Романтична вечеря за нея

  • 7 487
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
За бялото вино бих предложила следното: Препичаш филийки и ги режеш на хапки. Намазваш със сирене филаделфия и отгоре слагаш пушена или маринована рибка, половин чери доматче. Може вместо рибата да сложиш прошуто.

Ефектен, бърз и уникално вкусен десерт: В две чаши поставяш по парче кекс, готово роло или 1-2 бишкоти. Отгоре сладолед и заливач с 2-3 супени лъжици Бейлис.  Simple Smile

# 31
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Съгласна съм, че разтапянето на шоколада разбира се може да се направи на водна баня, но в микровълнова определено става по-бързо.
А преди правех глазурите като blue.angel, сега вече слагам течната сметана да заври, след завиране отмествам от котлона и добавям шоколада, който разбърквам до разтапяне. Също пести много време, да не говорим, че по всички клипове на големи готвачи, го правят точно така. Отпада и опцията да се пресече течната сметана, защото е студена или повечко е престояла в магазина.

За шоколадово фондю обаче този сос според мен не е удачен, защото става лек и ще капе. Точно както казва blue.angel, това е типична заливка за торти, която стои мека при рязане, дори когато тортата е стегнала. На стайна температура, или топла (каквато ще е непосредствено сред приготвяне), мацката най-много да си окапе роклята като си топне ягодката в глазурата. Wink

# 32
  • Мнения: 14
Притеснява ме това да не пресоля спагетите, а и в консервата риба тон има сол и незнам колко да сложа.

# 33
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Щипка сол е достатъчно  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 390
Ако не сте / тя не е опитвала / ще я впечатлят смокини, разрязани не до края и сложено вътре парче синьо сирене. Запечени на фурна докато се разтопи сиренето.

# 35
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Следва да те притеснява по-скоро да не станат безсолни спагетите, защото тогава губят вкуса си. Wink
Слага се сол във водата, в която се варят. Моят приятел сипва в шепата си, поне 3 с.л. с връх. Не ни е била солена никога пастата, те поемат колкото им трябва. Когато аз правя, не смея да слагам толкова сол, а уж знам.... И стават безсолни....

За ориентация: според наши приятели, ние не ядем солено, българи си досоляват храната на гости понякога. А в рибата тон може да има сол, но тя е малко, освен това има и мазнина, която убива вкуса на солта. С други думи, соли си спокойно, трудно ще пресолиш спагети. Wink

# 36
  • Мнения: 14
Следва да те притеснява по-скоро да не станат безсолни спагетите, защото тогава губят вкуса си. Wink
Слага се сол във водата, в която се варят. Моят приятел сипва в шепата си, поне 3 с.л. с връх. Не ни е била солена никога пастата, те поемат колкото им трябва. Когато аз правя, не смея да слагам толкова сол, а уж знам.... И стават безсолни....

За ориентация: според наши приятели, ние не ядем солено, българи си досоляват храната на гости понякога. А в рибата тон може да има сол, но тя е малко, освен това има и мазнина, която убива вкуса на солта. С други думи, соли си спокойно, трудно ще пресолиш спагети. Wink
3 супени лъжици във водата /порции за двама/. След това слага ли се още сол или преди това в доматите ?

# 37
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Спагетите се солят само чрез водата, в която се варят - без допълнително осоляване. Вече какъвто сос правиш, си го солиш отделно.
Не съм ти чела рецептата, но ако е доматен сосът, следва да има и захар в него, тогава пък съвсем си плаче да се посоли допълнително. Simple Smile
След смесване на доматения сос и рибата, прецени добре ли ти е на сол и докато сосът е още топъл, добави му колкото ти е вкусно, ако все още има нужда.

Споко, няма какво да объркаш с посоляването. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт