Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 77 076
  • 671
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 817
Аз бях с инсулинова резистентност и много добре знам какво говоря. Минах през няколко месечно пиене на Глюкофаж и след това близо 3 г. Сиофор. Кошмарът е пълен - с Глюкофажа имах постоянно гадене, главоболие. Издържах няколко месеца. След това започнах Сиофор - сърцебиене, виене на свят, безсъние, главоболие. През това време, и до ден днешен спрях тестото, захарта, сокове, газирано, преработени храни, всякакви боклуци. Започнах редовни тренировки. Свалих общо 40 кг.  Инсулинът го смъкнах от 19 на 4 /на нулева минута, обременяване не съм правила втори път/. Сигурна съм, че щях да успея и без хапчетата.
Айде сега някой да се похвали как е успях да свали инсулина САМО с хапчета, след това да спре хапчетата и да задържи нисък инсулина без промяна в хранителния режим и без движение.
На авторката препоръчвам - опитайте 3 месеца само с промяна в хранителния режим /без тесто, сладко и т.н./ и започнете да спортувате. Пуснете само инсулин на нулева и вижте как се движи.
Да, вредно е да се мятате на хапчета и да разчитате, че ще ви излекуват, без да се мръднете и без да спирате да се тъпчете със сладко и тесто. Да, знам повече от докторката, която преди 5 г. директно ми изписа лекарство, без да ми обърне внимание колко е важно храненето и даже ми обясняваше как в никакъв случай не трябва да намалявам въглехидратите.

Отидете в темата за инсулиновата резистентност и попитайте хапчета или спорт и режим да видим какво ще ви кажат Simple Smile В крайна сметка всеки си преценява за себе си. Бъдете здрави!

# 661
  • Варна
  • Мнения: 36 586
С написаното съм напълно съгласна, само да вметна, че е прекалено прехвалена тая тема. Там са си една малка затворена групичка. Два пъти питах, два пъти никой не си направи труда да отговори.

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 1 565
Не знам дали винаги е възможно да се поправят нещата без хапчета, но със сигурност не се оправят само с хапчета. Аз, за разлика от Ева, съм лошият пример. Пия редовно лекарства, но режим спазвам от време на време. Резултата е, че положението се влошава.

# 663
  • Мнения: 27 442
При мен не ставаше без хапчета и само с режим. Заради нощната глюконеогенеза. Но тогава и не правех все още фастове. Обаче вече намалих максималната доза хапчета наполовина и до месец-два планирам да ги спра изцяло. Планът никога не е бил да ги пия завинаги, така или иначе. Определено, само с хапчета не става. Не знам дали е възможно при много лека ИР, но рядко на някой му откриват лека степен на ИР...

# 664
  • София
  • Мнения: 3 285
Ева, моите наблюдения са, че висок инсулин на гладно може да се регулира с режим и спорт, а при нарушена крива в рамките на два часа, не е толкова лесно. Повечето момичета, учатсващи в темата за ИР дори не са си пускали трикратния инсулин, а само на гладно, и без метформин имат страхотни резултати.

Ей това тук ...без да се мръднете и без да спирате да се тъпчете със сладко и тесто..., обаче, как го реши за всички, които не успяват да се справят с килограмите?

Да, гадно е хапчето,  но е по-страшно да не го пиеш и да си докараш сърдечни проблеми и диабет.
Да, има и некомпетентни ендокринолози (или просто мързеливи) и не обръщат внимание на храненето, но има и разумни, които дават добри съвети.

# 665
  • Мнения: 27 442
Аз много време не исках да включвам Глюкофаж и отлагах...не стана при мен само с режим. А така ми се искаше. Но пък и не съм имала като цяло негативни ефекти от хапчетата (като гадене и др. подобни). Не съм правила и обременяване, защото считам, че нямаше нужда- проблемът се виждаше и на гладно. Мисля, че нямам проблем с кривата на инсулина- негативните ми симптоми са ми били между 30-60 минути след хранене, 2 часа след хранене нямах такива. Така и не надделя любопитството ми, че да си правя обременяване.

# 666
  • София
  • Мнения: 13 204
Да, вредно е да се мятате на хапчета и да разчитате, че ще ви излекуват, без да се мръднете и без да спирате да се тъпчете със сладко и тесто. Да, знам повече от докторката, която преди 5 г. директно ми изписа лекарство, без да ми обърне внимание колко е важно храненето и даже ми обясняваше как в никакъв случай не трябва да намалявам въглехидратите.

Ама защо изопачавате нещата. Никой не е казал САМО хапчета. Всъщност никой нищо не каза, само Вие.. с отровата и пр. неща. Отгоре на всичко в тоя род теми нещата опират до там, че хора, които искат да спазят указанията на лекаря тряба да се оправдават на крайно фанатизираната групичка, която твърди, че всичко се лекува от въздуха. Вместо да се дава полезна информация за ползите и вредите се говори за "Аууу, отрови и хрупайте само марули". Аз лично се дразня от крайните изказвания и регирам, защото има доста хора, които без да се замислят ще спрат лечение, което ще им помогне, други пък ще лекуват тежки заболявания с въздух...

# 667
  • Мнения: 2 817
Сега да започна да се оправдавам защо да се спортува и да се храни човек здравословно, вместо да се пият хапчета Simple Smile Хубаво де.
Отговорих на авторката на въпроса за хапчетата, в нейния въпрос нямаше нито дума за режим на хранене и спорт! Нито дума! Затова наблегнах на спортуването и хранителния режим. От моето по-полезно, здраве му кажи.
Минала съм по този път, покрай мен и доста познати и приятели се изследваха и светнаха с ИР. Затова си позволявам да дам съвет, който е приложим за всички! А това е, че директното мятане към хапчета без осъзнаване на реалните причини за заболяването и прилагане на адекватни механизми за лечение няма да доведе до нищо добро. За мен е напълно необяснимо защо докторите директно предписват хапчета, без да опитат да лекуват няколко месеца с хранителен режим и спорт. Защо? Нещо повече - както беше в моя случай моето ендо думичка не каза за това. Директно хапчетата и айде оправяй се. Даже като отидох на втори преглед и вече бях прочела това-онова и попитах нали да намаля въглехидратите и тя ми се скара защо чета глупости?!?! Не искам да знам къде щях да бъда сега, ако не се самолекувах, като включих спорт и режим.
Да, сигурно има хора, които не могат да се справят само със спорт и хранителен режим и им се налага да стигнат и до хапчета, но колко са минали по този път? Колко са опитали?
А, и еуфорията от Сиофора и подобните съм я виждала. Започват хапчето, съответно килограмите надолу и радостта е голяма. Обаче продължават си постарому - без движение и си тъпчат тестото и сладкото. След известно време проблемът вече е много сериозен, двама познати имам, които стигнаха до диабет по този начин.
Разбира се, има и хора, като мен, започват да пият хапчета, но се интересуват, четат или пък попаднат на правилния ендокринолог и ги насочи към здравословно хранене и движение. Тези хора постигат най-бързо добри резултати, е, сигурно винаги има изключения, разбира се. Точно тези хора могат да опитат няколко месеца само със спорт и хранене преди да посегнат към хапчетата,  но ако има читав доктор да ги насочи.

Наистина спирам да пиша, казах си мнението. Кой както иска да го разбира. Бъдете здрави.

# 668
  • София
  • Мнения: 13 204
ЕваНиколова, ами да го беше написала така още предния път. Върни се и виж първия си пост, който предизвика спора.

# 669
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за отговорите и дискусията, само да кажа, защо не съм писала за спорт и режим на хранене, ходя по 4-5км пеш на ден и спазвах режим , но ефект нямаше, това съм го казала на ендокринолога и затова направих тези изследвания. Все пак започнах да пия Сиофор, разбира се пак с режим и движение, на контролата след 3 месеца ще видя какво е положението. Хубава вечер Ви желая.

# 670
  • Мнения: 2 817
supersunny, успех! Имайте предвид, че докато пиете Сиофор със сигурност инсулинът ще падне.
Все пак, ако желаете споделете какъв ефект сте очаквала и е нямало от режима и ходенето пеша - ефект в килограмите ли, в инсулина ли? Какъв хранителен режим сте спазвала и за какъв период от време?

# 671
  • Мнения: 13
От ходенето пеш и от режима - да целта беше намаляване на теглото, за ИР научих че имам сега. Но сега от Сиофора предполагам имам много лош сърбеж по цялото тяло даже тук таме и обрив. Ендокринолога каза да го спра за няколко дни да видим дали ще спре сърбежа и евентуално да го сменим с друго лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт