Всяка мама гушка вече малко ЮНСКО човече

  • 40 392
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 69
Пускаш чешмата да тече , отдоло по течащата вода се слага метлата и по метлата си слагаш ръката да се намокри с вода минала през метлата след това измиваш личицето на детето с тази вода . В мойто семейство всички жени се учат да баят , но за съжаление аз не си спомням думите , баба ми превръща вода , бае с някакви конци и какво ли още не , сестра ми също може , а мен са ме учили , но така и не запомних какво трябва да кажа !
За метода сметката може също да държиш детето над Прага на врата като главичката му е от едната страна а крачетата от другата , държиш го с лице към пра и сипваш вода на метлата , пак по същия начин си мокриш ръката с водата минала през метлата и пак измиваш на бебче лицето.
Аз за полесно в една малка чашка гася 3 кибритени клечки и от водата Мия лицето на Ема ! Тези неща ги знам от баба ми ! Тя ми беше пребаяла на едно костюмче на мъничката , шапчицата я държа по възглавничка , попринци ако детето е уричасано сеоблича дрешката на която е бавно и детето спи с нея , но тъй като дрешката не се пере аЗ си държа шапчицата под възглавничка та на малката! Баба ми казва , че хората със светли очи урочасват за това трябва да "поплюва" детето. Това е което си спомням в момента.

# 751
  • Мнения: 68
Метлата се слага на чешмата и с шепата се взима от вода, минала през нея. Три пъти се мие личицето, като май се казват думи от сорта "Да се маха злото" или нещо от сорта, но и без приказки върши работа... И аз вече имам метла за целта

# 752
  • Мнения: 1 976
Извинете, как се процедира с тази метличка?  Embarassed
И аз щях да питам същото Simple Smile
Слагаш метлата под течаща вода и с водата,която е минала през метлата три пъти измиваш лицето. И аз не знаех,ама вече знам. Само че метлата да е истинска,не съвременен найлон Simple Smile.

# 753
  • София
  • Мнения: 1 420
Аз за по лесно в една малка чашка гася 3 кибритени клечки и от водата Мия лицето на Ема ! Тези неща ги знам от баба ми ! Тя ми беше пребаяла на едно костюмче на мъничката , шапчицата я държа по възглавничка , попринци ако детето е уричасано се облича дрешката на която е бавно и детето спи с нея , но тъй като дрешката не се пере аЗ си държа шапчицата под възглавничка та на малката! Баба ми казва , че хората със светли очи урочасват за това трябва да "поплюва" детето. Това е което си спомням в момента.
Това за кибритените клечки и аз го знам. Правила съм го много пъти на баткото и каката. На малката засега не ми се е налагало. Аз съм със светли очи ( и децата ми ) но не урочасваме. Simple Smile

# 754
  • София
  • Мнения: 1 420
А да ви питам нещо. Вашите бебчета стряскат ли се? Моята подскача от най-малкото нещо. Вдига ръчички нагоре, ококорва едни огромни очи и започва да диша тежко. Така е от раждането си. Мислех ако ходим на море да я заведа до селото където преди сме ходили да и леят куршум ама за тази година отпадна, а в София и околностите не знам къде има такива жени.

# 755
  • Мнения: 1 976
Пускаш чешмата да тече , отдоло по течащата вода се слага метлата и по метлата си слагаш ръката да се намокри с вода минала през метлата след това измиваш личицето на детето с тази вода . В мойто семейство всички жени се учат да баят , но за съжаление аз не си спомням думите , баба ми превръща вода , бае с някакви конци и какво ли още не , сестра ми също може , а мен са ме учили , но така и не запомних какво трябва да кажа !
За метода сметката може също да държиш детето над Прага на врата като главичката му е от едната страна а крачетата от другата , държиш го с лице към пра и сипваш вода на метлата , пак по същия начин си мокриш ръката с водата минала през метлата и пак измиваш на бебче лицето.
Аз за полесно в една малка чашка гася 3 кибритени клечки и от водата Мия лицето на Ема ! Тези неща ги знам от баба ми ! Тя ми беше пребаяла на едно костюмче на мъничката , шапчицата я държа по възглавничка , попринци ако детето е уричасано сеоблича дрешката на която е бавно и детето спи с нея , но тъй като дрешката не се пере аЗ си държа шапчицата под възглавничка та на малката! Баба ми казва , че хората със светли очи урочасват за това трябва да "поплюва" детето. Това е което си спомням в момента.
Каквото се сещаш,споделяй. Не са случайни тези поверия и трябва да се помнят и предават. С баткото изобщо не ми се е случвало такова чудо,а с Огнян са като две капки вода. Така че не е до това колко сладичко е бебето. Аз по принцип го наблюдавам Огнян,че е доста по-чувствителен. Батко му също е много чувствителен,но той си трупа емоциите вътре,което  по-лошо в крайна сметка. Така например,разбирам,че нещо го мъчи,когато рязко качва килограми. Не почва да яде повече,просто изведнъж надебелява. Лошото е,че отслабването не настъпва с успокояването... Опитвам се да го карам да си изказва нещата,но не винаги знам,че нещо му тормози модъчето до такава степен. Той споделя,но не си "изплаква" мъките.

# 756
  • Мнения: 69
Пускаш чешмата да тече , отдоло по течащата вода се слага метлата и по метлата си слагаш ръката да се намокри с вода минала през метлата след това измиваш личицето на детето с тази вода . В мойто семейство всички жени се учат да баят , но за съжаление аз не си спомням думите , баба ми превръща вода , бае с някакви конци и какво ли още не , сестра ми също може , а мен са ме учили , но така и не запомних какво трябва да кажа !
За метода сметката може също да държиш детето над Прага на врата като главичката му е от едната страна а крачетата от другата , държиш го с лице към пра и сипваш вода на метлата , пак по същия начин си мокриш ръката с водата минала през метлата и пак измиваш на бебче лицето.
Аз за полесно в една малка чашка гася 3 кибритени клечки и от водата Мия лицето на Ема ! Тези неща ги знам от баба ми ! Тя ми беше пребаяла на едно костюмче на мъничката , шапчицата я държа по възглавничка , попринци ако детето е уричасано сеоблича дрешката на която е бавно и детето спи с нея , но тъй като дрешката не се пере аЗ си държа шапчицата под възглавничка та на малката! Баба ми казва , че хората със светли очи урочасват за това трябва да "поплюва" детето. Това е което си спомням в момента.
Каквото се сещаш,споделяй. Не са случайни тези поверия и трябва да се помнят и предават. С баткото изобщо не ми се е случвало такова чудо,а с Огнян са като две капки вода. Така че не е до това колко сладичко е бебето. Аз по принцип го наблюдавам Огнян,че е доста по-чувствителен. Батко му също е много чувствителен,но той си трупа емоциите вътре,което  по-лошо в крайна сметка. Така например,разбирам,че нещо го мъчи,когато рязко качва килограми. Не почва да яде повече,просто изведнъж надебелява. Лошото е,че отслабването не настъпва с успокояването... Опитвам се да го карам да си изказва нещата,но не винаги знам,че нещо му тормози модъчето до такава степен. Той споделя,но не си "изплаква" мъките.
Довечера ще спрепната едно телефон но "проучване" на тема баене и урочасва не с бабчето и ще пиша да виша да видим какво мога да науча защото тези нещица се казват още.докато нямаш цикъл (докато си още дете) , поне това си спомням де ще разчитам довечера!

# 757
  • Мнения: 10 689
Стряскането е всъщност рефлексът на Моро , един от няколкото "примитивни" вродени бебешки рефлекса Simple Smile
не се притеснявайте от това Simple Smile Не е за баене Simple Smile

http://purvite7.bg/refleksite-na-bebeto/

# 758
  • Мнения: 69
Мами как сте с килограмите след раждането , аз забременях 59 кг. И родих 76 . Качих 17 кг с раждането свалиж 7 от тях , после докато кърмихме стигнах до 65 кг, но сека колата се върнаха и вече почвам да се отчайвам , не ям тестени изделия ограничиха сладкото и газираното но ефекта е почти нулев ...

# 759
  • София
  • Мнения: 1 420
Стряскането е всъщност рефлексът на Моро , един от няколкото "примитивни" вродени бебешки рефлекса Simple Smile
не се притеснявайте от това Simple Smile Не е за баене Simple Smile

http://purvite7.bg/refleksite-na-bebeto/
Това обаче би следвало до към 2-рия месец да отшуми. Ние след 12 дни ще станем на 4 месеца. Simple Smile Затова се притеснявам.

# 760
  • София
  • Мнения: 1 420
Мами как сте с килограмите след раждането , аз забременях 59 кг. И родих 76 . Качих 17 кг с раждането свалих 7 от тях , после докато кърмихме стигнах до 65 кг, но сека колата се върнаха и вече почвам да се отчайвам , не ям тестени изделия ограничиха сладкото и газираното но ефекта е почти нулев ...
Аз забременях 52кг. Родих на 62,5. Сега съм 55. Имам желанието да стана пак 52, но уви. Все пак ям сладко, пия газирано и въобще не се ограничавам с яденето.

# 761
  • Мнения: 69
За мен е огромно значение без газирано и сладко тестените не ме притесняват защото аз по принцип него ям , а и хляб не ям , обаче като видя нещо сладко вкъщи ми иде да му се нахвърля като мечка страница  Embarassed Money

# 762
  • Мнения: 10 689
Миленка, всъщност към 4-5 месец изчезва този рефлекс Simple Smile забелязах, че има неточност в линка, който съм дала, но защото набързо и от телефона... Simple Smile

# 763
  • София
  • Мнения: 1 420
Миленка, всъщност към 4-5 месец изчезва този рефлекс Simple Smile забелязах, че има неточност в линка, който съм дала, но защото набързо и от телефона... Simple Smile
Мерси.Ще потърся инфо  Simple Smile

# 764
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И на мен ми харесва предложеното заглавие. Това с водата и метлата го знам, но не съм го ползвала досега. Голямата ми дъщеря е със сини очи, дядото ни също, но от тях не се притеснявам. Но ми направи впечатление, че светлооки хора ме питат може ли да видят бебка и има ли червен конец, явно се застраховат да не урочасат бебето. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт