Майка,която не дава на детето си да играе с други деца!

  • 8 679
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 198
Масово , хората не зачитат децата , чуждите .
Чувала съм да наричат чужди деца " копе***а", цигани, мръсници, келеши, гадини мръсни, свине
Всякакви хора изливат целият си "потенциал " от глупост върху деца , невръстни деца 3-4-5 годишни, и то чужди. Трудно ми е да остана безразлична .. Много хора са отнасяли забележка от мен . Нямат право просто.

Не бих си замълчала , ако някой нарече детето ми Т'ВА .

# 46
  • Мнения: 148
Какво значение има, че за нечий шантав мозък детето ми е "т`ва"? По никакъв начин не мога да го приема лично и да се обидя, тъй като причината не е в мен. Просто ще ми е тъжно и за детето, и за майката. Но от опит знам, че нито забележки, нито разправии имат някакъв смисъл. По-скоро ще затвърди мнението й, че непознатите са кофти. Sad

# 47
  • Мнения: 1 565
Ох от такива изцепки направо ми призлява а не е само това,да не говорим колко пъти попадаме на агресивни деца ,който си мислят че детските площадки са само техни ,което види му е провокирано от родителите им ,които видиш ли се мислят за кой знае какво ,защото видиш ли карат последен модел автомобил и детето им е само с маркови дрешки,че направо се отказвам да ходя на такива места.До сега само на една площадка що годе децата си играят свободно едно с друго на която сме ходили.

# 48
  • София
  • Мнения: 449
Здравейте момичета.
Вчера ходихме с малката на площадката да играе и да се запознае с още деца.Бяхме няколко майки и децата си играят.Моето дете отиде при едно друго дете и взе да се закача с него,след което мигновено неговата майка дойде и му каза:''Ела тука,ти познаваш ли го тва''.Потресена съм.След това забелязах,че и други деца отиват при него да си играят,а майка му веднага го вика при себе си.След като не ги познавал,как така,ще играе с тях.Добре де като не иска децата да си играят с нейното дете,какво прави на площадката.Не исках да правя панаири,защото не съм от тези типове хора,но ме подразни,че казва на детето ми ''тва''.Идеше ми да я оскубя.
Как децата ни да са добри,след като родителите не са добри.Знам,че темата ми е малко налудничава,но исках да споделя някъде с някого,да ми се успокоят малко нервите. ooooh!

Във въпроса ти се крие и отговорът!

По дефиниция изхождаме, че "всички деца са добри", обаче не е така. Ако в едно семейство родителите са "груби селски пръчки", то съвсем логично е да заключим, че детето им е една "малка груба селска пръчка". Така де - да погледнем истината в очите, това е просто поговорката "Крушата не пада по далече от дървото!" И така - заключаваме, че има деца "груби селски пръчки" - въпрос на лично решение е, дали ще оставиш твоето да си играе с него. Трябва да имате на предвид факта, че по правило "грубите селски пръчки" са в невъзможност да осъзнаят, че са груби, и ако им го посочиш реагират доста агресивно, понякога искат да те оскубят, а друг път направо да ти прегризат гърлото.

# 49
  • Мнения: 475
На мен лично също не би ми станало приятно да нарекат детето ми т'ва.
Грозно е, сякаш се говори за неодушевен мръсен предмет, който трябва да бъде оставен настрани.

Моето дете е под две години, от малко го водя на специални площадки за малки деца (на възраст около година и два-три месеца) и се нагледах на разни случки.

Най-абсурдната картинка обаче за мен е една мама с един татко и тяхната принцеса, към трите годинки. Таткото стои неотлъчно до детето на катерушките и го съпровожда много внимателно към високата пързалка, от която се пуска моето дете. Майка вижда къде отива детето и крещи истерично на мъжа си:
- Не, спри детето, не, пързалката е висока, страх ме е!
Излишно е да казвам как дотича и го грабна, а таткото тъжно тръгна след тях.
Ей, това за мен е най-страшното, майка да орязва крилете и правото на детето да играе, дори да е с таткото, само защото нея я е страх.
Баби, които се катерят по катерушките, донякъде ги оправдавам, но тази майка не.

# 50
  • Мнения: 7 325
На мен лично също не би ми станало приятно да нарекат детето ми т'ва.
Грозно е, сякаш се говори за неодушевен мръсен предмет, който трябва да бъде оставен настрани.

Ако т*ва ти звучи грозно, надникни в съседната тема да видиш с какви думи наричат децата.
Щом във виртуалният свят си позволяват да им лепят етикети като *дебил*, не искам да си представям какво е в реалният.

# 51
  • Мнения: 2 850
На мен лично също не би ми станало приятно да нарекат детето ми т'ва.
Грозно е, сякаш се говори за неодушевен мръсен предмет, който трябва да бъде оставен настрани.

Ако т*ва ти звучи грозно, надникни в съседната тема да видиш с какви думи наричат децата.
Щом във виртуалният свят си позволяват да им лепят етикети като *дебил*, не искам да си представям какво е в реалният.
В реалния свят тази, лепящата етикет "дебил", няма да смее да гъкне отсреща, не я мисли.

# 52
  • Мнения: 12 664
Някои деца наистина са дебили.

# 53
  • Мнения: 2 701
Аз имах същия проблем, но бях в различна роля. Свекърва ми не позволяваше на дъщеря ми да играе с други деца на площадката. Комплекс на мед. сестра. Постоянно ми набиваше, че децата са пълни с вируси и ще ни ги предадат. Проблемът се реши, като се преместихме и започнах да излизам само аз с детето.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 198
Какво означава дебилно дете?
Скрит текст:
Дебилност: най-леката степен на олигофрения; букв. слабост  на  ума.  Дебилните деца по-късно прохождат и проговарят,  имат относително добре развита реч, втората им сигнална система по правило е достатъчно развита, но тяхното мислене не достига до логични абстракции и понятия, то е предимно  конкретно,  образно.   Все пак чрез системни образователни усилия може да бъде натрупан известен обем от знания. Дебилните деца обаче не са в състояние да се изравнят с децата с нормални    разновидности    на    интелектуално-мнестичната дейност. Дебилно болните с големи усилия и непрекъсната помощ от страна на родителите и учителите  могат да се учат в редовно училище, но по-до-бре се чувстват в помощното училище, което   обикновено   завършват   успешно. Нерядко притежават определена сръчност и овладяват някои професии. Обикновено се трудят под чуждо ръководство, но ня-кои могат да работят и самостоятелно. Трудно потискат влеченията си, особено половото. На фона на общото недоразвитие може да се наблюдава едностранна надареност, напр. феноменална, но механична памет, да рисуват или пеят. Те са лесно внушаеми, често изпадат под чуждо влияние и понякога стават оръдие в ръцете на престъпници и хора със зъл умисъл. Дебилите могат да бъдат еретични, т. е. възбудими, невъздържани и агресивни, както и торпидни — вяли, добродушни и ласкави. Автори: проф. Йордан Стоименов©, доц. Иван Рачев©

# 55
  • Мнения: X
И аз имам позната, която дори разделя двете си деца да не се виждат със седмици, защото по-малкото боледува често и прави усложнения. За мен е странно, но не съм в нейните обувки.

 Shocked Ужас! Кукувици всякакви обитават тази земя.
И дай сега да го затворим в стерилна среда до първи клас, защото боледува.
А усложненията понякога не са от самия организъм на детето, а от грешно лечение.
Както и да е, есенцията се е пооформила в темата - не бива човек да се вживява в нещата, случили се на площадката. Има всякакви хора, съответно - деца. Има и не чак толкова общителни, но това не бива да ви обижда. Подминавайте и гледайте себе си, като общувате с тези, които на вас са ви приятни.
Да се влиза в пререкание пък е съвсем безполезно. Нито ще ги превъзпитате, нито ще се почувствате по-добре.
Днес една баба на площадката се опитваше да пренареди игрите на децата, за да пуснели и нейното двугодишно ревящо внуче при тях. Е, като не стана, се отказа с мърморене, колко невъзпитани били децата в БГ, те идвали от чужбина и такова чудо нямало.  ooooh!
И какво, да не би да отида да се карам с нея? Тя сама видя, че няма да стане на нейното, нито светът ще се преобърне заради вездесъщото внуче. И това е, животът често сам се регулира, бабата се изнесе недоволна.

Не се обиждайте на непознати, никой никому не е длъжен и само хората, които са разбрали този принцип са щастливи.

# 56
  • Мнения: 2 488
Не бих се обидила,ако някой нарече детето ми "тва" (не че ще ми е приятно).По-скоро бих си направила изводи за умствения багаж на въпросния човек. И определено ще си дръпна детето настрани,защото не  искам да контактува с такива хора. Но в никой случай не бих се ядосвала или пускала теми. Защо трябва да се ядосвам за хорската простоотия...?

# 57
  • Мнения: 5 513
А на тази площадка други деца няма ли?Да играете с тях.След като сте стигнали до извода,че не дава на нейното дете да играе с децата,защо изобщо давате   на вашето да го доближава.Нали вървите след него.Изобщо не бих се натискала,като знам,че е такава.
може и да има причина да не дава на детето да играе .

Общи условия

Активация на акаунт