Банята - 26-та тема

  • 122 135
  • 732
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 137
Лайсни и аз не харесвам. Много се набиват на очи и ако не са абсолютно идентични с фугите направо дразнят. На външен ъгъл като се застъпят плочките, даже и фугин не е необходимо да се слага, на вътрешен пък е абсолютно безсмислено. Излязоха на пазара преди около 15г. - погледнете някоя по-стара баня, правена преди това - въобще няма да забележите ъглите и ръбове, в смисъл, че не се набиват визуално, дори с най-обикновени плочки да е банята.
А не мога да разбера и функцията им - за по-красиво или за по-здраво ги слагат? Ако е първото - въпрос на вкус, на мен поне не ми харесва, ако е за по-голяма здравина - то пластмасата старее много бързо, по-чуплива и по-нетрайна е от керамиката, ако са метални пък могат да се изкривят при удар. Единственото ми обяснение е, че се слагат, защото така е по-лесно да се правят ъглите.

# 361
  • Мнения: 6 292
Слагат се на външните ъгли ако се ударите да не е на ръб. Външният ръб на плочката е най-чупливото и податливо на повреда място ако се чукне с нещо. Това са главните съображения за монтажа им по външните ъгли.

# 362
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние сложихме метални и ми харесват, съвсем въпрос на вкус си е  Crazy

# 363
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз също сложих метална лайсна - матова и много светло сребриста. Не се набива на очи Peace

# 364
  • Мнения: 1 476
Благодаря на drago_2008, GG_BG, Josellyn и Джулая. Виждала съм снимки с такива лайсни между стената и пода. Смятам, че прозореца изглежда по-добре с такива по ръбовете. Продават лайсни за външни и вътрешни ъгли. Така че може би е въпрос на гледна точка.
 

# 365
  • Мнения: 110
Нас изобщо не са ни питали дали искаме или не, не може без тях и винаги се слагали. Даже на плочките в кухнята има.

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 404
От месеци следя темите за банята и с изумление установих, че ремонтът на моята баня, която не е голяма, продължава приблизително месец! Отделно,  повече от месец  преди това, след уговорена дата за начало на ремонта се започна чакането и шикалкавенето на избрания майстор, който всекидневно ме заблуждаваше -  променяха се дати, не си вдигаше телефона, изпрати ми съобщение –„ на море съм”?! и т.н. Аз, обаче съм го избрала и тъпо и упорито го чакам! В крайна сметка се появи и се започна....
Нормално ли е ремонт на баня да продължи повече от 20 дни? Идване на майстора около  11.00 ч. и тръгване около 15.00 ч.  По средата на ремонта – почивка от 4 дни, като всичко това се случва в жилище, в което живее 4-членно семейство? Всеки може да си представи какво е изживяването и как всеки един допълнителен ден те смазва! Прахта, мръсотията и камарите материали навсякъде в жилището не са за описване! Вече ни взеха на подбив с избрания от мен - „ много информираната жена”, майстор!
Надявам се до броени дни кошмарния ремонт на банята да приключи и ще кача снимки и отзиви, които сигурна съм, ще заинтересуват тези, които следят темата!

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 02:33 от Spate

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Ами нашата баня се ремонтираше има няма 2 месеца, като майстора работеше от 8.00 до 14.00 от понеделник до петък. Знам за какво говориш относно мръсотия и т.н. И ние сме 4 човека, лятно време, след месец можехме да се къпем в банята, макар че не беше готова. През този месец къде ли не в роднини и приятели не сме ходили да ползваме тяхната баня.
То не е толкова важно от колко до колко идва, а какво ще свърши. При нас имаше моменти, в които за тези 6 часа пребиваване на майстора в нас, в банята се лепеше не повече от 3 реда и то не докрай, за да може да засъхнат хубаво плочките и да не се срутят от тежестта си. Даже над вратите и с тиксо ги беше лепил, докато изсъхнат.
Надявам се вашия майстор поне качествено да работи, че да си струва всичките тези нерви!

Снощи вече измих плочките и вкарахме пералнята в пералното. Много съм щастлива, че поне една стая вече е на 100 % готова. Когато имам време ще снимам и ще кача снимки. А сега към кухнята и коридора.
Успех на всичко, които все още са в ремонт!

# 368
  • Мнения: 1 744
Ние понеже живеем в къща и никому не тропаме / в блоковете винги съседите искат да им се пази тихо от 14-16 ч и да не се тропа след 20 ч/ та ата също, двете бани станаха готови за две седмици, но работиха трима майстори, едновременно с това лепиха гранитогреса на коридорите, склада и кухнята + кухненските плочки - всичко 20 дни. Първо работиха по всякакви часове каквито искаха, второ имахме късмет, че нямаха точно тогава никакви обекти, защото изникне ли им голям обект моментално те зарязват и се изнизват като мокра връв и ходи ги гони ...
Обаче това съвсем не ни спести проблеми, последните няколко дни всичко напляскаха много набързо - душа на долната баня не беше затегнат като хората, сифона на мивката също ...но това се оказаха бели кахъри, когато една сутрин стената под банята беше с мокри петна - разкъртиха ми чисто новата баня, за да установят, че тръбата на тоалетната не е сложена добре и от там е текло вода в куфара и под хидроизолацията ...и следваше ново правене на тоалетната, изкъртване на пода, двуседмично съхнене, правене наново на куфар и т.н. Добре, че ваната ни не е зидана, а на панели, да лесно се демонтира ....
Изобщо като чуя майстор и честно се изприщтвам!
Просто трябва постоянно да си им на врата, като надзирател. Това е единствения начин да работят.
Повярвай ми ужасно ти съчувствам!
Не ги оставяй да те мотаят, а ги тормози ежедневно да работят.

# 369
  • Мнения: 162
Едно питане,относно метална лайсна,при вече поставена метална лайсна,може ли да я боядисам сребърен цвят,но да не е временен ефекта.Искам да ми се връзва със смесител и душ...иначе стои много хубаво с плочките.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 17:33 от бг-надежда

# 370
  • Мнения: 722
Здравейте, търсим си закачалка за стена за баня с повече кукички  - поне 4-6..Никъде не мога да открия такава...Вижда ли ли сте някъде такива по сайтове, магазини?

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 580
Здравейте, търсим си закачалка за стена за баня с повече кукички  - поне 4-6..Никъде не мога да открия такава...Вижда ли ли сте някъде такива по сайтове, магазини?
Скоро гледах такава, но беше от тези със залепване с вакуум. И се чудех дали ще издържи 5-6 кърпи,хавлии... Беше в най-обикновен магазин железария .

# 372
  • на североизток
  • Мнения: 460
Моята закачалка е такава, купена е от Баня стил. С дюбели е, но може и с лепене.


Мисля, че имаше и други модели. Имаше и каталог някакъв...

Иначе нашия ремонт продължи точно три седмици, като тук влизат и други дейности(гипсокартони, изолации, шпакловки на всички стени и тавани в апартамента). Майсторите бяха двама + ММ+ още един помощник отвреме-навреме+моя милост Mr. Green Работното време беше от 8,00 до 20,00ч, без обедна почивка - нон стоп. Децата на отглеждане при бабите, ние също Laughing Апартамента - като след бомбардировка. Някои неща се попретупаха, можеше и по-прецизно да се направят, но като цяло съм доволна от свършената работа. Следващите три седмици беше още по-кошмарно, защото трябваше да се чисти Close

# 373
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Закачалка с 6 кукички с вакуум купих от Баня стил за смешната цена от около 6 лв. Издържа без проблем 2 големи кърпи и мъжки халат,  с уточнението, че халатите ни не стоят там постоянно, а при къпане. Не е мръднал повече от 2 мес, а я чакам сама да се отлепи,  че съм я сложила малко накриво и ме дразни hahaha Ремонтът при нас продължи точно 40 дни, но имах разправии с майстори. Реално е работено около 3 седмици, от 9 до 17 ч.

# 374
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
И моите майстора работеха бавно, поне според мен. Цялото жилище трябваше да е готово за месец и нещо, а реално ми го "издадоха" след два месеца и половина. По наблюдението, което имам от банята (правя уточнение, че не съм махала стара и ВиК-то и тоците бяха направени предварително) дейността им не е била повече от седмица (допълвам, че банята ни е много малка). После чаках майстор да монтира санитарията отделно, неговата работа бе 1 ден.
Не искам да си представям какво е, ако живееш в жилището Sad

Общи условия

Активация на акаунт