Отговори
# 750
  • Мнения: X
А сметките? Как подхождате  - плаща ги наемодателя и им остава бележките ли?
 А ако сметките са вързани  по  банков път?

# 751
  • Мнения: 25 757
При мен сметките си ги плащат наемателите, а аз следя он лайн дали всичко е платено, така или иначе енерго про ми праща фактури по и мейл.

# 752
  • Мнения: X
А сметките? Как подхождате  - плаща ги наемодателя и им остава бележките ли?
 А ако сметките са вързани  по  банков път?
Сметките ги плаща наемателят. В деня на плащане на наема предоставя и разписки за платените сметки. Непредоставянето на такива разписки, съгласно подписания договор, се счита за основание за прекратяване на договора от страна на наемодателя, а наемателят дължи неустойка.

# 753
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
При мен сметките си ги плащат наемателите, а аз следя он лайн дали всичко е платено, така или иначе енерго про ми праща фактури по и мейл.

Да кажа, че и при мен като наемател е така. Аз плащам сметките. Разписки не предоставям. Хазаите, по абонатни номера си ги следят в ЧЕЗ, СфВ и Топлофикация.

# 754
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
В началото и ние като наематели представяхме разписки за платени сметки пред наемодателя, и искахме същото от нашия наемател. Но с времето, може би след 1-2г, вече го пропускаме този момент - вярваме си достатъчно. Щом нашият хазяин даже ми звъни да му платя неговите сметки, че щял да липсва от страната два месеца, а и да му занеса двата наема /остатъка/ като се прибере чаак края на януари, хи хи  Wink

# 755
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Заповядайте в новата тема
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт