Кои са най-качествените абсорбатори на пазара в момента?

  • 30 799
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте, налага се да си сменя телескопичния абсорбатор с нов. Нуждая се от съвет, кухнята е в общо помещение с хола - около 45кв.м. Старият абсорботор е супер шумен и не дърпа достатъчно. Нямам представа с какви характеристики е, на Faber е. На пазара има огромен избор от видови и марки абсорбатори и не мога да се ориентирам. Моля за съвет поне към коя марка да се насоча. Нуждая се от мощен и по възможност тих, задължетелно телескапичен абсорбатор (искам само да заменя стария, без да се разбива кухненския шкаф. Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 923
Абсорбатор или аспиратор?

# 2
  • Мнения: 9 991
Tрябва да е предвиден за големината  на помещението. Най-добре работят като има и леко отворен прозорец, да има от къде да дърпа въздух. Фабер знам, че са най-хубавите. Нашия е Беко, шумен е, но работи добре ии е евтин.

# 3
  • София
  • Мнения: 69
Такъв, който се свързва с тръба към комина.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 923
Предполагам абсорбатор, който се свързва с тръба към комина.

Значи е аспиратор. Абсорбаторите използват филтри, които поемат миризмите.

Предполагам, че не сте изчислили правилно мощността на сегашния ви аспиратор.
За 1 час трябва да може да изтегли въздух поне 10 пъти обема на помещението. Освен това трябва да има отворен прозорец, за да има откъде да дърпа въздух, както вече е писано.
След това сравнявай показанията за шума.

# 5
  • София
  • Мнения: 69
Помещението е едно общо, около 45кв.м. Ако може да ме насочите към марка и евентуално параметри. Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 11 923
Помещението е едно общо, около 45кв.м. Ако може да ме насочите към марка и евентуално параметри. Благодаря!

а височината на тавана каква е?

Моето помещение е с подобна квадратура - купих си най-мощния аспиратор, който бе по джоба ми. 1000 кубически метра е капацитетът му.
Моят е ЛИНО, китайски бил, но вече 4 години нямам забележки. Е, когато съм около него, не чувам какво си говорят останалите от семейството, но пък няма остатъчни миризми. Естествено при отворен прозорец.

# 7
  • София
  • Мнения: 262
По принцип телескопичните аспиратори са с по-малка мощност. От свободно стоящите има по-голям избор или поне така беше преди няколко години като купувахме нашия. Взехме Bosch, беше много тих и с малко по-добри показатели от Faber. Като се замърси от мазнини става по-шумен, след като го изчистим пак си става тих, но за кратко. Много бързо полепва гняс.

# 8
  • София
  • Мнения: 69
Тавана е с височина 2.70м.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 923
Тавана е с височина 2.70м.

Значи ти трябва аспиратор с мощност над 1000 куб.м/час.

# 10
  • Мнения: 14 741
Избрахме си Samsung HDC6145BX
http://nai-izgodno.bg/absorbator-Samsung-HDC6145BX-BOL

Тръгнах от тези за вграждане, през нормални и накрая прежалих един шкаф. Нормално шумен, не е икономичен, не знам как ще смуче /не е монтиран/, помещението ми е бокс - 6 кв.м./ около 18 куб. м., но няма врата към дневната, а само отвор колкото врата.

# 11
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Ние се въртим около Тека с 2 мотора, но още не сме взели решение като цяло, та ще се радвам на отзиви.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 11 923
Ние се въртим около Тека с 2 мотора, но още не сме взели решение като цяло, та ще се радвам на отзиви.  Peace

Колко е голямо помещението?

# 13
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Ние се въртим около Тека с 2 мотора, но още не сме взели решение като цяло, та ще се радвам на отзиви.  Peace

Колко е голямо помещението?

23 кв.
Доколкото четох принципът е квадратурата по 10, за да има добро съотношение дебит към големина на помещението.  Blush

# 14
  • София
  • Мнения: 11 923

23 кв.
Доколкото четох принципът е квадратурата по 10, за да има добро съотношение дебит към големина на помещението.  Blush

Кубатурата по 10 Peace
Ако таваните са със стандартна височина, мощността е почти идеална.

Общи условия

Активация на акаунт