Майка,която не дава на детето си да играе с други деца!

  • 8 686
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 561
Ейй ама колко защитнички се намериха на въпросната майка! Аз пък от това съм потресена.
Вафличка много си права в последното, как искаме децата ни да са добри, като ние не сме. Изобщо добрототата в днешно време е рядко срещано явление. Confused
Всеки ден се убеждавам в този форум, и все си викам да не се зачитам много много. Човек сподели нещо и веднга се почват едни нападки и критики! То дори не е въпрос на възпитание и интелект, а наистина на доброта. Жалко че живеем в такова време!

# 31
  • Мнения: 8 244
Ейй ама колко защитнички се намериха на въпросната майка! Аз пък от това съм потресена.
Вафличка много си права в последното, как искаме децата ни да са добри, като ние не сме. Изобщо добрототата в днешно време е рядко срещано явление. Confused
Всеки ден се убеждавам в този форум, и все си викам да не се зачитам много много. Човек сподели нещо и веднга се почват едни нападки и критики! То дори не е въпрос на възпитание и интелект, а наистина на доброта. Жалко че живеем в такова време!

Оскубването е една от основните добродетели в наши дни newsm53

# 32
  • София
  • Мнения: 561
Оскубване не е имало. Това е просто мисъл, израз на емоция.
Мен ме учудва факта, както и да се е изразила авторката, колко много разбиране към майката, за която е споделила и никавко към емоциите, които е изпитала авторката.
"Тва" като израз към едно малко дете за мен си е доста обидно. Но нека защитим правата на онеправданата майка, която или я боли глава и не и се говори нормално, или детето и е било болно, и го пази от заразните деца и не помня вече какви причини се изтъкнаха. Тя темата не съдържа кой знае какъв проблем, ама все пак малко човещина няма да му е излищна на този форум!

# 33
  • Мнения: 7 325
Да бе, интересува го някой емоциите на засегната майка. Ти не знаеш ли, че чуждите деца са насилници, навлеци, преносители на зарази и какво ли още не. Явно се толерират грубостите и простотиите, дружелюбното поведение се приема за досадно. А всъшност е много лесно да отпратиш едно дете без да го обиждаш, ама се иска акъл и тактичност.

# 34
  • Мнения: 68 653
Истината е, че това е живота! Животът е такъв - и в моето ежедневие не всички хора, с които се срещам, ми се усмихват мило. Има такива, но има и други. Живот.

И друго....вероятно има предистория тази история. Жените са съседи, виждали са се и друг път вероятно. Версията на авторката е само едната страна на история. Версията на другата страна не я знаем. Не обичам да коментирам без да съм наясно с фактите, а тук не сме наясно с цялостната картинка, а само с половината от нея Peace

# 35
  • Мнения: 7 325
Дори и да се мразят майките защо трябва да набъркват децата? Ако има проблем между децата и това на авторката тормози другото, бих могла да приема, че на майката и е писнало и е излезнала от добрия тон, ама в случая не вижам какво толкова може да направи едно бебе, че да предизвика такова отношение. Вярно е, не познаваме другата страна, но не мога да оправдая това поведение.

# 36
  • Мнения: 68 653
Абе те си знаят, а ние тук само си чешем езиците..

# 37
  • София
  • Мнения: 477
Не прочетох всичко, но да кажа и аз не давам малкото да се приближава до други деца твърде близо. Не се изразявам така, просто го вдигам и го отмествам или отиваме на люлката да се люшкаме и т.н. След като за 8месеца имаме 7бронхиолита и сме били 2седмици здрави всичко на всичко, да знаете изобщо не ми пука какво си мислят другите майки. Той лепи всеки бацил във въздуха и не ми се ще още толкова време да се въртим по болници. Изобщо избягвам да се среща с деца, но не съм 100% крайна. А и не може да го затворя в клетка

# 38
  • Мнения: 68 653
Не прочетох всичко, но да кажа и аз не давам малкото да се приближава до други деца твърде близо. Не се изразявам така, просто го вдигам и го отмествам или отиваме на люлката да се люшкаме и т.н. След като за 8месеца имаме 7бронхиолита и сме били 2седмици здрави всичко на всичко, да знаете изобщо не ми пука какво си мислят другите майки. Той лепи всеки бацил във въздуха и не ми се ще още толкова време да се въртим по болници. Изобщо избягвам да се среща с деца, но не съм 100% крайна. А и не може да го затворя в клетка

И аз съм така, по-скоро бях, като беше по-малък де. Правеше усложнения. Peace
Всеки си знае защо прави дадено нещо..

# 39
  • Мнения: 9 697
И аз имам позната, която дори разделя двете си деца да не се виждат със седмици, защото по-малкото боледува често и прави усложнения. За мен е странно, но не съм в нейните обувки.

Мен също би ме подразнило 'тва', но би рефлектирало в това аз да не общувам с въпросните хора, както и за бъдеще да не приветствам евентуални контакти. Не за друго, но за какво ти е детето ти да играе с дете, което е възпитано да нарича другите по този начин?

# 40
  • Мнения: 68 653
Така е, никой не е в обувките на другите Peace

А ако беше казала "това" вместо "тва", дали щеше пак да има тема? newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 469
Не разбирам такива хора.Всяка майка би се обидила ако някой нарече детето й "тва".Че то да не е неодушевен предмет.Може децата да са малки,но те комуникират по свой начин с другите деца и аз напълно подкрепям това.Моето дете също не отразява винаги другите деца,но ако площадката е празна не иска да стои и минута.

# 42
  • Мнения: 8 244
А защо не предположим че след "т,ва" е последвала думата "дете" но майката е била твърде далече вече.
Медала винаги има две страни.

# 43
  • Мнения: 68 653
А защо не предположим че след "т,ва" е последвала думата "дете" но майката е била твърде далече вече.
Медала винаги има две страни.

И аз това се опитвах да обясня.. Peace

# 44
  • Мнения: 7 325
Е да бе, майката е била твърде далече да чуе какво следва след думата която е чула. Не е ли малко нелогично?
Нямам проблем с това, майки да държат децата си в изолация, имат си своите си мотиви, но глупашко поведение ме дразни много. Не че ще тръгна да възпитавам деца и родителки, но определено ще седя далече от тях.

Общи условия

Активация на акаунт