Майка,която не дава на детето си да играе с други деца!

  • 8 678
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
Нищо странно не виждам. Майката така е решила, че ще бъде. Защо, как - нейна си работа, мен не ме касае.
Аз пък подобно на нея, не позволявам на детето ми да се закача с разни хора по улиците, в магазина. Като почнат да го закачат продавачки и случайни минувачи, бесовете ме хващат. Случвало ми се е да помоля да не му обръщат внимание. Казвам го сериозно и категорично, и спират. Защо - за негова безопасност. Кой каквото ще да си мисли, все тая.

# 16
  • Мнения: 12 664
Ау, 1 годишно ще вземе да ви нападне. 

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Цитат
Нищо странно не виждам. Майката така е решила, че ще бъде. Защо, как - нейна си работа, мен не ме касае.
Аз пък подобно на нея, не позволявам на детето ми да се закача с разни хора по улиците, в магазина. Като почнат да го закачат продавачки и случайни минувачи, бесовете ме хващат. Случвало ми се е да помоля да не му обръщат внимание. Казвам го сериозно и категорично, и спират. Защо - за негова безопасност. Кой каквото ще да си мисли, все тая.
Забравих да добавя,че не сме толкова не познати,защото живеят 3 етажа над нас.

# 18
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Цитат
"Тва" не зная дали е било така. Но да оскубеш  някого заради една думичка. Вече ми идва в повече, не правят ли така малките момиченца?
Няма как да знаете,защото не сте били там.И тази думичка не е никак приятна.Не знам малки или големи го правят,но ако ми беше малко акъла можех да го направя.Също така да отговоря и на другите,че аз не пускам детето ми на воля да ходи само.Винаги съм до нея и че това,че е отишла при някой да направи боц и да се усмихне на някое дете,не виждам къде е проблема.Не смятам за редно да я навирам в къщи между 4 стени и да си играе само с играчките.Искам да е между други деца.Да малка е,но това не значи,че трябва да стои вкъщи.

Никой не ти казва да я държиш вкъщи  ooooh! Както виждаш и въпросното дете не си стои у дома.Но бъди подготвена за "изненади" и не обръщай внимание на дребни неща.Това наистина ми прилича на дребнавост и видиш ли сега в мамата ще се оплача  Thinking

# 19
  • Мнения: 8 243
Цитат
Нищо странно не виждам. Майката така е решила, че ще бъде. Защо, как - нейна си работа, мен не ме касае.
Аз пък подобно на нея, не позволявам на детето ми да се закача с разни хора по улиците, в магазина. Като почнат да го закачат продавачки и случайни минувачи, бесовете ме хващат. Случвало ми се е да помоля да не му обръщат внимание. Казвам го сериозно и категорично, и спират. Защо - за негова безопасност. Кой каквото ще да си мисли, все тая.
Забравих да добавя,че не сме толкова не познати,защото живеят 3 етажа над нас.

Е и? Защо трябва всеки със всеки да играе. Ти харесваш ли всички хора, а трябва ли?

# 20
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
След като все пак живеят над вас очевидно има други причини да не дава на детето си да общува с твоето.

# 21
  • Мнения: 13 545
Вафличка,
Не коментирам изказването, защото не  само, че не съм била там, а и не зная ти как предаваш случката.
Но, чета написаното от теб. "Идеше ми да я оскубя", за акъл не зная, но поведението е типично за "малко момиченце" .
Ако сега заради една незначителна случка си готова на "скубане", утре, когато детето порасне и се случи нещо друго какво ще направиш?
Не одобрявам физическо насилие и споделих мнението си по темата ти.

Последна редакция: сб, 13 авг 2016, 21:53 от Нека да е лято..

# 22
  • Мнения: 2 850
И какво ти пречеше да кажеш с усмивка и приповдигнат тон "Имахте предвид ТОВА ДЕТЕ ли? Не се познават, но сме съседи, най-накрая да се запознаем. Моето се казва еди-как си, а вашето как се казва?" Щеше да й причиниш повече дискомфорт, отколкото ако й оскубеш косата. И нямаше да се ядосваш за глупости.

# 23
  • Мнения: 12 664
След като все пак живеят над вас очевидно има други причини да не дава на детето си да общува с твоето.

Тя май не дава на всички.


# 24
  • Мнения: 61
И в нашия парк съм сррещала подобна ситуация (децата са към 2 годишни)Не го пускат изобщо,да припари до другите деца.Малко ми е жал,защото изглежда много весело и усмихнато детенце,а постоянно го държат  настрана и крещят по него.ако доближи останалите  Confused (майка и  баба го извеждат)


Чак сега прочетох коментарите  Grinning

# 25
  • Мнения: 8 243
Догадките са много.
Не се познават...но малко се познават. Колко голямо е другото дете.....ами ако другото има навика някой като му каже боц , то да удари този някой с кофичката по главата. Тогава щеше да е ужасна пак другата майка щото детео и не е възпитано. Ами ако другото дете е със сериозно заболяване и тя го пази много.

Странна е идеята да скубеш някого щото не иска да си комуникира с теб.

# 26
  • Мнения: 2 988
Догадките са много.
Не се познават...но малко се познават. Колко голямо е другото дете.....ами ако другото има навика някой като му каже боц , то да удари този някой с кофичката по главата. Тогава щеше да е ужасна пак другата майка щото детео и не е възпитано. Ами ако другото дете е със сериозно заболяване и тя го пази много.

Странна е идеята да скубеш някого щото не иска да си комуникира с теб.

И аз това щях да кажа. По-добре ще е  ако майката познава детето си и знае, че то е агресивно да го дръпне настрана, за да не направи някоя беля и да нарани някое от другите деца. Аз като знам, че моят син сега е на вълна скубане на коса и дрпане, предпочитам да го държа по-далеч от по-малките дечица, за да не ги нарани.

Друг е въпросът, че ако ситуацията е била подобна и това са били причините, майката пак не е трябвало да се изразява по този начин.

# 27
  • Мнения: 68 648
Авторке, почвай отсега да го учиш твоето дете, че живота мачка и не всеки ще бъде благосклонен и приятелски настроен към детето ти. Ти също помисли над това...

Може да не я кефиш, затова да не иска да общува с вас въпросната съседка. Това не е престъпление. Не всички хора могат да ни харесват /нас/, а и не е задължително Peace Чудо голямо, че не искали да започнат комуникация...ти ако си била настроена за такава, въпросната жена може и главоболие да е имала и да не й се е разправяло с други събеседници, примерно...

Гледай си и се радвай на детето ти, другото са бошлаф работи...

# 28
  • Мнения: 6 764
Когато дъщеря ми е била дълго време болна и тъкмо се е оправила, предпочитам да не играе с непознати деца. Много родители не смятат за проблем да изведат на площадката дете с чревен вирус или друго заразно заболяване. Въобще не ми се рискува.
Разбира се, не съм неучтива, но хора всякакви. Така че не е кой знае колко странно в някои моменти да предпочиташ детето ти просто да се люлее или пусне на пързалката.
Обратната ситуация, хремава е, отишли сме на площадката, докато няма никой. Изведнъж идват и други деца. Хващам я за ръка и без да се обяснявам я извеждам. Разбира се, другите майки могат да ме нарочат за надута, че не искам моето дете да играе с техните и да постнат някоя тема за това какво чудовище съм  Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 10 601
Ами тя си пази детето от нападатели. Очевидно не й се харесва някой да прави боц на детето й - може да им се е случвало някое непознато дете да му е посегнало. На мен например ми се случи няколко пъти - моето дете е спокойно и дружелюбно, а веднъж беше ухапано заради едно здрасти и веднъж ударено в гръб от някакво дете, което просто се затича към пързалката специално за тази цел - да му удари юмрук в гърба. Така че, недей да й се сърдиш на въпросната майка - тя си знае. А, за израза, не бих го взела при сърце. Може просто да не си е довършила изречението адекватно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт