Банята - 26-та тема

  • 122 067
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 162
Въпрос за осветлението на тавана-ще е гипсокартон,за баня с размери 2,50/на 1,50-22 кв  колко вата осветление да сложим,няма прозорец.  ММ обикаля и се чуди-два лед панела от 12W ,дали ще е добре? newsm78  Банята е тясна и дълга

# 61
  • Burgas
  • Мнения: 503
Бг-Надежда, в коридор 5,6 кв.м без естествено осветление имаме 8*2W лед луни - отлично осветяват Peace
Сега за банята,също без прозорец 2,8 кв.м ,предвиждаме 4 такива луни и мислим,че ще е ок .
Между другото банята ти е 3,75 кв.м,може би със стените е 22  Peace,така че тези лед панели,които споменаваш би следвало да са ок.за случая.

# 62
  • Мнения: X
ММ обикаля и се чуди-два лед панела от 12W ,дали ще е добре?
По-добре е да се види колко лумена (lm) осигурява даденото осветително тяло - пише го на опаковката. По това се определя най-точно дали ще е достатъчно. В нета има таблици, които показват колко лумена са давали старите крушки с нажежаема жичка. Така имаш база за сравнение.
В антрето (5 кв.м.) у нас има от LED крушка 10 W, която дава поток 900 лумена, горе-долу колкото 90-100 W крушка от старите. Доста е ярко.

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен 55 Купихме си нов апартамент и от 2 седмици сме в ремонт на всичко  Laughing Следя темата с голям интерес като изчетох и предните 2. Скоро ще пусна и снимчици как върви процеса. Имам едно питане към момента и ще съм много благодарна, ако някой се отзове Praynig Та височината в банята е 2,55м да обаче когато сме правили проекта и си избрахме плочки си мислехме, че е 2,5м и плочките са по 50 см. (съответно 5х50 = 2,50м) да ама не.. и сега остават едни 5см, които се чудим и маем какво да правим... няма как да се налепят изрязани плочки просто, защото декорите не могат да паснат точно и ще стоят като кръпки, майсторът предлага да се измаже там с една мазилка, с която всъщност прави таваните, но на мен не ми звучи естетически добре. Другото, което мислим в момента е да се сложи отгоре перваз от този тип http://ekostyle.bg/image/cache/stiropor-kornizi/N35-35x35-700x700.jpg Та как ви звучи и някои правил ли го е ? Също сме отворени за други идеи, които обаче да не отнемат време, защото реално го нямаме (за това отпаднаха окачения таван и повдигането на пода) Много ще съм благодарна на включване  Peace

# 64
  • Мнения: 722
Здравейте и от мен 55 Купихме си нов апартамент и от 2 седмици сме в ремонт на всичко  Laughing Следя темата с голям интерес като изчетох и предните 2. Скоро ще пусна и снимчици как върви процеса. Имам едно питане към момента и ще съм много благодарна, ако някой се отзове Praynig Та височината в банята е 2,55м да обаче когато сме правили проекта и си избрахме плочки си мислехме, че е 2,5м и плочките са по 50 см. (съответно 5х50 = 2,50м) да ама не.. и сега остават едни 5см, които се чудим и маем какво да правим... няма как да се налепят изрязани плочки просто, защото декорите не могат да паснат точно и ще стоят като кръпки, майсторът предлага да се измаже там с една мазилка, с която всъщност прави таваните, но на мен не ми звучи естетически добре. Другото, което мислим в момента е да се сложи отгоре перваз от този тип http://ekostyle.bg/image/cache/stiropor-kornizi/N35-35x35-700x700.jpg Та как ви звучи и някои правил ли го е ? Също сме отворени за други идеи, които обаче да не отнемат време, защото реално го нямаме (за това отпаднаха окачения таван и повдигането на пода) Много ще съм благодарна на включване  Peace
Сложете перваз, стои доста добре. Тук преди време потребителката miss july беше показала нейната баня направена с такъв перваз и изглеждаше страхотно, можеш да я помолиш за снимка. Успех!

# 65
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Естествено, че може. В цялата къща сме сложили такива, включително в банята и тоалетната. Освен това нивото ще ви се вдигне и от фугите. Дано да ви е нивелиран добре и тавана. Като сте готови измерете навсякъде колко точно см ви остават и тогава си купете корнизите.

# 66
  • Мнения: 1 167
Запис и от мен в супер полезната тема. И на нас ни предстои ремонт на 30 год. панелка и съм в потрес колко време, нерви и пари ще ни коства. Събирам вече идеи и имам доста вупроси, но трябва да ги систематизирам и ще пиша. Simple Smile

# 67
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Я докато съм още ваканция да питам Румен Янков как се слага правилно прагът от граниксит - лепи се, но с какво Rolling Eyes? Той е кух отвътре, значи само по края се залепя, така ли? За да е хоризонтално стъклото на паравана предполагам единия му край трябва да се отнеме, изпили - с какъв инструмент се прави това, да съм подготвена и да гледам майстора в ръцете  hahaha

# 68
# 69
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Остана ми да купя само огледало и ъгъл за принадлежности, и мисля, че съм готова с покупките за банята. Кажете от къде да купя най-обикновено огледало 50 на 70, на което да ми сложат една тънка най-обикновена pvc лайсна и да не струва 250 лева. За София става въпрос. Нагледах се на огледала по 200лв неразбирайки за какво точно ги давам?!!! Намерих в Бриколаж огледало, но се оказа, че нямат подходяща pvc рамка, все едни кичозни... Търся друго място?

# 70
  • Мнения: 6 288
Каква ПВЦ лайсна? От тук може да си поръчаш огледало за баня и поличка (ъгълче за шампоани) на съвсем нормални цени.
http://www.idealforma.com/index.php?route=product/category&path=67

# 71
  • София
  • Мнения: 227
Остана ми да купя само огледало и ъгъл за принадлежности, и мисля, че съм готова с покупките за банята. Кажете от къде да купя най-обикновено огледало 50 на 70, на което да ми сложат една тънка най-обикновена pvc лайсна и да не струва 250 лева. За София става въпрос. Нагледах се на огледала по 200лв неразбирайки за какво точно ги давам?!!! Намерих в Бриколаж огледало, но се оказа, че нямат подходяща pvc рамка, все едни кичозни... Търся друго място?
Виж в Икеа: http://www.ikea.bg/search-results/?q=%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0 … B0%D0%BB%D0%BE%20

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Много хубаво се е получила! Това е с плочки на KAI, нали?
Харесах същите и сега нямам търпение да се къпя в новата си лилаво-бяла баня.  Laughing
Плочките бяха турски. Имаше съвсем малко разлика в размерите в отделните кашони.
Потвърждавам-плочките са турски. Моята баня е със същите, само подредени по друг начин. Бюджетни са,вече 4 години са о.к,  а и ми харесват точките, които образуват водопадче.
При тази баня се е получило още по-добре  край душа!

# 73
  • Мнения: X
Кажете от къде да купя най-обикновено огледало 50 на 70, на което да ми сложат една тънка най-обикновена pvc лайсна
Защо е тази лайсна?
Огледалото може да се залепи с неутрален силикон в/у фаянс.
Скрит текст:

Отидете, където има стъкларски услуги.
Ще Ви отрежат огледало по зададен от Вас размер.
Предупредете ги, че е за баня.
Ето 50X70 за 16лв:
https://www.masterhaus.bg/bg/products/banq/mebeli-i-ogledala-za- … -sm-inter-ceramic

# 74
  • Мнения: 3 137
Не е по темата, ама не намерих подходяща такава - какъв материал е подходящ за плочки на терасата? Гранитът много ми харесва, но се притеснявам, дали няма да е много хлъзгав, като се намокри. Трябва да е нещо, на което да не му личи много зацапване, прахоляк, следи от вода и да не е хлъзгаво, разбира се.


На заглавната снимка на темата от какъв материал е плотът, на който са поставени мивките - имам предвид това, което е облепено с плочките? Аквапанел ...? И как се закрепя за стената?

Общи условия

Активация на акаунт