Първо защото то, не е вярно и второ - защото третото го опровергава. "Ако си мислите, че нещо се е променило от времето, в което вие сте кандидатствали – много се лъжете. Все още се ходи на уроци и курсове, все още се решават задачи и се зубрят стихотворения до припадък и най-вече – все още децата трябва да кажат какво е жътва, а именно – част от трудовия календар на българския селянин. " По мое време не се ходеше особено по уроци. В класа на детето не знам със сигурност, за поне още едно дете не стъпило на урок. Значи е различно. Сега се ходи. По моя опит обаче - вече е задължително, а преди беше пожелателно, евентуално.

Всъщност това е статия за родителските грешки според мен. Най-вече за тях. Защото и дете, и родител минават през много повече стрес отколкото е нужно за успешен завършек на този етап. И го правят защото информацията им е от препатили и тя е стряскаща - нещо като тази статия. Затова е вредна.

Когато решавахме как ще се готви детето имахме два вида съвети - "задължително уроци и/или учител по по-слабия предмет, ако не може и по двата" и "може и само". Обаче справилите се сами се оказа, че са избрали гимназии приемащи с минимален бал около 30. Това, няма как да го пренебрегне човек, обезмисли съвета, защото и оценките на децата не бяха много над него. Затова решихме, че към края на вторият срок ще засечем нивото на по-слабия предмет. И после ще мислим. А ако всички източници бяха като статията? Както са за много хора...

Не споря, че училището, хорариума и учителите са въпрос на късмет. В голям уреден град, човек има избор и имаме късмета да сме в такъв. Но е факт, че без уроци също може. И всяка събота и неделя е била точно това - събота и неделя. Статиите някак премълчават това. Както и родители, които не се радват на понеделника в службата - отървали се от децата. Някак не е модерно.

Последна редакция: пт, 01 юли 2016, 21:59 от ом

# 730
  • Мнения: 113
Чак пък такава драма и зор?!?/ статията имам предвид/
Бих задала въпроса: Ако ще се побъркваме/ децата и себе си / заслужава ли си?

Статията излишно плаши бъдещите седмокласници и родителите им.
Добра организация, наваксване на пропуските, задължително спорт....иии не се притеснявайте! Hug
*************
*************
*************
Успех на дечицата/ тазгодишните седмокласници/, които отиват на второ класиране. Аз вярвам, че баловете ще паднат достатъчно, така че форумските деца да влязат на желаните места!
Дай боже Praynig


# 731
  • Мнения: 11
На мен пък ми се струва претенциозно да напишеш, че детето ти без уроци има "неочаквано ниския бал 35".  Факт е, че в 99% от училищата преподаването е на изключително ниско ниво, а безхаберието на учителите - на изключително високо. Има изключения разбира се, но те са много малко.
И родителите ще бъдат заблудени именно от такива майки, които твърдят, че без уроци и курсове гениалните им деца ще постигнат чудеса.

# 732
  • Мнения: 4 204
Всъщност Фондация"Св. Св.Кирил и Методий" правят много хубави курсове не само за 8-12 клас.
Направиха курс по математика за СМГ, за 6-7 клас май също, както и по всякакви езици, включително и нейтив спикъри в някои курсове.
Аз ги препоръчвам с 2 ръце.
Може ли линк.
Благодаря! bouquet

Ерна, от Гугъл ти извадих линка на Образователни висини. Това е учебния център към Фондацията. А аз следя обявите от фб страницата им./ потърси я/

http://highedu.uchenik.com/

# 733
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
 Laughing

Последна редакция: пт, 01 юли 2016, 18:01 от Syn

# 734
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ох, бе хора, не разбирам защо възприемате "статията" като информативна и меродавна. Авторката споделя в блога си, с приятно чувство за хумор, емоциите си около седмокласната истерия. За мен беше забавно четиво.

Общи условия

Активация на акаунт