Банята - 26-та тема

  • 122 154
  • 732
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 946
Ние сме на финалната права вече. Мъжът ми сега слага окачения таван, в събота монтира прага и паравана. довечера ми е обещал да закачи стойката за тоалетната хартия. Що се отнася до осветление, решили сме да вградим лед панели в тавана, някой процедирал ли е с такива?

# 571
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако говориш за тези http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&products_id=572
ние сме с такива. Какво те интересува точно?

# 572
  • Мнения: 3 946
Да, някакви такива гледахме последно. Интересува ме най-вече броя са необходими за хубаво осветена баня. Нашата е около 5 квадрата.

# 573
  • Мнения: X
Изчисляване на изкуствено осветление
http://www.krushki.info/2010/12/norma-izkustveno-osvetlenie.html
калкулатор:
http://www.krushki.com/index.php?main_page=page&id=9

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 10:25 от Анонимен

# 574
  • Мнения: 3 946
О, супер, много благодаря!

# 575
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нашата баня е около 3 кв.м. сложихме две е си е добре. В магазина ще ви кажат колко е удачно да сложите, то и различни размери има.
Тази вечер монтираха и последния елемент - лирата. Както е студено утре може и да имаме парно,  така че ще я тестваме.

# 576
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте

Избираме душ батерия с термостат и мъжът ми е силно притеснен че ще е ограничен в това да си направи водата по-гореща....защото от Ханс Грое ни казаха че е максималната температура е 40 градуса.
Ще съм признателна ако споделите Вашия опит и мнения!!!

# 577
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Вярно е това. Отделно, че ако ви е варовита водата, много бързо се запушва и съвсем спира да пуска топла вода. Дет' се вика зимата не можеш да се напариш. Ние след 3 г я сменихме отново с обикновена.

# 578
  • Мнения: 6 295
Здравейте

Избираме душ батерия с термостат и мъжът ми е силно притеснен че ще е ограничен в това да си направи водата по-гореща....защото от Ханс Грое ни казаха че е максималната температура е 40 градуса.
Ще съм признателна ако споделите Вашия опит и мнения!!!
Нашият смесител е термостатен и е до 48 градуса. После още може да се завърти, но няма означение, така че не знам реално след това дали тече и по-топла от посоченото вода. Имаме го от около 4.5 г и не сме имали проблеми.
Термостатите си имат ограничение, което за да минете просто трябва да натиснете предпазителя и ето Ви вряла вода....
ОСВЕН това на Грьое смесителите може да се коригира температурата на термостата и съответно да направите максималната температура под ИЛИ над 38 градуса.
На свекърва ми обикновената батерия в населено място с варовита вода е мнооого зле - от старите с врътки е. Другата, която е от модерните пък няма никакви проблеми.
Ето тук може да видите в приложените документи как става регулирането. Аз не бих се върнала към старата батерия при положение, че мога да си взема термостатна, особено заради децата, които се къпят сами.
http://www.grohe.co.uk/en_gb/grohtherm-1000-thermostatic-bath-sh … 1-2-34156003.html
Избирате от файловете за сваляне долу на страницата.

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 07:35 от drago_2008

# 579
  • Мнения: X
Аз не бих се върнала към старата батерия при положение, че мога да си взема термостатна, особено заради децата, които се къпят сами.
По същата причина (племенници, малки),
за да не се попарят през 2008 монтирах термостат след бойлера.
По този начин всички точки са с контролирана температура. Настроила съм го на 45 градуса С.
Има и допълнителни преимущества:
- няма преразход на вода (докато се нагласи на желана температура)
- бойлера се включва по-рядко да подгрява вода
Резултат: 35% намалена консумация на ток и изразходваното количество вода се намали от 12 на 9 кубика.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Много Ви благодаря момичета!!!!
Ние тъкмо избрахме модел на термостат на батерия на Ханс Грое (това е различен от Грое производител)но явно ще трябва да я сменям е защото те да означени до 40 градуса.

Аз нямам представа 40 градуса гореща ли е водата 😀 защото като е течаща е по различно от водата събрана във вана или басейн.

Може ли още един въпрос към хората с термостат ни батерии: на каква температура най- често го нагласите при къпане 😀

# 581
  • Мнения: 6 295
Знам че Ханс Гррьо е различна марка, затова уточних при нас лакъв е , да се преориентирате ако трябва Peace
На 38 рядко ако искам да ми е горещо. На децата на 34 градуса. Нямам вана, смесителите са ми с големи душ пити комбинирани и това са температурите, на които ги нагласям.
Успех

# 582
  • Мнения: 1
вкъщи смесител на грое еуфория стои на средата /обозночано е само там/ 38 градуса и така се къпем всички, без да променяме температурата.
Бих казал че си е топла и приятна за тялото.
Потърси и други мнения обаче, защото смесителя го имаме от август месец и зимата не сме го пробвали дали с тази температура на водата ще е добре къпането. /според мене да/

# 583
  • Мнения: 1 597
Не ти трябва повече от 38 градуса.Зоната на температурен комфорт е +1-2 градуса повече от телесната, която е 36.5С. $0 ще ти е бая горещичко.

# 584
  • Мнения: 3 946
Не знам научно колко е зоната на комфорт, но на мен на 38 градуса ми е откровено студено. Последния път когато се къпах в баня с такъв смесител, беше на Грое, точно на 38 сложен, врътнах си го почти до край на горещата вода, на 38 абсурд да се къпя.

Общи условия

Активация на акаунт