Банята - 26-та тема

  • 122 086
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 25 453
Zvanche,
Отидох сега при конкурентна фирма, вносител също на Marazzi. Според тях е от лепилото. Използвано е много силно лепило, което е дръпнало плочката, създало се е напрежение и така се е напукала плочката. Посъветваха ме да търся при представителя на лепилата компенсация.
Като се знам каква съм свита, а процедурите супер тромави... Като цяло нямаме тази култура да си търсим правата.
Направо да побеснее човек! Извинете, обаче щом не пише, че тези плочки трябва да се лепят със специално лепило, какво се правят на ударени! Една позната имаше проблем с плочките също, не помня на коя фирма бяха, но доста над средния цветови клас и като ги налепи майстора (перфектно) и тя започна да чисти банята се оказа, че повечето плочки попиват водата, видимо потъмняват и се различават от другите. Голямо ходене по мъките беше, доказва им с останали плочки, че като се сложи мокра гъба и попива! Та след 4 месеца и възстановиха парите, но естествено само за плочките, а за къртенето и ново полагане, демонтаж и монтаж на санитарията, естествено не и затова, че толкова време не можеше да ползва банята също!

Аз бих се отнесла към Комисията за защита на потребителите, в някои случаи наистина помагат.
п.п. Но първо ще предупредя в магазина, че ще предприема такива действия, може и да се стреснат.
Права си. След като писах, се замислих дали на кашоните с плочки има указание за лепене с по-специални материали. Ако няма такова, виновни са от магазина. Но, от друга страна, и те може да не знаят.
Тъпа работа. Накрая пак ще излезе, че никой не е виновен.

# 706
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Това с лепилото няма как да стане.Нищо му няма.Щом е напукала плочката значи здраво е залепена.Иначе ще си се отлепи цялата.Намирисва ми на конструктивен проблем. Примерно ако е итонг и не е сложена армираща мрежа ...

# 707
  • София
  • Мнения: 1 742
Наистина с лепилото няма как да стане.Сигурно няма и 2мм фуга. Ако всичките са напукани причината е в плочките.

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 12:12 от rumen_iankov

# 708
  • Мнения: 6 292
fifi_0421, търсете си правата!
Не съм чула аз за изискване при лепене на керамични плочки да се ползва някакво специално лепило. НЯМА такова животно.
Кога сте купили плочките?
Не губете време и право в КЗП! Отидете в магазина и там да Ви входират рекламация! Копие ще предоставите и на КЗП, заедно със снимки и документ за покупка. Най-лесно е даже он-лайн да я пуснете жалбата. До 6 месеца от покупката те трябва да докажат, че проблемът е при Вас, а не в тяхната стока!
На лични мога да ти дам координати на човек от Хенкел, от където да поискате писмено становище по въпроса с лепилото. Няма как то да Ви натроши плочките. Тези са идиоти. Ако лепилото е кофти плочките ще се отлепят и ще падната от стената....
Намерете специалист щом не разбирате да Ви насочи какво да правите, но не им се оставяйте!
Снимайте и пишете на ПРОИЗВОДИТЕЛЯ за проблема и колко сте разочаровани. Ако щете вярвайте, но аз за един немски гардореб, за който тук ми отказаха всякакво съдействеие от голяма верига магазини купен и чисто нов с дефекти открити 8 мес след доставката, се разбрах с производителя и ми отстраниха ВСИЧКИ забележки. Малко повече упорство трябва. Аз директно с тях се рабрах, не ходих в КЗП и всичко се реши супер бързо със специална доставка от Германия.
Нашите търговци в повечето случаи действат на принципа "Ако мине, мине".

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 14:26 от drago_2008

# 709
  • Мнения: 313
Здравейте,
Ще идва тези дни друг майстор, който да погледне проблема и да ни посъветва. Ще се разтърся сега как стои въпросът с КЗП и рекламациите. Мислех да пиша и директно до Мараци.
Опитах се да направя няколко снимки, но осветлението в баните не е добро. Пукнатините на едните плочки са изключително фини и трябва да се вгледа отблизо, за да се видят:

# 710
  • Мнения: 1 597
Taka както изглеждат плочките са си дефелтна партида и нямат нищо общо с лепилото. Белите фризои изглеждат пукнати. А другите са си с дефектна глазура,

# 711
  • Мнения: 6 292
Дефектни са тези плочки или са складирани не както трябва или лошо са транспортирани. Така при нас се спукаха след залепване както казах 2 плочки уж цели от натиснат и така доставени от продавача кашон, останалите бяха на 2 парчета счупени, а ние решихме че тези са си ОК. По нищо не им личеше....

Ето 1-то качество без забележки по външния вид и размерите трябваше да са.
Пукнатата
Скрит текст:
Фриз по-дълъг от плочката
Скрит текст:
Изпочупени вътре в кашоните ъгълчета масово
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 15:28 от drago_2008

# 712
  • софия
  • Мнения: 25 453
Здравейте,
Ще идва тези дни друг майстор, който да погледне проблема и да ни посъветва. Ще се разтърся сега как стои въпросът с КЗП и рекламациите. Мислех да пиша и директно до Мараци.
Опитах се да направя няколко снимки, но осветлението в баните не е добро. Пукнатините на едните плочки са изключително фини и трябва да се вгледа отблизо, за да се видят:

Фифи, пиши на всякъде, където се сещаш. Приложи снимки, опиши всички детайли. Нищо няма да загубиш от това. Плочките не са малко перо.
Пускането на жалба в КЗП е лесно. Можеш и през сайта.

# 713
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Сега споделих с мъжа ми за проблема с напуканите плочки. Вчера ходи до магазина да поръчва нашите плочки за баня и си говорили със собственика, че плочки (уж) Marazzi в действителност се произвеждат от Kai... Разбира се, не 100% от плочките.

Та, както казах, ние поръчахме нашите плочки. Турски са, на Yurtbay Seramik. Малко ми e притеснено дали ще са качествени, но бяха единствените, които харесахме от пръв поглед и двамата с ММ. Имате ли мнение за този производител?

# 714
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако се чудите каква ревизионна вратичка да си сложите - давам ви моето решение и избор. При мен ревизионния отвор се падаше под душа и беше много важно вратичката да уплътнява добре и дизайнът да не позволява задържане на вода и навлизане на капки или струя при щранговете:

П.С. Ако сте любопитни за още инфо по случаите с Румен Янков - прочетете мнението ми в Черния списък Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=937386.30;topicrefid=20

# 715
  • Мнения: 6 292
Та, както казах, ние поръчахме нашите плочки. Турски са, на Yurtbay Seramik. Малко ми e притеснено дали ще са качествени, но бяха единствените, които харесахме от пръв поглед и двамата с ММ. Имате ли мнение за този производител?
Банята за гости ни е с тези
http://baniastil.com/плочки-за-баня/yurtbay-seramik/плочки-за-ба … orghini-3939.html
Никакви забележки! Препоръчвам ги!

# 716
  • Burgas
  • Мнения: 503
И на мен ми бяха казали ,че Мараци са купили Кай ,че модернизирали производството и дизайна на плочките им,но не мисля ,че това има някакво значение в случая.Не допустимо е плочки продавани за първокачествени да имат дефекти,още по абсурдно ми се струва да се твърди,че проблема е в лепилото,което все пак е с точното предназначение.
fifi_0421 ,искрено ти съчувствам и ти пожелавам късмет и здрави нерви и според мен задължително освен до КЗП  пишете и на производителя,като не пропускайте добре да онагледите всичко със снимки- на изделията,на опаковките,етикети,фактури...Всяка уважаваща себе си фирма ще отговори,най малкото от къде е проблема.Понякога самите фабрики установяват ,че има проблем след като вече са пуснали серийното производство,но едва ли е възможно да се изтеглят всички количества от пазара.Вносителите би трябвало да са информирани,но.....
Успех Hug

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 18:30 от borka01

# 717
  • Мнения: 313
Благодаря ви.
Следващите дни ще събера всички документи. Ще обмисля ситуацията и действията ни. Вероятно ще се свържа първо с търговеца Диляна дизайн, защото и те не се държаха много коректно с нас; с КЗП; ще пиша и до Мараци. Но ми се очертават 3 спънки:
- не са запазени кашони от всички видове плочки, за да видим точно партидите. А на стоковите им разписки не пише.
- подписали сме приемо-предавателен протокол, че получаваме плочките в добър търговски вид. Действително напукването се е случило поне 2 месеца след лепенето. Почти всички пукнатини са такива фини. Има и няколко по-големи.
- транспортът от склада до апартамента беше наш, защото бяха няколко почивни дни и трябваше да чакаме, а ние бързахме да почваме.

Относно дали Мараци е купило Кай не знам. Не се сещам коя БГ фирма беше купена от голяма испанска група - белите плочки действително ги правеха в БГ, но червените например са в Испания. Конкретно нашите са внос от Испания. Отбелязан е страна на произхода.

# 718
  • Мнения: 1 010
П.С. Ако сте любопитни за още инфо по случаите с Румен Янков - прочетете мнението ми в Черния списък Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=937386.30;topicrefid=20

Джулая, благодаря че сподели  bouquet с риск да си навлечеш още неприятни емоции. Бъди сигурна, че много хора ще оценят труда ти и благодаряние на споделеното от теб ще имат по-голям шанс да избегнат подобни емоции и майстори. А Румен освен да се извини не виждам какво може да обясни в своя защита, защото вече е за трети път.

Предлагам да се поставят връзки в началният пост от темата към бял и черен списък и кратко инфо за противоречивите отзиви от работата на Румен.

# 719
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Фифи , колко плочки общо са напукали, колко вида са, едните са гланцови , другите не.Не може толкова много да напукат.Втория майстор виж какво ще каже.Моя човек не смята че е от плочките.Слагал е и Мараци,нямал е проблем.Все пак с уговорката че не ги е видял все пак.Но казва че по причукването си личи ,ако са били кофти майстора е щял да забележи навреме.И каква е основата все пак? Понеже стана голям спор ако си в удобно место мога да помогна с професионална консултация В кой район си, ако искаш на лични.Ако ни е по трасето на маршрут, ще помогна с оглед!

Общи условия

Активация на акаунт