Весели, засмяни, събрахме се АПРИЛски мами! - Тема 2

  • 38 091
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17
Хей за няколко часа и хоп вече сте изписали 5страници.....
Днес бях до The Mall  и в Waikiki   все още има намаления и доста дрехи за бременни...
Ние като разбрахме, че чакаме второ веднага казахме на каката (тя е на почти 3)- много се кефи...
А на тези, които нямат баби около себе си искам да кажа едно - ЗАВИЖДАМ ВИ! Живея на един етаж с свекито и свекъра + брата на мъжа ми... Само аз готвя, а мъжа ми мие чиниите...за чистенето е почти същото..та бих се радвала ако нямам никой около мен за да ми "помага".... Даже като казахме, че пак чакаме бебе, много се зарадваха и след това се обърнаха към детето и му казаха " ауу и бабо сега какво? Мама и тате ще си имат друго бебе и теб вече няма да те обичат!"   ?!?!?!?!?!?!?!?! Та моля ви се не се оплаквайте! Без човек да ви се меша и да дудне постоянно, мисля че ще се справим по-добре...
А за цигарите- пушех по 1-2 цигари на ден..за да си правя компания на кафето... след като разбрах , че съм бременна пуших още 2-3 дни и спрях.... Миналата седмица бях на море и като си легнех на плажа и гледах морето единствената ми мисъл беше за кафе и цигара, едва се сдържах....но мой вече не ми се пуши...  Wink

# 61
  • Мнения: 351
Twisted EvilС предната бременност карах кола от София до Пловдив няколко дни преди да родя, даже като ми изтекоха водите се чудех дали да се закарам до болницата, но реших, че е синя зона и няма къде да оставя колата за толкова време Simple Smile
Ти ме уби с това закарване сама  newsm62 newsm62 newsm62 hahaha hahaha

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Даже като казахме, че пак чакаме бебе, много се зарадваха и след това се обърнаха към детето и му казаха " ауу и бабо сега какво? Мама и тате ще си имат друго бебе и теб вече няма да те обичат!"  
Shocked ooooh! Искрено съжалявам, че ти се налага да съжителстваш с такива човекоподобни.
И аз на моменти си мисля, че имам контракции, особено като получа менструални болка в корема и ме заболи и кръста.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря за новата тема, чудесна е bouquet

Очертава се да не мога да ви следя, много сте изписали. Попрегледах по диагонал само, по темите мога дакажа, че:
Купих си Био ойл за мазане. Пише след първи триместър, но аз започвам отсега, защото съм дърта и кожата ми не е като на 25-годишните, ще има нужда от екстра грижи. От предните бременности стрии нямам, но имам от пубертета тук-там. Освен него имам и кокосово масло. Очарована съм от Био ойл-а. Толкова ми харесва, че от два дни спрях да се мажа с крем по лицето / а съм си накупила едни скъпотии за хидратация и против бръчки/ и си слагам само от олиото. Много добре си чувствам кожата Peace

Цигарите отказах още преди много години, кафе пия по едно сутрин. Алкохолът също спрях в деня на двете чертички, иначе аз не пропускам ден без чаша вино Blush Липсва ми, честно казано, но няма как.

На работа и на децата ще кажа по-натам. Искам нещата да са по-сигурни, особено заради децата. Знам, че ще са щастливи и ако после нещо се обърка, ще им е тежко. То не че след трите месеца има някаква гаранция, ама поне най-несигурното е минало.

Днес много ме кара на млечни. Кисело ядох, прясно пих, сега сандвич със сирене ми се яде.

Майчинството вероятно ще го ползвам цялото. Тя работата няма свършване Simple Smile

Габриела, свекърите ти къртят мивки Shocked

# 64
  • Мнения: 1 111
Една приятелка се закара до болницата, за да роди. Без майтап  Laughing

За контракциите и аз много се чудих, защото с предишната бременност имах чак към 5 месец. Първия път ги овладяхме с магнезии. Втория път - в края на 8 месец лежах за задържане. Знам, че има т.нар. Бракстън-хикс контракции, които е нормално да се появяват почти от началото.
(Ако някой го интересува:
http://purvite7.bg/brakstn-hiks-kontraktsii/
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p18866.html)

Интересното е, че с първата бременност както казах се случваше доста по-късно. Дали сега просто ги усещам, защото е втора бременност, не знам.

# 65
  • Мнения: 154
Ох, половин работен ден ми отне, но наваксах с форума!  Laughing Много активности в последните два-три дни.
Мазане - мажа се почти редовно с каквото ми е останало по кутии и тубички вкъщи. Какаово масло довършвам, после на бадемово олио ще мина за "рисковите" участъци. За останалата част от тялото си ползвам нормален лосион/мляко. Засега... От предната бременност имам стрии на паласките само, надявам се да не се сдобивам с нови сега.
Кафе пия. Понякога по 2 глътки, друг път почти половин кафе успявам да изпия сутрин. Малко ми се гади, но пък имам друг навик за кафе и плод сутрин за да посетя нулите и изпусна ли го следва запек. За цигарите писах и в предната тема - направих теста, запалих си цигара докато чакам, видях чертите, допуших я и край. Известно време ми се допушваше по-скоро като действие, отколкото като пушене за пушенето, но сега ми се гади от дим, та и това съвсем премина. За пиенето е по-голям зор, но държа фронта и там що-годе. След третия месец мисля да си позволявам по половин чашка бира/вино като има повод. Пак пустия трети месец го чакам и за да започна с някаква йога или нещо друго, както и с по-креватни натоварвания така да се каже.  Mr. Green
Ние вече казахме на родата, на бъдещия батко и  на който още ме е питал в прав текст. С рогата напред! Simple Smile Другата седмица живот и здраве и сърчице ще трябва да се види/чуе, та ще ми е още по-леко и радостно. Синът ми сега е при родителите ми и майка ми казва, че вече е подредил бъдещия семеен живот - братовчед му (17 дни разлика имат и са дупе и гащи) щял да разхожда кучето (което нямаме Shocked), той да води момченцето за ръчичка, а аз - момиченцето. Та и с близнаци ме е уредил нашичкия освен с куче.  Shocked Joy
Manhamanha, големи благодарности за темата!  bouquet
И накрая, кой спомена, че е кукуруку в миналата тема?! Прияде ми се, та знае ли се! А няма, НЯМА вече такива!  Joy

# 66
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790

А как сте със съня? Аз нещо се будя и се кокоря през нощта и хич не се наспивам.
Чудя се от хормоните ли.  Rolling Eyes



Аз съм така  Confused Даже преди да разбера,че съм бременна съня ми се промени.Не мога да се наспивам.Ужасно е и не е честно,защото след раждането и без друго ни чакат дълги и изтощителни безсънни месеци.Поне с първото ми дете беше така.

# 67
  • Мнения: 54
Момичета, днес беше ужасен ден. Имах кафеникаво течение и веднага отидох до гинеколожката. Видя малко отлепване. Съвсем малко... кървенето, каза че може да е хормонално. Пия Дуфастон и Но-шпа. Направо щях да умра.  Sad изпаднах в паника... просто не знам. Ще лежа цял ден в леглото, пък в понеделник ще видим . Забрани всякаква домакинска работа, секс и изобщо само да лежа. Отлепването минава ли? В смисъл, до края ли трябва да се пазя или след време се оправя положението? На преглед съм след 6 дни.

# 68
  • София
  • Мнения: 8 696
Минава, на следващия преглед може да няма никскъв проблем.Случва се на доста жени, не се тревожи и си оочивай.

# 69
  • Мнения: 123
Момичета, днес беше ужасен ден. Имах кафеникаво течение и веднага отидох до гинеколожката. Видя малко отлепване. Съвсем малко... кървенето, каза че може да е хормонално. Пия Дуфастон и Но-шпа. Направо щях да умра.  Sad изпаднах в паника... просто не знам. Ще лежа цял ден в леглото, пък в понеделник ще видим . Забрани всякаква домакинска работа, секс и изобщо само да лежа. Отлепването минава ли? В смисъл, до края ли трябва да се пазя или след време се оправя положението? На преглед съм след 6 дни.
всичко ще е наред,сложи розовите очила и използвай ММ да те гледа а ти си почивай,гледай положително на нещата

# 70
  • Мнения: 110
Благодаря и аз за новата тема Simple Smile
Мажа се с маслото на Икаров, но не ми понася миризмата му та ще го сменям скоро
На малката и казахме веднага за бъдещето бебе, но тя не разбира още.

# 71
  • Мнения: 306
Страхотна тема. Хубаво е че е много активна!

# 72
  • Мнения: 454
Докато наваксам с четенето изядох половин шоколад Grinning
Толко ми е мило да чета за малките дечица и реакциите им. Да са ви живи и здрави и много да си обичат братчетата и сестричетата.
Относно кафето моя гинеколог ми разрешил до 2 кафета на ден. За мен е важно сутрин да пия кафенце.
За мазането съм се сдобила с Биоойл и Жоржения. Преди време една козметичка ми каза, че трябва с тази суха кожа като забременея трябва мн хидратация.
Някоя мама от Пловдив да препоръча гинеколог? Аз ходя при един ама вече ми се свижда да плащам само.
Поздрави и пожелания за хубава вечер

# 73
  • варна
  • Мнения: 262
Manhamanha прекрасна тема  bouquet за труда.
Ileto989 не се тревожи мила, навсякъде пише, че може да има леки зацапвания, просто почивай повече Hug
Моята дъщеря е на 9 и много отдавна иска братче или сестричка, когато ѝ казахме се разплака, толкова емоционално го прие  Simple Smile
Страшно съм подута и коремчето ми е така хвръкнало, все едно съм в шести месец. Утре ще ходя за удобни панталони.

# 74
  • Мнения: 339
Страхотна теме! Браво!
Аз за мазане купих какаово масло на Палмърс за стрии, но много силен аромат :/ Аптекарката каза, че много взимали и Перкоталфа (или нещо подобно не го запомних много). Купих и масло на Икаров - не съм се мазала с нещо, предвиждам и Био Ойл да взема, но то при мен май само купувам и нищо не правя Sad
От 2-3 дни и моят плосък корем взе да променя форма и сякаш кожата по дупето и бедрата ме боли от разширяване ( там качвам винаги).
Приятна почивка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт