Романтична вечеря за нея

  • 7 484
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Привет! Решил съм да приготвя романтична вечеря за годеницата ми. Нямам кой знае какъв опит в кулинарията, нито някога съм приготвял ром. вечеря. Имам обаче огромно желание да я зарадвам и ще дам максимума от силиците си.  Имам някои идеи, които ще ви споделя, ако някой по-опитен/опитна прецени или пожелае може да ми помогне със съвети. Наистина бих бил адски благодарен. Годеницата ми не е много по рибата и месото, обича сирене,топено и крема също, маслини,спагети,шоколад. Наскоро ми беше споделила, че мн и харесват спагети с риба тон. Та така...с какво да започне вечерята ... не съм решил още каква да е салатата. Ако може да ми предложите салата подходяща за червено вино към предястието мисля да добавя пил.хапки/но се колебая да не стане много тежко преди основното. За основно съм се спрял на спагети с риба тон и маслини. Десерта мисля да е хубава плодова салата и тука е следващото ми питане, дали би било подходящо да бъде поднесена с джин с тоник, лед и лимон? Все пак преди това сме пили червено вино...като цяло ми е доста объркано и предполагам си личи липсата ми на опит по приготовленията на подобни вечери. Ще се радвам на всякаква градивна критика и съвети. Поздрави !

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 09:06 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 255
Ей, съществували романтичните мъже, не били митични същества!! Поздравления!

Според мен, годеницата ти ще оцени високо жеста и старанията, който си положил, пък дори да не си достигнал някакви кулинарни върхове.
За салата би могъл да направиш някаква със сирене, щом обича. Халуми например. Рукола с халуми или печени зеленчуци с халуми или капрезе  с моцарела... След това да поднесеш спагетите с риба тон, които вече си намислил и за десерт трябва да измислиш нещо шоколадово. Може би едно суфле?

# 2
  • София
  • Мнения: 22 947
И аз си представям капрезе и спагети,за десерта - обожавам суфле,но не знам дали няма да ти е трудно да се справиш с него,нещо много лесно,за което аз се сещам и много обичам е - разтопен шоколад (в отделна купичка) и парченца плодове (в друга купичка),които да се топят в шоколада.  Blush ( понеже си намислил да е плодова салата,а тя обича шоколад - мисля,че добре ще се получи  Laughing) Според мен няма смисъл от пилешки хапки.За алкохола нищо не мога да кажа - пия рядко и то само бира и водка.  Grinning

# 3
  • Мнения: 14
Благодаря. Естествено ще има свещи и цветя, трябва и да помисля върху музиката. Но нека се върнем към самата вечеря...още се чудя за десерта плодова салата в комбинация с джин с тоник, лед и лимон, дали би било подходящо за завършек...

# 4
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Съгласявам се с Дар, но суфлето ми се вижда сложно за човек, който попринцип не готви. За да се разтече точно както трябва, трябва да се знае как реагира този шоколад, точно колко минути се пече на дадената фурна и програма... Не те съветвам.

Но поемайки идеята на Дар, предлагам ти шоколадово брауни. То се прави по-лесно, може да се направи по-рано и да изстине или да се пече, докато вие вечеряте. После топка ванилов сладолед отстрани, няколко червени плодчета (малини, боровинки, касис...) и десертът е готов. На мен с топло брауни и леден сладолед ми допада най-много. Wink

Ако пък си държиш на плодовата салата, то вземи един от кръглите пъпеши, срежи на 2 през средата, издълбай го - това ще ти е купичката за поднасяне. В средата сложи една по-висока чаша с джин-тоник ако искаш, а около нея нареди салатата Simple Smile. Така имаш 2 в 1, малко карибско Simple Smile. Може и без напитката, може и само салатата да се поднесе в тази пъпешова купа.

Помисли и дали вместо спагетите не искаш да поднесеш талиатели - те типично се поднасят с морски дарове и ще изглеждат по-добре, а за теб е все тая какво вариш. За украса на основното, може да се сложи шишче с 3-4 скариди или просто 3-4 от големите скариди, подредени в центъра на чинията. Помисли към рибата тон и маслините какъв сос ще има, за да не са сухи спагетите - нещо сметаново може би?

# 5
  • Мнения: 14
И аз си представям капрезе и спагети,за десерта - обожавам суфле,но не знам дали няма да ти е трудно да се справиш с него,нещо много лесно,за което аз се сещам и много обичам е - разтопен шоколад (в отделна купичка) и парченца плодове (в друга купичка),които да се топят в шоколада.  Blush ( понеже си намислил да е плодова салата,а тя обича шоколад - мисля,че добре ще се получи  Laughing) Според мен няма смисъл от пилешки хапки.За алкохола нищо не мога да кажа - пия рядко и то само бира и водка.  Grinning
Това с шоколода в отделна купичка звучи много добре. Ще помисля върху това, благодаря.

# 6
  • Мнения: 14
Съгласявам се с Дар, но суфлето ми се вижда сложно за човек, който попринцип не готви. За да се разтече точно както трябва, трябва да се знае как реагира този шоколад, точно колко минути се пече на дадената фурна и програма... Не те съветвам.

Но поемайки идеята на Дар, предлагам ти шоколадово брауни. То се прави по-лесно, може да се направи по-рано и да изстине или да се пече, докато вие вечеряте. После топка ванилов сладолед отстрани, няколко червени плодчета (малини, боровинки, касис...) и десертът е готов. На мен с топло брауни и леден сладолед ми допада най-много. Wink

Ако пък си държиш на плодовата салата, то вземи един от кръглите пъпеши, срежи на 2 през средата, издълбай го - това ще ти е купичката за поднасяне. В средата сложи една по-висока чаша с джин-тоник ако искаш, а около нея нареди салатата Simple Smile. Така имаш 2 в 1, малко карибско Simple Smile. Може и без напитката, може и само салатата да се поднесе в тази пъпешова купа.

Помисли и дали вместо спагетите не искаш да поднесеш талиатели - те типично се поднасят с морски дарове и ще изглеждат по-добре, а за теб е все тая какво вариш. За украса на основното, може да се сложи шишче с 3-4 скариди или просто 3-4 от големите скариди, подредени в центъра на чинията. Помисли към рибата тон и маслините какъв сос ще има, за да не са сухи спагетите - нещо сметаново може би?
Благодаря за интересните идеи. Рецептата я взех от тук http://kulinar.bg/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1 … 8_l.r_i.4452.html  , но незнам какъв сос би бил подходящ и изобщо да има ли.

# 7
  • София
  • Мнения: 22 947
Съгласявам се с Дар, но суфлето ми се вижда сложно за човек, който попринцип не готви. За да се разтече точно както трябва, трябва да се знае как реагира този шоколад, точно колко минути се пече на дадената фурна и програма... Не те съветвам.

Но поемайки идеята на Дар, предлагам ти шоколадово брауни. То се прави по-лесно, може да се направи по-рано и да изстине или да се пече, докато вие вечеряте. После топка ванилов сладолед отстрани, няколко червени плодчета (малини, боровинки, касис...) и десертът е готов. На мен с топло брауни и леден сладолед ми допада най-много. Wink

Ако пък си държиш на плодовата салата, то вземи един от кръглите пъпеши, срежи на 2 през средата, издълбай го - това ще ти е купичката за поднасяне. В средата сложи една по-висока чаша с джин-тоник ако искаш, а около нея нареди салатата Simple Smile. Така имаш 2 в 1, малко карибско Simple Smile. Може и без напитката, може и само салатата да се поднесе в тази пъпешова купа.

Помисли и дали вместо спагетите не искаш да поднесеш талиатели - те типично се поднасят с морски дарове и ще изглеждат по-добре, а за теб е все тая какво вариш. За украса на основното, може да се сложи шишче с 3-4 скариди или просто 3-4 от големите скариди, подредени в центъра на чинията. Помисли към рибата тон и маслините какъв сос ще има, за да не са сухи спагетите - нещо сметаново може би?
Благодаря за интересните идеи. Рецептата я взех от тук http://kulinar.bg/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1 … 8_l.r_i.4452.html  , но незнам какъв сос би бил подходящ и изобщо да има ли.

В самата рецепта си пише-доматен сос е използван в случая.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 516
...дали би било подходящо за завършек...
Съобрази се с нейния вкус. Ако обича, ще е подходящо  Simple Smile

За салатите, освен предложените можеш да направиш салата "Айсберг" без месо.

За основното, ако не си варил спагети внимавай, спазвай точно указанията на пакета и ги измий под студена вода веднага след това, иначе ще станат лепкави.

Идеята за разтопения шоколад е добра, но не е толкова лесна, колкото изглежда. Казвам го като човек, който не е съвсем на ти с готвенето, мъжът ми е кулинар и обикновено той поема тази задача, аз досега имам само провали. Мисълта ми е, ако се спреш на това - имай резервен вариант или достатъчно време и материал за опити  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 22 947


Идеята за разтопения шоколад е добра, но не е толкова лесна, колкото изглежда. Казвам го като човек, който не е съвсем на ти с готвенето, мъжът ми е кулинар и обикновено той поема тази задача, аз досега имам само провали. Мисълта ми е, ако се спреш на това - имай резервен вариант или достатъчно време и материал за опити  Mr. Green

Аз също не съм кой знае колко добра,но точно това винаги ми се е получавало сравнително бързо и лесно.  Grinning

# 10
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
У нас паста прави само половинката, аз избягвам, защото не обичам, но той ми каза, че не се миели. Никога досега не са му се слепвали - нито готова, нито домашна прясна паста. Аз прочетох, че се мият и веднъж ги измих - ами само изстинаха и после пак се слепиха.  Laughing После как стопляте пастата отново? Като не ми е вкусно нещо, не мога и да го готвя така добре...

Шоколада разтапям винаги на микровълнова, на размразяване. Трябва на всяка минутка (или 2-3, за който има повече опит), да се разбърква. Лъжичката не бива да се облизва, не бива да попада и капка вода, защото го пресича и шоколадът не трябва да е стар / постоял повечко на рафта.

Ако се спазят тези 3, става винаги. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 516
На повечето места пише, че не се мият, но аз досега по друг начин не съм успявала да ги докарам вкусни по друг начин.
За да не се слепват трябва да не са преварени и да се сложи зехтин в тях.
Нямат промяна във вкуса след това, на микровълнова ги топлим.

# 12
  • София
  • Мнения: 22 947
Според мен е хубаво спагетите да се направят малко преди вечерята,за да не се налага да се затоплят. Не съм слагала зехтин до сега и не съм ги мила,много рядко ми се е случвало да се слепят.

# 13
  • Мнения: 14
Благодаря на всички за отзивчивостта, а предложените салати, дали биха били подходящи за червено вино ? Салата "Айсберг" няма ли много разновидности ?

# 14
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Айсберг нз да има разновидности.
А попринцип рибата в основното аз бих комбинирала по-скоро с бяло вино, пино грижо, шардоне, нещо такова...

Общи условия

Активация на акаунт