Изследване на ХОРМОНИ – 13 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 86 383
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, привет  Hug Искам да пусна следните неща, въпросът ми е моментът подходящ ли е като ден от цикъла, около овулация съм Rolling Eyes

Глюкоза
Инсулин
Тестостерон
Андростендион
ДХЕА
Витамин Д

Благодаря!

П.С. Аз също като предходната потребителка бих искала да питам евентуланият недостиг на вит.Д с какво пречи на забременяването, защото не мога да намеря взаимовръзка, ако трябва да съм честна, ще го пускам го само защото гледам, че постоянно се коментира, ма не знам в какво се състои влиянието му newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 35 980
Денис, привет  Hug Искам да пусна следните неща, въпросът ми е моментът подходящ ли е като ден от цикъла, около овулация съм Rolling Eyes

Глюкоза
Инсулин
Тестостерон
Андростендион
ДХЕА
Витамин Д

Благодаря!

П.С. Аз също като предходната потребителка бих искала да питам евентуланият недостиг на вит.Д с какво пречи на забременяването, защото не мога да намеря взаимовръзка, ако трябва да съм честна, ще го пускам го само защото гледам, че постоянно се коментира, ма не знам в какво се състои влиянието му newsm78
Да, може да изследваш всичко  Peace
Ето материали за вит.Д и фертилността:
http://uscfertility.org/fertility-treatments/vitamin-d-fertility/
http://www.nhs.uk/news/2012/01January/Pages/vitamin-d-fertility.aspx

# 47
  • Мнения: 724
Добре са, но при опити за бебе, ТСХ трябва да е под 2.0
Дозата трябва да се коригира.
Антителата падат, което е супер  Peace
За Пролактина - лекар трябва да прецени къде да приложи терапия - или ТСХ влияе на Пролактина или Пролактина на ТСХ. "Терапията" на единия хормон се отразява добре / нормализира/ другия хормон. Най-простичко казано.

Много благодаря. Всъщност не пия нищо за хормоните, само селен и аспирин за тат и мат. В четвъртък съм на лекар, но просто нямах търпение  Heart Eyes
Аспирина оказва ли влияние върху антителата и как го пиеш?

# 48
  • Мнения: 50
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравей Денис,
Ако може да ми помогнеш с разчитането на резултатите, че нямам никаква идея аз Sad.

Аз си ги направих, защото имам съмнение, че нещо не е наред с мен. Косми по брадичката, проблемна кожа, падаща и накъсваща се коса. Не живея в Бг и тук не искат да ме изпратят на изследвания, само ако съм имала проблеми със забременяването, а увеличеното окосмяване за тях е " козметичен проблем" 😣. Само да кажа, че съм на 32г. Всички са направени на 3- ти ден, другата седмица ще ходя на гинеколог, за да ги разчете, но ако може да помогнете ще е супер 🌷
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
fT4 1.32 ng/dl  
0.89-1.76   
TSH       1.789       uIU/ml     0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/   
fT3       4.1       pg/ml     2,3-4,2   
Естрадиол       62.98pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2; менопауза до 32.2,мъже до 39.8   
Пролактин 18.67  ng/ml   
 Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
Тестостерон       0.56 ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76   
FSH       5.54  mIU/ml   
 жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   
LH       8.23 mIU/ml     
жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   
DHEA-SO4       336 ug/dl     жени: 35-430, мъже: 80-560   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще получите в рамките на 5 работни дни.        ng/ml     деца 3- 14 год.: 0.2-0.9; фол.фаза: 0.2-1.3; лут.фаза: 1.0-4.5; постменопауза: 0.2-0.9; мъже:0.2-2.3
 
Цитат
Здравей!
От тези резултати, само ЛХ е висок и показва ПКЯ.
За ТСХ се консултирай с Ендокринолог, по-точно за Т3, защото е на горна граница, при нормално ТСХ - може да показва Хиперфункция, но това лекар го преценява. Не си пила кафе преди изследването, нали? / нещо с кофеин/
Добре е да провериш и Андростендиона - защото тези изследвания, не показват проблем, но има вероятност да имаш  ПКЯ - т.е има някъде проблем.
Ще чакам да споделиш какво е мнението

Благодаря Денис, с малко закъснение се включвам.
В Норвегия ми направиха само тестостерон и ми казаха, че е наред. Искаха да ми предпишат Диане за Спкя, без да са ми изследвали хормоните и аз им отказах Simple Smile.
Сега съм си в Бг и по прочетох кои хормони трябва да направя, за да може да използвам 3-тия ден. В лабораторията ми казаха, че не е проблем да изследвам хормоните за щитовидната на третия ден, макар че аз четох, че се изследват в чисти дни. Иначе не бях пила и яла нищо.
Трябва ли ми гинеколог-ендокринолог или? И за СПЯ само хормонално ли се констатира или трябва и гинеколог да ме види?
Че сега съм на морето за 4 дни и да мога да се обадя във Вита да си запиша час, но не знам само гинеколог ли ми трябва или и двете Simple Smile.
А този хормон Андростендиона, какво показва?
И него ще го направя преди да съм отишла на лекар Simple Smile.
Много ти благодаря 🌷
ПКЯ се установява с УЗ, но тя е част от СПКЯ.
Може да има СПКЯ, без да има ПКЯ.
Добре е да се консултираш с Ендокринолог и АГ.
Андростендионът може да е причина за проблемите с О. и ПКЯ.
Благодаря ти, Денис 🌷.
Излезнаха ми и резултатите за
17-алфа-ОН-прогестерон   1.9 ng/ml     деца 3- 14 год.: 0.2-0.9; фол.фаза: 0.2-1.3; лут.фаза: 1.0-4.5; постменопауза: 0.2-0.9; мъже:0.2-2.3

И доколкото аз разбирам е над границата Sad
Цитатът е твой, не на woman555, нали?
Да, 17ОН прогестерон е висок.
Предположих, че имаш проблем с андрогените, затова и ти препоръчах да провериш и Андростендиона.
Не се притеснявай, това се коригира с медикаменти и вместо да се ядосваш или притесняваш, радвай се че се откри проблема. Високите нива на андрогените пречат на О., на имплантацията, на износването и нормалното развитие на ембриона.
Да, мой е цитата, но нали пиша от телефона и съм объркала Simple Smile.
Днес направих и 4-андростендион    и това излезна като резултат:
2.57ng/ml F: 0.10-3.30; M: 0.60-3.10
Към горната граница е...
Ще записвам утре час за лекар, да видиме какво ще констатира Simple Smile.

Блогодаря ти Денис, за милите и положителни думи и помощта 🌷😚🌷.
Ще пиша, като имам резултат след посещението при лекар Simple Smile   

# 49
  • Мнения: 11
Здравейте отново! Все пак да кажа и какво ми изписа доц. Катя Тодорова след прегледа за поликистозата с цел забременяване.
Лимфомиозот
Дуфастон от 16-26 ден
Метфогама
Неофилик мета
Фоликулин
Лутеин
Селен
Вигангол
Костилбегит
И така де, всичко си го пия както ми е казала, по схема, но ето днес 33 ден от МЦ, а няма цикъл? Пфф ...

# 50
  • София
  • Мнения: 35 980
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравей Денис,
Ако може да ми помогнеш с разчитането на резултатите, че нямам никаква идея аз Sad.

Аз си ги направих, защото имам съмнение, че нещо не е наред с мен. Косми по брадичката, проблемна кожа, падаща и накъсваща се коса. Не живея в Бг и тук не искат да ме изпратят на изследвания, само ако съм имала проблеми със забременяването, а увеличеното окосмяване за тях е " козметичен проблем" 😣. Само да кажа, че съм на 32г. Всички са направени на 3- ти ден, другата седмица ще ходя на гинеколог, за да ги разчете, но ако може да помогнете ще е супер 🌷
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
fT4 1.32 ng/dl  
0.89-1.76   
TSH       1.789       uIU/ml     0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/   
fT3       4.1       pg/ml     2,3-4,2   
Естрадиол       62.98pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2; менопауза до 32.2,мъже до 39.8   
Пролактин 18.67  ng/ml   
 Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
Тестостерон       0.56 ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76   
FSH       5.54  mIU/ml   
 жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   
LH       8.23 mIU/ml     
жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   
DHEA-SO4       336 ug/dl     жени: 35-430, мъже: 80-560   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще получите в рамките на 5 работни дни.        ng/ml     деца 3- 14 год.: 0.2-0.9; фол.фаза: 0.2-1.3; лут.фаза: 1.0-4.5; постменопауза: 0.2-0.9; мъже:0.2-2.3
 
Цитат
Здравей!
От тези резултати, само ЛХ е висок и показва ПКЯ.
За ТСХ се консултирай с Ендокринолог, по-точно за Т3, защото е на горна граница, при нормално ТСХ - може да показва Хиперфункция, но това лекар го преценява. Не си пила кафе преди изследването, нали? / нещо с кофеин/
Добре е да провериш и Андростендиона - защото тези изследвания, не показват проблем, но има вероятност да имаш  ПКЯ - т.е има някъде проблем.
Ще чакам да споделиш какво е мнението

Благодаря Денис, с малко закъснение се включвам.
В Норвегия ми направиха само тестостерон и ми казаха, че е наред. Искаха да ми предпишат Диане за Спкя, без да са ми изследвали хормоните и аз им отказах Simple Smile.
Сега съм си в Бг и по прочетох кои хормони трябва да направя, за да може да използвам 3-тия ден. В лабораторията ми казаха, че не е проблем да изследвам хормоните за щитовидната на третия ден, макар че аз четох, че се изследват в чисти дни. Иначе не бях пила и яла нищо.
Трябва ли ми гинеколог-ендокринолог или? И за СПЯ само хормонално ли се констатира или трябва и гинеколог да ме види?
Че сега съм на морето за 4 дни и да мога да се обадя във Вита да си запиша час, но не знам само гинеколог ли ми трябва или и двете Simple Smile.
А този хормон Андростендиона, какво показва?
И него ще го направя преди да съм отишла на лекар Simple Smile.
Много ти благодаря 🌷
ПКЯ се установява с УЗ, но тя е част от СПКЯ.
Може да има СПКЯ, без да има ПКЯ.
Добре е да се консултираш с Ендокринолог и АГ.
Андростендионът може да е причина за проблемите с О. и ПКЯ.
Благодаря ти, Денис 🌷.
Излезнаха ми и резултатите за
17-алфа-ОН-прогестерон   1.9 ng/ml     деца 3- 14 год.: 0.2-0.9; фол.фаза: 0.2-1.3; лут.фаза: 1.0-4.5; постменопауза: 0.2-0.9; мъже:0.2-2.3

И доколкото аз разбирам е над границата Sad
Цитатът е твой, не на woman555, нали?
Да, 17ОН прогестерон е висок.
Предположих, че имаш проблем с андрогените, затова и ти препоръчах да провериш и Андростендиона.
Не се притеснявай, това се коригира с медикаменти и вместо да се ядосваш или притесняваш, радвай се че се откри проблема. Високите нива на андрогените пречат на О., на имплантацията, на износването и нормалното развитие на ембриона.
Да, мой е цитата, но нали пиша от телефона и съм объркала Simple Smile.
Днес направих и 4-андростендион    и това излезна като резултат:
2.57ng/ml F: 0.10-3.30; M: 0.60-3.10
Към горната граница е...
Ще записвам утре час за лекар, да видиме какво ще констатира Simple Smile.

Блогодаря ти Денис, за милите и положителни думи и помощта 🌷😚🌷.
Ще пиша, като имам резултат след посещението при лекар Simple Smile
   
Андростендионът е добре  Peace



Здравейте отново! Все пак да кажа и какво ми изписа доц. Катя Тодорова след прегледа за поликистозата с цел забременяване.
Лимфомиозот
Дуфастон от 16-26 ден
Метфогама
Неофилик мета
Фоликулин
Лутеин
Селен
Вигангол
Костилбегит
И така де, всичко си го пия както ми е казала, по схема, но ето днес 33 ден от МЦ, а няма цикъл? Пфф ...
Назначената терапия е Ок., но само за Клостилбегит-а е добре да се приема след направени изследвания за проходимост на тръбите и СГрама + УЗ проследяване на О. и таймиране на О.
Яйчниковите стимулации могат да се правят само 6 МЦ в живота на жената и затова е добре да се направят правилно и при спазване на всички условия / които са гаранция за успех/. Иначе е стреляне на халос Wink

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 13:52 от denis.

# 51
  • Мнения: 11
Само Костилбегита не съм пила до сега,защото започнах с терапията на 14 ден от Мц,а тя ми го изписа от 3ти до 8ми...
Овулацията я засякох на 16 ти ден и тя каза,че с помоща на терапията ще я измести в 13-14 ти.
До сега ми беше редовен МЦ , но какво се случи просто не знам? Не вярвам да е възможно да съм бременна...

# 52
  • софия
  • Мнения: 63
Здравей Денис  Hug
Съжалявам, че чак сега отговарям, но нямах възможност до тази сутрин. Благодаря за отговора. Бях на доктор и той потвърди - задържан фоликул в десния яйчник. Каза, че в левия има фоликул, готов до ден-два да се спука. Вече не знам... Пуснахме и СГ по Крюгер - перфектна - никакви забележки. Явно проблема е при мен... Цветна снимка няма да успея да пусна, защото съм за кратък период в БГ. До никъде не стигнах аз... а съм на 37г.
Съжалявам за отклонението. Благодаря ти от сърце  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 35 980
Здравей Денис  Hug
Съжалявам, че чак сега отговарям, но нямах възможност до тази сутрин. Благодаря за отговора. Бях на доктор и той потвърди - задържан фоликул в десния яйчник. Каза, че в левия има фоликул, готов до ден-два да се спука. Вече не знам... Пуснахме и СГ по Крюгер - перфектна - никакви забележки. Явно проблема е при мен... Цветна снимка няма да успея да пусна, защото съм за кратък период в БГ. До никъде не стигнах аз... а съм на 37г.
Съжалявам за отклонението. Благодаря ти от сърце  Hug
За нищо  Hug
Благодаря, че сподели.
Това, че има ЗФ не е проблем - той ще намалее и изчезне, ако има О.
Дано да има и дано да стане чудото Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 227
Привет, може ли мнение за следните резултати от изследване на хормони на щитовидна жлеза (няма връзка с опити за бебе, по-скоро за неуспешни опити за отслабване)

FT 3   4.57   pmol/l
FT 4   15.53 pmol/l
TSH   1.03   mU/l

Благодаря!

# 55
  • София
  • Мнения: 35 980
Привет, може ли мнение за следните резултати от изследване на хормони на щитовидна жлеза (няма връзка с опити за бебе, по-скоро за неуспешни опити за отслабване)

FT 3   4.57   pmol/l
FT 4   15.53 pmol/l
TSH   1.03   mU/l

Благодаря!
Дай рефер. граници.
За колко кг. става въпрос? - ако ти е неудобно тук, може и на ЛС  Peace

# 56
  • Мнения: 380
Привет Денис
Направих идледване за пролактин на3ден от МЦ без почивка под стрес указа се 41   реф гр 20-25.
На вагинален ехограф установиха нормална матка 13 ден от мц 12-40mm в единия я 4 фолекули в другия 2 на 38 г съм и без маточни трби. Многу благодсря

# 57
  • София
  • Мнения: 35 980
Привет Денис
Направих идледване за пролактин на3ден от МЦ без почивка под стрес указа се 41   реф гр 20-25.
На вагинален ехограф установиха нормална матка 13 ден от мц 12-40mm в единия я 4 фолекули в другия 2 на 38 г съм и без маточни трби. Многу благодсря
Висок е. Добре е да го повториш на чист ден.
Това, което описваш прилича на ПКЯ / ако в момента не си на стимулация/

# 58
  • Мнения: 380
Не не съм какво да правя?
Какво е ПКЯ

# 59
  • София
  • Мнения: 35 980
Не не съм какво да правя?
Какво е ПКЯ
Говори с лекаря. Пусни изследвания и т.н.
ПКЯ - ПолиКистоза на Яйчниците

Общи условия

Активация на акаунт