Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 77 134
  • 671
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, а след като инсулинът ти се е нормализирал защо все още го приеш. Смяташ ли да го спираш?

Чудех се след евентуално спиране, какво следва и може ли организмът да си работи нормално сам без лекарството или пак се влошава ИР и се връщат килограмите.
Ендокриноложката ми не е ОК да го спирам. Намалихме го на 1000 дневно. За да го спра трябва стриктен режим и спорт, а аз май няма да успея да се справя засега. Не съм привърженик на високомазнинното хранете, лекарката ми също не е, особено на моята възраст, в която трябва да се избягва. Та... Сложно е... Ще видя занапред как ще са нещата и пак ще премислям. При всички случаи не ми се стига до диабет.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Vache, а колко беше преди щом намален е 1000? Ако не е проблем да споделите... Аз пия 3 пъти дневно по половин хапче от 850 и не виждам особен ефект.

# 647
  • Мнения: 62
Дорис, ти от кога го пиеш и колко кг имаш да сваляш

# 648
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, а колко беше преди щом намален е 1000? Ако не е проблем да споделите... Аз пия 3 пъти дневно по половин хапче от 850 и не виждам особен ефект.
Беше 1500. Сега е 1000. Може би ако се стегна ще може още да го намалим 😶 Аз имах за сваляне около 15 кг. Инсулинът ми беше 16 първоначално. При стрес е стигал до 22 на гладно. Не съм правила обременяване. Свалих килограми и инсулин, но за 4-5 г някъде. Ефект в началото имаше, но не много бърз.

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 21:43 от Vache

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Аз го пия от ноември 2016 г. Имам много килограми, защото късно усетих че има здравословен проблем, а не само храната е причина. За 6 години неусетно качих 36кг - от 70 до 106. Като започнах Сиофор спазвах и ограничения (не строги) и свалих 14 кг за около 10 месеца  и после съм ту нагоре ту надолу. Сега за съжаление основно нагоре и съм 99-100 кг. По принцип не обичам сладко, хляб ям основно пълнозърнест, но определено не спазвам стриктни ограничения. Имам усещането, че ефекта на Сиофор при мен бе по-силен в началото.

# 650
  • София
  • Мнения: 13 206
Опитай да намалиш количеството на храната и спортувай нещо. Според мен когато се "събудят" клетките и започва нормален метаболизъм. Яз имам добри резултати едва от година.

# 651
  • Мнения: 62
Здравейте, аз започнах Сиофор преди 12 дена. Първите 5 дни пих 1x 0,500 мг, след това 2 x 0,500 мг. Приемам го по време на хранене, както си трябва и гледам да е по-обилно храненето.
Обаче започна да ми става много лошо. Вие ми се свят,  гади ми се и едвам гледам храна. Направо ми се повръща от нея и насила ям. Нямам никаква сила и желание за нищо.

 Кога отминават страничните ефекти и организмът свиква с лекарството? Направо ме е страх да въведа последното хапче от 0,500 мг и май ще изчакам поне седмица още. Дори започнах да си мисля да се отказвам от това лекарство, имам чувството, че пия някаква отрова и вече съм объркана какво да правя. Persevere

# 652
  • София
  • Мнения: 7 645
Да не те отчайвам, аз не свикнах и не мога да ги пия

# 653
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
На мен само ми беше лошо в началото като го пиех и ме посъветваха да пия повече вода - и помогна. Но ми се появи страничен ефект от редките и затова го спрях. При всеки явно е различно.
Пробвай друго лекарство с метформин, може някоя от другите съставки да не ти влияе добре.

# 654
  • Мнения: 2 817
briebie, 3 г. бях с виене на свят и болки в главата от това хапче. Вече го спрях и съм много по-добре. На Ваше място бих направила всичко възможно да намаля нивото на инсулина със спорт и нисковъглехидратно хранене.

Успех!

# 655
  • Мнения: 13
Здравейте, от днес ендокринолог ми изписа сиофор, малко съм объркана след всичко което изчетох, лекарката ми каза ,че  захарта ми е добре но ХОМА индекса ми е 4, което означавало че имам ИР или повече инсулин. Каза ми също , че лекарството е за диабет и сваля захарта, но ако е нормална като моята 5.8 , не я сваля, само подобрява метаболизма. Притеснявам се , дали няма да ми пада захарта?

# 656
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
В листовката пише, че не смъква захарта. Има други странични ефекти в началото, докато организма свикне. 
Цитат
Ако се приема самостоятелно, Сиофор 1000 mg не води до хипогликемия (много ниски нива на кръвната захар)

   

# 657
  • Мнения: 2 817
Здравейте, от днес ендокринолог ми изписа сиофор, малко съм объркана след всичко което изчетох, лекарката ми каза ,че  захарта ми е добре но ХОМА индекса ми е 4, което означавало че имам ИР или повече инсулин. Каза ми също , че лекарството е за диабет и сваля захарта, но ако е нормална като моята 5.8 , не я сваля, само подобрява метаболизма. Притеснявам се , дали няма да ми пада захарта?

Не започвайте тая отрова!!! До нищо добро не води това "лекарство". Метаболизмът се оправя с правилно хранене и движение/спорт!!!  Ако спрете тестото и захарта и започнете активно движение/спорт бързо-бързо ще оправите инсулин и НОМА индекса. Не правете тази грешка като мен да се вържете за тези хапчета, после много трудно ще се отървете от тях.....с цената на сериозни последици за организма.

# 658
  • София
  • Мнения: 13 206
Не започвайте тая отрова!!! До нищо добро не води това "лекарство". Метаболизмът се оправя с правилно хранене и движение/спорт!!! Ако спрете тестото и захарта и започнете активно движение/спорт бързо-бързо ще оправите инсулин и НОМА индекса. Не правете тази грешка като мен да се вържете за тези хапчета, после много трудно ще се отървете от тях.....с цената на сериозни последици за организма.

Убедена ли сте в това? Че и бързо-бързо....
Тя не е започнала сама да пие лекарства, изписани са от лекар. Как така решихте, че знаете повече от тоя лекар за случая ѝ? То ако беше така щяхме да се лекуваме по форумите и да закрием медицинските университети. Ужасно вредно е да се препоръчват лекарства от неспециалисти, но точно толкова вредно е подобно изказване. Защото понякога навременното лечение може да спести приема на лекарства цял живот.

# 659
  • София
  • Мнения: 3 290
Ева, а може проблемите ти да са от болестта, не от пиенето на метформина. Да не говорим, че има различни производители на лекарството и страничните ефекти варират. Може да не си нацелила правилния за теб?

Е, ако си смъкнала инсулина със спорт и хранителен режим, нямаш нужда от метформин, но има хора, които не успяват. Най-простият пример е инсулинова резистентност(не просто висок инслулин на гладно) и Хашимото.

Общи условия

Активация на акаунт