С ХАЛИТ ЕРГЕНЧ и БЕРГЮЗАР КОРЕЛ в "Любов към родината"/Vatan sevgisi/

  • 80 824
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 754
Добра игра на Канполат- а и ролята му беше "многопластова" мафиот влюбен в  адвокатката на мафията... като прибавим   благотворителността към сиропиталището , откъдето е излязъл- разказвам тези неща , защото ролята го предразполагаше към различни емоции, справи се чудесно плюс хумористичната нотка в сериала...никак не е лесно...

https://new.vk.com/videos-113691288?z=video-113691288_456239337% … Fpl_-113691288_-2

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 20:06 от liliMS

# 16
  • Мнения: 23 371
Открих интервюто на Халит за Канал Д.  Peace

Халит е прекрасен, но не ви препоръчвам да го гледате, защото говори на фона на виенето на един имам, който ми проби мозъка, докато превеждах.

Репортер:  Вие какво изпитахте идвайки насам. Има милиони знамена, хората се събират, независимо от политическите си убеждения.

Халит:  Много вълнуващо е. Ние пристигнахме с корабче дотук. Емоцията се усещаше още с наближаването на брега. Никога не съм участвал в подобен тип митинги, няма значение колко големи са били. Изключително вълнуващо е да видиш толкова много хора, защото имаме нужда от това. Да, има много неща за изясняване, трябва  да си зададем много въпроси, да получим много отговори, но поне днес хората искат да оставят всичко това настрана и да бъдат заедно. Така е от нощта на 15 юли. Народът преживява по много хубав начин това усещане за общност, за сплотеност. Вълнуващо е и в същото време даващо надежда. Защото доста дълго време в обществото ни имаше напрежение, противопоставяне, ти – аз, препирни „аз съм такъв, той е такъв”. Мисля, че това противопоставяне ще бъде туширано, най-малкото ще бъде приглушено. Защото тези събития ни накараха да осъзнаем, че всички сме в една лодка, имаме прекрасна страна, всички сме родени тук, тук сме израснали. Това е нашата земя, няма ли я нея, няма ни и нас.

Репортер:  Прав сте, че сме в една лодка. Ако потъне, потъваме всички. Сега, след събитията, казвате, че има надежда...

Халит:  Винаги има надежда. Ако умре надеждата, умира животът. Мислите, мечтите на човек са винаги свързани с някаква надежда. Ако нямате надежда за себе си, за семейството си, за страната си, животът ви остава лишен от смисъл. Греша ли?

Репортер: Много сте прав. В Истанбул ли бяхте в нощта на 15 юли? Изживяхте ли всичко случило се? Как ви се отрази?

Халит:  Случи се следното. Аз сега казвам „за съжаление не бях в Истанбул”, а близките ми, които живеят тук казват „слава Богу, че не беше”. Ние бяхме извън града и трябваше да следим всичко по телевизията и социалните мрежи. В такава ситуация човек изпитва особено чувство на тежест, когато е извън Истанбул. Наистина когато гледаш всичко случващо се отстрани, ти е още по-тежко. Говорих с всички свои приятели и близки в Истанбул. Травмата, която е оставила у тях онази нощ, е много голяма. Истанбул е моят град, аз съм роден тук, израснал съм в него и човек изпитва особено чувство на вина, когато е принуден да наблюдава ставащото безпомощно отстрани. Летищата бяха затворени, известно време нямаше как да се приберем. След това се наложи да пътуваме в чужбина. Тръгнахме от страната с усещане за товар, за безпокойство. Гледахме бързо да си свършим нещата и да се приберем. Наистина да преживееш в Истанбул събитията от онази нощ е голяма травма. Чух го от много хора, било им е много тежко, няма да го коментирам, всички са го преживели. Но и отдалеч да наблюдава случващото се беше не по-малко тягостно за всеки човек, който обича отечеството си.

Репортер:  Вие сте един от актьорите, от които се интересуват и много хора в чужбина. Получихте ли обаждания оттам? Имаше ли въпроси какво се случва, какво става...

Ние нямаме телефонна връзка с нашите фенове в чужбина. Но имаме приятели от филмовия сектор, които живеят в чужбина. Получихме съобщения. Как сте? Добре ли сте? Какво да отговориш? Ситуацията беше толкова абсурдна. Хора, чието призвание е да пазят страната ни, обърнаха дулата на оръжията срещу собствения си народ. Абсурдна ситуация! Мисля, че хората които не живеят в Турция не биха могли да я разберат. По същия начин хората, които не живеят в Турция не могат да разберат и всички онези, които се втурнаха срещу танковете и застанаха на пътя им. Така че няма смисъл от много обяснения. Казахме им, че е имало проблеми, но постепенно нещата влизат в своето русло и животът продължава.

Реапортер:  Вие сте преживял и преврата от 80-те години.

Халит:  Да, бях на десет години тогава.

Репортер: Как обяснихте на детето си какво се случва, защото на мен ми беше малко трудно.


Халит:  Доста трудно беше. Наистина трудно. Защото Али е много чувствително дете. А в момента, в който се случиха събитията, всички започнаха да се притесняват, мина вълна на страх, лицата ни бяха напрегнати. Али веднага го усети и започна да пита „Татко, какво става? Какво става?” Казах му „Изникнали са някакви проблеми, сине, и сега хората се опитват да ги разрешат. Но проблемите са доста сериозни. Някои хора са направили грешка и най-вероятно ще се извинят за нея. Може би ще бъдат съдени, сине, защото са допуснали голяма грешка. Заради нея се появиха проблеми. Но няма причина да се притесняваш, няма нищо страшно за теб, за семейството ни, за страната ни.” Той: „Добре, тогава”.  Каза и още някои неща, не е удобно да ги споделям по телевизията. С неговото мозъче на дете каза много разумни, много верни неща.

Репортер:  Много ви благодаря за участието.

От 0. 50. 00

https://www.kanald.com.tr/ana-haber-bulteni

# 17
  • Мнения: 9 754

Халит:  Винаги има надежда. Ако умре надеждата, умира животът. Мислите, мечтите на човек са винаги свързани с някаква надежда. Ако нямате надежда за себе си, за семейството си, за страната си, животът ви остава лишен от смисъл. Греша ли?



ВАРНА благодаря за превода Hug

# 18
  • Мнения: 7 084
Здравейте! Hug
Хубав вторник на всички, изпълнен с усмивки и обич! Grinning Heart Eyes

---------------------------------------------------

Благодаря за новата тема, Mydream!



Да си пожелаем много хубави новини и много
срещи с нашите любимци! Flowers Four Leaf Clover Peace


 

Благодаря на Варна - за преводите, информацията, коментарите! Two Hearts Flowers Sunflower Flowers Rose

Благодаря и на всички ви - прекрасни сте! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

-------------------------------------------------------



                                     Успешен ден! Hug

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 08:21 от HELEN60

# 19
  • Мнения: 23 371
Добро утро и хубав ден! Hug




Това момиче е написало: "Очите ми греят. Изненадващата среща с Халит Ергенч ме развълнува. Безкрайно учтив и възпитан. Безкрайно!"

==========

"Снимките започват на 13 август"

# 20
  • Мнения: 23 371
Халит на концерта на Буика.

Халит: "Не бих изтървал този концерт за нищо на света. Ако не бях актьор, а певец, единственият човек, с когото бих направил дует е Буика."







............................



...........................

От статия за митинга във вестник "Сабах"

Моментът, в който бяха изчетени едно по едно имената на загиналите в нощта на опита за преврат, беше незабравим. Бергюзар Корел не можа да сдържи сълзите си и се разплака, а по време на четенето на пасажи от Корана, отправи молитва.

# 21
  • Мнения: 9 754
Привет Hug

Варна bouquet благодаря за интересните и трогателни новини които намери и преведе  Hug

Радвам се, че концерта на Буика съвпадна с личния празник на сем. Ергенч Peace

А Бергюзар е много чувствителна и благородна душа Peace


# 22
  • Мнения: 11 116
Усмихнат вторник и от мен! Hug

Благодаря на всички за споделеното в темичката! bouquet bouquet

Варна, Hug Hug!

Най-голямата истина е изрекъл Халит: "Мислите, мечтите на човек са винаги свързани с някаква надежда. Ако нямате надежда за себе си, за семейството си, за страната си, животът ви остава лишен от смисъл. "

Едно поздравче от мен с любимата изпълнителка на Халит



# 23
  • Мнения: 23 371
Rıza Kocaoğlu в кафенето на Берг.

Репортерите явно се навъртат там да хванат нашите хора, но са уловили него.  Laughing Laughing

Казва, че все още не е ясно дали ще участва в сериала на Чаатай. Трябва да стане ясно в предстоящите дни.



http://www.ucankus.com/video/27518/ucankustan-al-haberi-riza-koc … ialarina-ne-yanit

# 24
  • Мнения: 7 084
                                   Има и клипче от концерта  Peace

        https://www.facebook.com/HalitErgencfansPASSIONATED/videos/1351456778217151/

            

                                            -----------------------

            

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 13:31 от HELEN60

# 25
  • Мнения: 5 699
Здравейте!  Hug

Халит сам ли е бил на концерта?  newsm78

На снимката жената до него не ми прилича на БергюзЕл. Grinning

# 26
  • Мнения: 11 116
                               


Снимката е много хубава! Благодаря  за всичко, което споделяш! Hug bouquet

# 27
  • Мнения: 23 371
Преди известно време се пошегувах, че сигурно ще направят два-три сериала за преврата, ама то излезе истина.  Joy

Учанкуш съобщава, че правителството вече е набелязало план за "обезсмъртяване на събитията от нощта на 15 юли".

Първо ще бъдат подготвени късометражни и документални филми с разкази на хора, ранени по време на сблъсъците с превратаджиите.

После ще бъдат направени сериали, подобни на "Опасни улици" и "Долината на вълците".

И трето, в сценариите на сериалите, които ще бъдат продавани в чужбина, ще бъдат вмъквани елементи, препращащи към събитията от нощта на 15 юли.

.......................

Режисьорът Кудрет Сабанджъ се завръща с нов сериал. Старият екип на "Долината на вълците" подготвя нов проект, който ще се излъчва в четвъртък по Шоу ТВ. Името на сериала е "Смело сърце". В главните роли Onur Tuna и Rüveyda Öksüz.




........................

Нашите продуценти подготвят и трети сериал за новия сезон. Комедия, разказваща за премеждията на едно семейство от Кайсери в Истанбул.

В главните роли Ayça Ayşin Turan, Bennu Yıldırımlar и  Cihat Tamer.



........................

Цитат
Халит сам ли е бил на концерта? 

На снимката жената до него не ми прилича на БергюзЕл.


На снимката не прилича, но в клипчето ми прилича на Берг.

# 28
  • Мнения: 7 084

                                       Още снимки от митинга

                             

             

                               --------------------------------------------


Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 17:45 от HELEN60

# 29
  • Мнения: 23 371

Ето първото промо на новия сериал на Кудрет Сабанджъ

Напомня темата на нашия

Мъж 1 : Родината или любимите ти хора?

Мъж 2: И родината, и любимите ми хора са въпрос на чест за мен.

Никой не може да пречупи честта ми.

Ще умра за отечеството си, за близките си ще убивам.


Много пренавито ми се струва. Да видим нашите как ще подходят към темата.

Общи условия

Активация на акаунт