Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 81 934
  • 729
  •   1
Отговори
# 90
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Никой нищо не каза за галата на Skate America  Thinking.
За спортна гала направо много ми хареса. Няма да изброявам много , защото ще пропусна някой , но Шибутани и Шома мнооого ми харесаха;  Бо-ян, Джейсън забавни номера за настроение. Мао-Бах доволна че пак гледах, макар че настроение някак липсваше от нея, така го усетих. Просто тази програма съм я виждала в по-добро емоционално нейно изпълнение. Но я разбирам и ми хареса и така. Изобщо новите номера преобладаващо ми харесаха а стари с удоволствие си припомних- да речем Мао и Боброва –Соловьёв.

И като сме на тема гали ISU ни готви новост  Mr. Green - http://static.isu.org/media/406753/2053-decisions-of-the-isu-cou … -october-2016.pdf   и  цяло видео от миналия турнир спретнали - Relive: Skate America 2016 -  Whistling иди кажи че не работят другарите.
Имам придвид: 9.The Council evaluated a new initiative currently called “Ultimate Skating”. This is a team performance in which teams are comprised of 8 to 10 Skaters from different ISU Figure Skating disciplines, for example either 2 Pairs, 2 Ice Dance Couples and 4 Single Skaters. The goal is to use not only traditional, but also original, innovative and currently not allowed elements, to create a format being attractive to a young generation of viewers. Subject to the availability of ISU Members and Skaters (which might also include ineligible Skaters) matching the above mentioned profile, the ISU is investigating, in cooperation with the concerned ISU Members, the feasibility of a first demonstration of an Ultimate Skating Program on the occasion of the exhibition at the end of the ISU World Figure Skating Championships 2017 in Helsinki, Finland.
Да поживеем и видим. Американската гала изненадващо ми спести свещите но за канадската имам двойна доза  Wink Mr. Green.
На руския и френския фронт тази седмица е "забавно"  ooooh!
Тази седмица 2 локации- Загреб  и Мисисага. Skate Canada обещава картина от започващите утре тренировки на канала си в http://www.dailymotion.com/user/skatecanada/1 Отново сме с 8 часа разлика. То двата турнира един след друг направо в съседни локации едва ли не - "през езерото"  Laughing.

В памет на Эдуард  Плинер

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 12:57 от Шошулчо

# 91
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Никой нищо не каза за галата на Skate America  Thinking.

Горчивия привкус, който остана в мен след танците, уби всякакво желание за гала.

И забележи за първи път не говоря за съдийски тесли, а за това, което видях.

# 92
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Азарея , интересно ще ми е кое по -точно за танците те афектира. Сетих се като те прочетох за Christopher Dean , какво е казал на интервюто в подкаста за танците към момента. Има го и този вариант. Особено сега когато краткия танц е пъти по-интересен от волния  Mr. Green. До къде го докараха тези в ISU. И вместо да си седнат на д-то и за редактират желаните от сериозната маса зрители неща , те  Mr. Green се вълнуват за галите.  Wink Grinning
Спортните са по -интересни танци към момента. Факт.
Трети епизод на американския подкаст изслушах но не мога да го препоръчам- много ниско ниво. Чак ме  Crossing Arms беседващите а уж не са случайни меко казано - John Coughlin, Tessa Virtue -Scott Moir  - http://www.icenetwork.com/fans/icetalk
Meagan Duhamel and Eric Radford: coming home and lessons learned
Alexandra Stepanova and Ivan Bukin: “We would very much like to get to the Grand Prix Final this season”
The ladies’ event in Espoo, a preview of the Worlds in Helsinki

Май не съм споделяла колко ме радва новия вариант за жребии на кратките и волните на ГП. Освен че напълно го приветствам по не една големи причини  Naughty ,  в същото време се и  Laughing. ""Комептентните" телевизии така са тотално в  newsm78. В най -добрия случай да е чул някой там че има някакъв си Ханю да речем. И като се окаже че той излиза пръв на кратката и пръв в предпоследна група на волната да речем ..... и се налага да поработят  Mr. Green

Кой как , къде и кога гледа си знае. Родния евросорт 2 гледам,  че "твърди" че Skate Canada почва утре в 23,30 ч , събота 22 ч и т.н. http://www.eurosport.bg/#watch-schedule__wrapper

Този етап е с повече от интересен състав за мен. Само всички да стигнат до леда и да са здрави. Съдиите да си вземат очилата и съвестта. С връщането на "видното" съдийство големи анализи ще падат. Почна се още от Skate Amerika, поводи дадоха.

Таблицата

След Робин ред и на Барбара но в 3 части Barbara Fusar-Poli (Pt. 1 of 3)
Elvis Stojko
Rohene Ward
TSL on the Road: Papadakis & Cizeron

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 09:04 от Шошулчо

# 93
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Азарея , интересно ще ми е кое по -точно за танците те афектира.

Може би защото наскоро гледах записи на Теса-Скот, Габриела - Гийом, и втората американска двойка ми беше вече много в повече.
Щом иначе безкрайно коректния Боричев си позволи бурен коментар по темата, прави сметка. Ще се опитам да го цитирам "Да, това беше нещо ново и интересно преди 2 години, но сега вече .... "
+ Шибутани. След миналата година очаквах нещо интересно и различно, а те де факто циклят на миналогодишна тема.
Май мъжете, жените и спортните ме заредиха с доста позитивизъм и на края танците.... Като добавим факта, че стоя по сред нощите, а сутрин ставам рано.

Вярвам, че поне другите турнири няма да ме разочароват.

# 94
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Ех за жалост не ми се случи да гледам танците с Боричев на Skate America. Прав е човека. Иска ни се ама сме и свикнали и знаем , че няма да ни се получи. Не и в сегашните параметри на ISU, креатива не се цени. Трябваше им еднаквост за да се оценявало уж адекватно. Е станаха еднакви ама адекватност  ...?!
Не съм гледала конкретно програмата на нашия евроспорт кое кога ще е в ефир по -точно, съпоставяйки с програмата на турнира, поне взеха да пишат на сайта кое по -точно ще дадат чат -пат. Пак е нещо. Ето днес чета 23,30 жени кратка програма, после спортни кратка програма.  Но за неделя 22 ч е мистерия  Mr. Green- фигурно пързаляне и толкоз. Не всеки ден е празник   Laughing
Не знам докъде ще издържа довечера  Mr. Green. Танците са трети в графика.
Аз обаче успявам да се "опазвам" от медии когато не гледам лайв и записи гледам в строг алгоритъм  Mr. Green,  карам в ред на излизане , който предварително съм си го запазила нейде- никакви таблици , заглавия, медии докато не видя изпълненията/ състезанието   Blush и не се спойлвам. Така "преживявам" гледане на записи. Но се пазя  като от война Mr. Green.
Барбара ме  Laughing. Да призная че не им бях фен на техния дует. Тогава не се бях замисляла но сега като по-информиран зрител ми  ясно, че пак е било заради някакви параметри на танците към онези времена. Те просто постоянно бяха много близо и хванати един за друг, няма кратка , намо волна, няма три танца. Все така. Шегувах се че явно им трябва да се подпират.  Mr. Green. Никаква атмосфера м/у тях, пространство, все в пакет увити и по леда. Туй е образа дето ми е останал от тях  Blush.

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 12:00 от Шошулчо

# 95
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Барбара ме  Laughing. Да призная че не им бях фен на техния дует. Тогава не се бях замисляла но сега като по-информиран зрител ми  ясно, че пак е било заради някакви параметри на танците към онези времена. Те просто постоянно бяха много близо и хванати един за друг, няма кратка , намо волна, няма три танца. Все така. Шегувах се че явно им трябва да се подпират.  Mr. Green. Никаква атмосфера м/у тях, пространство, все в пакет увити и по леда. Туй е образа дето ми е останал от тях  Blush.
По онова време имаше много повече изисквания, но имаше двойки със собствен изглед, а не copy/paste.

# 96
# 97
  • София
  • Мнения: 179
Скейт Америка не го споделих с вас с две думи – обожавам двете програми на Адам, Ашли ми харесва все повече, Шибутани ме разочароваха (съвсем накратко акцентите)
За Канада
Теса и Скот и Принс и Мари-Франс и сие – мечта. Великолепни са, обожавам този танц, не съм си мислила, че нещо в Теса може да не ми хареса – това е костюма й.
Хип-хопа го виждам точно в стила на Чок и Бейтс.Още мисля във Финландия ме спечелиха с този танц, много различни, браво. За Пайпър и Пол нямам думи – както винаги са различни от масата, музика, хореография, костюми, мустачки – всичко е точно в темата и заслужено трети. Колкото и голям фен да съм на Анна и Лука и колкото й този стил да им отива – почват да ми омръзват, но плюсче за костюмите. Но честито на Лука за малкия Джеймс, нормално е да са леко разконцентрирани. Кейтлин и Жан-Люк, него мога да го гледам цял ден, всичко им е супер, но аз не виждам как някой може да бъде конкурентен с Майкъл Бубле, Feeling good попада в списъка с музика, която трябва да се забрани. Датчаните си ги харесвам (няма как след Never tear us apart), а това като че ли е сезона на Елвис, доста хитов стана. В Пол и Ислам нищо уау не видях.
- - - - - - - - - - - --
На Юзуру програмата е супер, но костюма ми е за Елвис, не за Принс (да го бяха дали на Хави). Патрик нищо уау не видях, все същият си е. На Мура програмата не е лоша, Кевин много зарадва, хубава музика, програма и вече си има скоковете. Дани като че ли е пораснал още повече, много сполучлива Дилайла.
Хан Ян с хубава музика – ще го търпя по-лесно този сезон. На Миша не му трябва четворен, губи се програмата му, а той е силен точно там. Михал със старата кратка, добре почна, но познат проблем, все пак мисля, че с нови треньор ще се оправи.
- - - - - -- - - - - - - -
Дамите – Медведева не расте, за мен плашещото е, че по-скоро слабее. Много сладка, супер програма, това „Спасибо“ в началото ми хареса, не ми харесаха ръкавичките за пореден път. Тутберидзе нещо странно изглежда в лицето – стана хит треньор и почна с тунинга. Кейтлийн беше сензационна, тази програма й пасва. Лиза – в добра форма скоково, слаба програма. И миналия сезон програмите й бяха смотани. Имам надежди за волната, където се е вихрил мой голям любимец. Рика ми хареса много, Сатоко не. Шартран приятна за гледане. За Мирай ми стана мъчно, имам чувството, че имаше големи очаквания за нея и тя не издържа. Йоши – свеж полъх както винаги. 
  

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 14:25 от Venyan

# 98
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Точно влизам малко да споделя от снощното будуване и гледам Venyan  на терена  Simple Smile Hug.
Аз се заредих снощи пред екрана на евроспорт но тъй като пусто знам в колко кое почва не издържах и отворих доста преди това Матч! и сие и гледах мърморейки в паузите по коментаторите. Излишно се мъча така и пак се зарекох , че няма да го правя  Blush Thinking. Но пък и евроспорт големи диванета. Включиха се на Медведева - последния състезател на краткия лед при дамите и вместо до спортните да дадат запис на пропуснатите дами ,  ми дадоха какво ли не но не и това преди спротните. Ядосах се и на тях и в такова състояние гледах спортните  Tired.
За това сега кротко, с настроение , на събудена глава на ISU канала мирно изгледах спортните, дамите и танците . Господата още не са качени.  Laughing нищо не знам за тях. И Venyan не е писала за тях , та се "опазих" значи  Simple Smile. Лежерно ми е и не се вгледах в оценки и протоколи. То  на диванчето от реакциите им разбирам достатъчно.
При дамите малко по-малко грешки очаквах. Направо този път се надпревариха по едно време  да грешат в скоковия сектор. Сълзи имаше на диванчето. Но като цяло ок. Доволна съм от видяното и ще гледам с интерес как ще вървят през сезона тези програми.
Спортните след дамите и те в този стил.
Танците. Явно единия моден цвят на сезона за сега е синьото. Доста решения само в черно също се натрупаха. Без китайския всички танци ми бяха предварително ясни като стил, малко един вид подготвена какво ме чака. Напредвам в харесването им. Забелязах изменения или неща , които от раз не съм видяла. Туй му е и тръпката. Изненадах се на няколко пъти така а аз точно това и обичам. Доволна съм. Таблицата я видях на края на екрана. Нещо разликите  в оценките най- вече  ми се видяха странни но .....не съм съдия.
Аз харесвам дами не "в рокли и полички" и гледката до тук от началото на сезона много ми харесва. Така се вижда много по -добре детайла в движенията , красотата на движенията ,  синхрона, линии и прочие, особено при дуетите.  Толкоз "дамски панталони" в танците и дамите не сме гледали от няколко сезона общо назад.
Пайпър и Пол са си еталон за старание относно "образ". Не че няма и други. Разбира се че има. Но при тях точно това, че е постоянно- сезон след сезон е най -важното и заслужаващо похвала. Мрънкаме точно за рутината към която са склонни почти всички треньори и подопечните им -искаме  "нещо различно следващ ия сезон " от дадения състезател/дует.  newsm80  Mr. Green
Докато пиша се  newsm78 дали да чакам ISU канала да качи кратките мъже или да се ровя за записи с подходящ коментаторски  фон  Whistling ooooh! Whistling.

# 99
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Докато пиша се  newsm78 дали да чакам ISU канала да качи кратките мъже или да се ровя за записи с подходящ коментаторски  фон  Whistling ooooh! Whistling.
При мен ровенето не помогна. Странно супер изпълнението на Чан на кратка на всякъде е без звук.

Медведева, това момиче все още е пълна загадка за мен. Все още я гледам с "Айде да мине, че ще си вземе медала е ясно." Но, сега ме грабна. Не знам с какво, но ме грабна. Ядоса ме Рика Хонго, все пак ми е любимка.

От спортните ще запомня ново сформираната китайска двойка. Определено ми хареса, а коментара на Найден след изпълнението на волната направо си е попадение в десетката.

Юко - Александър, фен съм им, дано продължат да ни радват, но ако всеки път ще се изнасят на ръце с изкривено от болка лице, по - добре да гледам записи в туба.

Мъже волна и танци не можах да гледам. Така че ще замълча

# 100
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Нещо този етап ми разказа играта  ooooh!. Когато имах желание и време и идея какво  да гледам, съответните записи още не бяха качени на ISU канала. И така към момента съм с кратките дами, част от кратките мъже, кратките дуетни , волните мъже и дами  и галата.  волни дуетни дисциплини и няколко кратки мъже   още не съм гледала. Нещо пълно отсъствие на ритъм и за това и впечатленията са ми едни такива  Thinking аритмични  Mr. Green.
Азарея и аз още не съм изгледала Патрик кратък и затова снощи реших да си отложа мърморенето. Ей ядосаха ме с класирането на мъжете , ама аз нагла и с претенции пък не съм видяла всички кратки  Blush. Не може да ми угодят  Blush.  Mr. Green Но така и така като си признах аритмията , да кажа че на кратката ме зарадва Кевин, доволна от Мура и Миша . Самохин направо цвете в сравнение с преди 2-3 седмици. Петров също добре на кратката като за него.
На волната чрезвичайно изпълнение не видях но Миша, Михал, Кевин , Петров видимо се стараха, че и Самохин. Юзу ясен, така да се каже проследих го как "върви" възстановяването, по -добра гладка от преди 2-3 седмици, даже "ювелирно" отигра грешките на кратката, но според мен без да иска  Wink Simple Smile. Кофти ми бе за Мура на волната . А Хан Ян просто ме  Whistling Crossing Arms Whistling. Майнер и Хохщай далече от добрата си форма а Фирус толкоз си може.
От дамите на волната разбрах и запомних това , че ме измъчиха с музикални епоси  Tired и че в японския отбор явно има зададен цвят за волна - бяло. Неминуемо в добавка и краткото бяло на Юзу. Стой и гледай бяло на бял фон че и на епоси безкраааай.  Whistling
Азарея , ти малко като мен с Медведева. Аз уж твърдя, че все пак към края на миналая сезон я възприех най - накрая. Но реално май процеса още продължава. Но ѝ проблема ми е ясен къде е и не у Медведева. Иначе като я гледах на този турнир точно си "мърморех", че ми се иска този сезон да го изкара "на 6" и ще ѝ стискам палци. Иска ми се някой водач при дамите към момента - последните вече няколко сезона имам предвид- да направи 2 силни и възможно най -безапелационни сезона един след друг . А дано.
 Blush  ясно че няма да намеря запис с Боричев на волните спортни ,  Blush та ако може накратко . Аз до тук само на кратката и на галата ги видях. И все се съмнявам в ЕГН -то на Хао Джан  Mr. Green

# 101
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Ще се опитам да възпроизведа по спомен " Той як, като скала. Тя като едно нежно цвете, което допълва картината." Колкото и абсурдно да звучи, като се има предвид колко здраво сложен е Джан, а партньорката му една нежна, ефирна ...

За бялото и епосите не споменах, ама и на мен ми дойдоха в повече. Макар че, класически (за фиг. пързаляне) музики не бях чувала от доста време на сам. Ей един вокал колко неща променя  Laughing Laughing.

# 102
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Азарея , мерси  Hug.

Краткия Патрик с Гришин даже като звук има тук- http://www.dailymotion.com/video/x4zmwsw_patrick-chan-skate-canada-2016-sp_sport   Mr. Green

То за еписите вече след началния  Tired като за първи път- премиери на програмите за мен, ще съм подготвене и проблем няма да имам- Рим, Клеопатри, Планети , Лорънс Арабский .... дайте ги насам  Laughing.

# 103
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Изгледах спортните волни и муза за писане се появи.
Цитати: 1   2  
Victory Ceremony
Result
Скрит текст:
Brittany JONES / Joshua REAGAN се оказа че и друг път са били на това гран-при но аз не ги помня. Ясно какво ниво на останалия фон. Браво на Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE  особено за волната, с доста интересни детайли. Всъщност имат 2 интересни програми. С добро ностроение бяха да го запазят и за напред в сезона и да съберат 2 стабилни изпълнения в 1 състезание поне веднъж. Кавагути -Смирнов- за тях съм или добро или нищо. За Юко на всички ни е ясно кога и след каква диагноза е  и именно защото знам, успях да се насладя на получилите се неща и в двете програми. Естетически удоволствие, особено на волната. Haven DENNEY / Brandon FRAZIER на предишния турнир не изкоментирах че имат 2 добри програми за борба на националния шампионат, остава им да ги "довършат". Илюшечкина -Москович   радвам се за подиума. Да ги мотивира и за увереност. Слабото звено остава да е същото но останалото е мини бижу. Удоволствие са и двете програми- изпълнения. Покрай техните поддръжки а после и за последната на Дени-Фрейзър и на DELLA MONICA -GUARISE се загледах в протоколите. Не в нивата а в прословутите GEO. 9 късогледи съдии. Но да не подхващам темата, че съм много  #Cussing out на този турнир по въпроса. Ю-Джан - мда , стабилен нов дует на сцената от две познати лица. Джан кройката от волната на горнището да я запомни и да си шие в нея  Simple Smile. Така ми  изглежда по -спретнат най -общо казано. Добър дебют се получи. Тепърва ги чака работа с паралелното въртене. Но и доста неща до тук и на ниво са отработили.Към волното имам на две места забележки, във финалните части- спускането на партноьрката, за част от секундата се виждат 2 неестетични според мен пози и са кръпка на целия финес-фон каквато е волната. Ще проследя дали ще има промени относно тези моменти.Мегън - Ерик респект за пореден път. След като се "мъчихме" със захода за 3А с Альона-Робин 2013-2014, тук на кратката от раз го видяхме/ разпознахме а и продължението успешно. Браво на Мегън. Интересно се получава, но още е непривична гледката  Simple Smile. И двете програми , така изпълнение вече ги "видях" и съм доволна, харесаха ми и двете.  
Редактирах в скритото защото бях объркала мястото на забележките ми, те са за Ю-Джан-волната а не на тази на Мегън-Ерик.

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 09:44 от Шошулчо

# 104
  • MJF
  • Мнения: 8 602
Евгения Медведева- Этери Тутберидзе
Елизавета Туктамышева
Цитати: 1   2
Result
Victory Ceremony
Скрит текст:
Нагаи я помня много добре от миналия Skate Canada, по-добре се получи волната. Йоши май в момента е в режим редакция.  Нагасу ми се искаше поне едната програма да е скокната на висота но не би но този турнир.  Ким и  Чои заедно , тъй като намирам доста сходство по отношение на слабите им звена, чудесните им програми. Познати лица въпреки, че това им е дебют на сирията. Да видим дали като кака им Park ще се мъчат на това ниво или ще наблегнат на физическа форма за да изпълняват програмите си на високо ниво.  Хонго  има скокови проблеми но се надявам да ги превъзмогне бързо, все пак туй ѝ е силата. Кратката май повече от волната не прикрива спецефичната позиция на пързаляне на Рика. Така и не стигна до ефективни занимания в хорео-зала  Confused. Шартран ще е интересна с Габи и Кейтлин как ще решават проблемите си със скоковете през сезона. За сега най- добра физ. форма виждам от Габи, не зависимо от мнението на съдийте  Stop.  Туктамышева по пътя "назад към добрата форма". Миахара  Blush за първи път изгледах с пълно внимание до края нейна волна и даже ми хареса в нея. Браво на Сатоко за това. Озмънд с грешки в детайлите достатъчно за да не съм толкоз голям оптимист колкото съдийте. Но извън това се радвам за нея, след последната ѝ дълга пауза пред родна публика да направи такова добро състезание. Браво. Медведева имам няколко похвали: 1. две добри програми; 2. добри и не преизползвани музики; 3. силно начало на новия сезон; 4. пореден нов гала-номер. Голямо браво от всичко това за нея.
SkateCanada PatinageCanada  https://www.youtube.com/channel/UCsc7hNfnY3b65mZqXkVKNZw/videos
Barbara Fusar-Poli (Pt. 3 of 3)

Общи условия

Активация на акаунт