Парфюмни размисли и страсти-201

  • 109 702
  • 700
  •   1
Отговори
# 60
  • Добрич
  • Мнения: 74
Това е третото ми писане...Аз съм новак!
Но искам да си призная, че съм анонимен парфюмен алкохолик и когато Ви чета е нещо като да съм на терапия.
Това, че съм станала парфюмен алкохолик си го признах пред себе си преди 2-3 години и сега се опитвам да си помогна и ползвам Вашите мнения за това.
Употребявам и купувам парфюми от около 10 години, но преди 2-3 години разбрах, че съм зависима според няколко признака:
1. Купувайки един парфюм, вече мисля за другия..., а "новия" или "другите" стоят почти пълни...
2. Стигнах до около 40-45 броя.
Наскоро с един калкулатор изчислих, че това са около 4 л парфюм /ЕДП или ЕДТ/
3. Когато съм напрегната отивам и помирисвам 2-3 без да ги ползвам, според това, какъв "клип" изниква пред очите ми и това ме успокоява. / но се радвам, че за тази цел не ползвам алкохол или дрога/.
4.Изпитвам страх да не ми ги откраднат
5.Изпитвам страх любим парфюм да не свърши, и да не мога да го намеря за покупка,
и още други малки признаци.....
6. Изпитвам страх, ако нещо се случи с мен, не кой ще ги наследи, а кой заслужава да ги наследи /тук вече се усмихнах, но е вярно/
7. От вечерта мисля за на другия ден - не какво ще облека, а кой парфюм ще сложа, и то, не за да ме забележат другите, а за мен самата....
8.Когато ви чета, по-малко мисля за покупка на следващия...
9. Когато го написах горното ми стана по-леко.....

и т.н.

Всъщност според вас, 4000 мл парфюм за колко години ще ми стигнат, ако спра да купувам нови?
Сега съм на 44 години.

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 18:50 от magi_pet8899

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
И аз не харесвам кожа в парфюм и май Галоп няма да се окаже никак мой.Пробвах пак новото Бърбъри хубав е, но никога няма да им дам големите кинти,които му искат.Още повече,че за мен не е нищо ново под слънцето,напротив доста изтъркан е, само началото му е различно,после прилича на първообраза си.Не видях новия Диор тук,нито новата Орхидея. Thinking Разочарована съм от всичко друго,което пробвах,а те бяха доста парфюми. Най-вече от Гарденията на Ермес,Дюн на Диор,Армани Си Интенс,за какво ли въобще ми трябваше да си ги припомням...В Дъглас беше буквално блъсканица,не можеш да се разминеш,"фраш" беше...

# 62
  • София
  • Мнения: 5 658
Това е третото ми писане...Аз съм новак!
Но искам да си призная, че съм анонимен парфюмен алкохолик и когато Ви чета е нещо като да съм на терапия.
Това, че съм станала парфюмен алкохолик си го признах пред себе си преди 2-3 години и сега се опитвам да си помогна и ползвам Вашите мнения за това.
Употребявам и купувам парфюми от около 10 години, но преди 2-3 години разбрах, че съм зависима според няколко признака:
1. Купувайки един парфюм, вече мисля за другия..., а "новия" или "другите" стоят почти пълни...
2. Стигнах до около 40-45 броя.
Наскоро с един калкулатор изчислих, че това са около 4 л парфюм /ЕДП или ЕДТ/
3. Когато съм напрегната отивам и помирисвам 2-3 без да ги ползвам, според това, какъв "клип" изниква пред очите ми и това ме успокоява. / но се радвам, че за тази цел не ползвам алкохол или дрога/.
4.Изпитвам страх да не ми ги откраднат
5.Изпитвам страх любим парфюм да не свърши, и да не мога да го намеря за покупка,
и още други малки признаци.....
6. От вечерта мисля за на другия ден - не какво ще облека, а кой парфюм ще сложа, и то не за да ме забележат другите, а за мен самата....
7.Когато ви чета по-малко мисля за покупка на следващия...
8. Когато го написах горното ми стана по-леко.....

и т.н.

Всъщност според вас, 4000 мл парфюми за колко години ще ми стигнат, ако спра да купувам нови?
Сега съм на 44 години.
...
9. На правилното място си  Peace Тук тези неща не са странни за никого Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 2 512

7.Когато ви чета по-малко мисля за покупка на следващия...

Ааааа това може да е заблуда от твоя страна  Laughing Колкото повече четеш тази тема, толкова по-голяма вероятност да ти се иска купувайки един от парфюмите веднага да придобиеш още поне три....които страстно се обсъжат тук  Wink  Peace

# 64
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 225
Zozina, изкусителка такава  Crossing Arms
Мислех хич да не го пробвам този аромат (защото вече ме е срам от домашните с моите безкрайни щения), ама след твоето ревю, май даже ще го отстрелям на сляпо. Май ще се окаже много мой Crazy 
А бутилчето ми харесва между другото.

По повод маниите - аз също съм парфюмно зависима Blush   
Най вече ми харесва да си ползвам ароматите вечер, за себе си. И преди някакъв важен/труден момент - като помощ и защита са ми. И ме е много яд, че малко от любимите ми аромати се задържат дълго на кожата ми, ама пък щом ме правят щастлива, им прощавам непостоянството  Mr. Green

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 74

7.Когато ви чета по-малко мисля за покупка на следващия...

Ааааа това може да е заблуда от твоя страна  Laughing Колкото повече четеш тази тема, толкова по-голяма вероятност да ти се иска купувайки един от парфюмите веднага да придобиеш още поне три....които страстно се обсъжат тук  Wink  Peace

Вярно, така беше, но сега чета "отрицателните мнения" "на готово" и това ме успокоява, а и това, което пишете ме разсейва ....и си казвам:
"По-добре да почета още за парфюма, преди да го закупя" ...и така печеля време, а времето лекува....
когато чета си мисля, че вече познавам парфюма...
и така скъпи дами ви ползвам за моята терапия...

# 66
  • Мнения: 17 546
Маги със серийния номер Wink Hug много сладък пост! Laughing
Тук е като онези места от филмите в които се подреждат на столове в кръг и всеки започва: Здравейте, казвам се Бижу и съм парфюмно зависима... Може би дори е малко тъжно, защото един психолог би ни разнищил, но пък е една от зависимостите, която вреди единствено на бюджета и на нищо друго. Останалите неща, които причинява на зависимия и околните, е само удоволствие, и ароматерапия.
Аз съм на етап когато безбройните бутилки ме притискат! Искам 20(тук е трудно да избереш по-малко...) бройки, които да ме радват по всички показатели, покриващи моите изисквания и така горе-долу съм ги подредила в гардеробчето си, за да знам кои парфюми наистина обичам! През всичките години на проби, грешки, покупки, размени открих, че има неща, които никога няма да харесам. Понякога това е асортимента на цял един доста популярен бранд, в това число и неговите бестселъри дори. Други никога няма да спра да харесвам. Но и никога няма да се откажа от красотата, и терапията на ароматите.

Днес: любима Bottega Veneta  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 2 301
Аз, аз, аз съм тази, която ползва мъжке аромати и то още от ранните 80 години на миналия век.
Докато жените полудяваха по Мазуми и Бич може, аз се радвах, че Chanel Pour Monsieur е намален и забравен в Корекома.
Баща ми тогава използваше Eau Sauvage на Диор, който и досега ми е един от любимите аромати и гледам да го поддържам в наличност.
Любов непреходна са ми също и Дракар Ноар, Пи на Живанши, Долче и Габана (старата неформулирана версия), Yves Saint Laurent L'Homme Sport,Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme.
Харесвам Белият чай на Булгари и С. Т. Дюпон за мъже, Bерсаче Дримър, Десибел на Азаро...
От дамските аромати обичам "бабичките" - Алюр Сенсюел на Шанел, Герлен (от баба ми имам сантимент към Вол де Нюи) и неща от този род.

# 68
  • Мнения: 958
Представям си го на руса, висока жена с бяла риза и кожени мокасини и тъмни очила Celine и чанта Ермес...
яхнала кон...

Може парфюмът да е вдъхновение от преживявания по време на езда, имайки предвид името и кожата, която описваш, че си усетила Simple Smile
Абсолютно не е яхнала кон, ако така изглеждаше щях да го напиша. Всичко свързано с ездата е от историята на Ермес, ако ти е интересно можеш да провериш.

veka, не знам за трайност, тъй като бях с фанела с дълъг ръкав и се поизтри...но е много деликатен като аромат, не е от тия удрящите в лицето. Усещах го 3 часа със сигурност, докато не се измих....така, че не знам как е като трайност. А що се отнася до формата на бутилката - това беше описано още при представянето на аромата и аз го знам, но тя беше длъжна да обясни, тъй като не е наясно кой колко е запознат, длъжна е да разкаже всичко около него.

Радика, абсурдно е да го купиш без проба...Абсолютно не е за всеки. Задължително го пробвай някъде, цената е брутална засега. Мисля, че Йоан Владимир си го купи, ако искаш я поразпитай нея за впечатления. Аз за себе си знам, че е прекрасен аромат, но това е само мое усещане...

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 18:12 от Zozina

# 69
  • Мнения: 813
Zozina, така както го описваш този Галоп дали има нещо общо с Кожата на ангела newsm78
Днес пристигна Юбилейния който бях набелязала- Vetiver Fatal Atelier. Не е насляпо, но спомените леко ме лъжат за него , не съм го и подносила както трябва още.

magi_pet8899, добре дошла  bouquet

# 70
  • Добрич
  • Мнения: 74
Маги съм... със серийния номер, защото не можах "да уцеля" регистрацията тук преди 2-3 години...и не ставаше, и не ставаше ...къде бърках? не исках да се задълбочавам и така, в един прекрасен ден...като написах толкова много числа и стана ....разбира се, те нищо не означават.....

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 74
Zozina, така както го описваш този Галоп дали има нещо общо с Кожата на ангела newsm78
Днес пристигна Юбилейния който бях набелязала- Vetiver Fatal Atelier. Не е насляпо, но спомените леко ме лъжат за него , не съм го и подносила както трябва още.

magi_pet8899, добре дошла  bouquet


Благодаря!

# 72
  • Мнения: 17 546
Маги съм... със серийния номер, защото не можах "да уцеля" регистрацията тук преди 2-3 години...и не ставаше, и не ставаше ...къде бърках? не исках да се задълбочавам и така, в един прекрасен ден...като написах толкова много числа и стана ....разбира се, те нищо не означават.....
Това беше шега, разбира се, но явно не си го разбрала. Не съм искала да прозвучи така, че да се засегнеш! Blush

# 73
  • на терасата
  • Мнения: 675
... Всичко свързано с ездата е от историята на Ермес, ако ти е интересно можеш да провериш.
Асоциацията при мен дойде от факта, че Ермес са подготвили екипировката на френския отбор по езда за Олимпиадата. Може би и парфюмът е бил част от този проект.

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 18:30 от рак-щрак

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 74
Маги съм... със серийния номер, защото не можах "да уцеля" регистрацията тук преди 2-3 години...и не ставаше, и не ставаше ...къде бърках? не исках да се задълбочавам и така, в един прекрасен ден...като написах толкова много числа и стана ....разбира се, те нищо не означават.....
Това беше шега, разбира се, но явно не си го разбрала. Не съм искала да прозвучи така, че да се засегнеш! Blush
О не, не се притеснявай, не го приех като обида, просто уточних, защото тук всички сте с кратки потребителски имена и по-четими "никове".
За да се увериш, че не съм ти се обидила, само за теб ще допълня поста си с:
................
10. Подреждам ревниво и редовно шкафа си с парфюми /не постъпвам така у дома с нищо друго/ така че, от хаотичната пирамида от кутийки да не бутна някоя с лакът....

11. Когато излизам и не се гримирам, слагам парфюм и си мисля, че съм много хубава.....ха, ха, ха
Дами, наистина днес с вас прекарах чудесен следобяд....
Благодаря!

ПП. Щом без искам проговорих на Ти, означава, че съм вече част от кръглата ви маса за терапия....

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 18:54 от magi_pet8899

Общи условия

Активация на акаунт