С какво ви дразнят свекървите- 66

  • 88 941
  • 793
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 156
absurt - Кое не мога да преглътна? Ми дай всички да ти се качват на главата и аз да си трая освен.

Трещерица - никой не се съобразява дали Деси е на кеф, или не е . Моето мнение в случая НЕ важи, защото това е майка му  все пак и не искам да си докарвам повече скандали. И повярвай ми, за нея 20лв не са проблем - нито е от почистващия персонал за да я жалите, нито има някакви разходи изобщо.

the wishmaster - В периода когато сме били в тях сме давали всичко, което сме имали финансово няма значение дали ще платим сметки или пазарувахме - правехме и двете. Заплатата ми беше много скромна и беше трудно, после останах и без работа. Да не говорим, че тя се прибираше и пиеше кафе, не исках да има други задължения вършех абсолютно всичко и винаги имаше капризи. Но никога не сме си търсили оправдание да не помогнем и се чувствахме длъжни. Защо сега все още да е чувствам така? А и 1 път не ми се обади да ме пита жива ли съм. Така че..   Grinning

vesela_veli - Така е и затова вече ще си имам обица на ухото и няма да пускам постове относно личния си живот тук, че пак рискувам да ме " разпънат ".   Hug

HighSpeed - то е повече от ясно,че се чете избирателно. Сега се чудя аз ли наистина съм дребнава или какво.  За съжаление лошите моменти преобладават хубавите там където бяхме и имам чувството, че дори си ги донесохме в новия дом.  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 12 722

Трещерица - никой не се съобразява дали Деси е на кеф, или не е . Моето мнение в случая НЕ важи, защото това е майка му  все пак и не искам да си докарвам повече скандали. И повярвай ми, за нея 20лв не са проблем - нито е от почистващия персонал за да я жалите, нито има някакви разходи изобщо.




 Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 156
Ти да не си свекървище? Що се смееш? Не знаеш как е другата къща.Колкото и безумно да звучи, разходи освен за цигарите и за кафенце няма Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 846
Деси, кой й плаща сметките и й пазарува, след като вие сте се изнесли? Може ли човек да няма други разходи, освен цигари?

# 49
  • Мнения: 3 228
Деси, по принцип имаш основание да се дразниш най - вече за това, че тя приема возенето за даденост.
НО, опитай да насочиш енергията си в нещо градивно - например как да си изкарате добре с мъжа ти, как да си обзаведете дома, как да си повишиш доходите. И не и гледай в нейната паничка/има или няма разходи, доходи и т.н/
опитай по някакъв начин да я оставиш в страни в мислите си, пък мъжът ти да си се оправя с нея - майка му е. Нали не ти се вре в домакинството и не ти е цъфнала на вратата

# 50
  • София
  • Мнения: 24 807
Но ако човек е приютил детето и половинката му за някакъв период от време, то решението е от части и на приютяващия, а приютените на би трябвало да се чувстват задължени до живот
Веселке, много се пазиш да не се почувстваш задължена да обичаш и уважаваш родителите на съпруга.
Питам се, пак така ли внимаваш и с чувствата към родителите ти?
Ако е така, колкото и да се опитва някой да ти обясни защо е нормално, щом работите заедно и щом живеете на близо, да возиш родителя с колата си, няма да се получи.
И че последното чувство, което спохожда водача, е това да се чувства задължен "до живот".

# 51
  • Мнения: 156
Деси, кой й плаща сметките и й пазарува, след като вие сте се изнесли? Може ли човек да няма други разходи, освен цигари?
[/quote/]

Свекъра. Бюджета не е общ - всеки къта са себе си. Реално погледнато, като сме поемали всичко, сме помагали на него - не на нея. Нейните финанси какво става с тях никой не знае, дори децата  


п.с. Нещо изтрих и излезе в цитат всичко  Joy

# 52
  • Мнения: 3 228
absurt, къде написах, че не е нормално сина да вози майка си до работа като работят на едно място и живеят наблизо?!?
Обаче написах, че е нормално майката от време на време да се сети, че тая кола не върви на слънчева енергия и да се опита да предложи някакви пари за гориво. Пък синът и да си прецени дали ще ги вземе.
Иначе аз няма шанс да обичам родителите на съпруга ми Laughing, имат си син, да си ги обича той Аз гледам да сме дипломатични и да се държим възпитано като се видим и смятам това за достатъчно.
Моите родители ги обичам/все пак съм им дете/, разбира се, но освен това мисля че съм обективна, когато не са прави и говорим открито и се изясняваме при нужда.
Освен това не държа мъжа ми да обича родителите ми. Държа да се държи като възпитан човек, какъвто всъщност е, когато се видим с тях. Той си има родители, които да обича

# 53
  • Мнения: 2 593
От последните постове си личи, че докато има напъни снахата да обича свекърите, ще има и такива теми.
Как пък не се е намерила една тъща, която да дудне на зет си, че трябва да обича тъстовете, при това повече от родителите си, при това неговите родители вече са му чужди.
 Tired Peace

# 54
  • Мнения: 3 228
От последните постове си личи, че докато има напъни снахата да обича свекърите, ще има и такива теми.
Как пък не се е намерила една тъща, която да дудне на зет си, че трябва да обича тъстовете, при това повече от родителите си, при това неговите родители вече са му чужди.
 Tired Peace

Това е истината  Peace

# 55
  • Мнения: 156
ДА!! Колкото точно и вярно  Hug Което ме подсеща какво ми викаше свекито по тоя повод : Аз съм му майка, нали знаеш? (ми, то е близко до акъла  Joy). Ти може да си му жена, ама аз съм му майка и няма да ме изместиш (не знаех, че съм тръгнала да се състезавам  Shocked) Може би ей такива изказвания подхранват омразата после.  Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 39 088
Може и тя да е нямала въшливи 20 лв.

А не е ли по-логично тогава просто да си каже вместо да прави фасони и да се цупи като дъщеря ми, когато й откажа сладолед?

# 57
  • София
  • Мнения: 24 807
absurt, къде написах, че не е нормално сина да вози майка си до работа като работят на едно място и живеят наблизо?!?
Обаче написах, че е нормално майката от време на време да се сети, че тая кола не върви на слънчева енергия и да се опита да предложи някакви пари за гориво. Пък синът и да си прецени дали ще ги вземе.
Иначе аз няма шанс да обичам родителите на съпруга ми Laughing, имат си син, да си ги обича той Аз гледам да сме дипломатични и да се държим възпитано като се видим и смятам това за достатъчно.
Моите родители ги обичам/все пак съм им дете/, разбира се, но освен това мисля че съм обективна, когато не са прави и говорим открито и се изясняваме при нужда.
Освен това не държа мъжа ми да обича родителите ми. Държа да се държи като възпитан човек, какъвто всъщност е, когато се видим с тях. Той си има родители, които да обича
Боже, ти освен родителите си, щото все пак си им дете, и мъжа си, щото ти е мъж, никого другиго ли не си в състояние да обичаш? newsm78
Нямаш ли поне  един приятел, достоен за това толкова човешко чувство? newsm78

# 58
  • Мнения: 156
А нужно ли е да се прави че обича някого, когато това не е така? По - добре да си открит, а не двуличен и фалшив, щото си личи много повече  Sick То насила не става  Grinning На мен например много ми личи като не харесвам някого, каму ли да му правя мили очи и да се правя че го обичам.  newsm78

# 59
  • Мнения: 4 304
ДА!! Колкото точно и вярно  Hug Което ме подсеща какво ми викаше свекито по тоя повод : Аз съм му майка, нали знаеш? (ми, то е близко до акъла  Joy). Ти може да си му жена, ама аз съм му майка и няма да ме изместиш (не знаех, че съм тръгнала да се състезавам  Shocked) Може би ей такива изказвания подхранват омразата после.  Peace
Моята беше казала на дъщеря ми: аз няма да ѝ се дам/за мене/, сякаш отиваме на гюреш/борба/. Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт