Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 77 613
  • 671
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 645
А как сте с тоалетната? Аз ако пропусна хранене и хапче долу горе ми е ок, нооо иначе направо ме съсипва това ходене в тоалетната. Не смея да изляза вечер Sad

# 181
  • Мнения: 2 506
Не съм сигурна,но мисля,че е във връзка с въглехидратите ,които се поемат.Направи си експеримент,дали хапче с храна с малко въглехидрати ,ще ти действа разхлабващо.

# 182
  • Мнения: 133
Като ви чета се чудя моята доза адекватна ли е... 1500 мг на ден не е ли малко? Захарта падна доста, но инсулина сутрин не е върховен Sad

# 183
  • София
  • Мнения: 7 645
Факт, че като ям без въглехидрати диарията се засилва. Но и с ориз да се наям пак я има. Е не са 5-7 пъти на ден а са 3-4 ама...

# 184
  • Мнения: 1 695
Аз пък за 2та месеца 2 пъти съм с ужасен запек.По 6 дена не ходя най- накрая главата ме заболява, пия рициново масло, свещички и така. После си ставам ок- 2-3 пъти на ден е нормално. Сигурно много ми разбива чревната флора този метформин. Когато се сетя пия и пробиотици и кефир си правя от тибетска гъба, дано да помага.

# 185
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Факт, че като ям без въглехидрати диарията се засилва. Но и с ориз да се наям пак я има. Е не са 5-7 пъти на ден а са 3-4 ама...

Не искам да те плаша, но аз съм така вече 4-5 години и оправия няма. Прави си смекта сутрин, обед и вечер и това е. Другите медикаменти не се препоръчват за постоянна употреба.

# 186
  • София
  • Мнения: 7 645
то кофтито е, че след месец почвам работа и какво ще се случи?
Заради ефекта - тоалетна ще спра да ги пия пак хапчетата и нищо.
Смектата ще помогне ли? То три пъти на ден да я пия си е пак супер затормозяващо, но ако трябва ще пия.
Все си мисля, че ако не ходя до тоалетната няма да има и ефект от метформина, нали  уж забързва метаболизма...

На всичкото ходене в тоалетната поне да имах килограм смъкнат, а аз вече близо 2м пия, стоя във ВЦ и няма и -1кг.
Ейй съдбата ме мрази хахах

Иначе - диета спазвам генерално, кардиото си го имам на ден долу горе, пия пробиотик, омега 3, корема ми определено е омекнал, на обиколка може би имам малко свалено, но то сигурно е от диетата, на килограми - нищо.
Сигурно всичко това ако не пиех метформина щеше да има същия ефект.
От това, че постоянно имам диария и малкото което хапна веднага ми издува корема.

# 187
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Помага смектата, не се тревожи. А аз съм с хронична диария от години, но не съм отслабнала от това. То ако се отслабваше от ходене до тоалетна хората щяха да отслабват с очистителни Wink

# 188
  • Мнения: 116
Здравейте! И аз като повечето съм с наднормени килограми. Правих си изследвания, обременяване с глюкоза. Кръвната захар е ок, но инсулина ми е висок, особено на 2рия час. Говорих с ендокриноложката  и нейната препоръка е диета и спорт, а с тези кг ми е трудно да спортувам. Според нея няма нужда от лекарства, а и аз не искам да пия ако не се налага. Този Сиофор пие ли се при ИР или само при доказан диабет? Ясно е, че ще се консултирам с лекар, но просто информативно искам да знам. Решила съм да тръгна на фитнес паралелно с режим и дано се получат нещата. Благодаря!

# 189
  • Мнения: 2 825
Hipnotic, май повечето тук сме на Сиофор с ИР. Ако не е фитнес, поне хубаво енергично ходене като начало е вариант. С хранителния режим ще се нагласят нещата.

# 190
  • София
  • Мнения: 17 377
Водните спортове са много полезни за нас, според мен - водна гимнастика / аеробика / спининг ... И са много приятни.

# 191
  • Мнения: 2 506
Хипнотоник,ами че ти си била на лекар /специалист,уж/,който е трябвало да ти предпише лекарство/сиофор/.
Иначе ,препоръката с диета и движение е чудесна и е част от терапията ,но далеч не е цялата. А и когато имаш повишен инсулин,който ти смъква кр.захар и ти предивиква голям апетит,не е толкова лесно да пазиш диета.

# 192
  • Мнения: 9 472
А, да Ви питам имате ли косопад? При мен е нещо страшно. Постоянно ходя я вързана коса и въпреки всичко намирам тук-там някой косъм. А, като се къпя не искам да описвам за какво иде реч.

# 193
  • Мнения: 133
Кристал, косопада не е ли по-скоро свързан със проблемна щитовидна жлеза или поликистоза? Кога се е появил?

# 194
  • Мнения: 9 472
Преди около година, година и половина.

Общи условия

Активация на акаунт